Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr'yi bırak ya drift neyine yetmiyo.
    Benim cevremde ybr var aklımı kurcalıyor.. valla bugunde ailem duruma göre ybr alabilirz demesiyle kayıs gene koptu...Gönlümde drift var ama ybr alırlarsa hayır demem..

Sınavı gecmişim
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim cevremde ybr var aklımı kurcalıyor.. valla bugunde ailem duruma göre ybr alabilirz demesiyle kayıs gene koptu...Gönlümde drift var ama ybr alırlarsa hayır demem..

Sınavı gecmişim
    O zaman senden şöyle bi 8 tane aynalı ybr styla yapmanı heyecanla bekliyoruz izzet kardeşim

Motosikleti
    Angara işi bunlar ben sade severim
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA

Sınavı gecmişim
    zevk meselesi motor çevre meselesi nereden çıktı
    driftle bir havan olur alda gör çiçeği burnunda ehliyetli
    bu ara tebrik etmeyi unuttuk tebrikler
    ehliyetim var ben oldum artık yok
    Trafikte güvenlik
    Trafikte temkin ve kontrol
    Trafikte saygı bunlar hedefin olsun
    hani derler ya ehliyet sürmez adam sürer
    hayır yanlış ehliyet değil adam gibi adam sürer unutulmasın
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zevk meselesi motor çevre meselesi nereden çıktı
    driftle bir havan olur alda gör çiçeği burnunda ehliyetli
    bu ara tebrik etmeyi unuttuk tebrikler
    ehliyetim var ben oldum artık yok
    Trafikte güvenlik
    Trafikte temkin ve kontrol
    Trafikte saygı bunlar hedefin olsun
    hani derler ya ehliyet sürmez adam sürer
    hayır yanlış ehliyet değil adam gibi adam sürer unutulmasın

Abi valla dogru refleks cok iyi olması lazım.. Hele arka freni cok iyi kullanmak lazım..Sagol bu arada motürü alıncada gelicem yanına :D

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    İzzet hayirli olsun bence ybr yi bosver neden mi yarin birgun buyutmek istersin motoru o zaman bu kadar para bagladigina uzulursun
    drift al uzerine de korumaliklarini tamamla
    2 sezon sonra 250lik bi motor alirsan herseyin hazir ilsun

Motosikleti
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzzet hayirli olsun bence ybr yi bosver neden mi yarin birgun buyutmek istersin motoru o zaman bu kadar para bagladigina uzulursun
    drift al uzerine de korumaliklarini tamamla
    2 sezon sonra 250lik bi motor alirsan herseyin hazir ilsun

Öylede motoru büyütmeyi dünüşmüyorum.. Birazda markasından dolayı almak istiyorum .. Ybr eleyip .. Cb bakıcaktım ..ama ayak marsı yokmus..Onuda eledim.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Peki sen bilirsin ama sundan eminim ki aldiktan sonra en gec gelecek sezona degistirmek isteyeceksin hele de gezmeyi seviyorsan yetmeyecek altindaki goteceksin kararini ona gore ver her n karar verirsen ver
    korumasiz cikma yola yeter

Motosikleti
    Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki sen bilirsin ama sundan eminim ki aldiktan sonra en gec gelecek sezona degistirmek isteyeceksin hele de gezmeyi seviyorsan yetmeyecek altindaki goteceksin kararini ona gore ver her n karar verirsen ver
    korumasiz cikma yola yeter

O zaten kesin 6 yasındaki kardesime kask buldum feyizoglunda onu siparis edicem.. Gezmeyi seviyorumda degiştirmem ben motorumu..

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Peki o o zaman bide cbf 150 ye goz at en azindan

Motosikleti
    4.800 Verilmez ona cok pahalı.. 150 motor için

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Yamah ne kadar peki

Motosikleti
    4.290+250 Plaka,ruhsat 4.600 E geliyor.. Cb 3.650 Oda 3.850 ye geliyor.. Drift 2800 Oda 3050 ye geliyor

Chucky21023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    4.290+250 Plaka,ruhsat 4.600 E geliyor.. Cb 3.650 Oda 3.850 ye geliyor.. Drift 2800 Oda 3050 ye geliyor
    Selam İzzet,

Ben Cuma günü driftimi 2750tl kredi kartına 12 ay taksitle aldım. Bayi, 1 adet kapalı kask (aslında mantar kask veriyordu ama ben kapalı kaska ikna ettim) ve 1 adet kilit hediye verdi.
    Yani diyeceğim şudur ki japonlarda pazarlık şansın yok ama mondialde yine bayi ile muhabbetine bağlı olarak birşeyler yaptırabilirsin.

30 Temmuzda Hondaya gitmiştim CB125E bakmaya, adamlar o kadar tok satıcı ki zorla motor hakkında bilgi almaya çalışmıştım. Birde üstüne üstlük bugün 3650 son gün Ağustos'ta zam gelcek ve taksitte vade farkı koyacağız dediler! Bende o anda Mondial 'e karar verdim
    Nihayetinde tabiki karar senin. 125cc tüm motorların özellikleri birbirine "bence" çok yakın. Gönlünden ne geçiyorsa alman ve kazasız belasız sürüşler dileğiyle...

