Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ooooo Ümit yaşıyon mu sen yaw.Eray da sen de kaybeldiniz bi anda.Arada uğrayın bi özletmeyin kendinizi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Bu tarzda ufak bisiklet aynasına benzer ayna takan oldumu ufak tefek olanlardan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba, mtorla düz yolda bastığımda yaklaşık 120 km civarlarında kesiciye giriyor. Bazıları yeter diyecek şimdi ama beygir olarak cbr la aynı hatta torku kağıt üzerinde daha yüksek gözüken bir motorda cbr kadar hız yapmalı diye azıcık kurcalamak istiyorum. Motor bıyle kesik kesik ötüyor. Şu beyin denen konjektör müdür nedir o karın ağrısını değiştirmek istiyorum. Ama mondialden değil, çünkü çok kalitesiz. Bunu nerden bulurum ayda standartları neye göredir. Daha önceden tecrübesi olan var mıdır ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

16.000 deki motorun benim 4000 likten daha temiz duruyor. Kazasız belasız bin inşallah. Ama arada bozulsun, atraksiyon lazım demi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

Alsam kendim takabilir miyim acaba ? Lehim aletim yok çünkü. Onun dışında herşeyden var.

:D Foto atamıyormuşuz sahibindenden

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...46926563/detay
    Şöyle bir şey buldum :d

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...45764773/detay

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Merhaba geçen cumartesi ustayla konuşurken sırası geldi sordum devir kac bine kadar güvenli rodajda diye motor ve yag iyice ısınana kadar zorlama isindiktan sonra yavaş yavaş 8bine kadar gelebilirsin dedi. Doğru mu bu açıkçası hem aklıma yattı hem de soru işareti bıraktı. Bu hafta sonu havalar biraz iyileşti hemen çıkardım motoru odasından gezdim biraz yazı iple çekiyorum. İyi forumlar ...

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı restherock adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben geçen hafta bütün sinyallerimi değiştirdim. Lehime falan gerek yok soketler var onları takmanız lazım. ön için far kafalığı sökülüyor onun altından yaptılar, arka için koltuğun altında soketler görünüyor oradan takabilirsin.

bu arada benimde uzun zamandır aklıma takılan iki soru vardı sorayım da içimde kalmasın birincisi benim motorun devir ibresi 5500 devire gelince takılıyor bunun için yapabileceğim bir şey var mı? ikincisi ise benzin ibrem çalışmıyor hiç kıpırdamıyor bile yerinden sorun şamandırada mı yoksa ibrede midir? komple göstergeyi değiştirmeyi planlıyorum önerebileceğiniz bir site yada ürün var mı?
    devir göstergesini viteste mi yoksa boşta mı takılıyor ? Digital okuyuculu oldukları için bazen okuyucu değiştirmek sorunu çözüyor. Ama 5000 e gelince orada böyle sonbahar gününde salınan yaprak misali sallanıyor ise debriyaj ayarını ortaya aldır. Ne çok önde olsun ne çok geride. Debriyaj kaçırmasından öyle sallanma yapabiliyor.

Şamandıra depo dolu iken üst kısma çarpa çarpa bozuluyormuş, lehimleyerek çözebiliyorlar.

Yok illa gösterge değişecek derlerse de motorun garantisi devam ediyorsa garantiden değiştirebilirsin. Garantisi yoksa mondia lservisine gitmene gerek yok çünkü onlarda orjinal parça kullanmıyorlar. Kaç defa şahit oldum replika ürün kullandıklarına. Konyada bir toptan satıcı ve bir de izmirde vardı. Mesela mondial servisi izmir burak motodan 75 liraya aldığı göstergeyi sana 150 tl ye satıyor. Yada konyadan 25 tl ye aldığı aynaları site fiyatı üzerinden 50 tl ye satıyor. Onun için servislerden almayın parçaları, direk internetten yarı fiyatına bulursunuz.

Burak motor kapandı mı ne yaptı link bulamadım. Al Ülker bizim motor http://www.bizimmotor.net/urunler/mo...re-saati/1853/

55 liraya indi sıcak sıcak http://www.kalyoncumotor.com/125-mh-...e#.UrCkrPRdW1U

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

ledli 73 lira http://www.kalyoncumotor.com/mondial-125-mh-drift-gosterge-komple-ledli-delta-force#.UrClE_RdW1U
    restherock bunu beğendi.

