Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    [QUOTE=kdiner;3441739]
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün ufak tefek bakım yapayım dedim boşken. Yağını değiştirdim, zinciri temizleyip yağladım, hava filtresini falan temizledim.
    Yalnız iki sorun var motorun yağını tamamen boşalttığımda bu kadar çıktı
    http://i.hizliresim.com/kYZ779.jpg 9 binde motor.
    Bide yeni yağ koyarken kuzenim sağolsun 2 yemek kaşığı kadarı yere döküldü. Şuan alttaki cam bölümdede biraz eksik görünüyor. Bu sorun çıkarır mı?
    Yeni yağ alıpı tamamlamama gerek var mıdır?[/QUOT

1 litre yağ koyuluyor içine, aldığın kişi hiçmi bakmamış motora one öyle 500 gramlık yağ var içinde, tam bir litre yağ koyduğunda üst çizginin biraz üzerinde oluyor. eski yağı tekrar koydunuz ise gidin bir litre 10/40 yağ alın yeniden temizlik yapıp yeni yağı koyun sakın o şekilde kullanmayın motoru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Bende bugün şile taraflarına doğru gezdim, gelirken shell den 10/40 yağ aldım. Bu motoru aldım alalı ilk servisten sonra 600 km de bir yağını değiştirdim, bu günde 600 km dolduğu için yağını değiştirdim genelde 900-950 gram yağ koyarım ve koyduğum yağın aynısı çıkıyor içinden ne bir yağma ne bir deforme oluyor, 1 litrenin tamamını bugün koydum ve dediğim gibi üst çizginin biraz üzerinde oluyor. yağ değiştikce motorun tepkimesi bir başka oluyor.
    Bilmiyorum artık nasıl baktığını. Eski yağı tabikide koymadım hocam Petrol ofisinin 15/50 yağı var önceki motorumdada kullanıyordum kesinlikle çok iyi. Castrolden bile daha memnun kaldım ki castrolun yarı fiyatına bide. 11 lira 1 litresi. Şuan o çizginin milim altında görünüyor yağ seviyesi 1 hafta falan kullanayım böyle umarım bişey olmaz. Elime para geçincce tamamlarım artık napayım.

@C.Kaan 3. viteste 90 göreceğim diye yırtmıyorum motoru, zaten güzel devirleniyor ki 8000 devirde öyle fazla değil. 10 binde red line başlıyor.
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    motor 4250' yi geçti en kısa zamanda buji almam lazım, şimdilik bir problemi yok ama değiştirmemde fayda var diye düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

[QUOTE=lickup;3441764]
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bilmiyorum artık nasıl baktığını. Eski yağı tabikide koymadım hocam Petrol ofisinin 15/50 yağı var önceki motorumdada kullanıyordum kesinlikle çok iyi. Castrolden bile daha memnun kaldım ki castrolun yarı fiyatına bide. 11 lira 1 litresi. Şuan o çizginin milim altında görünüyor yağ seviyesi 1 hafta falan kullanayım böyle umarım bişey olmaz. Elime para geçincce tamamlarım artık napayım.

@C.Kaan 3. viteste 90 göreceğim diye yırtmıyorum motoru, zaten güzel devirleniyor ki 8000 devirde öyle fazla değil. 10 binde red line başlıyor.
    üst çizginin milim altında ise sorun değil o şekilde kullan ama ara sıra kontrol et ki gözün arkada kalmasın. Üzerini tamamlama 500-600 km sonra değiştirirsin ara sıra kontrol et sorun yoksa yoluna devam.

arkadaslar merhaba ilk önce bişey sorucam sizlere 150 MCX Roadracer nasıldır sitede bulamadım blogunu sizce nasıldır kullanan tanıdıgınız varmı simdiden tesekkürler

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    kdinerr ben kendi bujisini 3000 de değiştirmiştim nedeni tırnağının yumuşaması içine düşüp gömlekle segman içine girerse ustalar bizi öpmesin bosch öneririm

