Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2011 CBF 1000
    Herkese Günaydın,

ismim bülent 40 yaşındayım 2004 den beri yaz-kış 2 teker kullanıyorum sırasıyla, burgman 400, fazer 600, burgman 650, x-city 250 ve şu anda cbf 1000 kullanıyorum kısa bir süre önce burgman 650'mi yeğenime sattığım için şehir içinde işime gidip-gelmek için 2. motor olarak scooter almayı düşünüyorum ilk hedefim sh300'du fakat hiç bir bayide şu an için yok ve 2. motor için biraz gereksiz diye düşünmeye başladım forumları takip ederken scarebeo dikkatimi çekti 28 sayfalık forumunuzu okudum ve öğleden sonra korlas'a gidip motoru inceleyeceğim. şunu ifade edeyim çok titiz bir yapım var ve motorumda beni rahatsız edebilecek en ufak bir şey elden çıkarmama sebebiyet veriyor. x-city'i akusu 3 ayda bittiği için soğuyup satmıştım. kullandığım motorlar içinde burman 650'yi hiçbir şeye değişmem ama 48.000 km ye geldi ve yeğenimin bitmek bilmeyen ısrarlarına dayanamayıp motoru ona sattım cbf'i kışın kullanamadığım için scooter alacağım bu yüzden scarebeonun ruzgar korumasını merak ediyorum bilhassa bacak kısmı çok ruzgar alıyor mu merak ediyorum? herkese güvenli sürüşler dilerim.
    Adem Balkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    merkezkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR1200X Crosstourer
    hocam rüzgar koruması yok denecek kadar az.
    Ride it like you stole it!

Motosikleti
    2011 CBF 1000
    merak ettiğim konu özellikle bacak kısmının rüzgar alıp almadığı bildiğim kadarıyla bu model için tucano-urbano'da bulunmuyor.

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    Burgman sizi memnun ettiyse (ki ben bugüne kadar 4 tane burgman sahibi oldum, inanılmaz sorunlu bir motor) scarabeo hepten mutlu edecektir. Ama titiz yapınız varsa scarabeo almayın çünkü kronik ve can sıkıcı ama halletmesi bi o kadar kolay sorunları var. Benim yaşadıklarım balata sesi, conta bozulması, egsoz gevşemesi, gidon sertliği, lastik sorunu...

art vandelay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 2014
    Rottice, kullandığınız 4 burgmanın ilk sahibi sizmiydiniz, eğer değilse geçmişlerini kendi motorunuz kadar biliyor muydunuz almadan önce. Kendim de dahil olmak üzere en az 10-15 burgman kullanıcısı tanırım, kimse inanılmaz sorunlu diye bahsetmedi bu motordan, ilginç.

balata sesini ben yaşamıyorum, conta bozulması tamamen ustayla ve yağ filtre kapağını takarken gösterilmesi gereken özenle alakalı. egzoz gevşemesi ve gidon sertliği ilk kez duyuyorum, muhtemelen montajla ilgilidir. size gelen motorun gidon vidasını fazla sıkıp, egzoz bağlantılarını gevşek tutmuş olabilirler, tabi sürekli olarak nasıl bir satıh üzerinde sürdüğünüzde önemli.

Bülent bey, eğer sırf akü yüzüden sıfır aldığınız bir motoru 3 ay sonra sattıysanız, anlaşılan sizi mutlu etmek zor. rüzgar konusunda bu boyutlarda hiçbir scooterdan Burg650 başarısını beklemeyin. Beklentilerinizle de alakalı, ben açıkcası önden gelen rüzgardan hiç şikayetçi olmadım, aksine cbf600'den sonra ilaç gibi geldi. sonuçta bu motosiklet, ufak, şehir içi trafiği ağırlıklı kullanıma uygun, pratik, ucuz bir motor, beklentileri buna göre belirlemekte ileride pişman olmamak adına fayda var.

Motosikleti
    Alıntı bulent71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak ettiğim konu özellikle bacak kısmının rüzgar alıp almadığı bildiğim kadarıyla bu model için tucano-urbano'da bulunmuyor.
    bacaklardan inanılmaz rüzgar alıyor bu konuda hayal kırıklığı yaşarsınız. tucano konusunda yanlış biliyorsunuz

---------- Post added at 16:12 ---------- Previous post was at 16:10 ----------

Alıntı art vandelay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rottice, kullandığınız 4 burgmanın ilk sahibi sizmiydiniz, eğer değilse geçmişlerini kendi motorunuz kadar biliyor muydunuz almadan önce. Kendim de dahil olmak üzere en az 10-15 burgman kullanıcısı tanırım, kimse inanılmaz sorunlu diye bahsetmedi bu motordan, ilginç.

balata sesini ben yaşamıyorum, conta bozulması tamamen ustayla ve yağ filtre kapağını takarken gösterilmesi gereken özenle alakalı. egzoz gevşemesi ve gidon sertliği ilk kez duyuyorum, muhtemelen montajla ilgilidir. size gelen motorun gidon vidasını fazla sıkıp, egzoz bağlantılarını gevşek tutmuş olabilirler, tabi sürekli olarak nasıl bir satıh üzerinde sürdüğünüzde önemli.

