Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı schmarık adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Kışa doğru motor almayı düşünüyorum. Kafamda olan motor Tvs Apache RTR150. Fakat bu motoruda fiyatından dolayı arka kuyruk kısmı her ne kadar berbat dursada listeme eklemiş gibiyim. Motorda düşük hızlarda yüksek devirde, yada yüksek hızda yüksek devirde, ön ve arka kısımda oturulan yerde yada ayak peg'lerinde herhangi bir titreşim varmı? Motor tam olarak kaç hp? Kalitesi nasıl sizce ve düz yolda maximum çıkabildiği hız ne kadar? Uzun yol yapmayı düşünüyorum çünkü o yüzden soruyorum son hızını. Yoksa o kadar da önemli değil yani.
    Birde benim yerimde siz olsanız, Tvs Apache mi alırdınız? Yoksa Drift mi?

İyi forumlar dilerim. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle...

Can BİNGÜL
    Arada fiyat farkı çok. Param varsa tvs apache alırım Yoksa drift.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Kullanımını bilmem ama drift apache den hızlı onu kesin olarak biliyorum
    Arkadaş aldı rodajını yaptı ve apache ye güle güle dedi
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

mesafenin çoğu son gaza kadar dayanmak üzere motorum 330 km de tam tamına 10 litre benzin yaktı. yani 100 kmde gazlayarak tam 3 litre yakıyor, sizde durum nedir ?

Motosikleti
    Yamaha
    Bu motorun max yaptığı hız ne kadar?

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    Motorun normal yakıtı hızlanmalar baglı olarak artabiliyor son hızda gaz bile verseniz yiyor yemem demiyor
    Sonhız kendi ibresiyle 140 diyor ama bunu yapması için motorun sıcak olması gerekli soguk oldugunda aynı başarıyı göstermiyor
    Ayrıca castrol yagı çok seviyor ucuz yaglarda vites geçişleri zorlaşıyor son hızına ulaşmıyor yada çok geç ulaşıyor
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun normal yakıtı hızlanmalar baglı olarak artabiliyor son hızda gaz bile verseniz yiyor yemem demiyor
    Sonhız kendi ibresiyle 140 diyor ama bunu yapması için motorun sıcak olması gerekli soguk oldugunda aynı başarıyı göstermiyor
    Ayrıca castrol yagı çok seviyor ucuz yaglarda vites geçişleri zorlaşıyor son hızına ulaşmıyor yada çok geç ulaşıyor
    Teşekkür ederim cevap verdiğiniz için.
    Ucuz yollu bir motor arıyorum. Ya Honda Titan S yada Mh 125 Drift hangisi uygun düşerse. Ama Drift'in kuyruk tasarımı çok kötü

talip333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Ucuz yollu bir motor arıyorum. Ya Honda Titan S yada Mh 125 Drift hangisi uygun düşerse. Ama Drift'in kuyruk tasarımı çok kötü
    kuyruğa topcase takıyoruz zaten, ayrıca bana göre de oldukça güzel. Zevk renk meselesi olmuş dediğin..
    **[Ankara - MT] Motosiklet Grubu**
    Ankara Motosiklet Sevdalıları
    https://www.facebook.com/groups/329295930541118/

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Drift'in kuyruk tasarımı hiç de kötü değil. Ön farını beğendiyseniz arka çok daha güzel. Bence ön far daha büyük olmalıydı.

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drift'in kuyruk tasarımı hiç de kötü değil. Ön farını beğendiyseniz arka çok daha güzel. Bence ön far daha büyük olmalıydı.
    Ön far konusunda haklısınız. Ufak ama çok asabi keskin duruyor. Aynı far şeklini büyük halde yapsalarmış yorumsuz olurmuş. Beyaz bir drift bulamadım uygun fiyata. Düşünüyorum ama neye niyet neye kısmet. Hayırlısı bakalım. Birde titreşim, zırıltı felan varmı motorda? Özellikle arkada oturan için peg'lerde felan?

