Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Abi 600 km yağ değişimi ne ettin sen öyle benim 1200 oldu yarın değişeceğim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    bu km gene iyi daha önceki motorlarımda 300-400 arasında değiştirirdim şimdi biraz daha uzattım, yağ kendine gelmeden ben yağ değiştiriyorum. içimde uhde kalmasın diye değiştiriyorum. kurbanda trabzona gideceğim para harcamak istemediğim için, araç kiraladım üç günlük için. normalde kartepe üzerinden pamukovada zirve motordan ön arka lastik ve koruma demiri bir kaç ıvır zıvırda almayı düşünüyordum şimdi hepsini bir arada yaparsam beni bozucak o yüzden ekim 10 undan sonra veya kasım ayına kaldı, lastiklerimden memnunum ama biraz daha iyisi olsun istiyorum. kafama koyduğum işi mutlaka yaparım biraz zaman uzamış olucak o kadar.
    valla ben 10/50-20/50 denedim yok abi tutmadı, benim görüşüme göre bu motorun motor yağı 10/40 bunu bilir bunu söylerim, tabi bu benim görüşüm yaz kış farketmez.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    10-40 uzun yoldan gelince yağ kokusu yapıyor ben ondan 10/50 koydum kışın 10/40 taibkide

Motosikleti
    10/50-20-50 ister uzun yol olsun ister kısa yol yok abi 10/40 bundan sonra, ben verim alamadım.

Motosikleti
    bilmiyorum bundan sonra 10/40 havalar soğuyacak

Motosikleti
    mondial 125 zn / mondial drift
    Selam arkadaşlar bende çok yakında bir mondial drift almak istiyorum. Bütceme göre tüm modelleri araştırdm ama ikinci el bi ybrye 3500 vermektense sıfır mondiale 3150 vermek daha mantikli geldi. Bu nedenle motorum haftaya bugünlerde elimde olacak. Fakat kafamı kurcalayan iki şey var. 1.si vitesler.. Bazı arkadaşlar çok sert ve sorunlu fln demiş. Benim çok vitesli tecrubem yok hep scooter kullandım tedirgin etti bu durum beni. 2.si ise boyum 1.90 motor altımda bisiklet gibi kalır mı? Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    maşallah boyunuza benim vitesler yağ gibi geçiyor şuan bazı arkadaşlar sert diyorlardı ama onların motoru yeni daha alışması gerek viteslerin

Motosikleti
    Teşekkürler :D bi de vites sistemi nası oluyor benim arkadasmda Küba çita var vitesler hep aşağı basarak 1-2-3-4-5 diye gidiyor sonra başa dönüyor. Driftte de böyle mi

Motosikleti
    bizde
    1
    N
    2
    3
    4
    5
    yani 1 aşşşağı gerisi yukarı

Motosikleti
    Hmm. Alışana kadar biraz zorlanıcam sanırım. Çok teşekkürler

Motosikleti
    benim ilk vitesli motorumdu bu bundan önce mobletim vardı ilklerde2 ile kalkıyordum 1 hafta

Motosikleti
    Bende mobilet kültüründen gelmeyim. Lisede mobilet toparlar yarışırdık.Sonra işi büyütüp scootera geçtim ama kaza yapıp motoru haşata çıkarınca aileminde ısrarıyla araba aldım. Şimdi araba da arıza çıkartıyor cok. arabayı da satıp buna dönmek istedim. Hep içimde vardı vitesli naked tip bi motor. Buna da arızasız belasız 3-4 yıl binme gibi bi hedefim var. Sonrası allah kerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

1. Vitesten sonra N koymaları çok ilginç geldi. Ne amaçla koydular insan merak ediyor. 2 ye takmak için iki kez vites değiştirmek gerekecek

