Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sasuke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e.
    Motorunuz hayırlı olsun cant ve ben evden çıkarken hava 1 dereceyi gösteriyor günlerdir...3-4 dakika ısıtıp kullanmaya başlıyorum ve soğuk, uyku denilen durumu tamamen alıp götürüyor...işyerime ulaştığımda çivi gibi oluyorum, teşekkürler scarabeo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    williamwallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp XL 700
    Arkadaşlar uzun zamandır yaptığım araştırmalarım sonucunda bende aranıza katılmış bulunmaktayım.Makyajlı kasanın gelecek olması (şahsi fikrim makyajlı kasanınözelikle ön kısmının çok başarısız olduğudur) güncel kasanın fiyatlarını ciddi şekilde aşağı çekmiştir.Ben 7000 tl peşine plaka dahil almış bulunmaktayım renk olarak beyaz tercih ettim iki kere vergi ödememek adına ruhsatın ve motorun teslimini 2012 nin ilk günleri yapılmasını özelikle rica ettim.

Bu fiyata bu araç gerçekten çok ama çok mantıklı hele ki artık 250 cc motorların özelikle italyan grubunda üretilmeyecek olması 300 cc nın fiyat fazlalılığı nednei le 200 cc motorların değerini önümüzdeki günlerde daha da artıracak.

Bu arada bende givi e37 aldım gri olan üst değişebilen kapağı sanayide 20 tl ye beyaza boyattım ki inanılmaz oldu motorun ustunde görmedim ama en mantıklı buyukluk bencede 37 lt.Sizler motorunuzu kaça aldınız paylaşırsanız sevinirim...

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    7400 e aldım. Sanırım Temmuz falandı. Çanta olarak E37 takılı.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı williamwallace adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar uzun zamandır yaptığım araştırmalarım sonucunda bende aranıza katılmış bulunmaktayım.Makyajlı kasanın gelecek olması (şahsi fikrim makyajlı kasanınözelikle ön kısmının çok başarısız olduğudur) güncel kasanın fiyatlarını ciddi şekilde aşağı çekmiştir.Ben 7000 tl peşine plaka dahil almış bulunmaktayım renk olarak beyaz tercih ettim iki kere vergi ödememek adına ruhsatın ve motorun teslimini 2012 nin ilk günleri yapılmasını özelikle rica ettim.

Bu fiyata bu araç gerçekten çok ama çok mantıklı hele ki artık 250 cc motorların özelikle italyan grubunda üretilmeyecek olması 300 cc nın fiyat fazlalılığı nednei le 200 cc motorların değerini önümüzdeki günlerde daha da artıracak.

Bu arada bende givi e37 aldım gri olan üst değişebilen kapağı sanayide 20 tl ye beyaza boyattım ki inanılmaz oldu motorun ustunde görmedim ama en mantıklı buyukluk bencede 37 lt.Sizler motorunuzu kaça aldınız paylaşırsanız sevinirim...

aramıza hoşgeldiniz ,motorunuzu kazasız belasız kullanmak nasip olsun,siz bizlere göre çok uygun fiyatlı almışsınız,renk olarak beyaz mı aldınız? scarabeoların değerlerinin 2012 de dahada artacağına eminim çünkü bu motoru alıpta memnun olmayan yok gibi ,hayırlısı olsun tekrar
    Adem Balkan bunu beğendi.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Transalp XL 700
    Teşekkürler herkese honda beat ile basladım bu seevdaya ilk sene 6000 km yol yaptıktan sonra yaz sonu sattım cbf 600 e geçtim ancak bu karar için erken olduğunu anlayıp yaklasık 2000 km sonra x8 400 e geçtim bu motor ile de 8000 km yaptım 2010 sezon sonunda onu sattım amacım transalpe gecmekti ancak bebeğimiz dünyaya gelince projeleri maddi anlamda ertelemek zorunda kaldım bu arada dylan alayım ayağım yerden kesilsin boşta kalmayayımdiye dylan aldım ama kucuk geldi yetmedi bende baktım bakıstırdım ve kadıköy motor kadir ustanın da tavsiyesi ile scarebeo ya geçtim sezon sonu olması ve makyajlı kasa gelecek olması fiyatların aşağı çekilmesine neden oldu.Bu arad fiyatını ısrarla 3090 da tutan fercoyu anlamıyorum fercodan alan diğer satıcılar fiyatı gayte ciddi indiriken ferco dan indirim alamadım bende 7000 peşine beyaz scarebeo yu baska bir bayiden aldım bu ara geçen ay romadaydım ilginç tespitlerim oldu paylaşayım burdan...