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Titresimi hic dert etme ozellikle arka icin neden mi onde ki gibi ne titresim var arkada ne ses
    sanki motor fisildayarak gidiyor

talip kardesim eger cizikler derin degilse bi pasta (araba boyacilarinda vardir) yap oralara
    Kucuk cizikleri gecirirsin eger cok derinse de boya yapilabilir buralarda olsan hemen hallederdim isini

masallah umit daha nice kmler iinsallah darisi bizim basimiza

evet arkadaslar hayirlisiyla ramazan ayinin sin gunlerine geldik
    sag salim bir haftayi daha atlattik mi gezilere devam edecegim esimle birlikte
    once bi isinma turu yapariz daha sonra da eylulun 1-2 sinde
    antalya-cavuskoy-adrasan ve olimpos gezisini planladik
    oralarda ikamet eden yada gezi icinbulunan ardaslar varsa kalinacak yer konusinda
    oneride bulunabilir mi
    Tesekkurle

Motosikleti
    Yamaha
    Arkadaşlar aranızda bu motorla en çok km yapan kim var? Mümkünse gezi amacıyla. Oda olmazsa yani en yüksek km kimin motorunda 15/20.000'de olan yoktur herhalde Kuriye varmı aramızda malum onların motorları aydan aya 3/5.000 km yapıyorlar

Bu soruyu sormamın amacı o kişiden motorun mekaniği hakkında bilgi almak. Malum mondial,kanuni vb gibi markalar akla gelince "hoooop bir durda düşün bakalım bunlar her dakka bozulur, arıza çıkarırsa sonumuz ne olur" diye düşünmüyo değil insan. Herhangi bir kronik sorunu varmı? Yağ yakma vs gibi? Bilgili kişiler mutlaka yardımcı olmaya çalışıcaklardır ondan şüphem yok.

Hepinize iyi forumlar dilerim. Sağlıcakla kalmanız dileğiyle...

Can BİNGÜL

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Arkadaşlar aranızda bu motorla en çok km yapan kim var? Mümkünse gezi amacıyla. Oda olmazsa yani en yüksek km kimin motorunda 15/20.000'de olan yoktur herhalde Kuriye varmı aramızda malum onların motorları aydan aya 3/5.000 km yapıyorlar

Bu soruyu sormamın amacı o kişiden motorun mekaniği hakkında bilgi almak. Malum mondial,kanuni vb gibi markalar akla gelince "hoooop bir durda düşün bakalım bunlar her dakka bozulur, arıza çıkarırsa sonumuz ne olur" diye düşünmüyo değil insan. Herhangi bir kronik sorunu varmı? Yağ yakma vs gibi? Bilgili kişiler mutlaka yardımcı olmaya çalışıcaklardır ondan şüphem yok.

Can BİNGÜL
    eray_uluyazı 125MH'sini 19 bin de sattı, alan da baya yapmıştır. 20 bini geçen çok var.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    erAyın motorunu benim arkadaş aldı 2 bin km anca yapmıştır..sürekli beraberiz zaten..
    size en iyi bilgiyi eray verir 19 bin km yapmıştı..
    ama şunu sölim 22 bindeki motor şuan yanımda hala sıfır gibi duruyo..
    benim motor 10 binde 6 bin km almıştım 4 bin yaptım..
    çok şükür sorunsuz kkullanıyorum km arttıkça motor açılıyo..

Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titresimi hic dert etme ozellikle arka icin neden mi onde ki gibi ne titresim var arkada ne ses
    sanki motor fisildayarak gidiyor

talip kardesim eger cizikler derin degilse bi pasta (araba boyacilarinda vardir) yap oralara
    Kucuk cizikleri gecirirsin eger cok derinse de boya yapilabilir buralarda olsan hemen hallederdim isini

masallah umit daha nice kmler iinsallah darisi bizim basimiza

evet arkadaslar hayirlisiyla ramazan ayinin sin gunlerine geldik
    sag salim bir haftayi daha atlattik mi gezilere devam edecegim esimle birlikte
    once bi isinma turu yapariz daha sonra da eylulun 1-2 sinde
    antalya-cavuskoy-adrasan ve olimpos gezisini planladik
    oralarda ikamet eden yada gezi icinbulunan ardaslar varsa kalinacak yer konusinda
    oneride bulunabilir mi
    Tesekkurle
    sağolasın kardeşim. şu konu içinde senin gibi 4-5 arkadaş var onlar da Ankarada olsaydı değme keyfime Sanayiden geçerken bir boyacıya sorayım bakalım ne diyecek..

Boyluboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R125
    Arkadaşlar ben bugün alarm aldım eve geldiğimde içinden şema çıkmadığını gördüm. Tekrar aldığım yere gidebilmem en az 10günü bulur çünkü bugün köye gidicem. Bu bağlantılardan anlayan varsa yardımcı olursa çoook sevinirim. Alarm uzaktan kumandayla motoru çalıştıran modellerden. linki şu : http://www.yedekparcatuning.com/?uru...et-Alarmi.html

ve toplam 8 tane kablosu var. renkleri: siyah - pembe - sarı - sarı(yeşil çizgili) - turuncu - kırmızı - mavi - gri..

yada aynı alarmdan alıp şemanın fotosunu yada taranmış halini yollayabilecek varsada mailim : boyluboyfatih@hotmail.com

Ayrıca motorumda bu

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Alıntı Boyluboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bugün alarm aldım eve geldiğimde içinden şema çıkmadığını gördüm. Tekrar aldığım yere gidebilmem en az 10günü bulur çünkü bugün köye gidicem. Bu bağlantılardan anlayan varsa yardımcı olursa çoook sevinirim. Alarm uzaktan kumandayla motoru çalıştıran modellerden. linki şu : http://www.yedekparcatuning.com/?uru...et-Alarmi.html

ve toplam 8 tane kablosu var. renkleri: siyah - pembe - sarı - sarı(yeşil çizgili) - turuncu - kırmızı - mavi - gri..

yada aynı alarmdan alıp şemanın fotosunu yada taranmış halini yollayabilecek varsada mailim : boyluboyfatih@hotmail.com

Ayrıca motorumda bu
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...68615720_n.jpg
    Motorun koltuğunun altında boş bir soket var. Aldığın alarmın soketini bu sokete bağlayıp alarmın gövdesini ve hoparlörünü uygun bir yere yapıştırırsan direkt oluyor. Benim motorda da alarm var. Montajını kendim yaptım. Uzaktan çalıştırma fonksiyonu da çalışıyor. Sanırım tüm yeni mondiallerde varmış bu alarm soketi.
    Boyluboy bunu beğendi.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)

Can BİNGÜL
    merhaba Can kardeşim (umuyorum ki benden büyük değilsindir.)
    ben, eski motorum olan drifti mi ümit kardeşimin de izah ettiği gibi 19000 km de ümit'in arkadaşına sattım. motorumda herhangi bir sıkıntı ya da kronik bi arızası yoktu. zaten ümit de gerekli açıklamayı ''21000km de hala sıfır gibi''diyerek yapmış
    ben bu motorla istanbul'dan balıkesir ayvalığa gittim. aşağı yukarı 400 küsür km. 100-110 km hızlarda gittim. iki kez mola verdim, sorunsuz gitti döndü makine. kurye değilim ama bazen günlük 200 km leri gördüğüm oluyodu.
    benden bu kadar sormak istediğiniz başka bişey olursa ben buradayım
    memurmb bunu beğendi.
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Yamaha
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba Can kardeşim (umuyorum ki benden büyük değilsindir.)
    ben, eski motorum olan drifti mi ümit kardeşimin de izah ettiği gibi 19000 km de ümit'in arkadaşına sattım. motorumda herhangi bir sıkıntı ya da kronik bi arızası yoktu. zaten ümit de gerekli açıklamayı ''21000km de hala sıfır gibi''diyerek yapmış
    ben bu motorla istanbul'dan balıkesir ayvalığa gittim. aşağı yukarı 400 küsür km. 100-110 km hızlarda gittim. iki kez mola verdim, sorunsuz gitti döndü makine. kurye değilim ama bazen günlük 200 km leri gördüğüm oluyodu.
    benden bu kadar sormak istediğiniz başka bişey olursa ben buradayım
    Yardımcı olduğunuz için size ve Ümit Bey'e teşekkür ederim. Benim aklımda Apache vardı. Fakat maddi durumlardan dolayı vaz geçtim. Ya Honda Titan S yada Drift düşünüyorum kışa doğru malum fiyatlar düşer ümidiyle beklemedeyim. Temiz bir Honda Titan S bulsam onuda alabilirim. Kışa kadar beklemedeyiz bakalım. Hem biraz bu motor hakkında bilgi edinmiş olurum o zamana kadar. Tekrardan teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar...

Motosikleti
    125 MH Drift (2012)
    Alıntı Boyluboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayrıca motorumda bu
    https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.n...68615720_n.jpg

linkteki alarm açılmıyor marka modeli nedir ? Siz takabildiniz mi bu arada?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:46 ----------

50 lira pahalı mı motosiklet alarmına?
    http://www.hepsiburada.com/liste/inw...9254#Gorseller

Motor çalıştırma özelliği boşta olursa motor ona göre mi çalıştırıyor nasıl işliyor sistem?

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Arkadaşlar. Driftin arka amortisörlerine hava basılıyor mu? Benim motora 2 kişi binince amortisörler sona dayanmaya başladı. Ayar yapmak için hava mı basılıyor yoksa ayar somunlarını mı biraz açmam gerekir. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)