Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben İzmirdeki motostoptan Kappa' nın kibar küçük bir modelini aldım. 28 lt sanırım, dar ve yüksek. 125 liraya aldım. Geçişlerde kolaylık sağlıyor, rüzgarda türbülansta yapmıyor. Shaq çok ses çıkarttığı için söktürmüştüm. Givi 1. sınıf malzemeden üretiliyor. Kappa'yı da sanırım aynı firma üretiyor, tek farkı Kappa'da geri dönüşümlü ürün kullanılırken Givi %100 yeni plastik kullanıyormuş. Tavsiyem, büyük çakma bir topcase alacağına küçük hacimli Givi ya da Kappa gibi düzgün bir topcase alman.
    gorgnard ın bahsettiği çantanın canlısını ben inceledim,givi 47lt nin birebir kopyası :D plastik kalitesi düşündüğünüz kadar kötü degil ,elbette 365liralık çanta gibi degil ama fiyatına göre bana baya iyi geldi,bu arada kappa ve givi aynı fabrikadan çıkıyor,geri kalan kısmı ise satıcıların uydurduğu şehir efsanelerinden başka birşey degil,parası olan givi alır takar,parası olmayan başka şey
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gorgnard ın bahsettiği çantanın canlısını ben inceledim,givi 47lt nin birebir kopyası :D plastik kalitesi düşündüğünüz kadar kötü degil ,elbette 365liralık çanta gibi degil ama fiyatına göre bana baya iyi geldi,bu arada kappa ve givi aynı fabrikadan çıkıyor,geri kalan kısmı ise satıcıların uydurduğu şehir efsanelerinden başka birşey degil,parası olan givi alır takar,parası olmayan başka şey
    Evet bayilerde bir Givi bir de Kappa'yı yanyana koyup kokladığımızda kokusu bile farklı. Plastik konusu dediğim gibi, efsane olduğunu sanmıyorum. Üzerindeki çizgilere ve kokusuna dikkatlice bakarsanız recycled ürün olduğu kolayca anlaşılıyor. Param olsaydı doğrusu ben de Givi takardım. Kappa da fena olmamakla birlikte.

Artık bir yerlere gazlayalım yaz geldi geçiyor. Balıkesir festivaline de beraber gidelim gidecekseniz.

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam

givi'nin kalitesi beni cok cezbetti...

ama herkes basta tolme diyor ki deli mi durttu seni çakma al bi tane

ama gividen sonra kappa da baktm kappa givi'nin kalitesinde değil...

e şimdi givi taktırcam ama bunu festivali var efendime solim haftasonu gazlaması var e bunlarda maddiyat :D

off off..

yarında dusuneyim ya cakma givi ya da orj. givi...

yalnız esas darbe bi ustten geldi aprilia'ya binip cakma canta takılmaz

bak yine aklım karıstı...

tam da çakmasına karar verdiydm...

Motosikleti
    Alıntı grognard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam

givi'nin kalitesi beni cok cezbetti...

ama herkes basta tolme diyor ki deli mi durttu seni çakma al bi tane

ama gividen sonra kappa da baktm kappa givi'nin kalitesinde değil...

e şimdi givi taktırcam ama bunu festivali var efendime solim haftasonu gazlaması var e bunlarda maddiyat :D

off off..

yarında dusuneyim ya cakma givi ya da orj. givi...

yalnız esas darbe bi ustten geldi aprilia'ya binip cakma canta takılmaz

bak yine aklım karıstı...

tam da çakmasına karar verdiydm...
    sen önce lastiklerini değiştirde ,givi çanta sırada beklesin,lastikler bizi hayata bağlayan şeyler,çanta ise bir aksesuar

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

givi 350-400 arası

çakma givi :D 100-120 tl arası
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

buraqua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    michelin city grip ;)

tabi ki michelin city grip...

Motosikleti
    Şu an yok.
    Bir kısmınız Michelin City Grip, bir kısmınız da Metzeller Feel Free lastik takın test edin, sonunda en iyisi hangisiyse ben de ona göre taktırayım

Şaka maka bu arada gerçekten dandik lastik çok tehlikeli. Evelsi gün refuj sulamasında düşük hızda bile dans etme eğilimi vardı.
    İzmir'e gelir gelmez şu dandik lastiklerden kurtulmam lazım onlar benden kurtulmadan...

