Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motorda bir sorun var servise gitmeden once bir sorayim dedim.Motoru gazlarken yada vites gecisinde ara sira arka kisimdan catur cutur sesler geliyor.Egzozdanmi yada baska yerdenmi bilmiyorum.BAsina boyle bir sey gelen varmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    iyi dinlemeniz lazım arkadan en fazla zinir dişli sesi gelebilir başka birşey yok bildiğim kadarıyla egsozt a bakın

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Biraz fiyat araştırmasından ve internette gezinmeden sonra bir forumda alüminyum çanta yapımına rastladım ve hoşuma gitti maliyetide fazla olmayan bir tasarım yapmışlar.Normalde satılan hazır çantaları 1000 tlden aşağı vermiyorlar ama bu benim yapacağım iki çanta aşağı yukarı en fazla 200 tlye mal olacak çantanın alacağı litre aşağı yukarı 30 litre gibi.İşimi görecek düzeyde.motorda fazla abartıda durmayacak cinsten.Aklımda şekillenmesi için evde kağıttan minyatür modelini yaptım.Üstüne ölçülerini yazdım falan.Hazır plastik çantalar fazla kaba durduğu için olmuyor bizim motora malum egzozda yukarda olunca.İzin vermiyor yer darlığı var.İşte bunlarda görselleri 1,5mm alüminyumdan yaptırıcam yarın nasipse parçaları yavaş yavaş çıkartırıcam bol bol resim çekmeyi düşünüyorum gerekirse burada paylaşırım yardımcı olması açısından.

dadaş-bb bunu beğendi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz fiyat araştırmasından ve internette gezinmeden sonra bir forumda alüminyum çanta yapımına rastladım ve hoşuma gitti maliyetide fazla olmayan bir tasarım yapmışlar.Normalde satılan hazır çantaları 1000 tlden aşağı vermiyorlar ama bu benim yapacağım iki çanta aşağı yukarı en fazla 200 tlye mal olacak çantanın alacağı litre aşağı yukarı 30 litre gibi.İşimi görecek düzeyde.motorda fazla abartıda durmayacak cinsten.Aklımda şekillenmesi için evde kağıttan minyatür modelini yaptım.Üstüne ölçülerini yazdım falan.Hazır plastik çantalar fazla kaba durduğu için olmuyor bizim motora malum egzozda yukarda olunca.İzin vermiyor yer darlığı var.İşte bunlarda görselleri 1,5mm alüminyumdan yaptırıcam yarın nasipse parçaları yavaş yavaş çıkartırıcam bol bol resim çekmeyi düşünüyorum gerekirse burada paylaşırım yardımcı olması açısından.

İbrahim güzel hayırlı olsun da fakat küçük değil mi bu kare yapmışsın leyyynn Biraz daha dikdörtgen yap uzun olsun ne ki bu böyle şeker kutusu gibi :D
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Honda CB650F
    Abi napayım burda böyle gözüktü birebir değil sonuçta gerçeği daha iyi dikdörtgen olacak
    dadaş-bb bunu beğendi.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Abi napayım burda böyle gözüktü birebir değil sonuçta gerçeği daha iyi dikdörtgen olacak
    İyi bakalım hadi yap da görelim şu çantaları sende bizde muradımıza erelim murat kimse yani tanımıyorum :D hahahaha
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

xkeconx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh 125 Drift
    Alıntı xkeconx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar benim drift in egzozundan bugün garip sesler gelmeye başladı araştırdım içi dökülmüş meğer yarın servise götürcem ne düşünüyorsunuz daha 3900 km de 4 aylık motor sizlerde böyle sorun varmı
    merak edenler için servise götürdüm motoru içi dökülmüş 4000 bakımına gel bakımı işleyelim birde garantiden egzoz isteyelim dedi
    almpoz bunu beğendi.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir,

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    An itibariyle emektar motorumu sattim arkadaslar hadi bakalim hayirlisi yeni arayislara devam.
    kdiner ve almpoz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ana sayada konu açmıştım görmeyenler için ileride lazım olabilir debriyaj değilimi fotolarını buraya koymak istedim

İlk olarak yağını boşaltıyoruz

Yan kapağı söküyoruz Debriyaj tası balataları krank sonu yağ pompasının dişlileri ve zinciri ve balansör dişşlisi çıkıyor
    Bizim motorlar 5 Baskı 6 Balata

