Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Dene öyle birini dışa sar birini içe tep. adaptör 12 v eminsin değil mi?
    en fazla 6 ihtimal denersin.
    http://m.youtube.com/watch?v=gAoExSvPS04
    az önce videoyu bir türlü ekleyemexim bir daha deneyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    2 adaptör var output 12v 1a
    12.ov 1.5a diyor ikisindede olmadı

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gonyalı, arka stop lambasına giden 3 tane kablo var. senın bu ürünle yapabileceğin şeyleri sayayım hemen;

1- Normaldde yanmasın, frene basınca çakar yansın

2- normalde sönük yansın, frene basınca güçlü yansın ( çakar değil hep yanacak )

3- normalde çakar yansın ( bu 2 kademeli olur, güçlü veya sönük )

4- normalde güçlü yansın, frene basınca çakar yansın

5- normalde güçlü yansın, çakar yasak olduğu için 4 lüleri açınca çakar yansın

6 - normalde güçlü yansın, araya anahtar koyalım istediğin zamanlar çakar yansın.

ben parkları açınca güçlü yanıyor, frene bassanda güçlü yanıyor basmasanda şeklinde yaptım. 4 lüleri açınca çakar yanıyor. bir sıkıntı var. Sönük yansın, frene basınca güçlü yansın dersen, sönük yanma modunda arka stop yanmıyor çünkü güç yetmiyor. Frene basınca ikisi beraber güçlü yanabiliyor ama.

Arka stopa gidenkabloları sıyır. - olanı direk bağla, üzerinde + olan kablo çakar kablosu, üzerinde düz çizgi olan -------- sabit yanma kablosu.

sabit yanma kablosunu fren lambasına bağlarsan normalde sönük yanar ( motorun stop hiç yanmaz ), frene basınca her 2 lamba güçlü yanar.

sabit yanma kablosunu fren lambasına değilde ötekine bağlarsan sürekli olarak güçlü yanar.

Çakar kablosunu fren lambasına bağlarsan normalde sönük çakar yanar, frene basınca güçlü çakar yanar ki bu yasak olanı

çakar kablosunu fren lamasına değilde ötekine bağlarsan sürekli olarak güçlü çakar yanar.

Normalde sabit yansın, frene basınca çakar olsun gibi bir mod yok

çünkü bizim motorda park lambasını yakan kabloda atıyorum normalde 5 volt var, frene basınca bu volt 12 ye çıkıyor yada amper artık her neyse. Bunun için fren kablosundan eğer + almak istersen bu kablo aynı zamanda park lambasının düşük voltunu da taşıdığından, normalde sabit yansın frene basınca çakar yansın modu bizim motorda olmuyor arabalar gibi. Arabalarda bu iki kablo birbirinden ayrı.

Şayet bulan olursa önce video ile kanıtlasın sonra bana da öğretsin.

Ama şu olabilir sürekli güçlü yanar, 4 lü açınca çakar yanar. sis durumları için ben böyle yaptım. ayrıca araya kontaktan alıanacak + için anahtar koyarsan sen anahtarı açınca istediğin zaman çakar yansın şeklinde de olabilir.

Benim sana tavsiyem normalde güçlü yansın, frene basınca güçlü yansın, 4 lü açınca çakar yansın şeklinde yap.

öpüyorum, ummahhh.

Motosikleti
    Var
    Normal stop lambasının yaptıgını yapsın muhaha ,

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Normal stop lambasının yaptıgını yapsın muhaha ,
    Her zaman güçlü yanacak şekilde bağla o zaman. sönük yansın frene basınca güçlü yansın dersen, sönük yanarken motorun kendi lambasına güç yetmediği için o sönüyor.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    yakıt konusunda şöyle bir hesap yaptım karışık kullanımda, bu sabağ 13 lt. benzin aldım 13 litre benzinle toplam 506 km gitmiş oldu, benzin tutarı 5,010 tl
    5.010tl*13lt=65.13 tl. , 65.013tl*506km=0,128 (km) litre km'de 0,12 kuruşmu yakmış oluyor.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt konusunda şöyle bir hesap yaptım karışık kullanımda, bu sabağ 13 lt. benzin aldım 13 litre benzinle toplam 506 km gitmiş oldu, benzin tutarı 5,010 tl
    5.010tl*13lt=65.13 tl. , 65.013tl*506km=0,128 (km) litre km'de 0,12 kuruşmu yakmış oluyor.
    aynen coni vaynen, gayet az yakmış

hiç mi 50 km yi geçmiyon ? benimkisi 18 kuruş yakıyo mesela.

