Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA X CİTY 250
    Herkese selamlar....bendede geçen yıl kymco xciting 250i vardı şimdide bi scrabeo düşünüyorum,,kullanım amacım dahaçok şehir içi işe gidip gelme amaçlı bu yüzden yakıt bakımından ekonımik ve seri olması önceliğim..öğrenmek istediğim boyum 190cm kilom 100 kg benim boyutlarındekiler için bi sıkıntı olurmu acaba (özellikle artçı varken)kullanıcıların değerli yorumları için şimdiden teşekkürler,,,

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Ben 1.86, 95 kiloyum... Scarabeo için fark etmiyor Yüksek ve iri bir motor olduğu için altınızda düdük gibi kalmaz.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250-Mondial Rx3
    Merhaba arkadaslar
    sitedeki yorumlari dikkate alarak,bu hafta bende scarabeo sahibi oldum.bayram oncesi istanbul-altinoluk(edremit)seyahat planliyorum.allah nasip ederse istanbuldan feribotla bursa ya gidecegim.bursa-balikesir-altinoluk yolculugunda dikkat etmem veya bilmem gereken bir konu varmi?desteginizi rica ediyorum.herkese saygilar selamlar

Alıntı badali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar
    sitedeki yorumlari dikkate alarak,bu hafta bende scarabeo sahibi oldum.bayram oncesi istanbul-altinoluk(edremit)seyahat planliyorum.allah nasip ederse istanbuldan feribotla bursa ya gidecegim.bursa-balikesir-altinoluk yolculugunda dikkat etmem veya bilmem gereken bir konu varmi?desteginizi rica ediyorum.herkese saygilar selamlar
    Hayırlı olsun. Balıkesir'den Edremit'e geçerken yol dar, viraj boldur. Deniz seviyesine iniyor olacağınız için hep yokuş ineceksiniz. Lütfen trafiğin rahatlığına güvenip sürat yapmayın ve otobüslerin heran sağa çekebileceğini unutmayın. Canım memleketimin canım yörükleri için o yolun her noktası bir duraktır.

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250-Mondial Rx3
    Alıntı Theodred adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Balıkesir'den Edremit'e geçerken yol dar, viraj boldur. Deniz seviyesine iniyor olacağınız için hep yokuş ineceksiniz. Lütfen trafiğin rahatlığına güvenip sürat yapmayın ve otobüslerin heran sağa çekebileceğini unutmayın. Canım memleketimin canım yörükleri için o yolun her noktası bir duraktır.
    verdiginiz bilgi icin tesekkur ederim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus RS - PCX 150
    merhaba scarabeo 200 sahibi arkadaşlarım.sizlere bir sorum olacak.

4 yıldır yamaha cygnus rs sahibiyim.Motorum 23.000 km de.genelde şehir içinden çok şehirlerarası yol yaptım.gezmeyi gerçekten seviyorum.Kırklareli Babaeskide yaşıyorum.Burada yollar geneli ile düz ve duble yol.Kız arkadaşım ile geziler yapmak istiyorum artık.Kız arkadaşım 1.75 60 Kg. Ben ise 1.79 85 Kg. Malum biraz daha güçlü birşey gerekiyor bana.Vitesli motorlar içinde pek nakitim yok.6.000 civarı bir scabareo baksam sizce tatmin eder mi? Alırken nelerine dikkat etmeliyim.Sayfanızın neredeyse tamamını okudum.Gerçekten sınfında alınabilecek en iyi alternatif olarak görünüyor.Kendi kanaatimce bana yeter gibi geliyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Herkese sevgi ve saygılarımı sunarım.

Scarabeo sizi tatmin eder. kg dert etmeyin keçi gibidir, f/p bir numara.
    Almadan ya ustanızı götürün yada motoru ustanıza götürün.tercihiniz enjeksiyonlu olan model olsun.
    Bende 2.el almıştım. nerdeyse 2 ay oldu. daha tık demedi maşallah. gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Alıntı megaladon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba scarabeo 200 sahibi arkadaşlarım.sizlere bir sorum olacak.

