Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondial drift 125
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''ozaman bugun michelin pilot sporty alıyım'' ya ahahha ben şu cümleyi kurabilmek için şubattan beri bekliyorum gerçi kaza yaptım motor pert oldu

bulunmuyormu bu lastik

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı okay kömür adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bulunmuyormu bu lastik
    Lastik bulacak yer çok ama para yok

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    enigmaya katiliyorum :D

Motosikleti
    mondial drift 125
    vallahi bende bakalım bi satan yer buluyım daona göre fiyat buluyım pilot streette mi aynı fiyatlarda

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    bana 280 lira fiyat çekmişlerdi hayırlısı be gülüm diyip çıktım

Motosikleti
    mondial drift 125
    Vallahi bütçeyi baya bir zorlayıp almaya çalışıcam mecbur

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Metzeler'in ön-arka lastik takımı var 200 liraya kalyoncu motorda, o da kaliteli markadır. Çin değil Brezilya üretimi

Motosikleti
    mondial drift 125
    Herkese merhabalar dün kayıp düşmüştüm bugun motoru servise götürdüm götürmeden önce sabah gittim ybr arka fren balatasından aldım motordaki sıkıntılar egzoz patlamış kırılmışta olabilir değişti arka fren basılan yeri değişti balata değişti ön tekerden ses geliyor demiştim baktı disk yeni diye dedi ona nabtığını anlamadım fakar şuan ses yok fakat ön frende sıkmışsın sıkmamışsın hiç yok gibi gidip geri sorduğumda beş on gün içinde düzelir dedi arka fren gerçekten fark etti şimdilik bunlar oldu benim sorunuma geleceksek ön fren düzelmezse iyi bir balatayla değiştirmek istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir acaba?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Herkese merhabalar dün kayıp düşmüştüm bugun motoru servise götürdüm götürmeden önce sabah gittim ybr arka fren balatasından aldım motordaki sıkıntılar egzoz patlamış kırılmışta olabilir değişti arka fren basılan yeri değişti balata değişti ön tekerden ses geliyor demiştim baktı disk yeni diye dedi ona nabtığını anlamadım fakar şuan ses yok fakat ön frende sıkmışsın sıkmamışsın hiç yok gibi gidip geri sorduğumda beş on gün içinde düzelir dedi arka fren gerçekten fark etti şimdilik bunlar oldu benim sorunuma geleceksek ön fren düzelmezse iyi bir balatayla değiştirmek istiyorum tavsiyeleriniz nelerdir acaba?
    o ön frendeki sorunun aynısı bende vardı bana düzelir dediler meğersem balataları yerine oturtmamışlar hemen başka bi tamirciye göster bence arka frenle olmaz o iş

Motosikleti
    mondial drift 125
    Hocam usta düzelir demişti bir kaç gün beklemeden ozaman yarın gider gösteririm bi ustaya peki öne sağlam bi balata tavsiyeniz varmıdır

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Hocam usta düzelir demişti bir kaç gün beklemeden ozaman yarın gider gösteririm bi ustaya peki öne sağlam bi balata tavsiyeniz varmıdır
    bi yerde kendi ön balataları daha iyi diye okumuştum bencede iyi yani ama dediğim gibi ben sıfır aldığımda ön fren maneti debriyaj gibiydi dedim usta bune ya işte bi süre pompala düzelir dedi hava yapmıştır bilmem ne 500 km oldu halen aynı sağolsun motordan anlayan bi abimiz var o açtı baktı balatalar yamuk duruyo yerine oturttu düzeldi..

Motosikleti
    iyi bildiğim ön balata yok fakat sakın rialli almayın :D deltaforce var yedek parça olarak satılıyo driftin ben onları kullanıyorum

Motosikleti
    mondial drift 125
    Hocam bu yamuk olmasını felan nasıl anlarım acaba

Motosikleti
    alt merkezi sökün lokma yada yıldız 12 olması lazım sonra balata iki taraflı tek tarafını yaylı sac bir parça tutuyor oraya oturmassa dışarı kaydıysa o balata basamıyor ve fren tutmuyor

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ön frende sıkıntı yaşayan arkadaşlar, aynı şekile sahip diye ustaların taktığı başka marka balataları kullanmayın. Evet daha yumuşaklar ancak diske tam basmıyorlar, ilerleyen süreçte aşırı ısınmaya ve frenajda kayba sebep oluyor.

5 liraya, poşetinde lanet olasıca mondial'in genuine etiketi olan balataları kullanın. Daha sert, sıktığınız zaman sanki spiral taşı ile talaş alıyormuş gibi ses çıkarır ama muadillerine göre fren performansı iyidir.

JAGGED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamın aleyküm arkadaşlar. Önce kendimi ve motorumu tanıtayım sonra sorunuma geçicem. İsmim Onur. Ispartada yaşıyorum. 18 yaşındayım. Shell benzin istasyonunda çalışıyorum. 2015 model 6500 kmde beyaz driftim var. Şimdi sorunuma geçiyorum. Amcamın dükkanda jant boyarken ön jantı söktük. Daha sonra ordaki çırak motora bakıcam derken ön freni sıkmış ve balatalar yapışmış. Tornavidayla ayıralım derken biraz zarar verdik ama çok sıkıntı yoktu. Hidroliğini biraz boşalttık jantı taktık kaliperin havasını aldırdık. Herşey güzeldi frenim tutuyordu. Bi ara motorun gitmediğini hissettim. Ama frenin sıktığı hiç aklıma gelmedi. Sonra dönerken ön teker kitledi ve haliyle düştüm. Motoru kaldırdığımda ön disk tamamen sıkmış ve teker dönmüyor motor hareket etmiyordu. Hemen hidroliği saldım ve freni boşalttım.Şimdi ise yarıdan fazla hidrolik var gözüküyor ama havasını alsamda fren tutmuyor pompalamıyor. Ne yapmam gerek?

Motosikleti
    mondial drift 125
    Herkese merhabalar yarın motorcuya götürüp ön frenimi hallettiricem pazartesi günüyse buz motordan pilot sporty lastikleri alıcam adam 270 tl takmada dahil dedi pilot street mi taktırsam onun fiyatını bilmiyorum yoksa sporty mi daha iyidir ?

Motosikleti
    Beyler Egsozdan çok aşırı bir kurum geliyor neye işaret acaba

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Onca km den sonra normal egzozunda fazla dolmuş olabilir kurum söküp bi boğaz kısmını salla belki dökülür

Motosikleti
    ufak bir sorun daha var bu zamana kadar yağ eksilttiğini görmedim son yağ değişiminde 150 ml eksiltmişti acaba hararet yapıp buhar olarak hava filtresinemi gitti yoksa yaktımı havalar çok sıcak bende sıkıştırıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)