Motosikleti
    Var
    Merhaba ben geçen hafta bütün sinyallerimi değiştirdim. Lehime falan gerek yok soketler var onları takmanız lazım. ön için far kafalığı sökülüyor onun altından yaptılar, arka için koltuğun altında soketler görünüyor oradan takabilirsin.

bu arada benimde uzun zamandır aklıma takılan iki soru vardı sorayım da içimde kalmasın birincisi benim motorun devir ibresi 5500 devire gelince takılıyor bunun için yapabileceğim bir şey var mı? ikincisi ise benzin ibrem çalışmıyor hiç kıpırdamıyor bile yerinden sorun şamandırada mı yoksa ibrede midir? komple göstergeyi değiştirmeyi planlıyorum önerebileceğiniz bir site yada ürün var mı?
    Benzin deposunun altında soket var depodan gelen sokete bak gevşemişmi kabloyu takip et çıkan kopan bi yeri varmı Şamandıradada sorun olabilir
    restherock bunu beğendi.

restherock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700 GS
    devir göstergesini viteste mi yoksa boşta mı takılıyor ? Digital okuyuculu oldukları için bazen okuyucu değiştirmek sorunu çözüyor. Ama 5000 e gelince orada böyle sonbahar gününde salınan yaprak misali sallanıyor ise debriyaj ayarını ortaya aldır. Ne çok önde olsun ne çok geride. Debriyaj kaçırmasından öyle sallanma yapabiliyor.

Şamandıra depo dolu iken üst kısma çarpa çarpa bozuluyormuş, lehimleyerek çözebiliyorlar.

Yok illa gösterge değişecek derlerse de motorun garantisi devam ediyorsa garantiden değiştirebilirsin. Garantisi yoksa mondia lservisine gitmene gerek yok çünkü onlarda orjinal parça kullanmıyorlar. Kaç defa şahit oldum replika ürün kullandıklarına. Konyada bir toptan satıcı ve bir de izmirde vardı. Mesela mondial servisi izmir burak motodan 75 liraya aldığı göstergeyi sana 150 tl ye satıyor. Yada konyadan 25 tl ye aldığı aynaları site fiyatı üzerinden 50 tl ye satıyor. Onun için servislerden almayın parçaları, direk internetten yarı fiyatına bulursunuz.

Burak motor kapandı mı ne yaptı link bulamadım. Al Ülker bizim motor http://www.bizimmotor.net/urunler/mo...re-saati/1853/

55 liraya indi sıcak sıcak http://www.kalyoncumotor.com/125-mh-...e#.UrCkrPRdW1U

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

ledli 73 lira http://www.kalyoncumotor.com/mondial-125-mh-drift-gosterge-komple-ledli-delta-force#.UrClE_RdW1U
    ilgin için teşekkür ederim. devir ibresi viteste de boşta da 5500 deviri geçmiyor. o devire gelince senin tabirinle sonbaharda sallınan yaprak gibi kıpırdanıyor fakat yukarı çıkmıyor sorun göstergede demişti bir usta güvenemedim ama tekrar kendim bakıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:25 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin deposunun altında soket var depodan gelen sokete bak gevşemişmi kabloyu takip et çıkan kopan bi yeri varmı Şamandıradada sorun olabilir
    sizin dediğiniz durumu da değerlendiricem. eğer öyle kolay çözülecek bir sorunsa çok mutlu olurum yok şamandıradansa tamiri aşağı yukarı ne kadara patlar?
    Bas Gitar tınılayan bir felsefedir dedi Yaşlı Kurt, Motosiklet ise homurdayan bir felsefedir dedi Yavru Kurt...

lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Okul önünden geçerken aman yavaş geçin arkadaşlar. Bugün gri Driftli birisi yola bi öğrencinin atlamasıyla frenlere asıldı yattı yere. Belki bu siteden birisidir

Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okul önünden geçerken aman yavaş geçin arkadaşlar. Bugün gri Driftli birisi yola bi öğrencinin atlamasıyla frenlere asıldı yattı yere. Belki bu siteden birisidir
    Yavaş gitseymiş. Okul orası. 6-7 yaşındaki kerataların günlük yolu. İYiki çocuğa birşey olmamış. Ama merak ettim sağa mı yattı sola mı yattı ? Sağa yattıysa forumdan değildir :D

