Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o arkadaşımızla bugün telefon görüşmesi yaptım,kendisine memleketimin güzel benzincilerinden birisi solventli benzini aynen dayamış,kendisi yeni benzin almış ve sorunun tamamen çözüldüğünü ve gereksiz panik yaptığını anladı ,umarım bir daha bazı şeylerden iyice emin olmadan anlamadan panik atak açıklamalardan uzak durur,zaten gerekli açıklamayıda kendisi de yapacaktır.[COLOR="Silver"]
    DOstum scarabeo beni çekmez bunu biliyorum...bir tatlı hayal benim için doğal olarak..

Alıntı eencetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan'cım ben Atatürk sanayideyim motorunu alda gel yanıma bakımların benden Scrabeo'nun.
    Harika abi kıymetin anlaşılmıştır inşallah o masa başındaki kaskafalılar tarafından...seni seviyoruz ...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    DOstum scarabeo beni çekmez bunu biliyorum...bir tatlı hayal benim için doğal olarak..

Harika abi kıymetin anlaşılmıştır inşallah o masa başındaki kaskafalılar tarafından...seni seviyoruz ...

hacı bizimde gönlümüz ister beverly 300-500 lere binmeye ama fiyatlar ortada,ha şundanda eminim seni üstünde cbf 150 den çok daha iyi taşır,hiç binme fırsatın oldumu scarabeo ya? bi engin abiye uğra derim konu hakkında
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Şu an yok.
    Arkadaşlar bugün artçıyla birlikte 3 saatlik yol yaptım. Yaylana yaylana resmen chevrolet gibiydi, benim için de ardçı için de inanılmaz rahat bir yolculuktu. Oysa ilk zamanlar iki kişide süspansiyonlar oldukça sert gidiyordu, artık bariz bir şekilde yumuşadığinı hissettik. İki kişi de olsak baya seri bir şekilde trafikten sıyrılmayı becerdik. Özellikle araç sollamalarında kesinlikle beklenenden çok daha iyi bir performans gösteriyor.

Scarabeo büyük jant sebebiyle oldukça yüksek ve iri bir motor. Abim 190 boyunda o ve karısıyla birlikte bindiğinde bile gayet iyi görünüyordu, hatta küçük bile kaldı diyebilirim. Zaten ayağa aldığınızda yanınızda baya heybetli duruyor. Ön cam takılanı ve extradan takılan krom aynalısını gördüm, gerçekten baya heybetli görünüyordu.

Motosikleti
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün artçıyla birlikte 3 saatlik yol yaptım. Yaylana yaylana resmen chevrolet gibiydi, benim için de ardçı için de inanılmaz rahat bir yolculuktu. Oysa ilk zamanlar iki kişide süspansiyonlar oldukça sert gidiyordu, artık bariz bir şekilde yumuşadığinı hissettik. İki kişi de olsak baya seri bir şekilde trafikten sıyrılmayı becerdik. Özellikle araç sollamalarında kesinlikle beklenenden çok daha iyi bir performans gösteriyor.

Scarabeo büyük jant sebebiyle oldukça yüksek ve iri bir motor. Abim 190 boyunda o ve karısıyla birlikte bindiğinde bile gayet iyi görünüyordu, hatta küçük bile kaldı diyebilirim. Zaten ayağa aldığınızda yanınızda baya heybetli duruyor. Ön cam takılanı ve extradan takılan krom aynalısını gördüm, gerçekten baya heybetli görünüyordu.
    evet uzun boylular veya kilolu arkadaşlar bile binse,ufak teker scooterler gibi motor altında kaybolmuyor ,uzaktan sanki büyük bir motor geliyormuş gibi görünüyor
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    arakadaşlar kırmızı rengide çıkmış,sanırım daha türkiye ye gelmedi

buda yeni kasadan görüntüler

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Ben bu motor ve kymco xciting 250 arasında takıldım kaldım gönlüm bu motor da gücü ve yakıtı harika ama aynı fiyata olan kymconun da tipi ve büyüklüğü beni çekiyor çok fena arada kaldım