Bugün Priene-Doğanbey-Milet-Didim-Bafa-Akköy-Ada olmak üzere toplam 250 km. yaptık, her türlü kötü şartlarda banamısın demedi. (Sürekli esen kuvvetli rüzgar, 39 derece sıcaklık, yapış yapış asfalt, alev esen yollar, yokuş, bayır, kayır ne ararsan vardı.) Tek kelime söyleyeceğim; İtalyanlar yapmış!

3000'i de devirdik. Bu gidişle Tolme'nin km.'sini yakalayacağım galiba ha gayret.

Bir kaç günlük işim var, onlar bitsin zaten toplanmayı önerip aşağılara, Olimpos, Kelebek Vadisi, Patara'yı içeren bir tur yapalım diyeceğim.

Motosikleti
    Bir kısmınız Michelin City Grip, bir kısmınız da Metzeller Feel Free lastik takın test edin, sonunda en iyisi hangisiyse ben de ona göre taktırayım

Şaka maka bu arada gerçekten dandik lastik çok tehlikeli. Evelsi gün refuj sulamasında düşük hızda bile dans etme eğilimi vardı.
    İzmir'e gelir gelmez şu dandik lastiklerden kurtulmam lazım onlar benden kurtulmadan...

Bugün Priene-Doğanbey-Milet-Didim-Bafa-Akköy-Ada olmak üzere toplam 250 km. yaptık, her türlü kötü şartlarda banamısın demedi. (Sürekli esen kuvvetli rüzgar, 39 derece sıcaklık, yapış yapış asfalt, alev esen yollar, yokuş, bayır, kayır ne ararsan vardı.) Tek kelime söyleyeceğim; İtalyanlar yapmış!

3000'i de devirdik. Bu gidişle Tolme'nin km.'sini yakalayacağım galiba ha gayret.

Bir kaç günlük işim var, onlar bitsin zaten toplanmayı önerip aşağılara, Olimpos, Kelebek Vadisi, Patara'yı içeren bir tur yapalım diyeceğim.
    ben bugun ikisinide kullandım metzellerli kendi motoruma bindim daha sonrada city gripli diğer motora,bana göre metzeller daha yumuşaktı,yol tutuşunda ise bir fark göremedim

evet karar verdim..

satılık scarabeo takasda yaparım 600 cc enduro ile sahibinden'e vermedm...

tanıdık birine gitmesini isterim..

2011 model 4. ay trafiğe cıkıslı..

3000 km yi dun yaptm :D

garantili servis bakımlı scarabeo dusunenler ile o.m you ile iletişebilirm...

pazarlıksız 5.750...

Motosikleti
    evet karar verdim..

satılık scarabeo takasda yaparım 600 cc enduro ile sahibinden'e vermedm...

tanıdık birine gitmesini isterim..

2011 model 4. ay trafiğe cıkıslı..

3000 km yi dun yaptm :D

garantili servis bakımlı scarabeo dusunenler ile o.m you ile iletişebilirm...

pazarlıksız 5.750...
    hayırlısı olsun,kaşınan göze parmak bağdattan gelirmiş diye bir atasözümüz var ,al bakalım 650 lilik enduroyuda bu kadar rahat binebiliyonmu gör,benzinin ltsi olmuş 4.35,şehir içinde 5-6 lt yaktınmı kontağı çevirmeye korkarsın elin titrer,sanki devamlı 140-150 gidebilceğinimi zannediyon enduro ile ,sıkışık trafikte bir gez bakalım neler hissedeceksin 225kg makine ile ,bana scarabeo nu mumla ararsın gibi gelio

aga dun bitirdi makina beni...kusadasından buraya 1 depo ile gelemdm...100 km de yarıdan fazla yaktı...o kadar yakacak 110 u gecmeyecek 2 litre daha fazla yaksn ama yolda huzur versin diyorum...

dun tiksindim kendisinden... cok yakıo anlamadm ben...

ha su mesajın uzerine satılır mı o da ayrı konu...

