Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim,belki inanmayacaksın scarabeoyu almaya babamla ilk gittiğimizde ,ben illa honda ps150 yide görmek istiyorum diye tutturdum,motoru almadan çıktık ,honda bayisine doğru yola çıktık,yolda babam aynen şunu dedi,gel şu scarabeo yu alalım sana bi baba sözü dinle yoldan geri döndük ve scarabeo yu aldık şimdi kendime diyorumki ,iyiki baba sözü dinlemişim bu arada yaş 35
    İyi günler motor sever arkadaşım scarabeo hakkında cok fazla bilgi paylaşmışsın ben de 2 gün evvel 2013 model 3000 km de 2 el satın aldım motorumda uzun givi marka ön cam var benim affına sığınarak sana sorum şöyle ben eski bi shadow sürücüsüyüm evlenince bu motoru aldım sok fazla scoter deneyimim yok benim motorda hissettiğim sola dönerken direksiyon bi ağırlaşıyo yada bana öyle geliyo senin deneyimlerine göre normal mi kuruntumu yapıyorm bide 100 km ve üzeri sanki biraz dengede yalpalama gbi oluyo öncamdan olabilir mi selamlar şimdiden teşşekürederim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    idinc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS ABS (2017) / Bajaj Boxer 150
    Alıntı Osmankaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler motor sever arkadaşım scarabeo hakkında cok fazla bilgi paylaşmışsın ben de 2 gün evvel 2013 model 3000 km de 2 el satın aldım motorumda uzun givi marka ön cam var benim affına sığınarak sana sorum şöyle ben eski bi shadow sürücüsüyüm evlenince bu motoru aldım sok fazla scoter deneyimim yok benim motorda hissettiğim sola dönerken direksiyon bi ağırlaşıyo yada bana öyle geliyo senin deneyimlerine göre normal mi kuruntumu yapıyorm bide 100 km ve üzeri sanki biraz dengede yalpalama gbi oluyo öncamdan olabilir mi selamlar şimdiden teşşekürederim
    Merhabalar Osman kardeş,

Öncelikle yeni scooterin hayırlı olsun.
    Sahdow motosiklet türü kullanmadığım için mukayese edemeyeceğim, ancak ağır bir motosiklet olduğundan scooterlere göre daha oturaklı hareket eder diye düşüyorum.

1- Sadece "sola dönerken" ifadesini kullandığına göre, sol tarafta kontrol ettirilmesi gereken bir sıkıntı olabilir.
    Kullandığım Scarabeo 200 ie'de sağa-sola çevirmelerde herhangi bir problem yok ve rahat dönmektedir.

2- Genel olarak scooterleri önü kaporta olduğundan 115-130km süratlerde (hava şartlarına göre artar, azalır) hafif ön kaldırma vardır. Bu durumu minimize etmek için kesinlikle gidon topuzu (tanesi 490 gr-Vespa GTS Modelinde kullanılan) takmanı öneririm. Scooterin kullanımı ve keyfi baştan değişecek.
    Scooteri uzun camlı hiç kullanmadım ancak kullanmak istiyorum. Uzun camın kenarında bir yerde olsa gerek maksimum hız: 100km yazıyormuş. Bu da uzun camın dengeye etki etmesi sebebiyledir, diye tahmin ediyorum.

Kazasız, keyifli sürüşler diliyorum.

Bilgileriniz ve deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim sol tarafa dönerken sanki gidon takılıyomuş hissi uyandırıyo ayaklığa alıp kaldırdığımda sağ tam dönersen sola dönerken biraz takılıp dönüyo bi servise göstermem gerekiyo galiba cevabınız için teşekkürederim

Motosikleti
    Yakıt İkmal Tarihi: 24.03.2014
    Scooter Model: Aprilia Scarabeo 200 ie
    Tüketilen Yakıt Miktarı: 6 LT
    Katedilen Yol: 207 km
    Motor Km: 23.650 km
    Tek Sürücülü
    ECO modunda kullandım.
    Hız: Maksimum 120 km/h
    Yakıt: PETROL OFİSİ
    Sonuç: 100 kilometrede 2.8 Lt yakıt tüketmiş.

Not: Daha önce Shell kullanıyordum, şimdi istasyonu değiştirdim. Arkadaşlar önerdi, PO ile daha fazla yol yapıyoruz, dediler. Şimdi deneme safhasındayım.

