Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetGHOST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150MG
    Merhaba aranıza yeni katıldım ucuz yollu drift aldim motorumun karbüratör degistim yağıni suyunu ivir zivirini degistirdim motorda şöyle bi sıkıntı var 1-2-3 vitesler iyi 4-5 yemiyor sürekli boğulur gibi oluyor devir saati 6000 geçmiyor 5 vites max zorlaniyor sanki 80km hız en fazla 16bin km sebebi nedir neden kaynaklanir motor zorla gidiyor sanki

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Dişlilerini kontrol et orijinal değilse orjinalini tak . İşini bilen bi ustaya git göster hiç olmadı motor atarsın ölüyse

CrawL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Yaşayan varmıııı !!

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CrawL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşayan varmıııı !!
    Yeah baby, Hell yeah!!
    You start the game with a full pot of luck and an empty pot of experience. The objective is to fill the pot of experience before you empty the pot of luck.
    The older I get, the faster I was.

Alıntı mehmetGHOST adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba aranıza yeni katıldım ucuz yollu drift aldim motorumun karbüratör degistim yağıni suyunu ivir zivirini degistirdim motorda şöyle bi sıkıntı var 1-2-3 vitesler iyi 4-5 yemiyor sürekli boğulur gibi oluyor devir saati 6000 geçmiyor 5 vites max zorlaniyor sanki 80km hız en fazla 16bin km sebebi nedir neden kaynaklanir motor zorla gidiyor sanki
    Ben de seninle aynı sorunu yaşıyordum,ilk vitesli motorum. Meğerse jikle ortada gidiyormuşum.En alta alınca sorun çözüldü.
    Arkadaşlar arka sinyallerim yok.Arka sinyal alacağım da üçgen led bulmuştum bir ara tekrar bulamadım.O tarz sinyal nereden bulurum bilen var mı ?
    Bir de sağ ön sinyalim çalışmıyor.Ampülden değil.Nasıl çözebilirim onu ? Son sorum olarak da ön teker taraflarından,yerinden tam emin değilim,eskiden sus şişesini bisikletin arka tarafına sıkıştırdığımız gibi bir ses geliyor.Sebebi ne olabilir ? Ayrıca lastik basınçlarını kaç yapayım ? Son olarak motosikleti yıkadıktan sonra zinciri yağlamam gerekir mi ?

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Alıntı Kaansvrky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de seninle aynı sorunu yaşıyordum,ilk vitesli motorum. Meğerse jikle ortada gidiyormuşum.En alta alınca sorun çözüldü.
    Arkadaşlar arka sinyallerim yok.Arka sinyal alacağım da üçgen led bulmuştum bir ara tekrar bulamadım.O tarz sinyal nereden bulurum bilen var mı ?
    Bir de sağ ön sinyalim çalışmıyor.Ampülden değil.Nasıl çözebilirim onu ? Son sorum olarak da ön teker taraflarından,yerinden tam emin değilim,eskiden sus şişesini bisikletin arka tarafına sıkıştırdığımız gibi bir ses geliyor.Sebebi ne olabilir ? Ayrıca lastik basınçlarını kaç yapayım ? Son olarak motosikleti yıkadıktan sonra zinciri yağlamam gerekir mi ?
    Sinyalin fişi çıkmış olabilir,o sesin sebebi gevşek olan plastik aksam olabilir,lastik basınçları 30-32 iki kişi 32-35 yapıyorum,evet yıkadıktan sonra zinciri yağla

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Şuraya bir kaç resim bırakayım başlık canlansın,nasipse bu sezon sonu değişime gidicez,sizce benim drift ne kadar eder?Sis Farları,Çelik Fren Hortumu,Çanta Demiri,45 Lt Maxem Topcase,2013 model 19binde he unutmadan 12v çakmaklık girişide var.[IMG][/IMG] [IMG][/IMG]

Alıntı manofsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinyalin fişi çıkmış olabilir,o sesin sebebi gevşek olan plastik aksam olabilir,lastik basınçları 30-32 iki kişi 32-35 yapıyorum,evet yıkadıktan sonra zinciri yağla