Devir saati 5000 devirde kanı çekilmiş solucan gibi titreyen arkadaş, bizim esnafımız onurludur, şereflidir, yalan söylemez ve harama el uzatmaz ama belki şeytana uyar. Sana illaki ibre değişecek derse falan başka bir tamirciye git, bunların devir saati tel ile değil elektronik okuyucu ile veri alıyor. Okuyucu bozulduğu zaman sapıtmalara sebep olabiliyor. Birde debriyaj ayarın bozuksada sapıtabilir. Dediğimi bir yap debriyaj ayarını boz baştan bir ayarla. Başıma geldi oradan biliyom

Motosikleti
    BMW F700 GS
    Yavaş gitseymiş. Okul orası. 6-7 yaşındaki kerataların günlük yolu. İYiki çocuğa birşey olmamış. Ama merak ettim sağa mı yattı sola mı yattı ? Sağa yattıysa forumdan değildir :D

Devir saati 5000 devirde kanı çekilmiş solucan gibi titreyen arkadaş, bizim esnafımız onurludur, şereflidir, yalan söylemez ve harama el uzatmaz ama belki şeytana uyar. Sana illaki ibre değişecek derse falan başka bir tamirciye git, bunların devir saati tel ile değil elektronik okuyucu ile veri alıyor. Okuyucu bozulduğu zaman sapıtmalara sebep olabiliyor. Birde debriyaj ayarın bozuksada sapıtabilir. Dediğimi bir yap debriyaj ayarını boz baştan bir ayarla. Başıma geldi oradan biliyom
    Kanı çekilmiş solucan senin bu benzetmelerin yüzünden kesin değiştiricem ibreyi arkadaş bakasım gelmiyor hehehe Şaka bir yana dediklerini yapmaya çalışıcam gelişen olaylardan haberdar ederim
    Bas Gitar tınılayan bir felsefedir dedi Yaşlı Kurt, Motosiklet ise homurdayan bir felsefedir dedi Yavru Kurt...

Kanı çekilmiş solucan senin bu benzetmelerin yüzünden kesin değiştiricem ibreyi arkadaş bakasım gelmiyor hehehe Şaka bir yana dediklerini yapmaya çalışıcam gelişen olaylardan haberdar ederim
    onu bunu geçde ne yapacan devir saati ile ? Bak elin caponları cb 125 ' e koymuşlar mı ? Ace'ye koymuşlar mı ? Benzin göstergesi bile yok. Ne kadar teferruatlı motor , bozulması o kadar kolay. Japon koymamış bozulur diye, bizim çinliler elin japonundan iyi biliyor sanki koymuşlar.

Motosikleti
    BMW F700 GS
    onu bunu geçde ne yapacan devir saati ile ? Bak elin caponları cb 125 ' e koymuşlar mı ? Ace'ye koymuşlar mı ? Benzin göstergesi bile yok. Ne kadar teferruatlı motor , bozulması o kadar kolay. Japon koymamış bozulur diye, bizim çinliler elin japonundan iyi biliyor sanki koymuşlar.
    bende takıntı var dostum o ibreyi koymasaydılar aramam fakat koymuşlar bide bozuk olunca kafa takılıyor

Motosikleti
    Var
    Bu tarzda ufak bisiklet aynasına benzer ayna takan oldumu ufak tefek olanlardan

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:A..._IWaEqA4uMFkIw

http://images.gittigidiyor.com/9457/...g?_=1379984275

http://morfikirler.com/wp-content/up...3/04/dikiz.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:59 ----------

Şöyle bir şey buldum :d

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...45764773/detay
    Mobilden girdigim icin alıntı yaptım ilandaki atesleme bobinini almak istiyorum sizce ne gibi artısı yada eksisi olur?

Mobilden girdigim icin alıntı yaptım ilandaki atesleme bobinini almak istiyorum sizce ne gibi artısı yada eksisi olur?
    bende kendime kobay arıyordum, sen al bişey olmazsa bende alırım :D

Motosikleti
    Var
    Peşin fiyatına 3 taksit cazip geldi alan kullanan yok sanırım

