Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F1 stop lambasının montajını yapacğm kabloları nereye bağlamam gerekiyor ?

http://i.hizliresim.com/LddYYZ.jpg

http://i.hizliresim.com/PvvYYd.jpg
    orjinal stop lambasının aydınlatma gücünü kesiyor tanıdık elektrikcide veya bilen bir servise yaptırırsanız sevinirim. üç adet kablo var biri eksi diğeri farı açtığında yanan diğeri ise frene bastığında yana bunu deneyerekte bulabilirsiniz herhangi bir sorun yaratmaz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Konuyu okumaya tersten başladım hadi hayırlısı :D rsimdeki scooterı okutabilirsem vitesliye alışmak için bitane almayı düşünüyorum ne diyorsunuz arkadaşlar ? Bu arada ben tersten 1. sayfaya kadar giderim okumaya

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal stop lambasının aydınlatma gücünü kesiyor tanıdık elektrikcide veya bilen bir servise yaptırırsanız sevinirim. üç adet kablo var biri eksi diğeri farı açtığında yanan diğeri ise frene bastığında yana bunu deneyerekte bulabilirsiniz herhangi bir sorun yaratmaz.
    Çanta demiri orjinal stop aydınlatmasının önünü bir miktar kestigi icin stop lambasının aydınlatması zaten iyi degil

Stop lambasının oraya 3 tane kablo gidiyor ortadaki kabloyu ortaya sag ve soldaki kablolarıda saga ve sola baglarım olur biter montajdan anlamıyorum biraz mantık yürüttüm

Ön frene ve arka frene basınca zaten fren lambaları yanıyor yani pratikte öyle ama kabloları nereye baglıyoruz kısaca tarif edersen montajını kendim yaparım ,

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Alıntı ahmetcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tİme_shİft42 aynısından sipariş verdim bugün bende, işlemlerin bittiğinde çakarın montajı, kabloların nereden geçirildiği, kabloların bağlantısıyla ilgili fotoğraflı anlatım yapabilir misin, veya video koyabilir misin?
    Hepimize yardımcı olacağını düşünüyorum.
    Kabloların nereye baglandığını bende bilmiyorum ama bir sekilde montajlıyacaz

Motosikleti
    Çanta demiri orjinal stop aydınlatmasının önünü bir miktar kestigi icin stop lambasının aydınlatması zaten iyi degil

Stop lambasının oraya 3 tane kablo gidiyor ortadaki kabloyu ortaya sag ve soldaki kablolarıda saga ve sola baglarım olur biter montajdan anlamıyorum biraz mantık yürüttüm

Ön frene ve arka frene basınca zaten fren lambaları yanıyor yani pratikte öyle ama kabloları nereye baglıyoruz kısaca tarif edersen montajını kendim yaparım ,

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

Kabloların nereye baglandığını bende bilmiyorum ama bir sekilde montajlıyacaz
    yuvarlak içine almış olduğum kısma monte edeceksiniz ve mümkünse sabit olsun çıkabilecek şekilde yerleştirmeyin olastik kelepce veya sokekleri tek tek çıkartın bağlicanız stop farın kablosunu takın soketi yerleştirin tek tek bu işlemi gerçekleştirin.
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:55 ----------

birde böyle bir çalışmam var orda bariz bir şekilde gözüküyor.

Motosikleti
    Var
    Verdigin resim açılmıyor mobilden girdigimden dolayı olabilir

Soketlerin uçlarını sökersem tekrar takabilirmiyim kabloların uçlarını sıyırıp siyah bantla dolayıp isi bitirmeyi düsünüyorum

Motosikleti
    Verdigin resim açılmıyor mobilden girdigimden dolayı olabilir

Soketlerin uçlarını sökersem tekrar takabilirmiyim kabloların uçlarını sıyırıp siyah bantla dolayıp isi bitirmeyi düsünüyorum
    kablolar karşılıklı renkteler, yuvarlak içine aldığım soketi çıkarın yani stop soketini çıkartın aldığınız çakarlı lambayı deneyerek nerde ne tepki veriyor görün ve orjinali ve aldığın lambayı monte edin, kabloları kesmeden yapabiliyorsanız daha iyi olur orjinal şekline zarar vermezsiniz
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Sarı yeşil kablo stop.
    Kahverengi parkları açınca elektrikleniyor. Diğer yeşili çözemedim. O ne işe yarıyor.
    Eğer direk baglarsan sorun çıkabilir gibime geliyor. Bir diyot gerekebilir. Eğer parklar kapalıyken güzel, paarklari açınca arka stop eskisinden daha sönük yanarsa diyot gerekecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

ben öbür türlü çalıştıramdım.
    resimdeki garanti çalışıyor

Motosikleti
    Var
    Düzenek güzel anlamayan adama biraz zor gelebilir

Motosikleti
    Sen yine dusundugun gibi dene ama ben calistiracam diye bu hale getirdim. Bildiğim olmasa hiç kafanı karistirmam. Evinde havya varsa korkmaya gerek yok. Peki cevrende elektronik parça satan bir yer yok mu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:11 ----------

Ben direk kendi stoplari cakar yapmayı düşünüyorum. Nasıl olcak birkaç fikir var kafamda. Ins güzel olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Eğer diyot kullanırsanız yönü önemli. Birine yaptirirsaniz resimdeki gibi olsun.

