Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Videoyu youtube'a ekliyorum ama kamera karanlık çekmiş. Bir ayarlıyamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Youtube linki ni buraya atabilir misin=?

Motosikleti
    dün dört arkadaş köyleri gezelim dedik akşam 9 da çıktım evden. Onlarda anca yemek vs derken çıktık.
    yaklaşık 40 km. karanlık ovada iki motorla. diğeri cub. far patladı yolda onun. bende ledler uzunlar ne varsa açık. hiç zorlanmadım.
    normalde karşıdan bi araç benim stad ışıklarının açısına gelince kapatırım. biri kapatmamış uzunlarla geliyor. bende sadece kısalar var. sen misin kapatmayan. bi verdim coşkuyu. adam yoldan çıkıyodu az kalsın. aniden gelince herhalde.,

Atıcam tabi ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

bu da video
    ===================

===================
    turkish39 bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

kdiner bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Var
    İlk başlarda göstergeye bakıyordum sonradan alışkanlık yapmasın diye kapattım şimdi göz ucuyla dahi bakmıyorum öyle ezbere bisiklet sürer gibi sadece yola odaklanıyorum Hangi vitesteydim olayına fazla takılma hangi viteste oldugunu öğrenmenin bir kaç tane yolu var en az 1.000 km öylece sür sonra göstergeyi açarsın devir vites hız boş vites ışığını kapat sadece benzin göstergen açık kalsın.

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Alıntı Driftmh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar driftte on amortisor kesilirse 4-5 cm kadar kesilirse ne kadar faydasi olur artik nasil olursa fayda mi zarar mi artik bilmiyorum gidisi falen nasil oluyor
    Ön Amortisorleri Kesme İndir İndirirsen Motor Rüzgar Yemez Daha Hızlı Gider Ama Motoru Sürerken Kolların Ve Belin Ağrıyabilir Racing Gibi İki Büklüm Oluyorsun Bu Fotodaki Gibi İndir İndirceksen.
    Kaza En Ağır Cezadır...

Motosikleti
    Alıntı IsmetCan86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön Amortisorleri Kesme İndir İndirirsen Motor Rüzgar Yemez Daha Hızlı Gider Ama Motoru Sürerken Kolların Ve Belin Ağrıyabilir Racing Gibi İki Büklüm Oluyorsun Bu Fotodaki Gibi İndir İndirceksen.
    http://i.imgur.com/3X3ltzz.jpg?1
    allah göstermesin kaza anında o amörtisör bir yerine çarpa bilir ve size zarar verir ne o öyle dikili taş gibi.
    Orkidor61

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    Bunu nasil yaptiniz hazir olarak var mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:28 ----------

Tamam bunu yaptircam ama o amortisor uclari cok sakat

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkese iyi günler, keyifli sürüşler... Yarın son sınavım olan lys2'ye gireceğim. Umarım güzel sonuçlar alırım ve yazın rahat bir motor hayatı yaşarım sınavdan hemen sonra driftime ve kendime çeki düzen vermeye başlayacağım.

Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Parklar açıkken ki hali motorun:
    http://i.hizliresim.com/lYVjRk.jpg
    Maşallah tü tü nazar değmesin yapmak istediğim düzeneği tamamiyle yapmışsınız videoyu da izledim aydınlatma açısından orjinal haliyle arasında dağlar kadar fark var sanırım ? Toplam kaç liraya mal oldu biraz bilgi verir misiniz

Motosikleti
    amin allah kaza bela vermesin.Yapmaya çalıştım bir şeyler. sağolun.
    mercek 120 TL
    kargo beleş
    şerit led 10 TL
    sista siyah silikon 10 TL
    bant yapıştırıcı kablo vs 10 TL
    toplam işçilik hariç 150 TL
    aşağıdakilere gelirsek:
    8li ledlerin mliyeti 35 tl/adet
    3lüler 7,5 tl/adet
    ikişer tane olarak hesaplarsak. 85 TL de burası
    genel toplam 235 TL ye gece arabaların önünde eğildiği cengaver..

Maddi olarak biraz fazla ama yapar mıyım yaparım ! :D işçiliği kendiniz mi yaptınız yoksa ustanın birine mi yaptırdınız ? Ayrıca akü bu kadar şeye uzun vadede bir sorun çıkartır mı ki ?
    Ve karşıdan gelen için sıkıntı oluyor mu bu lambalar ? Küçük yerde yaşıyorum çoğu kişi beni biliyor, 2. günden babamın zoruyla çıkarmak zorunda kalmayayım düzeneği ? )

Motosikleti
    Nerdeyse hepsi el yapımı. Ustalara genelde bilmediğim bir mevzu yoksa is vermem. Karşıdan geleni geçici olarak kör ediyor. Eğer az ışıkta veya gece ise. Aküye binen yükü hesaplarsak
    Xenon 35 w
    selenoid 5 w
    Ledler ise toplam 22 w
    genel olarak bakarsak 62w ki benim ilk soktugum ampul 35/50w likti.
    akü tam şarja bir saat boyunca 9 amper akım sağlayacak kapasitede.
    Bu da118 w yapar motor da bi 50 wlik bir akım uretse
    anca iki saatlik aydınlık bir sürüş sonunda belki zayıflamaya başlar akü.
    Iki saat te ortalama 80 km hızda 160 km yapar.

