Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    Tucano Urbano r049 scarabeo diz örtüsü kullanan var mı?
    Memnun kalmayıp satmak isteyen varsa talibim.
    Toplu olarak yurtdışından getirelim diyen bir arkadaş varsa bana uyar.
    Ride it like you stole it!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, bayağ bir araştırdım. Bu makinenin sanırım tek handikapı yağ tıpasındaki contanın ne yaparsanız yapın parçalanıyor oluşu. Bu da beraberinde yağ damlamaları ve hatta bazen yağın akmasını getiriyormuş.

Bu konuda sıkıntı yaşayan varmı aranızda?..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    Sıfır aldığımın ertesi günü olmuştu. Hemen açıp değiştirdiler şuanda 2000km deyim en ufak sorun yok.

Diz örtüsü yurtdışında ne kadar ?

Alıntı rottice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır aldığımın ertesi günü olmuştu. Hemen açıp değiştirdiler şuanda 2000km deyim en ufak sorun yok.

Conta değiştikten sonra yağ değişimi yapıldımı peki?
    Çünkü o contanın her yağ değişiminde değişmesi gerekiyormuş.
    Aksi taktirde sıkıntı oluyor diyorlar kullanıcılar.

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    Motor 5km iken conta değişti, ilk yağı özel bir yağ o yüzden boşaltırmadım.1000km bakımında tekrar yağ ve conta değişti.

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    yeni motor alan arkadaşlara hayırlı olsun.scarabeom 6600 km oldu ve şu ana kadar çok memnunum.tek sorunum olan disk sesi 6000 bakımında balataların değişmesiyle beraber son buldu.almayı düşünüp kararsız kalan arkadaşlara önerim hiç düşünmesinler.şimdi sıra lastik değişiminde ama bikaç sorum olacak lastik değiştiren arkadaşlara.bizim buralarda öyle motosiklet lastiğini değiştirebilecek kalitede esnaf ve ekipman yok.evet araç lastiğini değiştiren çok lastikçi olmasına rağmen benim korkum yenisini takarken jantı çizme ihtimalleri.en yakın servis 125 km mesafede.bu havalarda gitmem zor.görünen o ki lastiğimi kendim değiştirmem gerekecek.nasıl yapacağıma dair fikir verecek arkadaşlara minnettar olurum.herkese keyifli sürüşler...

Motosikleti

hocam ben ebay italyada 65-70 euro ya buldum. italyada adrese 8-10 euroya kargoluyorlar. trye de 45 euroya DHL ile kargoluyorlar.

valla parası umrumda değil kargolattıracağım ama DHL ile gelirse kesin ümrüğe takılır.

Posta ile göndersin diye 2 satıcıyla konuştum onların posta organizasyonunun reputasyonu da bizimkisi gibi kaybolur diye vermek istemiyorlar.

Burada ortaya şöyle bir sonuç çıkıyor

1-italyaya gidip gelen birisi ile getirtmek
    2-italyada yaşayan birisine kargolattırıp ondan posta kargoya verdirtmek.
    vs

yani bilmiyorum nasıl olur. ben tucano kullanıyordum mp3 400ümde muhteşem birşey anlatamam kesinlikle tavsiye ediyorum

---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:37 ----------

Alıntı hihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni motor alan arkadaşlara hayırlı olsun.scarabeom 6600 km oldu ve şu ana kadar çok memnunum.tek sorunum olan disk sesi 6000 bakımında balataların değişmesiyle beraber son buldu.almayı düşünüp kararsız kalan arkadaşlara önerim hiç düşünmesinler.şimdi sıra lastik değişiminde ama bikaç sorum olacak lastik değiştiren arkadaşlara.bizim buralarda öyle motosiklet lastiğini değiştirebilecek kalitede esnaf ve ekipman yok.evet araç lastiğini değiştiren çok lastikçi olmasına rağmen benim korkum yenisini takarken jantı çizme ihtimalleri.en yakın servis 125 km mesafede.bu havalarda gitmem zor.görünen o ki lastiğimi kendim değiştirmem gerekecek.nasıl yapacağıma dair fikir verecek arkadaşlara minnettar olurum.herkese keyifli sürüşler...
    lastiği lapaştan metzeler aldım. istanbulda honda servisi ali ustada değiştirdim. toplamda 300 liraya mal oldu.

takım taklavat varsa yaparsınız. zahmetli olan arka teker. amortisor egzoz fren kaliperi sökülecek önde ise fren kaliper ve galiba hız müşürü.

balans yaptırmak m,mkün mü bilmiyorum oto lastikçilerinde.