Motosikleti
    Bu motorun doldurma kapasitesi ne kadardır yani konjektör kac amper aküyü şarj edebilir aklıma bir proje geldi küçük bir topcase içine bir 10 ah bir akü koyup sisteme yardım ettirsek. Yapabilir miyiz böyle bir şey? Ben motoru köyde kullanıyorum orda da haliyle ışıklandırma baya gerekli kaçıyor. 55×2 watt Halojen far aldım hesapliyorum hesapliyorum akü yetmiyor. Bir el atın alahsen. Ne kadara mal olur konjektör değiştirmeye kalksak. Bulabilir miyim aradığım parçayı.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun doldurma kapasitesi ne kadardır yani konjektör kac amper aküyü şarj edebilir aklıma bir proje geldi küçük bir topcase içine bir 10 ah bir akü koyup sisteme yardım ettirsek. Yapabilir miyiz böyle bir şey? Ben motoru köyde kullanıyorum orda da haliyle ışıklandırma baya gerekli kaçıyor. 55×2 watt Halojen far aldım hesapliyorum hesapliyorum akü yetmiyor. Bir el atın alahsen. Ne kadara mal olur konjektör değiştirmeye kalksak. Bulabilir miyim aradığım parçayı.
    extra akü bağlanır bağlanmasına ama konjektör çok yorulacaktır..
    2x55 wat 110 watt yapar
    35 watt ana far desek
    10 watta parklar desek

10 amperlik bir akü yaklaşık olarak 110-120 watt kadar elektrik kaldırıyor yani olmaz o iş
    bende bir aralar halojen sis farı takmaya kalkışmıştım sonra baktım akü kaldırmıycak led ampul aldım öyle kullanıyorum ama aydınlatmaya çok az faydası var görünürlüğü artırıyor ama. o zamanlar bu akü işlerini baya öğrenmiştim yardımcı olayım dedim

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    extra akü bağlanır bağlanmasına ama konjektör çok yorulacaktır..
    2x55 wat 110 watt yapar
    35 watt ana far desek
    10 watta parklar desek

10 amperlik bir akü yaklaşık olarak 110-120 watt kadar elektrik kaldırıyor yani olmaz o iş
    bende bir aralar halojen sis farı takmaya kalkışmıştım sonra baktım akü kaldırmıycak led ampul aldım öyle kullanıyorum ama aydınlatmaya çok az faydası var görünürlüğü artırıyor ama. o zamanlar bu akü işlerini baya öğrenmiştim yardımcı olayım dedim
    Bu sistemde iş konjektör ve alternatörde bitiyor. Akü sorun çıkarmaz 10 amperlik bir akü bir saat boyunca 10 amper verebilir demektir. Ben fazladan akü takarsam araya bir röle koyup sadece sonradan eklediğim parçaları bağlayacaktım. Yani asıl amacım alıp evde şarj edip sonra lazım olduğunda kullanmaktı. Acaba "Bir UMUT" alternatör ve konjektör şarj edermi diye takıldı aklıma. Cevap ve tavsiyeniz için teşekkür ederim. Sanırım haklısınız halojenler traktöre kaldı desenize. Onun yerine 5er wattlık 4 tane powerledi ikişerli koruma demirine mercekle taksak galiba daha akılcı olcak gibi. Zaten 8 watt led takılacak o elimde hani şu gündüz farı diye yaptıgım. Tekeriniz düz bassın...

Motosikleti
    Var
    Bende koruma demirine ek aydınlatma ve ufak tefek sis farı takmayı düsünüyorum

2 tanede renkli yanan sis farına benzeyen renkli aydınlatmayıda yere dogru bakacak sekilde takmakistiyorum kırmızı yada sarı renkte olacak

Hatta plakanın cevresinede ince cizgi halinde led takmayı düsünüyorum arkadan gelenin daha iyi farkedebilmesi icin daha hoş olmazmı ..

Motosikleti
    az önce sormaya gittim 5 wattlık ledleri kutulamak gözümü korkuttu 3lü ledlerden aldım 4 tane

Bende koruma demirine ek aydınlatma ve ufak tefek sis farı takmayı düsünüyorum

2 tanede renkli yanan sis farına benzeyen renkli aydınlatmayıda yere dogru bakacak sekilde takmakistiyorum kırmızı yada sarı renkte olacak

Hatta plakanın cevresinede ince cizgi halinde led takmayı düsünüyorum arkadan gelenin daha iyi farkedebilmesi icin daha hoş olmazmı ..
    aynı sekilde ledlerin kırmızısı ve sarısı var 30 derece kırtıklı lens taktır gönül rahatlığıyla kullan.

hortum kelepçesiyle takıcam birini denedim gayet sağlam oldu yarın falan takarsam resim paylaşırım.

Arkadaşlar merhaba, beden olarak biraz iri yapılıyım boy 1.90 kilom 100 125 Mh Drift bedenime uyarm sizce

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)