Karşıdan biri geliyorsa uzunlarla gelmediği sürece acarsaniz baya küfür yiyebilirsiniz.
    Ama gerçekten çok işe yarıyor. Ovada tarlanin içindeki domuzu köpeği gösteriyor.

Peki şehir içinde kısalara alsak ve alttaki ledleri yakmasak da sıkıntı olur mu ? Bir de sadece xenon kısa far, orjinal kısa farlardan iyi mi aydınlatıyor ?

Cevapların için çok teşekkürler sınavdan önce iyi moral oluyor bunları düşünmek

Motosikleti
    Tavsiyem Ledleri bir role yardımıyla kontaga bağlayıp roleden önce sigorta koymak. Kisalarda daha önce dediğim gibi sadece kisalarda giderken bana beni gormeyenler bir arabalık yol veriyorlar. Ev arasında. Ve tamamen isininca çok güzel isitiyor yeri. Güzel tarafından biri ise uzunlara alınca kisa mesafede ışık kaybı olmuyor.
    Alttaki Ledleri yakıp yakmamak tamamen sizin fikir ve dusuncenize kalmis.
    Bu arada sınavda Rabbim yardımcınız olsun. Emekleriniz boşa çıkmaz inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Ama gündüz üçlü Ledleri şehir içinde drl olarak kullanmanız iyi bir davranış olur. Farları acmazsiniz.

Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiyem Ledleri bir role yardımıyla kontaga bağlayıp roleden önce sigorta koymak. Kisalarda daha önce dediğim gibi sadece kisalarda giderken bana beni gormeyenler bir arabalık yol veriyorlar. Ev arasında. Ve tamamen isininca çok güzel isitiyor yeri. Güzel tarafından biri ise uzunlara alınca kisa mesafede ışık kaybı olmuyor.
    Alttaki Ledleri yakıp yakmamak tamamen sizin fikir ve dusuncenize kalmis.
    Bu arada sınavda Rabbim yardımcınız olsun. Emekleriniz boşa çıkmaz inşallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

Ama gündüz üçlü Ledleri şehir içinde drl olarak kullanmanız iyi bir davranış olur. Farları acmazsiniz.
    Allah razı olsun inşallah iyi geçer ve hayırlısıyla istediğim bölüme giderim.. Sınavdan sonra motorumla ilgilenmek çok iyi bir tatil keyfi olacak benim için yardımlarınız için teşekkürler şimdilik benden bu kadar sınavdan sonra yine yazarım Allah'a emanet...

Motosikleti
    Şu cublarda bir teknoloji var. Arama gelince gostrgede ışık yanıp sönüyor. Bizim motorlarada böyle bir şey yapsak. Adını bilen var mı?

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Sizin driftlerdede boşa geçme sorunu var mı ? 14 aydır üstündeyim hala ışığa bakmadan boşa geçip geçmediğini anlıyamıyabiliyorum. 1 e yada 2'ye geçmiş olabiliyor yada benim driftte bir sorun var. Birde eskiden arka stopun olduğu yerde beyaz bi ışık yanıp sönerdi şimdi o kayboldu ,, çakar gibi.

Motosikleti
    Var
    Frene basınca digerleride yanar normalde yanmıyor boş viteside tek hamlede bul çıt sesini duyarsın yağdanda çok farkeder
    özgün bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı özgün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin driftlerdede boşa geçme sorunu var mı ? 14 aydır üstündeyim hala ışığa bakmadan boşa geçip geçmediğini anlıyamıyabiliyorum. 1 e yada 2'ye geçmiş olabiliyor yada benim driftte bir sorun var. Birde eskiden arka stopun olduğu yerde beyaz bi ışık yanıp sönerdi şimdi o kayboldu ,, çakar gibi.
    plaka aydınlatması var onumu diyorsunuz ben arka stop kısmında sadece plaka aydınlatmasını biliyorum, vites geçişi evet biraz sıkıntılı o yuzden debriyajı hemen bırakmıyorum, bazen geçti gösteriyor debriyajı bırakmaya çalıştığımda motor gidecek gibi yaptığı için tekrar deniyorum.
    özgün bunu beğendi.
    Orkidor61

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)