4 yıldır yamaha cygnus rs sahibiyim.Motorum 23.000 km de.genelde şehir içinden çok şehirlerarası yol yaptım.gezmeyi gerçekten seviyorum.Kırklareli Babaeskide yaşıyorum.Burada yollar geneli ile düz ve duble yol.Kız arkadaşım ile geziler yapmak istiyorum artık.Kız arkadaşım 1.75 60 Kg. Ben ise 1.79 85 Kg. Malum biraz daha güçlü birşey gerekiyor bana.Vitesli motorlar içinde pek nakitim yok.6.000 civarı bir scabareo baksam sizce tatmin eder mi? Alırken nelerine dikkat etmeliyim.Sayfanızın neredeyse tamamını okudum.Gerçekten sınfında alınabilecek en iyi alternatif olarak görünüyor.Kendi kanaatimce bana yeter gibi geliyor.Yardımcı olursanız sevinirim.Herkese sevgi ve saygılarımı sunarım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cevabınız için teşekkür ederim.ancak iki ay içinde ne kadar yol yaptınız ? artçılı sürüş yaptınız mı ? artçınızın görüşü nelerdir ? bu tür konulardada cevabınız olursa sevinirim.malum yalnız binmeyeceğim.

2000 km yaptım. büyük tekerlek inanılmaz güven veriyor. gezdikçe gezesim geliyor %70 artçılı kullanıyorum. ben 95kg artçım 54kg. çekişte hiç bir sıkıntı yaşamıyoruz.( Şişli )Kurtuluş ta oturuyorum, dolayısıyla inişi çıkışı bol olan bir semtdir ! geçen hafta yakın bir dostum; artçım oldu. kendisi 85 kg. kumburgaz dönüşünde, büyükçekmece rampasını ayılıp bayılmadan çok rahat seyir ettik. arkada top case ve sırt dayama pedi olmasından dolayı kendisi de rahat ettiğini.seleninde rahat olduğunu söyledi. bu benim 8 ayda 3.motorum diğerlerini sıfır alıp pcx 300km ve sym fiddle 550km yapıp sattım.hiç birinde bundaki güven ve zevki yaşamadım.Sca yı Şehir içi ağırlıklı kullanıcaksanız. senede bir veya iki kez ş.dışı seyahatlerim olur derseniz. hiç düşünmeyin alıp keyfini sürün. ama yok, ben ağırlıkla ş.dışı seyahatler yaparım artçımla derseniz. maxi olmamasından uzun yolculuklarda yorar tavsiye etmem...

Alıntı megaladon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevabınız için teşekkür ederim.ancak iki ay içinde ne kadar yol yaptınız ? artçılı sürüş yaptınız mı ? artçınızın görüşü nelerdir ? bu tür konulardada cevabınız olursa sevinirim.malum yalnız binmeyeceğim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Deeplord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 km yaptım. büyük tekerlek inanılmaz güven veriyor. gezdikçe gezesim geliyor %70 artçılı kullanıyorum. ben 95kg artçım 54kg. çekişte hiç bir sıkıntı yaşamıyoruz.( Şişli )Kurtuluş ta oturuyorum, dolayısıyla inişi çıkışı bol olan bir semtdir ! geçen hafta yakın bir dostum; artçım oldu. kendisi 85 kg. kumburgaz dönüşünde, büyükçekmece rampasını ayılıp bayılmadan çok rahat seyir ettik. arkada top case ve sırt dayama pedi olmasından dolayı kendisi de rahat ettiğini.seleninde rahat olduğunu söyledi. bu benim 8 ayda 3.motorum diğerlerini sıfır alıp pcx 300km ve sym fiddle 550km yapıp sattım.hiç birinde bundaki güven ve zevki yaşamadım.Sca yı Şehir içi ağırlıklı kullanıcaksanız. senede bir veya iki kez ş.dışı seyahatlerim olur derseniz. hiç düşünmeyin alıp keyfini sürün. ama yok, ben ağırlıkla ş.dışı seyahatler yaparım artçımla derseniz. maxi olmamasından uzun yolculuklarda yorar tavsiye etmem...
    Evet genelde yaşadığım yerde ve civarına kullanacağım ancak imkan buldukça 200-250 km lik gezilerde yapacağım.hatta manisadaki akrabama dahi gitmeyi planlıyorum (560 km) verdiğiniz bilgilere ve zaman ayırmanıza sevindim.Teşekkür ediyorum.