17,7 yakmış 2350 km'lik artçılı gezimde.

Motosikleti
    Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen coni vaynen, gayet az yakmış

hiç mi 50 km yi geçmiyon ? benimkisi 18 kuruş yakıyo mesela.

17,7 yakmış 2350 km'lik artçılı gezimde.
    50 km hıza indinmi diye sorsan daha doğru olurdu, 100km hızın üstüne nadiren çıktım tüketim değerim sıkışık trafik hariç 60-100 arası saten motor bir anda 70-80' e rahat geliyor 5000 devirde 75 yapıyor bir türlü uzun yol bulupta 100km üstüne birtürlü çıkamadım 2000km oldu motoru biraz açmam lazım.

sizde yük var artcı var birazda toprak yol var bana normal gibi geldi ama 1-2 kuruş belki az yakabilirdi.

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Kemal katalogda 16,5lt depo yazıyor, fullettin mi hiç, kaç lt alıyor?

Motosikleti
    her zaman depomu fullerim, ana depoyla ne kadar gidiyor diye bekledim bu sabah depoyu fulledim 13lt benzin aldı, 13lt benzinle 506 km gittim yaptığım hesaba göre 0,12 kuruş yakıyor. Rezervi deneme gibi gir imkanım yok oldu da benzinin olmadığı yerleşim yerinin dışına çıkarsam ayvayı yerim diye denemiyorum benim amacım ana depoyla ölçümdü taş çatlasın biraz daha devirli 100 üstü gibi kullanırsam 15 kuruş garanti olucak gibi ama dediğin gibi 16lt garanti alıyor motor. bunlara kafa yormaya gerek yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:22 ----------

2000 km oldu
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

böyle birşey düşünüyorum mct250 çantası görünüşünde ama on kadar büyük olmicak, yan çanta konan demirin alt kısım demirinin dış kısmında gerektiği zaman başka malzemede konması için çekip itilebilen iç içe geçen demirli yaptırmayı düşünüyorum ve tek seferde takıp tek seferde takabileceğim. gerektiğinde yerden tasarruf için parçalara ayırabileceğim bir şey düşünüyorum.
    [IMG][/IMG]

Motosikleti
    Yab çanta yapmayı istiyorum ben de haftasonu yapmaya başlarım gibi. Alüminyum profil kontraplak ve Perçin kullancam. Belki bu çantanın önüne de hoparlör koyarım.
    Bu arada arka sokette 5v veya eksi kablo yok. Normalde f1 cakar 4 saniye hızlı yanıp Soner sonra sabit güçlü yanar. Sönük kademesi yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:54 ----------

Yan cantaya aynı zamanda avadanlik malzemerini de koyarım. Benim aletleri almıyor küçücük yer.

Motosikleti
    Var
    Motor zaten ağır fazla gereksiz yük yüklemeyin

Motosikleti
    Bosken en fazla bir iki kilo olur tanesi. Motorun dengesini de bozmuyor. Topcase kadar en azından.