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:58 ----------

Şuraya bir kaç resim bırakayım başlık canlansın,nasipse bu sezon sonu değişime gidicez,sizce benim drift ne kadar eder?Sis Farları,Çelik Fren Hortumu,Çanta Demiri,45 Lt Maxem Topcase,2013 model 19binde he unutmadan 12v çakmaklık girişide var.http://<a href="https://resmim.net/f...rrOmoc.jpg</a> http://<a href="https://resmim.net/f...X3UMix.jpg</a>
    lastik basıncı lastik markasına göre değişir mi ?

manofsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-25
    Markaya göre değil lastik ebadına göre değişir

Motosikleti
    Mz 251 ETZ, Mondial 150 MH Drift BAJAJ DOMİNAR 40
    Herkese merhaba arkadaşlar hem bir fotoğraf atayım foruma hemde bir konu hakkında biraz fikir birliği yapalım istiyorum bugün motora binmeden önce depoyu doldurum ve biraz gezeyim 90-100/km ortalama ile tam 106 km yaptıktan sonra tekrar doldurup ne yakmışız bir bakayım dedim tam 30Tl/4.7L benzin aldım yani km de 0.28 kuruş yakmış ki bu rakamlarda yakan arabalar var sizlerde durum nedir acaba benim motor 6300 km de buji 4000 km de değişti hava filtresi yeni karbüratör temizleyeli 1000 km olmamıştır sübaplara 6000 km de baktırdım subap kontrolünden önce ses vardı ayarlandıktan sonra uzunca süre olmadı bugün tekrar bu kadar aralıksız kullanınca sıcakken çok hafif bi ses var gibi geldi yine sadece sübaplar bu kadar etkiler mi yada bu kadar çabuk tekrar gevşer mi veya başka fikri olan varsa Şimdiden teşekkürler..

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Emektarı yarın muayneye sokalım bakalım :D

Alıntı süleyman5808 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba arkadaşlar hem bir fotoğraf atayım foruma hemde bir konu hakkında biraz fikir birliği yapalım istiyorum bugün motora binmeden önce depoyu doldurum ve biraz gezeyim 90-100/km ortalama ile tam 106 km yaptıktan sonra tekrar doldurup ne yakmışız bir bakayım dedim tam 30Tl/4.7L benzin aldım yani km de 0.28 kuruş yakmış ki bu rakamlarda yakan arabalar var sizlerde durum nedir acaba benim motor 6300 km de buji 4000 km de değişti hava filtresi yeni karbüratör temizleyeli 1000 km olmamıştır sübaplara 6000 km de baktırdım subap kontrolünden önce ses vardı ayarlandıktan sonra uzunca süre olmadı bugün tekrar bu kadar aralıksız kullanınca sıcakken çok hafif bi ses var gibi geldi yine sadece sübaplar bu kadar etkiler mi yada bu kadar çabuk tekrar gevşer mi veya başka fikri olan varsa Şimdiden teşekkürler..

http://<a href="https://hizliresim.c...5R.png</a></a>
    Forum biraz ölü sanırım, ben de motosikletimi alalı 2 ayı geçmiş. Daha dün gibi geliyor. Benim drifti shell fuelsave alarak fulledim 300 kmde yedeğe düştü. Yedek depo kaç litre kala devreye giriyor ? Bana biraz fazla yaktı gibi geldi. Benim de hava ayarını yapmam lazım sanırım. Stop etme gibi bir derdim yok fakat dümdüz hafif rüzgarlı yolda 105 i geçmiyor. 105 e kadar hiçbir sıkıntı yok gayet seri 105 olduğu anda takılıyor resmen. İşin garip tarafı benim göstergenin gösterdiği hız ile gps bire bir aynı. Ben kadran düşük gösteriyordur diye 90 ı geçmediğimi sanıyordum. Ybr parçalarını taktım km sayacı için o yüzden doğru sanırım. Bu hava ayar vidasının hangisi olduğunu bilen var mı ? Rolanti vidasının altında biraz daha büyük sarı düz tornavidalık yer var fakat aşırı sert. Hiç çevrilmiyor. bir de yüksek devirde gazı kesilince motor freni çok sert oluyor bende .Daha nazik yavaşlamasını beklerdim, diğer kullandıklarım öyleydi en azından. Aynı zamanda yüksek devirde gazı bırakınca egzozdan pat pat sesler geliyor. Çıtlıyor yani. Sübapların bozulduğunu nasıl anlarım ? Bütün her şeyini tek başıma yapıyorum motor ile alakalı. Uzun zamandır aklımda bir ara indiricem motoru bakalım.