---------- Post added at 23:43 ---------- Previous post was at 23:41 ----------

Motor 5km iken conta değişti, ilk yağı özel bir yağ o yüzden boşaltırmadım.1000km bakımında tekrar yağ ve conta değişti.
    yağ değişimi 12000-24000 diye gidiyor bilginize. 3000-6000 km bir değiştirmek zorunda değilsiniz. baı servisler aksini söylüyorlar

Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ değişimi 12000-24000 diye gidiyor bilginize. 3000-6000 km bir değiştirmek zorunda değilsiniz. baı servisler aksini söylüyorlar
    Nasıl yani? Makinenin yağını 12000km (onikibin)'de bir mi değiştiriyorsunuz?

Motosikleti
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim scarabeo 1300 kmde henüz yağ değiştirmedim ama ilk 1000 km yağı değiştikten sonra 12000 km yağ değişimi yapmayacağım.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Arkadaşlar, bayağ bir araştırdım. Bu makinenin sanırım tek handikapı yağ tıpasındaki contanın ne yaparsanız yapın parçalanıyor oluşu. Bu da beraberinde yağ damlamaları ve hatta bazen yağın akmasını getiriyormuş.

Bu konuda sıkıntı yaşayan varmı aranızda?..
    bana göre scarabeo nun yağ kapağında değil sorun,sorunun sebebi yağ filitresinin kendisi

filitrenin ucundaki siyah plastik çok sert ve yeni oldugundan takarken arka kapağın kasılmasına ve sıkarken yerinede doğru olarak oturmasına engel oluyor,bizim usta buna çözüm buldu, o siyah uç çıkabiliyor,bizde eski filitredeki yumuşak biraz ezilmiş olanı çıkarıp yeninin ucuna takıyoruz,kapakta şak yerine oturuyor,güzelce sıktıktan sonrada kaçıran damlatanda olmuyor .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

ben lastikleri değiştirirlerken izledim özellikle arka lastiğin sökülmesi iyi alet edavatınız yoksa mümkün değil ,egzoz ve arka amortisöre kadar sökülüyor şahsen ufak tefek tamir işine elim yatkındır ve malzememde var ama seyrettikten sonra beni çok aşacak birşey olduguna kanaat getirdim,iyi bir motosiklet ustasına söktürüp taktırmak gerekir,eğer etrafınızda öyle biri yoksa havalar düzelene kadar bekleyin derim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

Benim scarabeo 1300 kmde henüz yağ değiştirmedim ama ilk 1000 km yağı değiştikten sonra 12000 km yağ değişimi yapmayacağım.
    dostum yanlış bilgilendirme almışsın sanırım,çünkü ferco nun bakım kitapçığına göre 6000km de bir yağ ve filitre değişimi var,hatta ferco en son açıklamasında yoğun ve zor şartlarda kullanımlarda 3000 de bir bile değiştirilebileceği yönünde tavsiyesi var,kitapçığa göre 1000-6000-12000-18000-24000 şeklinde bakım aralıkları belirtilmiş bunların geçirilmesi durumunda motorunuzun garanti şartlarına uymadığından garanti dışı kalması söz konusu olabilir aman dikkat edelim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

hayır 6000km de bir değişim olacak kullanıcı klavuzlarına bakarsanız sizlerde görebilirsiniz
    Adem Balkan bunu beğendi.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    arka lastiğin sökülmesinin bu kadar zor olacağını tahmin edememiştim.demekki dikkat etmemişim.napalım havaların ısınmasını beklicez.tabi bu arada yağışlı havalarda azami dikkat etmem gerekecek.karlı havalar hariç hergün kullanmaktayım.cevap veren arkadaşlara teşekkürler..

