Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar benim gidon kilidi anahtarlıgın ordan değil yan taraftan oluyor sizdede öylemi değiştirip anahtar girişine yapabiliyormuyuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    evet gidon kiliti kontaktan degil bizim gidonun altinda yan tarafta.

almpoz bende elektrik elektronik okuyorum lise sondayim :D memnun oldum

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    üniversiteye başladım bu sene hayırlısıyla bunuda atlatırım inşallah

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Ön fren hissizleşti güçlü tutmuyor? Maneti sonuna kadar çekmem gerekiyor. Balatalar bitti desem bi anda nasıl biter düne kadar sağlamken bi anda oldu... Yeni balata taktırsam ne kadara mal olur?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    usta şimdi 10 tl ye de balata var 30 tl yede ben 10 tl ye almıştım sözde orjinal dendi ççok ses yapıyordu direk attım 30 tl ye aldım yumuşak balata eskisine nazaran daha iyi tutuyor ve sessiz çalışıyor ama çabuk bitiyormuş hidrolikten filan yapıyor olmasın bu arada

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Çanta yapacaklar için örnek bir tane nette buldum. Bakalım ilerleyen günlerde yapmak lazım.

BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Honda CB650F
    bu resimi görmüştüm ibrahim yan çanta demirleri yarın geliyor çarşamba günü hayırlısıyla başlıyorum tasarıma =)

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Hadi bakalım sen yap uydur da bizlerde yapalım bir şeyler. Ama o dediğim tipte cbf demiri olsa yan soft çanta daha mantıklı sök tak kolay olur. Zaten o çantalar yağmurluklu oluyor o yüzden sorun yok.

Eğer memnun kalırsan seri üretimle üç beş tane sipariş alırsın benden söylemesi
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Honda CB650F
    duruma göre bakacağım artık şimdilik tasarım aşamasında olacak

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Drift'e bu tip uygulamalar görmek gerçekten çok hoş, sadece apaçilerin kullandığı bir motosiklet olmadığını fark etmemi sağlıyor

Motosikleti
    Honda CB650F
    evet.Youtube da ne zaman aratsam işte 140 yapıyor diye video çeken mi ararsın teker yapanımı ararsın egzoz takıp apaçilik yapanlarla dolu şöyle düzgün bir video göremedim gezi yapan falan.
    C.Kaan bunu beğendi.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda

almpoz bunu beğendi.

"AKINCILAR..."

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön fren hissizleşti güçlü tutmuyor? Maneti sonuna kadar çekmem gerekiyor. Balatalar bitti desem bi anda nasıl biter düne kadar sağlamken bi anda oldu... Yeni balata taktırsam ne kadara mal olur?
    Basınçlı su tuttur

Motosikleti
    Honda CB650F
    Eveet çanta demirleri geldi kargo fiyatı biraz uçukmuş ama napalım aldık artık demiri sahibinden den 55 tl ye aldım.21 tl de kargo tuttu.Tabi şimdi uydurmak için kaynakçıyada biraz para vereceğim muhtemelen.90-100 tl civarı olacak toplam.Bunlar en sağlamları diğer ince demirlilere güvenemedim.Balıkesirde kar yağınca yapım işi aksadı malesef kar ne zaman erirse o zaman başlayacağım.Yalnız şöyle bir durum var o öndeki u ya benzer demir ne işe yarıyor hala çözemedim ama bakalım bulurum illaki.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Hangi model için üretilen demirler bunlar. Bu demirler drifte uygun mu peki ?

Diğer eğri demir herhalde iki demiri birbirine bağlamak için destek parça olabilir.

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Honda CB650F
    cbf 150 için üretilenlerden ama bizimkilere nerdeyse uydurulabilecek en ucuz demir diğer modeller için olanlar ateş pahası ve daha çok uğraş ister bunlarda 1-2 değişiklik ile drifte uygun hale gelebilecek düzeyde.Yarın gündüz gözüyle üstüne şöyle göstermelik koyup resim çekmeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    İyi bakalım yap bir şeyler bizde takip edelim

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Honda CB650F
    Bugün sanayiden gidip cırt alıp demirleri motora sabitlemeye çalıştım neler yapabilirim diye.Arka çantam 30 litre şuanda elimde var diye bir denemelik üstüne koydum bol bol resim çektim nasıl durur diye tabi bu çanta olmayacak 32 litre maxem alıcam 2 tane.Kapakların açılması için biraz uç kısmına gibi koymam gerekiyor ama ona bir yöntem bulmayı düşünüyorum.Delik delmeden 1-2 parça demir ile arka çantanın bağlantı yerine kolayca sabitlenecek gibi.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Yan sert çanta gitmez bizim motorlara, ancak uzun tipte sert çanta gider, diğer türlü büyük takarsan kopar atar sorun yaşarsın.

Demirleri uydur yap bir şekilde ve soft çanta tak gitsin kafan rahat olsun tabi yine de sen bilirsin.

Egzoz kısmına bak neredeyse çanta ile arasında bir parmak kalmış, e bunun sıcaklığı falan olacak onu da hesaba katmak lazım.

Aşağıdaki şekilde yan çanta olursa fazla yük olunca da pek sorun olmaz zaten fazla yük yüklemeye de gerek yok dengeli olduğu sürece sorun olmaz.

Ve bu motora far koruma da yapılmış güzel olmuş, bir de elcik koruma yapıldı mı daha iyi olur. Tur camı da şuan ki var olan siperliğin üzerine devam edip uzatmak lazım denemek lazım. Yakın olsaydın motorların üzerinde çalışmalar yapardık, Burada havalar iyice fena oldu kar kış kıyamet ortalık perişan.

Motosikleti
    Honda CB650F
    bizimde buralar buz gibi kar yağdı ama tutmadı şimdi yağmura döndü :D İyide senin attığın resimdede aynı şekilde egzozun üstünde o niye sorun olmuyor Göstermelik olarak cırt ile sabitleyiverdim alacağım çantalar biraz daha yassı şekilde maxem 32 litre uydurucam kararlıyım yılmak yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)