üstünden çıkan balatalar

İlk debriyaj balatalarını taktık ama benim tastada sorun varmış tasın arasında tasa perçinli bir dişli var ve boşluk yapmış yüksek devirdede zınlama sesini debraj tasından yapıyormuş onuda değiştirdim ama foto çekmeyi unuttum

Tekrar toplamaya başlıyoruz ilk debraj tasını üstüne balataları (Yamaha Ybr balatası takıldı) sonra yağ pompasının dişlilerini zincirini ve krank sonunu takıyoruz

Daha bir aylık ön diskin balatası gene bitti yollar batak çamur olunca balata dayanmıyor ve üst merkezide bozmuş mecbur üst merkezide değiştirmek zorunda kaldım

motorumun son hali

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Dadaş hayırlısı olsun

kecon garantiden değişmesine sevindim bendede egsozun içi dağılmıştı ama su dökmüşlerdi içine
    kdiner, dadaş-bb ve almpoz bunu beğendiler.

xkeconx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh 125 Drift
    saol dostum hayırlısı olsun

Motosikleti
    Honda CB650F
    Havanın yağışlı olmasını fırsat bildim aklımda bir test vardı lastiklerle ilgili michlenler virajlarda ve ani frenlerde fren mesafesi ve virajda kayma yapıyormu diye test ettim ve gerçekten başarılı yola tutunuşu çok iyi.Gezmelerdeyiz

kdiner, turkish39 ve dadaş-bb bunu beğendiler.

michelin pilot street mi yoksa sporty mi

Motosikleti
    Honda CB650F
    Pilot street, pilot sporty artık gelmiyor bayilere malesef bunlarda iş görüyor bence.Tek kötü yanı mıcırlı yolda 50 den sonra kayma yapabiliyor.Ani hareket yapmadan sakince sürerseniz o zaman sorun çıkmaz

Motosikleti
    Lastiklerden memnun kalmana sevindim

GPS le hız ölçümüm ne kadar temizlesemde çamurlu zincir çamurlu disk motoru kasıyor düz yolda son hızım bu göstergede 120 yi hafif geçmişti ibre 5 km kadar sapma payı mevcut

GPS le hız ölçümüm ne kadar temizlesemde çamurlu zincir çamurlu disk motoru kasıyor düz yolda son hızım bu göstergede 120 yi hafif geçmişti ibre 5 km kadar sapma payı mevcut

3Hilal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 HYPER EDGE
    Selam arkadaşlar mondial drift alırken model yılı önemli midir?

2012-2013-2014 yılında üretilmiş mondial driftler arasında bir fark var mıdır?

Böyle birşeyi neden soruyorsun diye soracak olursanız hemen cevaplayım.. Hani Honda Cbf150 lerde genelde eski modelleri yağ yakıyo 2014'den sonra o sorunu düzelttiler derler ya acaba mondial drift'te de böyle birşey var mı diye aklıma takıldı..

Motosikleti
    Honda CB650F
    motor da hiçbir değişiklik yok.Şasideki aksamda birkaç değişiklik yapmışlar mesela gidonda eski modellerde kablo bolluğundan ağır dönüyor gidon yeni modellerde spiral hortum içine almışlar kabloları ve rahatlamış.Egzoz boyasını daha kaliteli boya ile boyamışlar gibi benim düşüncem.Debriyaj nispeten daha yumuşak.1-2 stiker eklenmiş ve yan kapaklarını boyamışlar bunun dışında farklılık yok.

Motosikleti
    motor da hiçbir değişiklik yok.Şasideki aksamda birkaç değişiklik yapmışlar mesela gidonda eski modellerde kablo bolluğundan ağır dönüyor gidon yeni modellerde spiral hortum içine almışlar kabloları ve rahatlamış.Egzoz boyasını daha kaliteli boya ile boyamışlar gibi benim düşüncem.Debriyaj nispeten daha yumuşak.1-2 stiker eklenmiş ve yan kapaklarını boyamışlar bunun dışında farklılık yok.
    Anladım peki bu dedikleriniz kaç yılından itibaren oldu 2014 modelleri mi bu şekilde

Motosikleti
    Honda CB650F
    2013 modellerde dediğim sıkıntılar vardı işte.2014 ün son aylarında çıkan modeller için geçerli 2015 ler daha piyasaya anca gelir muhtemelen.
    3Hilal bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 modellerde dediğim sıkıntılar vardı işte.2014 ün son aylarında çıkan modeller için geçerli 2015 ler daha piyasaya anca gelir muhtemelen.
    Teşekkürler

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Bugün drift satan bi yere sordum 2015 model mart gibi gelir dedi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)