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Bunda yaklaşık bir sene önce Beo fiyatları 7.5 civarlarında iken bana göre tartışılmaz tek seçenek Beo idi. Ama kur artışını doğrudan yansıttılar ve fiyat 9.5'a dayandı. Bana göre Ferco'nun yanlış politikası bu. Aynı zammı ne Yamaha ne SYM yaptı. Bursa bayisinde showroom'da he an 4-5 Beo var iken ve devamlı yenilenirken geçen baktım sadece bir tane kalmış. Eski satış hızı yok. Şimdi kişi ister istemez 2.5 lira daha koysam Xmax da alabilirim diye bakıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Gecen sene 6430 tl ye kadar inmisti fiyat.takip ediyordum bir ara

merhaba arkadaşlar, değerli beo'cular...
    burada ve diğer forumlarda yazılı yorumları okuyup değerlendirmelerim sonucu 2013/04 trafiğe çıkışlı 2013 model beo ile aranıza katıldım.

ilk motorum. dolayısı ile tecrübe sahibi değilim, hatta ehliyeti de haziran ayında aldım motorla birlikte aldım.
    tecrübe sahibi olmadığım için 2. ele pek sıcak bakmasam da maddi olarak sıfırı alamayacağım için ikinci el bir beo'yu gözüme kestirip sahibi ile anlaşarak pazarlığımızı yaptık. beyoğlu yetkili servisinde bakımlarının yapıldığını belirtti. bu servise arkadaşla gittik ustaya motoru alacağımı kontrol etmesini istedim.
    anahtarı aldı yokuştan bi gitti geldi. şöyle bi baktı motora sıkıntı yok zaten motoru biliyorum dedi. bunun üzerine el emeğini verdim bundan sonra görüşürüz zaten işyerim de bu yakınlarda diyip ayrıldık.

yetkili servis de motoru onayladığı için gönül rahatlığıyla motorun satış işlemlerini tamamlayıp eve doğru yola koyuldum.

pek sık kullanmıyorum (2 ayda şehir içi 700 km falan yaptım) bu sırada motorla ilgili yaşadığım sorunları paylaşıp görüşlerinizi almak istiyorum.
    bir gün benzin kokusu gelmeye başladı motordan, bi süre anlayamadım, ev küçükçekmecede iş yoğun uygun bi zamanda giderim servise diye bekledim. bir gün tam niyetlenip servise gitmek için yola koyulduğumda motor orta kısımdan tabir caizse foşur foşur benzin akıtmaya başladı.

motoru itekleyerek yakında bi servise gittim. motora giriş yerinden hortumun çıktığını gördük. usta ucundan hortumu keserek düzeltti, kelepçesini sıktı. motor düzeldi.

bu arada ne görsem beğenirsiniz. motorda tel kablo sarılı egsoz borusunun motordan çıkış yerini tutan bi bağlantı oluşturulmuş.
    beynimden vurulmuşa döndüm.

yani önceki sahibi bu işlemlerden bahsetmediği gibi servis te bu konu hakkında motoru açıp bi uyarıda bulunmadı.

daha sonra motoru alıp doğruca beyoğlu yetkili servise gittim. durumu anlattım. adam eveledi geveledi. bu olayı bildiğini bildirdi. önceki sahibi buraya geçici bi çözüm oluşturmuş istersen bi tornacı ile görüşürüm burayı sabitleyecek bi aparat yaptırırız dedi.

usta bana motorda bu işlemin yapılmış olduğunu söylesen bu motora hiç bulaşmazdım dedim. ortamı bi sessizlik aldı.

şimdi önerileriniz almak istiyorum. servis gözümden düştü kadıköy motoru kullanıp memnun olanlar baya var anladığım kadarıyla bundan sonra bakımları ve servis işlemlerini oradan yürütmek istiyorum.

bununla birlikte bu motordan çıkan tasfiye borusunun gevşemiş olması ve giderilmesi gereken bir kusur olarak düşünüyorum her ne kadar geçici bir çözüm bulunsa da üretim hatası olabilir.

bir de neden kaynaklanıyor bilmiyorum ama motor yolda stop ediyor. sonra hareket halinde tekrar çalıştırabiliyorum ama trafikte tehlike yaratacak diye de temkinli kullanıyorum. ustaya bunu da söyledim bujiyi değiştirdi 50 tl aldı. ama hata yine devam ediyor.