Bizdeki gibi bmw ler hd ler ducatiler yok 3 gün kaldım luks sınıftan tek bir motor gördüm oda 1200 gs di yer gök sh 300 honda acayip tutuluyor 1000 motor gördüysem 700 tanesi honda 100 tanesi kymco ve sym 100 tanesipiaggio 100 taneside aprilladır x9 hıc görmedim beverly 3 5 tane gördüm onlarda eski kasalar bizim almak için yanıp tutuştuğumuz son beverly lerı kullanan yok ne bileyim mp3 hiç görmedim ama her yer scooter her yer motor bu çok garip geldi ...

Bu vesile ile yeni yılın herkese güzelikler getirmesini gelen yılın eskisini aratmamasını diliyorum...

volkanabur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla scarabeo 200i
    motorunuz hayırlı olsun çok doğru ve mantıklı bir seçim yapmışınız.

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizdeki gibi bmw ler hd ler ducatiler yok 3 gün kaldım luks sınıftan tek bir motor gördüm oda 1200 gs di yer gök sh 300 honda acayip tutuluyor 1000 motor gördüysem 700 tanesi honda 100 tanesi kymco ve sym 100 tanesipiaggio 100 taneside aprilladır x9 hıc görmedim beverly 3 5 tane gördüm onlarda eski kasalar bizim almak için yanıp tutuştuğumuz son beverly lerı kullanan yok ne bileyim mp3 hiç görmedim ama her yer scooter her yer motor bu çok garip geldi ...
    Buyrun, Roma'dan bir kare..

~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede büyük motorlar ne yazıkki amacı dışında kullanılıyor,bizde erkekliği delikanlılığı motosikletinin cc hacmi ile karşılaştıran çok kişi olduğu için ,adam büyük motora binince çok saygı görceğini herkesten üstün olacağını sanıyor,scootermi oda ne ıyyy kesseler binmem diyen dangalakların olduğu bir ülkede caka satmak için binlerce liranın şehiriçinde veya hafta sonu 70-80km yerlere gitmek için 1000-1500cc lik motorlara vermesi de bu yüzden bence normal,avrupalı ise amaca göre motosiklet alıyor,adam şehiriçinde dolaşcaksa scootere biniyor veya düşük cc li commuter alıyor,uzun yola gitcekse daha yüksek cc li enduro veya paneuropan türü motorlara yöneliyor,tahminimce italyada caddelerinde dışarıdan gelen turistler hariç kimse 1200gs ile dolaşmaya çalışmıyordur
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    Scarabeo 200ie motorumda kullandığım akrapovic egzosumu satıyorum. Sahibindene de ilan koyacağım. Egzoz beverly 300, sportcity 250 ile de uyumludur. Fİyat 750 lira.

Siz sormadan ben söyşeyeyim çizik yok, pırıl pırıl.
    Ride it like you stole it!

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiyede büyük motorlar ne yazıkki amacı dışında kullanılıyor,bizde erkekliği delikanlılığı motosikletinin cc hacmi ile karşılaştıran çok kişi olduğu için ,adam büyük motora binince çok saygı görceğini herkesten üstün olacağını sanıyor,scootermi oda ne ıyyy kesseler binmem diyen dangalakların olduğu bir ülkede caka satmak için binlerce liranın şehiriçinde veya hafta sonu 70-80km yerlere gitmek için 1000-1500cc lik motorlara vermesi de bu yüzden bence normal,avrupalı ise amaca göre motosiklet alıyor,adam şehiriçinde dolaşcaksa scootere biniyor veya düşük cc li commuter alıyor,uzun yola gitcekse daha yüksek cc li enduro veya paneuropan türü motorlara yöneliyor,tahminimce italyada caddelerinde dışarıdan gelen turistler hariç kimse 1200gs ile dolaşmaya çalışmıyordur
    Kesinlikle haklısınız. Türkiye'de hemen her konuda olduğu gibi motosikletlerde de "güç gösterisi" yapılıyor. Supersport'a binip kask takmayan adama "neden kask kullanmıyorsun?" dediğinizde cevabı "o zaman motoru benim kullandığımı nasıl anlayacaklar" oluyorsa bu ülkenin BATI medeniyetine ulaşması için daha onlarca fırın ekmek yemesi gerektiği çok net ortaya çıkıyordur. Bunlar münferit olaylarda değil; çoğunluk böyle. Pitbull'u ile egolarını tatmin edenlermi dersiniz, Jipe binince adam olduğunu sananlarmı dersiniz, doğru dürüst karnını doyuracak parası olmadığı halde iphone ile gezenlermi dersiniz... Yüzlerce - binlerce örnek var.