Motosikleti
    Alıntı brs3417 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu motor ve kymco xciting 250 arasında takıldım kaldım gönlüm bu motor da gücü ve yakıtı harika ama aynı fiyata olan kymconun da tipi ve büyüklüğü beni çekiyor çok fena arada kaldım
    biri 250cc öteki 180cc,birisi ince zarif atak trafik sıkışıklığında bir bisiklet gibi heryerden geçebilen bir motor,diğeri ise geniş mavna şeklinde uzun yola göre dizayn edilmiş daha ağır ,torku yüksek bir motor,kararı ihtiyacına göre vereceksin,benim şahsen scarabeo yu seçmemdeki sebep, az yakıt tüketimi, 250cclik bir motora yakın performansının oluşu ve dayanıklılığı oldu,kymco ise scarabeo ya göre daha torklu ve 2 kişiyle uzun yolu daha rahat olan bir motor,eksileri ise daha fazla tüketim ve ağırlığından dolayı sıkışık trafikte kullanımının daha zor olması ne alırsanız alın hayırlısı olsun

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı brs3417 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görünüşlere ve cüsseye aldanmayın bence. İkisi de güzel motorlar,ancak bizimkinin daha pratik ve ekonomik olduğu kesin.

Yeni kasanın ön ızgarası bence facia olmuş. Eski farlar daha sevimliydi ayrıca. Bir tek koltuk ve krom aynaları beğendim. Ben Lacivert olanını aldım ama beyazı da çok beğendim.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Tolme 2. resimdeki buz grisi çok güzel yakışmış. Şimdiki aklım olsa beyaz olanı alırdım, sütlü kahve rengini gördüm bir de. Ayrıca bu yeni koltuklar çok rahat görünüyor. Acaba bizimkinin sele altına birebir uyar mı? Eğer öyleyse sanırım ilk değiştirecek olan Grognard olur, 2. de ben Bu arada ben 4000 km'e yaklaştım...

Bugün Nazilli'ye ailemin yanına geldim. Babam, en son 80 li yıllarda pejoya bindiği için, bu motor 2 kişi yokuş yukarı çeker mi diye sordu. Ben de fırsat bu fırsat pederi arkaya alıp 45 derecelik dik bir dağ yoluna saatte 70 km/h ile çıkıverdim, peder yapıştı tabi topcase'e Vay anasını! durumları....19 at gücünde olduğuna sonunda inandırabildim babamı ( Bu arada babam oldukça enine boyuna çam yarması gibi birisi, ikimizin ağırlık toplamı rahat 200kg!)

volkanabur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla scarabeo 200i
    benim için uzun sayılacak gidiş geliş 200 km yol yaptım.öncelikle rodajda olmasına rağmen çok keyifli bi motor.gaza dokundunmu hemen 120 km hıza çok rahat çıkıyo fazlada zorlamadım ama yüklenirsen 140km rahat yapabilecek kapasite var.yakıt olarakda 3-3,5 litre yakıyo gayet makul geldi.kısacası aldım için çok memnunum kararsız olanlara tavsiye ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    Herkese merhaba,
    Dün plakayı takıp ilk defa bindim. Son motorum Honda Shadow 800 idi. Trafikte sıkışıp kalıyordum. Gene kalıyorum zira 82 cm. sele bana azıcık yüksek. Neyse, en az onun kadar rahat sürüşü var. Frenler muhteşem tutuyor. Hatta benim Nissan'dan bile iyi tork fena değilmiş ama yaylar sert geldi ! Bir ara lastik havalarına bakıcam. Lastik demişken Prelli Diablo takıldı. Metzeler ile aynı yerde üretiliyormuş. Acilen disk kilidi almak istiyorum. Alarmli olması pek önemli değil zira bir alyanlık işi var, şerefsizler pili aldımı iş biter. İşte böyle. buralardayım, keyifli sürüşler.