Motosikleti
    aga dun bitirdi makina beni...kusadasından buraya 1 depo ile gelemdm...100 km de yarıdan fazla yaktı...o kadar yakacak 110 u gecmeyecek 2 litre daha fazla yaksn ama yolda huzur versin diyorum...

hesaplamalarında bir hatan vardır erhan mümkün degil okadar yakman ,bunca insan kullanıyor ortalama 90-100km süratte 3lt civarı yakıyorsun,aşırı zorlasan bile 3.5 lt civarında tüketimin olur,seni yanıltan en büyük etkenlerden biriside deponun 8.5 lt olması uzun yol gittiğinde sanki çabuk bitti zannediyorsun oysa km ye göre hesapladığında gerçek değeri görebiliyorsun,ayrıca daha motoru açılmamış makineden devamlı 130-140 gitsin istiyorsun buda mümkün degil daha yeni 3000km geldin,bu arada kuşadası yolunun dönüşü rüzgar hep kuzeyden ve çok sert esiyor,marmaris dönüşü bende 100-110 dan yukarı çıkamadım sert rüzgar resmen frenleri sıkıyormuşun hissi veriyor,acaba diyorsun bu motoramı bişi oldu neden gitmiyor hissine düşüyor insan,herneyse hayırlısı olsun bencede sat ,en azından kıymetini bilen birisine gitsin

Motosikleti
    Şu an yok.
    Evet bence de bir hata var o hesapta. Dün Grognard ile beraber İzmir'e döndük. Rüzgar genelde yandan bazen de tersten ve kuvvetliydi, bu yüzden normalde çok rahat 145-150 lere çıkan makine, şiddetli rüzgar sebebiyle 125'i geçemedi. Tolme'nin dediği gibi, rüzgar, hızı fena kesiyor. Öte yandan aynı yerden benzini fulledik birebir aynı yolu katedip aynı hızda hareket ettik, ancak İzmir'e geldiğimizde aramızda en az 2 ibre fark vardı. Bana biraz rodajı tamamlanmamış gibi geldi. Ya da ne biliyim yağdan falan olabilir mi?

O kadar sıkıştırmama ve hızlı gitmeme rağmen yine 7,5 lt'lik bir depoyla tam 268 km gidebildim ki bence çok büyük bir başarı. Sürüş giderken 120 km/h arası gelirken de ortalama 100 km/h idi. Ayrıyeten depoda daha 1 lt daha vardı. Şimdiye kadar bu derece yüksek torkla bundan daha ekonomik yakan bir motor kullanmadım ben.

Kısacası fikir vermesi için söylüyorum bir depoyla çok rahat 300 km'den fazla yol yapar oldum. ( Sürüş tarzım genelde 90-100 km/h)

Tolme, lastikleri kesinlikle Metzeller taktıracağım o zaman sağol.

Motosikleti
    Tolme, lastikleri kesinlikle Metzeller taktıracağım o zaman sağol.
    bencede doğru seçim metzeller ,bu arada hafta sonu dikiliye geliyorsun degilmi?

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

Bizde Tolme efendinin gazıyla neredeyse alyorduk...böyle olacağını nerden bilebilirdim ki...hani nerde motosiklet kardeşliğ...hani nerde hemşehri toprak ayağı...yakışmadı Tolme paşam sana..demek bizi kötü emellerine alet etmek içindi bunlar...

Engin Abi FERCO Selamiçeşmede tükkan açmış...sende oraya uğruyormusun...ben hep Suadiyedeyim...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Scarabeo 200
    Herkese merhaba,
    bugün scarabeo 200 aldım. Zaten topiği epeydir dinliyorum onun da etkisi oldu.
    plaka perş-cuma gibi çıkar. Önce prc lastikleri değiştirdim. Prelli takılıyor. (aldığım yerin sahibi eski arkadaşım o önerdi).
    kask dizlik falan derken emekli maaşı bitti.
    Mekan Kadıköy. Hoby amatör radyo (trac) yaş biraz var. Aslında choopercıyım ama kireçlenmeden dolayı ancak bu tip motorlara binebiliyorum artık.
    Hakkımda info olsun diye karaladım. Herkese keyifli sürüşler. Daha yazarım !