Motosikleti
    Mz 251 ETZ, Mondial 150 MH Drift BAJAJ DOMİNAR 40
    Alıntı Kaansvrky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forum biraz ölü sanırım, ben de motosikletimi alalı 2 ayı geçmiş. Daha dün gibi geliyor. Benim drifti shell fuelsave alarak fulledim 300 kmde yedeğe düştü. Yedek depo kaç litre kala devreye giriyor ? Bana biraz fazla yaktı gibi geldi. Benim de hava ayarını yapmam lazım sanırım. Stop etme gibi bir derdim yok fakat dümdüz hafif rüzgarlı yolda 105 i geçmiyor. 105 e kadar hiçbir sıkıntı yok gayet seri 105 olduğu anda takılıyor resmen. İşin garip tarafı benim göstergenin gösterdiği hız ile gps bire bir aynı. Ben kadran düşük gösteriyordur diye 90 ı geçmediğimi sanıyordum. Ybr parçalarını taktım km sayacı için o yüzden doğru sanırım. Bu hava ayar vidasının hangisi olduğunu bilen var mı ? Rolanti vidasının altında biraz daha büyük sarı düz tornavidalık yer var fakat aşırı sert. Hiç çevrilmiyor. bir de yüksek devirde gazı kesilince motor freni çok sert oluyor bende .Daha nazik yavaşlamasını beklerdim, diğer kullandıklarım öyleydi en azından. Aynı zamanda yüksek devirde gazı bırakınca egzozdan pat pat sesler geliyor. Çıtlıyor yani. Sübapların bozulduğunu nasıl anlarım ? Bütün her şeyini tek başıma yapıyorum motor ile alakalı. Uzun zamandır aklımda bir ara indiricem motoru bakalım.

Öncelikle hayırlı olsun motosikletiniz forum ölüden ziyade biz alana kadar herkes konuşacağını konuşmuş açıkçası bu drift lerde yakıt konusu biraz dalgalı sanırım ama sizin motorunuz için konuşacak olursak bence 300 km de yedeğe düşmesi erken benim motorda 380 civarı yedeğe düşüyor yedek depo devreye girme gibi bir durum yok açıkcası benzin musluğu ana depodayken stop edince kendin manuel olarak elinle yedeğe çeviriyorsun musluğu ve devam

hızı ise bence normal benim motorumda düz ve rüzgarsız yolda max 110km yapıyor

hava ayar vidası karbüratörün altında ağzı aşşağı doğru bakan vida normal tornavidalarla ulaşması baya zor gerçekten

egzoz patırtısı bende de var bi kaç yakın tanıdığım katalizörden gelir felan dedi ama tam emin değilim bende bu patırtının normal olup olmadığından

tekrardan hayırlı olsun kazasız belasız keyifli sürüşler hepimize

motoru 3 gun once aldim 210 km yol yaptim 5000 i gecmiyorum kendisi yeterince seri ilk aldigimda korna biraz temassizlik yapiyordu sikilastirdim aynalar rezildi gevsekti tamir ettim 5”0 de yag degistiricem yaz falan ama ince yag koyucam hiz tutkunuyum el kitabi verilmedi motorum galiba minor uzerinde 125 stickeri yok sadece mh drift yaziyor ama fatiramda 135 cc yaziyor anlamadim gitti benzin durumu fena degil plakam yok ruhsatim yok sigortam yok onlarda yarin yapilacak ama yapabilecegim birsey yok cunku o motor kapimin onunde dururken ben onu surmeden edemem ayrica motorun garantisini yaptiramadim usta isyerinde degilmis egzos korumasindan bazen poset gibi ses cikiyor bir imi vurunca duzeliyor motor soylendigi kadar seri 1,93 70 kiloyum aynalar kisa geldi bende yukselttim titresim cok az ama suan ne yapicam bilmiyorum dislileri degistirmek icin can atiyorum arkayi kucultucem jant seridi alicam yarin kirmizi, motorum siyah hizdan cok torklu bi makine bogulma yok VITESLER COK AMA COK SERT