Motosikleti
    Alıntı özproman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    Dün plakayı takıp ilk defa bindim. Son motorum Honda Shadow 800 idi. Trafikte sıkışıp kalıyordum. Gene kalıyorum zira 82 cm. sele bana azıcık yüksek. Neyse, en az onun kadar rahat sürüşü var. Frenler muhteşem tutuyor. Hatta benim Nissan'dan bile iyi tork fena değilmiş ama yaylar sert geldi ! Bir ara lastik havalarına bakıcam. Lastik demişken Prelli Diablo takıldı. Metzeler ile aynı yerde üretiliyormuş. Acilen disk kilidi almak istiyorum. Alarmli olması pek önemli değil zira bir alyanlık işi var, şerefsizler pili aldımı iş biter. İşte böyle. buralardayım, keyifli sürüşler.
    hayırlısı olsun kazasız belasız binin tekrar,pirellinin metzellerle aynı yerde üretildiğini ilk defa duydum ama doğru yanlış birşey diyemicem,lastik havalarını ön 28 arkayı 32 şeklinde yapın,amortisörler yumuşayacak ama 3000-4000km binmeniz gerekiyor hem disk kilidi hemde halat kilit almanızı öneririm bir yere sabitleyip kitlemek daha güvenli,fotoları bekliyoruz ,sizede keyifli sürüşler dilerim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    Temin eden yerden edindiğim info! Fabrika belki aynı değildir ama wosvos la audi gibi organik bağları vardır Biraz süsliyim de öyle foto koyayım. Zaten standart halini biliyorsunuz. Tek farkı selenin gri oluşu ve öndeki NET yazan sticker i. Hayırlı akşamlar biraz daha nette dolaşıp yatarım artık.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı bizimde gönlümüz ister beverly 300-500 lere binmeye ama fiyatlar ortada,ha şundanda eminim seni üstünde cbf 150 den çok daha iyi taşır,hiç binme fırsatın oldumu scarabeo ya? bi engin abiye uğra derim konu hakkında
    Engin abi sağolsun sayesinde binmediğim makina kalmadı...benim göynüm biraz KYmco xcıtıngden yana aga...alıcan 250 liğinden tın tın ağır abi takılcan ama beyaz kasa olmalı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    Türkçe scarabeo 200 klavuzu olmayan aşağıdaki linkten indirebilir.

File name: Türkçe_Klavuz_-_Scarabeo_200.zip File size: 3.12 MB

Motosikleti
    Türkçe scarabeo 200 klavuzu olmayan aşağıdaki linkten indirebilir.

File name: Türkçe_Klavuz_-_Scarabeo_200.zip File size: 3.12 MB
    bu faydalı paylaşım için çok teşekkür ederiz

Motosikleti
    Şu an yok.
    Bugün nihayet Metzeller lastiklerimi taktırdım.

Dostum Tolme gerçekten methettiğin kadar varmış. Taktırmadan önce elimle ikisini de kıyaslayınca pek bir şey anlamadım. Hatta eski lastiklerin kanalları daha çok ve detaylı bile durdu ama üzerine binince ne kadar yanıldığımı anladım. Arnavut kaldırımlı yollarda ve bozuk yollarda yerdeki girinti çıkıntıları neredeyse hiç hissettirmiyor. Hatta ilk taktığımızda takan usta çocuk; Abi bunun havasını eksik basmışız galiba direksiyon dönmüyor diyip tekrar hava bastı, lastik resmen yapışıyor, lastiğin özelliği sanırım, yumuşak ve kavrayıcı bir lastik, tam istediğim gibi. Yokuş yukarı ıslak yolda ardçıyla çıkarken de hiç kaydırmadı. Ani frenlerde de çok az patinaj yaptı. Halbuki önceki china lastikle dans ediyordu. Meğer bütün mesele nylon ve kauçuk farkıymış. Birinin maliyeti 10 dolar bile yokken öbürü 60-80 €. Virajlara ise psikolojikmidir bilmiyorum ama daha rahat girmeye başladım. 10 bin km'ye kadar üzerindekileri kullanmayı düşünüyordum ama iyi ki değiştirmişim. 300 lira verdiğime değdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Herkese merhaba,
    Hayırlı uğurlu olsun. Benim de bir önceki motorum Honda Shadow'du. O dev cüsseli ağır ama bir o kadar da alçacık motordan sonra bu tarz yüksek bir motor başlangıçta beni de zorladı özellikle denge konusunda. Ardçı olmadan benim de ayaklarım zar zor yere deyiyor, biraz öne doğru oturursam tam yere basabiliyorum. (Boyum 176) Amortisörler yumuşuyormuş ben de yeni tecrübe edindim. Camlı dükkanların önünden falan geçerken kendime bakıyorum da bu cüsseyle bile üzerinde küçük kaldım. Motor ciddi yüksek ve uzun. Trafikte gerçekten müthiş kıvrak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    Arkaya çanta taktım. İçine pandizot kapladım hatta sele altını da kapladım. Hem koyduklarım ses yapmıyor hem de kask çizilmez !

sasuke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e.
    Herkese selamlar, dünden itibaren benimde beyaz bir scarabeo motorum var. İlk gün kendisiyle yaklaşık 200 k.m. yol yaptım ve gayet iyi anlaştık ama sanırım üstündeki lastikler biraz kötü, ilk fırsatta lastikleri değiştireceğim...Bunun dışında binmesi oldukça zevkli bir alet...Motor kullanan herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim.

volkanabur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla scarabeo 200i
    hayırlı olsun kazasız belasızsürüşler.çok doğru bir seçim yapmışınız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)