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    60-70 euro + 45 euro = Zaten bu ürün burda 250-260 TL değil mi ? Gidip pazarlık yapılsa daha uyguna bile alabiliriz.
    Lastik konusunda arka lastik cidden zor sökülüyor, yetkili birisi yapmalıç

Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    60-70 euro + 45 euro = Zaten bu ürün burda 250-260 TL değil mi ? Gidip pazarlık yapılsa daha uyguna bile alabiliriz.
    Lastik konusunda arka lastik cidden zor sökülüyor, yetkili birisi yapmalıç
    arka lastik patlarsa yandık desenize

Motosikleti
    arka lastik patlarsa yandık desenize
    vespaları bu yönden seviyorum lastiğini çıkarıp takmak çok kolaydı
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Tolme usta haklı. Yağ filtresinde söz konusu plastik manşon dikkatli ve sıkı bir şekilde yerine oturtulunca sorun olmuyodu ama ustalar dangur dungur iş yaptığından dikkatli oturmayan yağ filtresi sıkılırken conta kesiyordu.

Motosikleti
    Tolme usta haklı. Yağ filtresinde söz konusu plastik manşon dikkatli ve sıkı bir şekilde yerine oturtulunca sorun olmuyodu ama ustalar dangur dungur iş yaptığından dikkatli oturmayan yağ filtresi sıkılırken conta kesiyordu.
    aynen söylediğin gibi oluyor dostum,işi bilen usta zaten 1 sefer takıyor ve akıtma filanda olmuyor

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vespaları bu yönden seviyorum lastiğini çıkarıp takmak çok kolaydı
    Vespa arka lastikte zor yahu

Motosikleti
    Bende türkçe kullanma kılavuzu yok. Elimdeki kullanma kılavuzu 1000kmde yağ ve filtreyi temizle, 5000kmde yağı kontrol et 10000 km de yağı ve filtreyi değiştir diyor. Ferco neden daha sık yağ değiştirin demiş anlamadım. Garanti dışı kalır diye korkutarak üreticinin tavsiye ettiğinden daha sık bakım yapmak zorunda bırakmak hiç etik değil

Motosikleti
    Bende türkçe kullanma kılavuzu yok. Elimdeki kullanma kılavuzu 1000kmde yağ ve filtreyi temizle, 5000kmde yağı kontrol et 10000 km de yağı ve filtreyi değiştir diyor. Ferco neden daha sık yağ değiştirin demiş anlamadım. Garanti dışı kalır diye korkutarak üreticinin tavsiye ettiğinden daha sık bakım yapmak zorunda bırakmak hiç etik değil
    tahminimce ülkeden ülkeye trafik ve yol şartları değişiyor,düşünsene istanbulun yoğun trafiğinde yazın habire dur kalk yaparak sürüş yaptığını ,elbette bu yüksek ısı yağının koruyucu özelliklerini daha çabuk yitirmesine sebeb olacaktır,6000km de az değil bence çoğu kişi bunu 1 yılda anca yapıyor,senede 1 kez yağ değiştirmenin kötü olacağını sanmam ,bir çok marka 3000 de bir değiştirtiyor yağları asıl onlar gereksiz bencede ,hiç unutmam eski yamahama 3000 de bir değiştiriyorduk,içinden çıkan yağ tertemiz çıkıyordu üzlüyordum açıkçası

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

bu arada fercoyuda eleştireyim, hala türkçe klavuzları sitesine koyup kullanıcılarla paylaşmadı ,motosikletin alan birçok kişide türkçe kullanım klavuzları yok bunu temin etmesi ferconun yasal zorunluluğudur.

art vandelay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 2014
    yeni scarabeo sahibi olan arkadaşlara hayırlı olsun, pişman olmayacağınız bir motor aldınız.
    gerçi benimki de yeni, 1200km oldu, araba ihtiyacımın olmadığı günlerde, özellikle istanbul trafiğinde elim ayağım oldu bu motor. geçenlerde ilk kez artçı aldım scarabeo ile, 1.90 boyunda, 75 kilo ağırlığındaydı. en dik yokuşlarda, dur kalk trafikte, otobanda bana mısın demedi, artçılı performans düşüklüğü tekli kullanıma göre tahmin ettiğimden çok daha az oldu, gerçekten şaşırtıcı. ama o boyutlarda birini taşımak benim için çok konforlu olmadı, selenin en ucunda eğreti oturmak zorunda kaldım, neyse 40 yılda birden birşey olmaz ayrıca hepinize bol km'li iyi yıllar dilerim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)