selamlar afanesavo
    sendeki şansızlık servisler pek incelemiyor adam bir tur atıp iyi motor diyor nasılsa onların müşterisi olacaksın ya. Ben gecen sene 2011 model aldım yaklaşık 25.000 km de idi. Senin gibi servise götürdüm iyi dediler hatta aynı servise bile götürmüş olabiliriz. bende sıkıntı pek çıkmadı gerci frenler yağ ıvır zıvır lastik bayağı masraf ettim.
    Benimde iş yerim beyoğlunda ama ben servis olarak maslak merkez servisi tercih ettim gecen kayış buji filan bir ağır masraf yaptık orası bekli sana da uyar ama kadiköy motor da çok tutulan bir yer bana uzak motoru bırakıp da gitgel de yapamam.
    Servislerden asla tam memnun kalmıyacaksın bana kalırsa ben öyleyim her servisin bazı terslikleri var. Bazı basit şeyleri kendin yap mesala yağ değişimi çok zor değil en çok bunu yapmamamız gerekiyor.
    onun harici şeyler de arıza olmassa çok uzun dönemde geliyor. Mesela kayış 30.000 veya 40.000 gidiyor. Gerci 350000 den sonra riskli olabilir. buji desen o da bi o kadar gider. sen yağ değişimi ve hava filtresi temizlemeyi öğren gerisini belki yaptırmadan motorunu satarsın. Gerçi benim 10.000 km kullandıktan sonra bile satasım yok.

Stop etme olayı bir kaç defa banada oldu belki benzin kalitesi ile alakalıdır istasyonu değiştir. Uzun süre yokuş aşağı yada gaz vermeden gidersen stop ediyordu bende sonra düzeldi kendi kendine belki kablo temessızlık filan yapmıştır.

benzin hortumu işini de kafana takma çok sonuçta plastik parçalar dışarda kaldıkca eskiyip sorun çıkarabiliyor.

Selam arkadaşlar. Hayırlısıyla yarın 2002 model 28.000 km de mavi renkli bir scarebeo'm olacak. Bütçeme uygun olduğu için seçtiğim bu motor için sahibi motorunu sıfırlattım dedi. Parça olarak da piaggio'nun 150 lik bir modelinin parçalarının uyduğunu söyledi. neyse bugün vizeye soktu motoru ve yarın alacağım. Ayrıca rölantideyken yağ müşirinin yandığını ancak yol verdiğinde söndüğünü ve bir problem olmadığını söyledi. yağ pompası da tabii ki piaggioymuş. motor ile ilgili yazılan yaklaık 4 yıllık bilgileri okudum. doğru seçim olduğunu biliyorum. içim rahat ancak şu farklı motor parçası olayı gerçekten doğru mudur? yardımcı olan olursa sevnirim. böyle hemen üye olup sru sormak istemezdim ama durum biraz acile döndü. şimdiden tüm arkadaşlara selamlar ve yardımları için teşekkürler.

Merhabalar.Bende geçtiğimiz hafta ankaradan sıfır bir scarabeo alarak aranıza katılmış bulunmaktayım.Malesef motosiklet maceram kötü bir tecrübeyle başladı.Motoru Ankara yetkili bayisinden alırken alttaki tahliye borularından sürekli sıvı akıtıyordu.Hatta bayinin önünde deneme turu attım ve gittiğim heryerde arkasından iz bırakarak gitti.Defalarca kez sormama rağmen yeni araçta bu şekilde sıvı tahliyesi olabilieceğini söylediler.Motorumu teslim alıp ayrıldım.Çok kısa süre mahallemde kullandım ve gittiğim heryerde sıvıyı dökmeye devam etti.Gece evimin önündede dökmüş yöneticiden de azar yedik o arada.Sabah yeniden bindim.Tabiiki damla damla dökmeye devam ediyordu.Telefon açtım yine normaldir cevabını aldım.O gün kısa süre sonra motorun derecesi yükseldi ve hararet sona geldi , yolda kaldım.Aradım araçla gelerek motosikleti alıp servise götürdüler bir kaç saat sonra bunda bişey yok karbüratörü doldurduk deyip getirdiler.Bür gün sonra sıvı sıza sıza yeniden boşaldı ve ben ,malumunuz yine yolun ortasında kaldım.Motoru dinlendire dinlendire eve kadar güç bela geldim.Yeniden telefon açtığımızda bu sefer motorun istanbuldan ankaraya taşıma esnasında düşürülmüş olabileceğini söylediler.Çok uzun yazdım hakkınızı helal edin ama gerçekten sıfır araç aldım ve hevesim kursağımda kaldı.Sonuç olarak ,sıfır parasıyla ayıplı bir mal almış oldum.Ve motor yapılsa bile artık kullanmak hiç içime sinmiyor ,çünkü başka arızaların çıkmayacağı garantisi yok.Bundan sonra bir tüketici olarak ne yapmam gerekir bana bir akıl verebilir misiniz?Hakkımı nasıl aramalıyım ,benzer durumları yaşamış yada haberi olanlar varsa içinizde görüşlerinizi paylaşırsanız çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler.
    Dentist76 bunu beğendi.