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı özproman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    plaka perş-cuma gibi çıkar. Önce prc lastikleri değiştirdim. Prelli takılıyor. (aldığım yerin sahibi eski arkadaşım o önerdi).
    Mekan Kadıköy. Hoby amatör radyo (trac) yaş biraz var. Aslında choopercıyım ama kireçlenmeden dolayı ancak bu tip motorlara binebiliyorum artık.
    Abi hoşgeldin. Çok iyi bir seçim yapmışsınız hayırlı olsun, güle güle kullanın. Zaman geçtikçe daha da seveceksiniz ne kadar ekonomik hızlı ve sorunsuz olduğunu gördükçe. Motor titreşimi yüksek hızda dahi sıfır gibi bir şey, tek sorun üzerindeki dandik lastikler onları da en kısa sürede değiştireceğim. Ben Scarabeo'yu binek otomobil gibi kullanıyorum, hem şehir içi hem de kısa mesafeli turlar, sık sık İzmir-Kuşadası arası gidip geliyorum, hiç yormuyor, gayet memnunum.

Tolme evet Dikili'ye geleceğim son dakika iş çıkmazsa, malum bizim işler bir gün önceden değişiyor.

Bu arada kitapçığında dediği 95 oktan benzinden şaşmamak lazım, 97 oktanda daha rahat çalışmasına rağmen sanki daha hızlı tüketiyor, ya da bana öyle geldi bilemiyorum.

Yakında sipariş verdiğim Givi ön camı ( Kısa) takıp deneyeceğim, torsom biraz uzun olduğundan rüzgarı direk boynuma yemekten böyle bir çare düşündüm. Zaten rüzgar sadece pek aşmasam da 110 dan sonra rahatsız ediyor. Beğenmezsem çıkartırım. Deneyimlerimi buraya yazarım.

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde Tolme efendinin gazıyla neredeyse alyorduk...böyle olacağını nerden bilebilirdim ki...hani nerde motosiklet kardeşliğ...hani nerde hemşehri toprak ayağı...yakışmadı Tolme paşam sana..demek bizi kötü emellerine alet etmek içindi bunlar...

Engin Abi FERCO Selamiçeşmede tükkan açmış...sende oraya uğruyormusun...ben hep Suadiyedeyim...
    o arkadaşımızla bugün telefon görüşmesi yaptım,kendisine memleketimin güzel benzincilerinden birisi solventli benzini aynen dayamış,kendisi yeni benzin almış ve sorunun tamamen çözüldüğünü ve gereksiz panik yaptığını anladı ,umarım bir daha bazı şeylerden iyice emin olmadan anlamadan panik atak açıklamalardan uzak durur,zaten gerekli açıklamayıda kendisi de yapacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:37 ----------

Alıntı özproman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,
    öncelikle aramıza hoşgeldiniz ,motorunuz hayırlı uğurlu olsun ,kazasız belasız binin çok güzel bir motor aldınız ,lastik tercihinizi bence metzeller veya michelin den yana yapsaydınız,pirelli biraz çabuk sertleşiyor,deneyimlerinizi ve tecrübelerinizi bizlerle paylaşırsanız mutlu oluruz,bu arada fotolarıda bekliyoruz,tekeriniz düz bassın

gerekli açıklama

aga aldığım benzin ne ise artık tamamen benzin kaynaklı dun kendi benzimcinden fulledim...

eski motorum geri geldi...

artcılı performans suruste 100 km yol yaptm daha ibre oynamadı yerinden..

yalnız benzine dikkat etmek gerekiyor adama motor yaktırır...daha opet mi tobe...

bu arada hep 97 oktan alıyordum dun 95 oktan aldım...cekişi daha bi düzeldi sanki

hadi biraz da foto atayım... topac hareketlensin...

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Metehan'cım ben Atatürk sanayideyim motorunu alda gel yanıma bakımların benden Scrabeo'nun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)