Motosikleti
    Yakıt İkmal Tarihi: 26.03.2014
    Scooter Model: Aprilia Scarabeo 200 ie
    Tüketilen Yakıt Miktarı: 6 LT
    Katedilen Yol: 193 km
    Motor Km: 23.850 km
    ÇİFT Sürücülü (90kg+120kg)
    ECO modunda kullandım.
    Hız: Maksimum 120 km/h
    Yakıt: PETROL OFİSİ
    Sonuç: 100 kilometrede 3.1 Lt yakıt tüketmiş.

Ra_Messu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Osmankaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun zamandır girmiyordum girmişken işe yarayayım Sola dönerken hissettiğiniz ağırlık sol taraftan ön tekere ve bilimum yerlere giden hortum, kablo vb, uzantılardan kaynaklanıyor. Muhtemelen en sola çevirdiğiniz haliyle oluyordur ki kullanım esnasında sorun çıkaracağını zannetmem.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    satoyama nickli Mustafa arkadaşımız rusya st. petersburg gezisine 14.04.2014 tarihi ile başladı,şuanda kendisi yaklaşık 1600km yol yapıp istanbuldan gürcistana ulaşmış bulunmakta

Theodore ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Mrb arkadaşlar.
    Yaklaşık 1 ay önce gri renk sıfır Scarabeo 200 i.e motosiklet satın aldım.
    Forumdaki paylaşımları araştırdıktan ve arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım çok da memnunum bi kaç husu dışında.
    Bunları da sizinle paylaşmak istedim.Aslında memnun olmadıklarıma şanssızlık ta denilebilir ama yine de can sıkıcı.
    İlk önce plaka çıkarmaya trafik şubeye gittiğimde(Muğla/Datça)uygunluk belgesi orjinalinin ıslak imzalı olmadığından plaka çıkartamadım.Hala plakasızım Allah tan küçük yer pek problem olmuyor.Hala beklemedeyiz Ankara Emniyetten yazı bekliyorum.
    Sonra yağkontrol çubuğunu yalama yaptım.Aldığım yeri aradım yağ ölçüm çubuğu çok hasasmış o nedenle daha öncede böyle sorunlarla karşılaştık dediler.Bende eyvallah dedim.Sonra dün arka lastiğe çivi girmiş haydaa götürdük onu yaptırdık.Yeni lastik yumuşak olağandır dediler.Eyvallah dedik.
    Neyse ki motorun gidişinden yol tutuşundan memnnunum.Daha büyüksorun olmasın ama yine de can sıkıcı olması nedeniyle paylaştım.

Bie de daha rodaj dönemindeyim.Motor kitapçığında ve de motoru aldığım yerden bana ilk 500 km 60 km hızı geçme dediler.Bende dikkat ediyorum.
    İlk benzin ölçümüm 100 km de 3,32 lt çıktı.Bana fazla geldi.Acaba rodaj döneminde olduğu içinmi fazla çıktı.Test etmeye devam.Herkese iyi günler.

Alıntı Theodore adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb arkadaşlar.
    Yaklaşık 1 ay önce gri renk sıfır Scarabeo 200 i.e motosiklet satın aldım.
    Forumdaki paylaşımları araştırdıktan ve arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım çok da memnunum bi kaç husu dışında.
    Bunları da sizinle paylaşmak istedim.Aslında memnun olmadıklarıma şanssızlık ta denilebilir ama yine de can sıkıcı.
    İlk önce plaka çıkarmaya trafik şubeye gittiğimde(Muğla/Datça)uygunluk belgesi orjinalinin ıslak imzalı olmadığından plaka çıkartamadım.Hala plakasızım Allah tan küçük yer pek problem olmuyor.Hala beklemedeyiz Ankara Emniyetten yazı bekliyorum.
    Sonra yağkontrol çubuğunu yalama yaptım.Aldığım yeri aradım yağ ölçüm çubuğu çok hasasmış o nedenle daha öncede böyle sorunlarla karşılaştık dediler.Bende eyvallah dedim.Sonra dün arka lastiğe çivi girmiş haydaa götürdük onu yaptırdık.Yeni lastik yumuşak olağandır dediler.Eyvallah dedik.
    Neyse ki motorun gidişinden yol tutuşundan memnnunum.Daha büyüksorun olmasın ama yine de can sıkıcı olması nedeniyle paylaştım.