Motosikleti
    Var
    Fikir güzel belki sezon sonuna dogru bende böyle bir sey yapabilirim

Sehir icinde topcasesiz dolasıyorum kask mont elde kalıyor

Şehir.dısındada kaskı dısardan kitliyorum topcasede fazlasıyla yer kalıyor uzun yolda 40 lt bile ufak geliyor yan cantanın demirinde bir maliyeti var sonucta ucuza satılan prohel prosevlerede hic yanasmak istemiyorum
    Mevcut top caseniz yoksa yan canta fikri güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Orjinal sağ ayna ne ise yarıyor bi türlü arkayı gösteremedik artık sökecem gitsin bi ise yaradığı yok

Motosikleti
    Fikir güzel belki sezon sonuna dogru bende böyle bir sey yapabilirim

Sehir icinde topcasesiz dolasıyorum kask mont elde kalıyor

Şehir.dısındada kaskı dısardan kitliyorum topcasede fazlasıyla yer kalıyor uzun yolda 40 lt bile ufak geliyor yan cantanın demirinde bir maliyeti var sonucta ucuza satılan prohel prosevlerede hic yanasmak istemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:35 ----------

Orjinal sağ ayna ne ise yarıyor bi türlü arkayı gösteremedik artık sökecem gitsin bi ise yaradığı yok
    arka çanta demirimi yaptırabilmek için işini bilen birisi lazım, burda tanıdığım demirci var ama yapabilirmi bilmiyorum, benim düşündüklerimi yapabilirmi oda var toplam iki parçadan oluşacak 1) çanta, 2)motor bağlantı demiri, motor bağlantı demirinide yan çanta demiri ile birlikte düşünüyorum tek parçadan oluşak. yani burda yazmakla anlatılmıyor icraata geçirmek lazım ki ne olduğu ortaya çıksın.
    sağ ayna ise ayna kolunu kendinize doğru çekerseniz istediğiniz verimi alırsınız daha önce bende sorun yaşıyordum şu anda bir sorunum yok.

Motosikleti
    Var
    Kendi adıma konustum arka canta ve topcase aldığım icin yan canta almak , yan canta demirleri yaptırmak gibi maliyet masrafları benim zoruma.gider top case almasaydık olurdu top casede alsan ortalama ayni paraya gelecek top case almaya yan cantalar daha cazip geliyor

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Aynı sorun bende de vardı, gidondaki aynayı tutan 2 civatayı gevşet, aynanın uzun kolunu komple öne doğru yatır, istediğin görüntüyü yakalayınca o iki civatayı sık, işlem tamam. Ben yaptım süper oldu

Bu arada çakarı ne yaptın. Benim çakar da geldi az önce tahminimden daha büyükmüş, ben arka çamurluktaki kırmızı reflektörü çıkarıp uç kısımındaki üçgen alana takmayı düşünüyordum ama sanki büüyük gelecek. sen ne yaptın
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Var
    Yarın biraz ugrasayım bu aynayla hep sol aynaya bakıyorum hic sol aynaya bakmıyorum

Çakar bekliyor bende plakanın altındaki kedi gözünün oldugu yere takmayı düşünüyorm

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:22 ----------

Alıntı Zuzuuw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gonyalı, arka stop lambasına giden 3 tane kablo var. senın bu ürünle yapabileceğin şeyleri sayayım hemen;

1- Normaldde yanmasın, frene basınca çakar yansın

2- normalde sönük yansın, frene basınca güçlü yansın ( çakar değil hep yanacak )

3- normalde çakar yansın ( bu 2 kademeli olur, güçlü veya sönük )

4- normalde güçlü yansın, frene basınca çakar yansın

5- normalde güçlü yansın, çakar yasak olduğu için 4 lüleri açınca çakar yansın

6 - normalde güçlü yansın, araya anahtar koyalım istediğin zamanlar çakar yansın.

ben parkları açınca güçlü yanıyor, frene bassanda güçlü yanıyor basmasanda şeklinde yaptım. 4 lüleri açınca çakar yanıyor. bir sıkıntı var. Sönük yansın, frene basınca güçlü yansın dersen, sönük yanma modunda arka stop yanmıyor çünkü güç yetmiyor. Frene basınca ikisi beraber güçlü yanabiliyor ama.