Birde bu şekilde gerçekler dillendirildiğinde bizim gibi düşünenleri batı budalası diye yaftalarlar. Birazdan buradada çıkabilir pek "medeni" ülkemin çok "medeni" insanları..
    mankind1976 bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İtalyanlar okadar kompleksiz ki motor konusunda işini ne görücekse onu alıyorlar. Burda cub motra benziyo diye pek tutulmayan Piaggio liberty 125-150'ler orda en çok satan en beğenilen scooter şehir içinde. Çünkü adam bulunduğu şehirde bütün işlerini bu motorla halledebildiği gibi büyük tekerlekler ve yeterli gücü olduğu için commuter gibi de kullanabiliyor.

Adamların alım gücü de gayet yerinde ama

Scarabeo 200/125

Honda SH125/150

Kymco AgilityCity125/200 - People'lar

SYM hd200 evo Peugottaki ortak üretim ikizi

Suzuki sixteen 125/150

Gibi 16'' cantlı modeller gayet iddialı satış rakamlarına sahip.

Aslında Türkiyede de böyle bir kültür oluşabilirdi tıpkı Yunanistan'daki gibi ama kimse kimseye güvenmiyor yollarda. Herkez kapıda yatırsada hiç keyif almasa bile 4 tekerli bir kafes almış veya peşinde.

bende İstanbulda korkumdan anca 5000 km gezebildem 1 sezonda. Yoksa 11.000-12.000 lik istek vardı içimde. Motor üzerindeyken korkuyu tam atamıyorum bir türlü

Herkeze kazasız belasız sürüşler...

Motosikleti
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtalyanlar okadar kompleksiz ki motor konusunda işini ne görücekse onu alıyorlar. Burda cub motra benziyo diye pek tutulmayan Piaggio liberty 125-150'ler orda en çok satan en beğenilen scooter şehir içinde. Çünkü adam bulunduğu şehirde bütün işlerini bu motorla halledebildiği gibi büyük tekerlekler ve yeterli gücü olduğu için commuter gibi de kullanabiliyor.

Adamların alım gücü de gayet yerinde ama

Scarabeo 200/125

Honda SH125/150

Kymco AgilityCity125/200 - People'lar

SYM hd200 evo Peugottaki ortak üretim ikizi

Suzuki sixteen 125/150

Gibi 16'' cantlı modeller gayet iddialı satış rakamlarına sahip.

Aslında Türkiyede de böyle bir kültür oluşabilirdi tıpkı Yunanistan'daki gibi ama kimse kimseye güvenmiyor yollarda. Herkez kapıda yatırsada hiç keyif almasa bile 4 tekerli bir kafes almış veya peşinde.

bende İstanbulda korkumdan anca 5000 km gezebildem 1 sezonda. Yoksa 11.000-12.000 lik istek vardı içimde. Motor üzerindeyken korkuyu tam atamıyorum bir türlü

Herkeze kazasız belasız sürüşler...
    çok haklısın ortalık kasap dolu ,hele ticariler iyice azıtmış durumda,Allah cümlemizi korusun ,bende bu sene 6000km gezebildim yol trafik korkusu ve hava şartları bu sene çok etkiledi

Peki dostlar, boyu şöyle 1.90 falan olan var mı aranızda? Rahat edebiliyormusunuz Scarabeo 200ie'nin üzerinde?

Motosikleti
    Peki dostlar, boyu şöyle 1.90 falan olan var mı aranızda? Rahat edebiliyormusunuz Scarabeo 200ie'nin üzerinde?
    benim boy 1.76 ayaklarım yarım basıyor yere ,ve siperlik rüzgarı kaskımın üstüne atıyor,1.90 boyda ayaklar yere tam basar oturuş ve sürüş pozisyonun bize göre daha dik ve rahat olur,tek dezavantajın siperlik kısa kalacağı için kaska rüzgar alırsın ama gögsünü korur

Motosikleti
    Transalp XL 700
    Arkadaşlar bu gün itibarı ile motorumu teslim aldım fatihten kadıköye kadar yaklasık 20 km kullandım kısa bir fikir paylaşayım.Öncelikle beklediğimden daha iyi bir performans buldum gercekten atak bir motor kalkıslarda olsun ara hızlanmalarda olsun isteksiz davranmayan bir motor.Tam şehiriçi ve yakın çevre gezi motoru 100 km ye kadar sıkıntı yapmadan şehirdışına çıkabiliriz daha uzaklara gitme niyeti varsa ki benim yok silverwing tarzı bi motor almak lazım ki ben şehirdışları için daha büyük bmw gs 800 yada transalp tercih ederimdim....