Bie de daha rodaj dönemindeyim.Motor kitapçığında ve de motoru aldığım yerden bana ilk 500 km 60 km hızı geçme dediler.Bende dikkat ediyorum.
    İlk benzin ölçümüm 100 km de 3,32 lt çıktı.Bana fazla geldi.Acaba rodaj döneminde olduğu içinmi fazla çıktı.Test etmeye devam.Herkese iyi günler.
    Motorun hayırlı olsun. Kazasız ve keyifli sürüşler dilerim.

Motoru bayiden almadınız mı? Belgelerin uygun olup olmadığını bilmeleri gerekirdi. Bayi demişken aklıma geldi şimdi onu da paylaşayım. Plakayı çıkardıktan sonra vergi dairesine uğrayıp MTV (Motorlu Taşıtlar Vergisi)'ni de sormanızda fayda var derim.

Ben tesadüfen öğrendim bunu, motoru aldıktan sonra. Eski motorumun borcunu ödemek için gittiğim vergi dairesinde öğrendim ilk taksidin tahakkuk ettiğini ve ödenmediğini (Haziran'da almıştım motoru).

Hemen bayiye gidip sordum o zaman "ne bu?" diye.

Aldığım cevap; "eskiden bayilerin tahakkuk eden bu verginin ilk taksidini ödemeleri zorunluydu fakat bu uygulama sonradan kalktı" oldu.

Sonra da "Evet hala vergiyi ödeyip öyle teslim eden bazı bayiler var ama biz ödemiyoruz." dedi utanmadan.

Uzun lafın kısası, vergi borcu çıkarsa şaşırma.

* Yağ kontrol çubuğuna gelince; hassas olduğundan haberim yoktu, öğrendiğimiz iyi oldu.

* Benim lastiğe de vida girmişti, forumda paylaşmıştım, istemesek de bazen böyle durumlarla karşılaşıyoruz tabi ki.

* Rodaj dönemindeki bir motor için 100 km'de 3,32 Lt. çok iyi bir rakam bence.

Neredeyse 2 sene oluyor, şu anda benim motor bile 3,2 - 3.3 Lt yakıyor 100 km'de. Benzin tüketimlerini düzenli olarak kaydediyorum, aşağıdaki link'te görebilirsin.

http://www.fuelly.com/driver/chetaq/scarabeo-200ie
    Theodore bunu beğendi.

copycat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 mt-07 - 2016 xmax 250 abs
    arkadaşlar selam.

yamaha mt-07 aldığım için scarabeo mu satabilirim. motorum 2010 model nadir bulunan bebek mavisi renginde henüz 9.000 km olmadı. çok hassas biri olduğumdan motoru tanıdığım bir lise arkadaşımdan aldım. kayışını kontrol ettirdim, aküyü yeni değiştirdim, ön fren balatasını değiştirdim. motorunu gidişi muadillerine göre çok iyi ve yakıt tüketimi de gayet makul. lastikler metzeller ve birinci sınıf. kaza boya değişen yok. giwi çanta da takılı. gerçekten çok memnun olduğum iyi bir motor. sürekli kapalı garajda duruyor ve tek kuruş masrafsız.

trafik sigortasını yeni ödedim borcu harcı cezası yok. ikinci motor gereksiz olduğundan satıyorum. 532 650 49 49 dan ulaşıp bilgi alabilirsiniz. maltepedeyim.

JAKOBEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250 COMET
    Merhabalar copycat, ozel mesajiniz var

Motosikleti
    Alıntı JAKOBEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar copycat, ozel mesajiniz var
    hem mail attım hem cevap yazdım

arkadaşlar motorum için fiyat yazmamışım: 5500 tl istiyorum dediğim gibi motor tamamen masrafsız. muayene de 2015 e kadar var. 2013 yazın yapıldı.
    how can you know what the things are worth?
    ıf your hands won't move to do a days work.

Motosikleti
    arkadaşlar benim motorum satılmıştır. gerçekten memnun olarak bindiğim bir motordu hepinize kazasız belasız yolculuklar dilerim.