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı MONSTER37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba ilk önce bişey sorucam sizlere 150 MCX Roadracer nasıldır sitede bulamadım blogunu sizce nasıldır kullanan tanıdıgınız varmı simdiden tesekkürler
    mondial logosunu tıklayın orda 150 mcx diye forum başlığı var, kulanan tanıdık arkadaşım yok, bizim driftlerin bir gömlek üstün modeli. kötü bir motor değil bende aynı bloğa sahip asya elegant 150 vardı atik güzel bir motor her hangi problem yaşamazsın ama neyin ne çıkacağı belli olmuyor şans işi gibi birşey. forum başlığını takip etmenizde fayda var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kdinerr ben kendi bujisini 3000 de değiştirmiştim nedeni tırnağının yumuşaması içine düşüp gömlekle segman içine girerse ustalar bizi öpmesin bosch öneririm
    genelde motorumla çok uğraşıyorumda ona sıra gelmemiş demekki ama genelde kontrol ederim bujiyi yağlanma falan varmı diye, ince zımparayla hafif temizliyorum geri yerine takıyorum. kullanma kitapcığında 5000 de değiştirin diyor o yüzden değiştirme gereği duyuyorum, en kısa zamanda değiştireceğim.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bilmiyorum belkide benim acayip kullanmamdanmıdır nedir elektrodla tırnak arasındaki boşluğu elimle ayarlayabiliyorum :D üstünddeki bosch 6 binde takmıştım

Motosikleti
    mondial 125 zn / mondial drift
    Alıntı MONSTER37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba ilk önce biþey sorucam sizlere 150 MCX Roadracer nasýldýr sitede
    bulamadým blogunu sizce nasýldýr kullanan tanýdýgýnýz varmý simdiden tesekkürler
    Mondial driftte karar kılmadan önce bende road racerla drift arasında çok gittim geldim ve çok arastirdim. Acikcasi drifte göre daha fazla yakması ve sele bölümünün sertliği beni bu modelden vazgecirdi. Sele bölümünü deneme imkanımda oldu be cbfle kıyasladım koltukları sahiden de sert geldi. Yine de karar sizin tabi. Kullananlar mcx biraz daha seri diyorlar arada 500 lira var değer mi bilemem

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Arkadaşlar nerelerdesiniz kimse yok

Driftten sonra alınabilecek motor ne önerirsiniz ?

Gözüm mct250 ye gidiyor veya yeni çıkan 150 sentor var o da güzel. Uzun yolda falan rahat olur o tipler o yüzden dedim malum bizim driftle bir zamandan sonra bel sırt pert oluyor
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar nerelerdesiniz kimse yok

Driftten sonra alınabilecek motor ne önerirsiniz ?

Gözüm mct250 ye gidiyor veya yeni çıkan 150 sentor var o da güzel. Uzun yolda falan rahat olur o tipler o yüzden dedim malum bizim driftle bir zamandan sonra bel sırt pert oluyor
    Ben olsam driftten sonra ya hyosung gt 250r alırdım yada bajaj pulsar 200 ns.
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    600 cc ile işi bitirmek istiyorum

fz6 düşündüm ama ben alasıya 10 yaşına girmiş olurlar

cbf 600 , mt 07 , v strom , nc 700 aklımda deli sorular bunlarda olmassa cbr 250

Sentoru felan boş ver cbr 250 , ninja 250 hyo 250 bunlardan devam etmelisin

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Aslinsa endurolarda hosuma gidiyor. V stromlar falan. Sonra kle serisiden bir kac model ve bmw gs 650 falanda guzel.

Amma velakin..parraa parraa paraaa )

Motosikleti
    FZ6 candır o zaman 13 - 15 liraya temiz 2. elleri çıkıyor kolay arıza çıkarmayan bastığında 230 - 240 soluksuz gören aletler yakıtıda bir o kadar uygun şehir içi 5 - 5.5 litre yakıyor

Edit: Hemde SS değil ST oturşup pozisyonu çok daha rahat

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Ben driftten sonra inazuma alöayı düşünüyorum ama o kadar parayı bulurmuyum bilmem.