Motosikleti
    Stopa giden uç kablo var biri şase biri kontağı çevirince yanan devamlı biride frene basınca yanan, ben yapıp denediğimde kontağı açtığımda devamlı yananın gücü düşüyor frene basınca sorun olmuyor o yüzden çıkardım, stop lambasına herhangi bir zarar vermiyor. Bugün benzin tüketim değerim ortaya çıktı ana depoyla 501 km gittim benzin 5.010 kuruş ona göre kaç kuruş yaktığı ortaya çıkar.

Motosikleti
    şasi kablosu hangisi? ben o tsisatta şasi kablosu yok biliyorum çünkü ortadaki kahverengi kabloyla şasiyi kullanarak plaka ışığına led taktım. malum benim plaka ledleri mrtlaktı. e yeşil kablo da kontak açınca elektrikleniyor. kafam karıştı

Motosikleti
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şasi kablosu hangisi? ben o tsisatta şasi kablosu yok biliyorum çünkü ortadaki kahverengi kabloyla şasiyi kullanarak plaka ışığına led taktım. malum benim plaka ledleri mrtlaktı. e yeşil kablo da kontak açınca elektrikleniyor. kafam karıştı
    olabilir ben plaka ışığını hesaba katmamıştım demek ki ondan gücü düşüyordu bilgi böyle ortaya çıkıyor tşk ederim öğrenmiş oldum yarın dener test eder bilgi veririm km nasıl hesaplanıyor bakim km'de ne kadar yakmışım hesap yapim.

Motosikleti
    Var
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sarı yeşil kablo stop.
    Kahverengi parkları açınca elektrikleniyor. Diğer yeşili çözemedim. O ne işe yarıyor.
    Eğer direk baglarsan sorun çıkabilir gibime geliyor. Bir diyot gerekebilir. Eğer parklar kapalıyken güzel, paarklari açınca arka stop eskisinden daha sönük yanarsa diyot gerekecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

http://i.hizliresim.com/4YYl3L.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:55 ----------

ben öbür türlü çalıştıramdım.
    resimdeki garanti çalışıyor
    Sarı yesil kabloyu kesip araya diyotu baglayıp cakardan gelen kabloyuda diyotun gerisinden baglıyacağım bu kısmı anladım

Kablonun birinide şasenin olduğu yere bağlıyoruz

Cakardaki kabloların bepsi siyah renkli degil senin cakardaki kablolar nasıl renklimi renkli degilse kabloları takip etme durumun varmı ? Öbür kabloyu nereye bağlıyacağız

Diger kabloya araya diyot sigorta kesici vs gerektirmeden direkmi bağladın

Motosikleti
    Benim cakar sadece frene basınca yanıyor. Eğer senin cakarda 3tane çıkış vardır. Birisi eksi ikisi arti. Artinin biri sönük sabit yakar diğeri cakar yakar. Animasyon var mı 4 saniye cakip sonra sabit yanıyor mu?
    soruna gelince diğer kabloya bir şey baglamana gerek yok.

Motosikleti
    Var
    Verdigin resimde kablonun birisini parka baglamıssın birisini frene öbürünüde şaseye

Benim dememe göre kablonun biri bosta kalıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Çakardaki kabloların hepsi siyah ama kabloların arkalarında şerit çizgiler var renk kodu gibi bir şey galiba

İlk resim daha iyi çıkmış ,

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Yan çanta kullanan var mı arkadaşlar ? Yan çanta için aparat vs neler yaptırmak gerekli ?

Az önce denk geldi bu şekilde iyi mi sizce ?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...58563639/detay
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    Galiba ortada olan şasi. Kağıdı kuregi yok mu o çıkışları yazan. 12 v adaptör ile dene evde.
    Edit: wifi modemler genelde 12 v adaptör kullanırlar...[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:43 ----------

Büyük noktalar cakar olabilir. Küçükler de running lighttir kanımca

Motosikleti
    Var
    Kiyadı küreği yok orjinal ambalajında belki yazardı ama aradım bulamadım heralde atmışım

Modem güç adaptörü var hatta kullanmadığım kenarda yatan adaptör bile var kısaca tarif edersen bi şeyler yaparım

Rulling neymiş :d elektrikten plandan projeden anlamıyorum seleyi açıp bir bak renkler aynı olsada kılavuz çizgiler var

Motosikleti
    Sen al adaptörü eline. Uzun çizgili kablonun ucunu siyir bir cm kadar. Sonra büyük noktalı kabloyu siyir. Yarım santim kadar. Çizgili kabloyu adaptör fisinin dışına sar. Noktalı kabloyu içine tep.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:43 ----------

Running light sürüş ışığı gibi yani parklar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:49 ----------

http://m.youtube.com/watch?v=gAoExSvPS04" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

bu frekans sizce nasıl. Frene basınca yanan yere baglicam. Kuyrukta parlak yanan yer Çakar yancak.[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    Var
    Hiç tepki yok .,

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)