Motosikleti
    Alıntı Chucky21023 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam İzzet,

Ben Cuma günü driftimi 2750tl kredi kartına 12 ay taksitle aldım. Bayi, 1 adet kapalı kask (aslında mantar kask veriyordu ama ben kapalı kaska ikna ettim) ve 1 adet kilit hediye verdi.
    Yani diyeceğim şudur ki japonlarda pazarlık şansın yok ama mondialde yine bayi ile muhabbetine bağlı olarak birşeyler yaptırabilirsin.

30 Temmuzda Hondaya gitmiştim CB125E bakmaya, adamlar o kadar tok satıcı ki zorla motor hakkında bilgi almaya çalışmıştım. Birde üstüne üstlük bugün 3650 son gün Ağustos'ta zam gelcek ve taksitte vade farkı koyacağız dediler! Bende o anda Mondial 'e karar verdim
    Nihayetinde tabiki karar senin. 125cc tüm motorların özellikleri birbirine "bence" çok yakın. Gönlünden ne geçiyorsa alman ve kazasız belasız sürüşler dileğiyle...

Yorum budur işte ..Gönlümde drift var abi ama marka olarak sanırım aklım hep kayıyor..Cevrem bunda cok etkili..Biz bi cıkıyoruz 15-20 Tane ybr.. Cumaları bulusmalarımız oluyor ybr grubu olarak..Bu yüzden arkadaslarım al ybr bak keyfine diyorlar..İşte burda kayıs kopuyor..

Chucky21023 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Yorum budur işte ..Gönlümde drift var abi ama marka olarak sanırım aklım hep kayıyor..Cevrem bunda cok etkili..Biz bi cıkıyoruz 15-20 Tane ybr.. Cumaları bulusmalarımız oluyor ybr grubu olarak..Bu yüzden arkadaslarım al ybr bak keyfine diyorlar..İşte burda kayıs kopuyor..
    Bana fikrimi sorarsan kimseyi dinleme. Benim de çevremde her markayı kullanan insan var. Ben Mondial'i beğendiğimi söyleyince japon kullanan arkadaşlar küçümsedi. Amcaoğlunda 150 MR var o da 125 MH al rahat edersin parça ucuz ve o kadar da kalite farkı yok dedi. Tüm bu konuşmaların ardında ben tüm modellere gittim baktım üzerine oturdum rahatlığına baktım. (Ne yalan söyliyim en rahat YBR idi benim boy 1.70 kilo 75) Ama kararımı Driftten yana kullandım çünkü fiyat çok daha avantajlıydı ve hem bayide hem de serviste ilgi alaka çok daha iyi.

Eğer maddi durumun el veriyorsa YBR alabilirsin ama 1-2 sene sonra herkesin de dediği gibi değiştirmeyi isteyeceksin. Bence çok para bağlama derim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Bu arada, motor arayışım sırasında çok güzel bir motora rastlamıştım, bu başlık ile bir alakası olmasa da paylaşmak isterim.

Megelli diye bir marka. İsminden ve tipinden İtalyan olabileceği düşünülebilir ancak ilginç bir şekilde İngiliz markası. İngiliz ancak sadece şirket sahibi, tasarımı ve de mühendisliği İngiliz. Üretim Taiwan. sadece 125cc ve 250cc motor üretiyorlar ve 3 değişik kasa mevcut : Naked, Supermoto ve Supersport.
    Motor şimdilik sadece Adana 'da satılıyor. 125cc'ler 4500tl, 250cc 6500tl. Ama fikimi sorarsanız geniş bir satış ve servis ağı olsa ortalığın tozunu attırır.

http://megelli.com/wp-content/galler...white-side.jpg

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    slm herkese ...dün aksam iftar yemegindeydik motosiklet net olarak..hersey çok güzeldi..
    190 km lik bi yol yaprık..
    burdan 1 cbf 1cbr 125 birde race 200 ile çıktık..
    drifti soracak olan varsa drift uçuyor arkadaşlar maşallahı var...
    gece kocaeliden çıktık yola saat 11 bucukta gece yola çıkması bence daha güzel son gaz basabas geldik..

Motosikleti
    Sanırım karar drift .. Bütcem olursa ybr olmassa drift alıcam.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm herkese ...dün aksam iftar yemegindeydik motosiklet net olarak..hersey çok güzeldi..
    190 km lik bi yol yaprık..
    burdan 1 cbf 1cbr 125 birde race 200 ile çıktık..
    drifti soracak olan varsa drift uçuyor arkadaşlar maşallahı var...
    gece kocaeliden çıktık yola saat 11 bucukta gece yola çıkması bence daha güzel son gaz basabas geldik..
    slm umit galiba bi ben katilamayacagim bi mt senliklerine
    foto yok mu birkac resim atar misin
    TATLIHIZ bunu beğendi.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    foto çekemedim fazla hava karardıgı için..
    elimde 1 tane var onuda koyam )
    Chucky21023 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)