Arka stopa gidenkabloları sıyır. - olanı direk bağla, üzerinde + olan kablo çakar kablosu, üzerinde düz çizgi olan -------- sabit yanma kablosu.

sabit yanma kablosunu fren lambasına bağlarsan normalde sönük yanar ( motorun stop hiç yanmaz ), frene basınca her 2 lamba güçlü yanar.

sabit yanma kablosunu fren lambasına değilde ötekine bağlarsan sürekli olarak güçlü yanar.

Çakar kablosunu fren lambasına bağlarsan normalde sönük çakar yanar, frene basınca güçlü çakar yanar ki bu yasak olanı

çakar kablosunu fren lamasına değilde ötekine bağlarsan sürekli olarak güçlü çakar yanar.

Normalde sabit yansın, frene basınca çakar olsun gibi bir mod yok

çünkü bizim motorda park lambasını yakan kabloda atıyorum normalde 5 volt var, frene basınca bu volt 12 ye çıkıyor yada amper artık her neyse. Bunun için fren kablosundan eğer + almak istersen bu kablo aynı zamanda park lambasının düşük voltunu da taşıdığından, normalde sabit yansın frene basınca çakar yansın modu bizim motorda olmuyor arabalar gibi. Arabalarda bu iki kablo birbirinden ayrı.

Şayet bulan olursa önce video ile kanıtlasın sonra bana da öğretsin.

Ama şu olabilir sürekli güçlü yanar, 4 lü açınca çakar yanar. sis durumları için ben böyle yaptım. ayrıca araya kontaktan alıanacak + için anahtar koyarsan sen anahtarı açınca istediğin zaman çakar yansın şeklinde de olabilir.

Benim sana tavsiyem normalde güçlü yansın, frene basınca güçlü yansın, 4 lü açınca çakar yansın şeklinde yap.

öpüyorum, ummahhh.
    Sunu suraya bunuda buraya bagla desen daha iyi olurdu halk dilinde anlayacağım sekilde anlatırsan daha iyi anlarım normal stop lambasının yaptıgını yapsın frene basınca fren lambası yanmasada olur yanarsada iyi olur .d

F1 den cıkan kabloları arkalarındaki beyaz isaretlere göre suraya suraya bagla dersen daha iyi olur bende seni öpüyorum MUHaha

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:42 ----------

Alıntı ahmetcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı sorun bende de vardı, gidondaki aynayı tutan 2 civatayı gevşet, aynanın uzun kolunu komple öne doğru yatır, istediğin görüntüyü yakalayınca o iki civatayı sık, işlem tamam. Ben yaptım süper oldu

Bu arada çakarı ne yaptın. Benim çakar da geldi az önce tahminimden daha büyükmüş, ben arka çamurluktaki kırmızı reflektörü çıkarıp uç kısımındaki üçgen alana takmayı düşünüyordum ama sanki büüyük gelecek. sen ne yaptın
    Kiyadı kutusu küregi varmı kutusunda kabında felan baglantı seması felan yaziyordur belki yakindan bir resim alabilirmisin belki faydasi olur

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Kiyadı kutusu küregi varmı kutusunda kabında felan baglantı seması felan yaziyordur belki yakindan bir resim alabilirmisin belki faydasi olur
    Sadece ambalajı var, onda da anlatım veya şema yok dostum

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:52 ----------

Şimdi kontrol ettim, çakarda 3 kablo çıkışı var, üzerinde;
    1- uzun düz çizgi
    2- kısa düz çizgi
    3- x işareti

Eksi (-) uç kısa düz çizgi olan kablo, eksiyi buna artıyı x işaretli kabloya bağlarsanız çakar oluyor,
    Eksi (-) uç kısa düz çizgi olan kablo, eksiyi buna artıyı uzun düz çizgili kabloya bağlarsanız sabit yanıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:19 ----------

Şimdi ben çakar olarak parklara bağlayacağım, parklar açık olduğunda sürekli çakar yapacak.
    Peki bunun için lambadaki belirlediğim 2 kabloyu, motordaki hangi iki kabloya bağlayacağım?
    Bir babayiğit çıkıp bunu yazsın lütfen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)