Motosikleti
    Var
    13-15 liraya olanların yaşı bana göre ilerlemiş model yılı biraz yüksek olmalı belki 5 sene belki 15 sene belki 1 sene binerim satarkende kullanırkende yaşının büyük olmasını istemem 15 senelik f 650 lere dünya para istiyorlar xj6 f lerde güzel yol makinesine benziyor xj6 ya biraz daha yakınım

Rüzgar yemeyen düsük sele yüksek gidonla rahat sürüş saglayan bir cihaz olmalı yakıtıda az olmalı sehir ici dur kalk hızlan lambalarda oyalan bunlar bana göre degil bi çay içmeye 150 km giden gelen birisiyim cay bahane yol yapmak viraj yapmak sahane senede 6.000 - 7.000km anca yol yapıyorum sehir dısında 5 lt yakması beni fazla etkilemez , bu arada bendede para yok

Yaza kadar para biriktirip sezon acılısı kalanını banka kredisi ile halletmeyi düsünüyorum

Motosikleti
    10 - 12 lira para veriyorsan biraz hızlı bir şeyler olmalı inazuma her şeyi ile güzel bir motor ancak hantal ve sürati pek yüksek değil 2015 yılında Yamaha R25 gelecek onları kafaya koydum ya sıfır alacağım yada 2. el ama illa alacağım ( Sıfırı 15 bin lirayı geçmezse tabi, geçerse hyosung gt250 r alırım 2007 - 2008 model )

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Ya beyler benim rölanti ayarım iyi fazla bile buna rağmen ilk çalıştırıyorum sorun yok gaz verip gidiyor vs vs sonra yolda ışık yandı debriyajı sıkıp gazı kesiyorum hop stop ediyor.Yada stop etmedi mi şansıma ışıkta beklerken biraz uzun bekleyince hop yine stop.Anlam vermedim sorun nerde olabilir?

Motosikleti
    mondial 125 zn / mondial drift
    Belki 2-3 seneye KTM Duke alabilirim. Gerçi az önce arkadaşımın köylü motoruyla ktmyi kalkışta geçtik. Ama herifin tabiki bizi sallamamış olması muhtemel yine de tipi ve kaslı duruşu hoşuma gidiyor. Hele ki turuncusu

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13-15 liraya olanların yaşı bana göre ilerlemiş model yılı biraz yüksek olmalı belki 5 sene belki 15 sene belki 1 sene binerim satarkende kullanırkende yaşının büyük olmasını istemem 15 senelik f 650 lere dünya para istiyorlar xj6 f lerde güzel yol makinesine benziyor xj6 ya biraz daha yakınım

Rüzgar yemeyen düsük sele yüksek gidonla rahat sürüş saglayan bir cihaz olmalı yakıtıda az olmalı sehir ici dur kalk hızlan lambalarda oyalan bunlar bana göre degil bi çay içmeye 150 km giden gelen birisiyim cay bahane yol yapmak viraj yapmak sahane senede 6.000 - 7.000km anca yol yapıyorum sehir dısında 5 lt yakması beni fazla etkilemez , bu arada bendede para yok

Yaza kadar para biriktirip sezon acılısı kalanını banka kredisi ile halletmeyi düsünüyorum
    pulsardan vazgeçtin galiba?
    Dört tekerlek bedenini,iki tekerlek ruhunu hareketlendirir...

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya beyler benim rölanti ayarım iyi fazla bile buna rağmen ilk çalıştırıyorum sorun yok gaz verip gidiyor vs vs sonra yolda ışık yandı debriyajı sıkıp gazı kesiyorum hop stop ediyor.Yada stop etmedi mi şansıma ışıkta beklerken biraz uzun bekleyince hop yine stop.Anlam vermedim sorun nerde olabilir?
    Rolantiyi biraz açtır, motor yeniyken bende de vardı o sıkıntı.

düzelmez ise subap ayarı lazım.

Motosikleti
    Var
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsardan vazgeçtin galiba?
    İlerde everme durumları olabilir simdi aldık aldık alamadık bi daha zor görürüz

Ara cc alırsak 600 cc ye gecme sürem baya uzayacak düşük cc 200 250 cc de olsa yağı , benzini , servis bakımı , periyoduk bakımları derken birikim yapmak zorlaşıyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)