Motosikleti
    Alıntı jeosjo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar bende çok yakında bir mondial drift almak istiyorum. Bütceme göre tüm modelleri araştırdm ama ikinci el bi ybrye 3500 vermektense sıfır mondiale 3150 vermek daha mantikli geldi. Bu nedenle motorum haftaya bugünlerde elimde olacak. Fakat kafamı kurcalayan iki şey var. 1.si vitesler.. Bazı arkadaşlar çok sert ve sorunlu fln demiş. Benim çok vitesli tecrubem yok hep scooter kullandım tedirgin etti bu durum beni. 2.si ise boyum 1.90 motor altımda bisiklet gibi kalır mı? Şimdiden teşekkürler
    Altınızda biraz kalabilir ama o kadarda değil üzeriine oturup bir deneyin, motor yeni alacağım dediniz ilk başlarda evet vitesler sert geçecektir, bende sıfır aldım 2800km den sonra vites geçişleri yağ gibi oldu şu anda viteslerle ilgili hiçbir sorunum yok. sizdede aynı durum olacaktır ve sorun değil içiniz rahat olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:21 ----------

Bende mobilet kültüründen gelmeyim. Lisede mobilet toparlar yarışırdık.Sonra işi büyütüp scootera geçtim ama kaza yapıp motoru haşata çıkarınca aileminde ısrarıyla araba aldım. Şimdi araba da arıza çıkartıyor cok. arabayı da satıp buna dönmek istedim. Hep içimde vardı vitesli naked tip bi motor. Buna da arızasız belasız 3-4 yıl binme gibi bi hedefim var. Sonrası allah kerim

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:13 ----------

1. Vitesten sonra N koymaları çok ilginç geldi. Ne amaçla koydular insan merak ediyor. 2 ye takmak için iki kez vites değiştirmek gerekecek
    ilk başlarda zorlanırsınız ama alışınca çocuk oyuncağı gibi gelir vites hareketleri, 1. vitese at devam et debriyaja baz 2. vitestesin devam 3.4.5 sorun olucak birşey değil, bire attım sonra yukarı çektim boş tekrar yukarı çektim iki değil, bir aşağı debriyaj 2,3,4,5 diye gidiyor no sorun.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti

yok iki kez değil 1 e attınmı yukarı sonuna kadar ektinmi 2 geçiyor 1 ile iki arasında ufak bi yerde boş var pedalı iki kez çekmenize gerek yok
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    Oo o zaman harika. Kafamdaki en büyük soru işaretlerinden biri yanitlanmis oldu çok sagolun. Bu konuyla ilgili hemen hemen her sayfayı okudum. 500 sayfadan 300unu okumuşumdur baya faydalı şeyler gördüm. Alınca tecrübeleri de paylaşırız umarım

Motosikleti
    inşallah şimdiden hayırlı olsun

Motosikleti
    ilk kullandığım motor mobiletti ortaokul zamanında onuda en fazla 150-200 metre kullandım arkadaşındı, 2010 yılında mct 250 aldım eğliyet yok kullanmayıda bilmiyorum, iş yerinde ileri geri git gel sonra yine iş yerinin önünde boş bir arazi vardı orda sürmeye başladım bir hafta sonra trafiğe yani işten eve evden işe birinci viteste gidiyorum, henüz daha ikinci vitesatmasını bilmiyorum yavaş yavaş 2,3,4,5 bu şekilde öğrendim, zamanla bursa git gel derken bir sene sonra mct ile istanbul-trabzon. trabzon-istanbul yaptım neydi be o günler. insan düşündükce özlüyor be. yaş 31 oldu yaşlanıyorum gali yoksa duygusala mı bağlıyorum ne.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

Oo o zaman harika. Kafamdaki en büyük soru işaretlerinden biri yanitlanmis oldu çok sagolun. Bu konuyla ilgili hemen hemen her sayfayı okudum. 500 sayfadan 300unu okumuşumdur baya faydalı şeyler gördüm. Alınca tecrübeleri de paylaşırız umarım
    şimdiden hayırlı olsun 7/24 saat burdayız bizlerde elimizden geldiği kadar yardımcı oluruz.

Motosikleti
    bir resim atmıştım düzenleyip geri gelicem

kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    forumda misafir olarak bulunan arkadaşlar özrümü kabul edin 2 dakikada üye olabilirsiniz, belki sizlerinde bir kaç fikriniz olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

bu da benden sizlere boğaz manzarası.
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    abi neden özendiriyon şimdi :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)