Arkadaşlar tur camı takmak istiyorum cbf 150 ninki uyumlu mudur ? Bir de benim fara giden o 3 kablonun toplandığı beyaz aparat erimiş.Arada bir gidiyor farlar kabloya dokununca düzeliyor. Aynı şekilde vites göstergesinde de 3 çalışmıyor aldığım günden beri (2. el) kafaya hiç takmamıştım fakat geçen gün kendi kendine çalıştığını gördüm 10 dakika sonra yine çalışmadı.Sadece 3.vites göstermiyor. Forumda bir mesajda bir arkadaş paylaşmıştı yardımcı bilgiler gibiydi, resim resim nerede ne var diye göstermişti tekrardan bulamadım onu. Orada vites göstergesinin müşürü gözüküyordu yanlış hatırlamıyorsam. O resmi tekrardan nasıl bulabilirim ? Bir de benim deponun orası çizik ve sarı boya oldu bayağı seviyede. Nasıl temizlerim onu ? Hangi pastadan almam lazım. Son olarak da bu sübap ayarının dengesiz olduğunu nasıl anlarım.Geçen mondial x treme gördüm bir tane cross.Adamın motorundan çıkan ses çok güzeldi.Egzos gibi bir ekleme yoktu.Normal orjinal bir makina.Benimki dizel araba gibi çalışıyor sanki.Bir şakırtı sesi geliyor.Önceden de 4000 devirde garip bir şıngırtı geliyordu.Ben zincirden sanıyorum.Motoru ana iskelete tutan en alttaki civata düşmüş.Onu takınca azaldı gitti gibi oldu.Fakat az az da olsa garip bir ses geliyor.Acaba hepsi mi böyle.Motorun gidişinde bir sıkıntı hissetmiyorum.4000 devirden sonra canavar gib açılıyor motosiklet.Son olarak da egzos borusunun motordan çıkan yerinin bir tane somonunu çıkarmış eski sahibi.Ben onun yerine geçici bir somun taktım.Ses düzeldi bugatti gibi çıkıyordu önceden.Fakat o geçici somun sorun çıkartır mı acaba ? Bu motorun sesindeki garipliğin onunla alakası olabilir mi ? Şu karbürütör ayarını hala yapamadım.Ulaşamıyorum hava ayar vidasına illa sökmek mi lazım, yok mu kolay bir yolu ? Teşekkürler herkese tekeriniz düz bassın.

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emektarı yarın muayneye sokalım bakalım :D

https://i.hizliresim.com/Bz0BrG.jpg
    Mertcan selamlar,

Rektifiyeden sonra kaç km oldu?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mertcan selamlar,

Rektifiyeden sonra kaç km oldu?
    As. 32 bin civarı sanırım
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Hocam hava ayarı yaptınız mı hiç ? Ben o vidaya ulaşamıyorum. Sökmeden yapabilir miyiz? Motor 2 3 . Viteslerde 8000 devirden sonra jikle açıkmış gibi gaz kesiyor. Hava ayarından olduğunu düşünüyorum.

Erikliden selamlar herkese İyi tatiller

Uzun yolda hiç sorun yaşatmadı maşallah

2013 model drift
    41.210 km
    Lastikler Michelin Pro Street
    Egzos (susturuculu )
    Angel + Xenon far

Bende bir tanıtayım dedim , iyi forumlar driftçiler

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    Arkadaşlar 0 km 150 MH Drift aldım. Lastik için tavsiye edebileceğiniz bir marka var mıdır?
    "Bu forum bilgi ve tecrübe paylaşım forumudur, Konularımda ve mesajlarım da yazdığım hiçbir şey doğru değildir tamamen kendi kişisel düşüncelerimdir."

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 0 km 150 MH Drift aldım. Lastik için tavsiye edebileceğiniz bir marka var mıdır?
    metzeller me22 şiddetle tavsiye ederim bende drift varken kullanmıştım ıslak kuru ve viraj performansı gayet güzeldi 20bin km kullandım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)