İlk iş kornasını değiştireceğim cılız bir kornası var daha dıkkat cekici bir sey takmak lazım kısın cok sık kullanmayacağım ama bir arada lastiklerle ilgilenmek lazım diye tavsiyeler okumustum..

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim boy 1.76 ayaklarım yarım basıyor yere ,ve siperlik rüzgarı kaskımın üstüne atıyor,1.90 boyda ayaklar yere tam basar oturuş ve sürüş pozisyonun bize göre daha dik ve rahat olur,tek dezavantajın siperlik kısa kalacağı için kaska rüzgar alırsın ama gögsünü korur
    Eyvallah hocam. Bunu yazmanız gerçekten çok iyi oldu.
    Alternatiflerim arasına ekledim an itibariyle bu makineyide.

Motosikleti
    Arkadaşlar bu gün itibarı ile motorumu teslim aldım fatihten kadıköye kadar yaklasık 20 km kullandım kısa bir fikir paylaşayım.Öncelikle beklediğimden daha iyi bir performans buldum gercekten atak bir motor kalkıslarda olsun ara hızlanmalarda olsun isteksiz davranmayan bir motor.Tam şehiriçi ve yakın çevre gezi motoru 100 km ye kadar sıkıntı yapmadan şehirdışına çıkabiliriz daha uzaklara gitme niyeti varsa ki benim yok silverwing tarzı bi motor almak lazım ki ben şehirdışları için daha büyük bmw gs 800 yada transalp tercih ederimdim....

İlk iş kornasını değiştireceğim cılız bir kornası var daha dıkkat cekici bir sey takmak lazım kısın cok sık kullanmayacağım ama bir arada lastiklerle ilgilenmek lazım diye tavsiyeler okumustum..
    scarabeo ailesine hoşgeldiniz , motorunuz hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binin,bu motorun performansına birşey diyen zaten ya daha önce hiç 150-250cc segmentinde motosiklete binmemiştir veya da çok parası vardır kendisine fantazi arıyordur :D scarabeo tek kişide neredeyse 250cc lik bir motorun performansını veriyor,100km nin üzerindeki yollarada hiç korkmadan gidebilirsiniz, ben izmir antalyayı eşimle birlikte 2 defa gittim geldim,benzin bitene kadar hiç durmadığım oldu ,elbette bir silwerwing kadar rahat bir selesi yok ama çok kötüde değil,korna vasat derecede istenirse daha kuvvetli birşey ile değiştirilebilir ama şunuda eklemek isterim yamaha xmax kornasından daha iyi :D ,birde sizi çok sevinderecek özelliği düşük yakıt tüketimi olacak,haydi hayırlısı fotoları bekliyoruz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:08 ----------

Eyvallah hocam. Bunu yazmanız gerçekten çok iyi oldu.
    Alternatiflerim arasına ekledim an itibariyle bu makineyide.
    rica ederim aklınıza takılan birşey olursa sorunuz,bildiklerimi sizlerle en doğru şekilde paylaşmaya çalışacağım

Motosikleti
    Transalp XL 700
    Oncelikle tesekkurler daha iyileri sizin olsun...bahsettigim giviyi taktirayim oyle cekeyim fotolari 100 cc de 150 cc de 400 cc de scooter kullanan biri olarak sehirici icin bicilmis kaftan diyebilirim bu arada tolme sizi takdir edyorum izmir antalya hangi motorla gidersen git uzun sayilacak bir yok

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    Lastikleri, eğer motorunuza ve canınıza kıymet veriyorsanız hemen bu mesajı okuduktan sonra değiştirin. Önümüzde bir kış ve bir yağmurlu bahar ayları var.

Motosikleti
    Transalp XL 700
    Bu arada motorumuzun ismini nerden geldiğini bilmeyen varsa kısaca yazayım

Scarab bir böcek ismi aslında ülkemizde (b) ok böceği olarak bilinir Eski mısırlılar gündoğumuyla birlikte topraktaki gübreleri kartopu gibi itekleye itekleye yuvarlaya yuvarlaya kocaman bi top haline getirip yuvasına götüren bu böceği , güneşin doğmasına yardım ediyor sanarak kutsal saymışlar, mumyalama sırasında ölünün kalbini çıkardıklarında yerine bu böcekten koymuşlar, mezarlara koruyucu tılsım olarak scarab şeklinde mücevherler, takılar koymuşlardır.Scarabeonun amblemine dikkatle bakarsanız siyah bir böcek olduğunu göreceksiniz
    audioslave bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)