Arkadaşlar merhaba.
    Motorum şu an 750 km ye yaklaştı.Sizlere yakıt ve sürüş bilgi ve deneyimlerimi paylaşmak istiyorum.
    Ortalama yakıtım 100 km 3,2lt.Bu siteye kayıt ediyorum isterseniz bakabilirsiniz.http://www.fuelly.com/driver/theodore/scarabeo-200ie
    Rodaj dönemim bittikten sonra uzun yolda yakıt iyice azaldı.Ve bence ortalama 3-3,2 lt arası yakar 100 km de.(şehir içi)

Gelelim sürüş performansına.Yaklaşık 500 km yaptım iki günde.Datça-Muğla arası.(125*4)
    Virajları gerçekten güzel.Bundan önce enduro motorum vardı.Onunla karşılaştırınca fena değil.Yani güven veriyor.Viraja girerken tedirgin oluyorum ama zaman geçtikçe beni daha da memnun edecek.Yüksek süratlerde gidon biraz titrer gibi oluyor.Bahstettiğim sürat 100km üstü.Bu arada ibre 130 km hızı gördü ama bence ideali 100 km hızı geçmemek.Şimdi gidona takılan ağırlıklardan alacağım faydalı olacağını düşünüyorum.

Onun dışında uzun yolda yoruyor insanı.Benim bi de boy uzun boynum belim tutuldu.Belkide alışmayla da alakalıdır.
    Şimdilik bi sıkıntı yok.
    Beklediğimden daha iyi çıktı.Yüksek cc motora sahip arkadaşlarımla her türlü uzun yola çıkarım.
    Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    Adem Balkan bunu beğendi.

Arkadaşalr merhaba.
    Arka çanta ya da yan çanta almak istiyorum.
    Sorularım şunlar.
    1-Hangi markalara yönelmeliyim.
    2-Kaç lt kapasiteli olmalılar.Uygunluk açısından.
    3-Yan çanta olarak kumaş olan modellerden düşünüyorum.Acaba bu yan çantalar yan çanta demirleri olmadan kullanıla biliyor mu?

Tavsiyelerinizi ve yorumlarınız bekliyorum.
    Herkese iyi günler.

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Merhabalar,

Lacivert 2011 Scarabeo'mun ön çamurluğunda bulunan çatlağı tamir etmek istiyorum. Danıştığım kişiler çatlağın arka tarafına yapıştırıcı ile astar malzemesi koyulabileceğini ve yüzey zımparalandıktan sonra boyana bileceğini söylediler. Yalnız renk kodunu bulamıyorum. Aşağıda bir site de renk kartelası buldum ama ne kadar doğru bilemedim.

http://www.cyclecolor.com/id45.htm

Renk kodu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Herkese kazasız belasız sürüşler.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı smiles adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Lacivert 2011 Scarabeo'mun ön çamurluğunda bulunan çatlağı tamir etmek istiyorum. Danıştığım kişiler çatlağın arka tarafına yapıştırıcı ile astar malzemesi koyulabileceğini ve yüzey zımparalandıktan sonra boyana bileceğini söylediler. Yalnız renk kodunu bulamıyorum. Aşağıda bir site de renk kartelası buldum ama ne kadar doğru bilemedim.

http://www.cyclecolor.com/id45.htm

Renk kodu hakkında yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Amcamlar oto boyacı. Dyomix , dynacoat vb karma boya yapıyorlar.
    Boya renk kodu bulan makinaları var (Akzonobel veya Dyo nun olması lazım.) makinayı direk kaputa vb alana tutup renk kodunu veriyor ve 100gr - vb kardırıyorsunuz.

Eli yüzü düzzgün oto boyacıya giderseniz bundan bulacağınızı düşünüyorum. Konya'da 3-5 yerde mevcut.
    smiles bunu beğendi.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    Piaggio Beverly 250
    Cevabınız için teşekkür ediyorum. Bu işi yapacak bir tanıdık buldum, ona yaptıracağım. Yapıştırma işini kendim yapabilirim ama boya işi zor imiş.

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Arkadaşlar motor anlık yakıt tüketimini gösteriyor mu ? yokuş aşağı iniyoruz 100 km de tahmini bu kadar yakar veya 100 üstünde seyrediyoruz tahmini bu kadar yakar. Yeni nesil arabalar gibi.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor anlık yakıt tüketimini gösteriyor mu ? yokuş aşağı iniyoruz 100 km de tahmini bu kadar yakar veya 100 üstünde seyrediyoruz tahmini bu kadar yakar. Yeni nesil arabalar gibi.
    yok okadar akıllı değil
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (1 üye ve 1 misafir)