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Ya ben anlamıyorum, bu servisler nasıl bu kadar beyinsiz olabiliyor. Sıfır motor durmadan neden sıvı akıtsın, kliması var sanki de altına yoğuşan suyu damlatsın. Ben aldığımdan beri sitede aynı yere park ediyorum, ne bir sızma ne bir damla. Sadece benzin deposunu fazla doldurunca yere bir avuç benzin atıyor hepsi bu.
    Bence önce gidin servis müdürüne her şey normal diyen ustayı şikayet edin. Ferco'ya şikayet edin, italyanlara email atın.
    Motoru iade almazlar, boşuna kendinizi yormayın.
    Bunları yaşadıktan sonra, kullandıkça seveceksiniz demek isterim ama kolay değil tabi...
    Dentist76 bunu beğendi.

merhaba,
    hafta sonu ilk şehirler arası deneyimimi istanbul-bursa yolculuğu ile yaptım.
    yakıt performansı yüzümü ve cebimi güldürdü.
    LT'si 5 TL den km'de 16 kuruş ile [(19,2 litre) 600KM 96 TL ile] gidip geldik (artçılı)

gidiş: istanbul-izmit-gölcük-karamürsel-yalova-bursa otobandan
    geliş:ters istikamet otobanı değil E5'i kullandım.

ilk sınavı başarıyla verdim. yolda bırakmadı arıza falan çıkar diye çok tereddüt ettim ama sıkıntısız gittik geldik.
    tabi bu bendeki biraz titizlenme oluyor galiba.
    yoksa scarabeo ile doğru ekipmanla ukraynaya giden bi arkadaşın paylaşımlarını okumuştum.

şu ana kadar beklentilerimi karşladı. istanbul şehir içi gezmeleri ve kısa ve orta mesafe şehirlerarası yol yapmak için almıştım.

benimki 2013 model, sele rahatsız etmedi hem artçı için hem benim için konforlu bir oturuş sağladı.
    otobanda 80-90km/saat bursa yolu 90-100km/saat hızla gidip geldim.

geziplanlayanlar için not: gittiğiniz şehirlerde kamu misafirhanelerini tercih ederseniz rahat edersiniz...

iyi forumlar...
    chetaq ve Adem Balkan bunu beğendiler.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    https://www.facebook.com/groups/apriliascarabeo/?fref=ts

sorunlar çözümler ve paylaşımlar için facebook sayfamıza bekleriz..

SamazUmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Scarabeo 200 i.e
    Merhabalar,

Öncelikler herkese iyi günler dilerim,

motorumun fren balataları bitmek üzere olğuu için yenileri ile değiştirme ihtiyacım doğdu ve de fiyat bilgisi almak için yetkili servisi aradım,
    Bana işçilik dahil, original fabrikanın göndermiş olduğunu söyledikleri ön ve arka balata değişimi için yaklaşık 450 TL fiyat istediler. Bu rakkam bana inanılmaz fazla geldi nerdeyse araba balataları ile aynı fiyat.

Bu konu ile alakalı olarak bana yorum yapıp, tecrübelerini paylaşabilecek vede alternatif paylaşabilicek olan varsa çok sevinirim ?

Ben internetten EBC - STA serisine baktım alternatif olarak ama ürün ile alakalı herhangi bir bilgiyede sahip değilim, sadece İngiliz malı olması dikkatimi çekti, yorumlarınızı merakla bekliyorum.

Şimdiden Teşekkür ederim herkese.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)