Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı kadirky2001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben drift aldim 2. El adam 750 kmde degistirmis yagini castrol koymus bana 3 binde degistir dedi su an 2100 kmde yagda kararma yok ne marka koymaliyim o gun usta castrolden baska ne yaglar var dedi sizinde fikrini alayim dedim ne koymaliyim ve yag filtresini ne zaman degistireyim simdiden tesekurler.......
    yağ filtresi yok bu motorlarda yağ olarak benim fikrim ipone ama bu motorlar için pahalı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Benim 200 250 kmde karariyo iyi kararmamis seninki neden acaba

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Uzun zamandan sonra yine ben ve yağ değiştirme

kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Birazmi eksiltmis mertcan yagi

Ben de geçen değiştirdimyağı.Çok ilginç ama yağ eksiltmemiş, arttırmış.
    150-200ml falan fazla yağ çıktı.Servis fazla koymuş herhalde.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı sh@de123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de geçen değiştirdimyağı.Çok ilginç ama yağ eksiltmemiş, arttırmış.
    150-200ml falan fazla yağ çıktı.Servis fazla koymuş herhalde.
    Ilk baslarda motoru yeni aldigimda bendede oluyodu nedense snrada azaliyo motor yenimi yeniyken fazla yag cikiyodu bendede sonralari 100 ml 150 ml gram eksiltiyodur

Aynen bu daha ikinci yağ değisimi

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    çok az zincire döktüken sonra yağı çekmek aklıma geldi

Motosikleti
    drifti sattık yenisini arıyoruz
    uzun yolda 1000 km castrol yağı değiştirmiştim pişman oldum bozulmamıştı

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Arkadaşlar motorumda sıkıntı var galiba önceden düzlükte 110-120 gören motorum artık 4. vites 10k devirde 100'ü görüyor ve 5. vitestede zaten 100'de sabit kalıyor amacım hız yapmak falan değil ancak bunun kaynağı ne olabilir onu çok merak ediyorum

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı oguzkaan_27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolda 1000 km castrol yağı değiştirmiştim pişman oldum bozulmamıştı
    Ben hep binde degistiriyorum castrol yagi yag filtresi olmadigi icin degistirmek iyi bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:12 ----------

Alıntı fatih581 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorumda sıkıntı var galiba önceden düzlükte 110-120 gören motorum artık 4. vites 10k devirde 100'ü görüyor ve 5. vitestede zaten 100'de sabit kalıyor amacım hız yapmak falan değil ancak bunun kaynağı ne olabilir onu çok merak ediyorum
    Ruzgar varsa ruzgarin etkiside cok oluyo bizim motorlarda gitmiyo motor zorlaniyo ruzgari arkaya aldimi uzuyo gidiyo yolda yada debriyaj balatandan olabilir belki kac bindeki motor

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Motor 8.500'de 14model 6'lı debriyaj balatası var yeni taktırdım sabahları motor soğukken boştan 1'e taktığım zaman tak diye bir ses geliyor motor 5-10cm gibi ileri atıyor kendini debriyaj balatasinin ne alakası olabilir ki?

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Motor 8.500'de 14model 6'lı debriyaj balatası var yeni taktırdım sabahları motor soğukken boştan 1'e taktığım zaman tak diye bir ses geliyor motor 5-10cm gibi ileri atıyor kendini debriyaj balatasinin ne alakası olabilir ki?
    Olan bisey normal bendede oluyor o durum plakalar birbirine yapisiyor ayirmadigi icin ileri atma oluyor motoru biraz isitip ileri dogru ayaginda ittirirsen pek olmuyor o zaman o ses bugun 250 km yaptim motorla uzun yolda hafiften motor yoruldiginu hissettim duz yolda fazla degilde uzun rampalarda cekmiyo gibiydi gene hizlaniyordu ama isininca motor biraz sanki sisme yapiyo gibi daha gec hizlaniyo ilkken motor cok seri oluyo sizdede varmi bu durum bi 100 km sonra hafiften performans dusuklugu

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Aynen mevcut bende de bu durum benimki 100km altında yol yaptığım zaman bile gidierken tıkanmalar düşük gaz tepkisi sabit gazda iken kendi kendine gaz açıp kapatmalar oluyor bana şanssız drift denk gelmiş heralde piyasadakiler ve forumdakilerin ki canavar gibi 😁

Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olan bisey normal bendede oluyor o durum plakalar birbirine yapisiyor ayirmadigi icin ileri atma oluyor motoru biraz isitip ileri dogru ayaginda ittirirsen pek olmuyor o zaman o ses bugun 250 km yaptim motorla uzun yolda hafiften motor yoruldiginu hissettim duz yolda fazla degilde uzun rampalarda cekmiyo gibiydi gene hizlaniyordu ama isininca motor biraz sanki sisme yapiyo gibi daha gec hizlaniyo ilkken motor cok seri oluyo sizdede varmi bu durum bi 100 km sonra hafiften performans dusuklugu
    Evet oluyor, son hız yine aynı gidiyor sadece atikliği düşüyor biraz.Mesela soğuk havalarda ,motor daha performanslı oluyor.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Bu yazdığım hız muhabbetini sabah 5'te yola çıkıp yaptım motor buz gibi havada 100'ü geçmedi hakiketende bi sıkıntı var durumlar olunca motor yaptırmayı düşünüyorum..

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Bu yazdığım hız muhabbetini sabah 5'te yola çıkıp yaptım motor buz gibi havada 100'ü geçmedi hakiketende bi sıkıntı var durumlar olunca motor yaptırmayı düşünüyorum..
    Sikinti olabilir o zaman goster servise bi acik hava filtresi eksoz falan varmi orjinalmi motor kac binde

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:24 ----------

Alıntı darkmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet oluyor, son hız yine aynı gidiyor sadece atikliği düşüyor biraz.Mesela soğuk havalarda ,motor daha performanslı oluyor.
    Evet motor soguk havalarda daha iyi demekki normal bu durum havalarda sicak oldugu icin zorlaniyor heralde

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    8500km'de açık hava filtresi vardı bi aralar ama o şekilde en fazla 1000km kullanmışımdır. kendi eksozunun petekleri kırıldı dolayısıyla gürültülü bir sesi vardı bende nikelaj ybr eksozsunu bir şekilde kaynak ile falan uydurduk ama onun da petekleri kırıldı yan sanayi olduğu için

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Benim eksozda gidik 2 kere kaynattirdim cok kotu sesi var eksozun orjinal eksozuda pahali cikma bulmak lazim ucuz yollu performans eksozu takcam ceza yicem bu sefer motora zarari var falan diyolar

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Arkadaşlar bugün itibariyle aranızdan ayrılıyoum. Drift i bugün sattım .2600 e sattım 3000 e aldığım drifti 2014 modeldi benimki 5000-6000 km arasında temiz güzel bir motordu.
    Nasipse Kawasaki Z 250sl almayı düşüüyorum.Forumda yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
    Son olarak birşey sormak istiyorum benim mototrumun sigortası geçmişti yaklaşık bir ay oldu satacağım için yaptırmıyordum şidi o bir aylık süre için bir şey yapmam gerekiyor mu bu kjonuda bir bilgisi olan var mı?
    İyi Forumlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)