Bülent bey, eğer sırf akü yüzüden sıfır aldığınız bir motoru 3 ay sonra sattıysanız, anlaşılan sizi mutlu etmek zor. rüzgar konusunda bu boyutlarda hiçbir scooterdan Burg650 başarısını beklemeyin. Beklentilerinizle de alakalı, ben açıkcası önden gelen rüzgardan hiç şikayetçi olmadım, aksine cbf600'den sonra ilaç gibi geldi. sonuçta bu motosiklet, ufak, şehir içi trafiği ağırlıklı kullanıma uygun, pratik, ucuz bir motor, beklentileri buna göre belirlemekte ileride pişman olmamak adına fayda var.
    bende balata sesi başladı. disklerimde bıraktığı izler de kılatmaya başladı. orjinal balataları dandik belliki tam bir hayal kırıklığı. ilk fırsatta değiştireceğim. enteresan olanı çn balata hala ses yapmaya başlamadı arka balata viyaklıyo

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    1 tane burgman 150 hariç diğer burgmanları sıfır aldım. Hepsinde sorunlar çıktı. Conta sıfır alındığında arızalı idi fabrikasyon sorun, balata fabrikasyon sorun, gidon sertliği fabrikasyon sorun, egsoz fabrikasyon sorun ( hemen farklı egsoz taktım sorun bitti ). Bahsettiğim sorunların hepsi motor 1-2km de iken olan sorunlar, kullandıkça olan değil. Şuanda 2000km deyim egsoz ve conta hariç diğer tüm sorunlar devam ediyor.
    Rüzgar asla sorun olmadı ki ben senelerce naked ve racing motora bindim. Ayrıca vespam var ondan bile daha az rüzgar alıyor bu.

Motosikleti
    Alıntı rottice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 tane burgman 150 hariç diğer burgmanları sıfır aldım. Hepsinde sorunlar çıktı. Conta sıfır alındığında arızalı idi fabrikasyon sorun, balata fabrikasyon sorun, gidon sertliği fabrikasyon sorun, egsoz fabrikasyon sorun ( hemen farklı egsoz taktım sorun bitti ). Bahsettiğim sorunların hepsi motor 1-2km de iken olan sorunlar, kullandıkça olan değil. Şuanda 2000km deyim egsoz ve conta hariç diğer tüm sorunlar devam ediyor.
    Rüzgar asla sorun olmadı ki ben senelerce naked ve racing motora bindim. Ayrıca vespam var ondan bile daha az rüzgar alıyor bu.
    sorun çıkan motordan peşpeşe 4 tane almakta niye ısrar ettiniz anlamak zor

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    O senelerde gündemde bu kadar çok motor yoktu. 2.elde en değerli motor burgman serisiydi. Neyse scarabeo forumundayız, sorulara cevap verdim sadece...
    Scarabeo şimdilik 2000km de yaşadığım sorunlara nazaran yakıt tüketimi ve verdiği güven ile bence rakipsiz duruyor.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Herkese Günaydın,

ismim bülent 40 yaşındayım 2004 den beri yaz-kış 2 teker kullanıyorum sırasıyla, burgman 400, fazer 600, burgman 650, x-city 250 ve şu anda cbf 1000 kullanıyorum kısa bir süre önce burgman 650'mi yeğenime sattığım için şehir içinde işime gidip-gelmek için 2. motor olarak scooter almayı düşünüyorum ilk hedefim sh300'du fakat hiç bir bayide şu an için yok ve 2. motor için biraz gereksiz diye düşünmeye başladım forumları takip ederken scarebeo dikkatimi çekti 28 sayfalık forumunuzu okudum ve öğleden sonra korlas'a gidip motoru inceleyeceğim. şunu ifade edeyim çok titiz bir yapım var ve motorumda beni rahatsız edebilecek en ufak bir şey elden çıkarmama sebebiyet veriyor. x-city'i akusu 3 ayda bittiği için soğuyup satmıştım. kullandığım motorlar içinde burman 650'yi hiçbir şeye değişmem ama 48.000 km ye geldi ve yeğenimin bitmek bilmeyen ısrarlarına dayanamayıp motoru ona sattım cbf'i kışın kullanamadığım için scooter alacağım bu yüzden scarebeonun ruzgar korumasını merak ediyorum bilhassa bacak kısmı çok ruzgar alıyor mu merak ediyorum? herkese güvenli sürüşler dilerim.
    bacaklarını dışa açmadığınız sürece aşırı bir rüzgar almıyor,eğer boyunuz uzunsa öndeki siperlik çok büyük degil kaska rüzgar alabilirsiniz,motorun aerodinamiği ise bence çok iyi xmax te sert rüzgarlarda kayık gibi gezerken bunda zorlanmadan gidilebiliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Alıntı art vandelay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sana tamamen katılıyorum,benim düşüncelerimi aynen yazmışsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bende balata sesi başladı. disklerimde bıraktığı izler de kılatmaya başladı. orjinal balataları dandik belliki tam bir hayal kırıklığı. ilk fırsatta değiştireceğim. enteresan olanı çn balata hala ses yapmaya başlamadı arka balata viyaklıyo

EBC marka fren balatalarını tavsiye ederim,ses kesildiği gibi daha iyi bir frenleme yapıyor,birde dikkat ettim nedense bu ses olayı nedense sadece beyaz scarabeolarda var mavi veya siyah kullananlardan böyle bir şikayet duymadım,şahsen kendimdede öyle bir sorun olmadı
    satoyama bunu beğendi.
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    2011 CBF 1000
    bu gün motoru görmeye gittim ve aldım görüntüsü çok hoşuma gitti umarım kullanımı da keyiflidir. yalnız satan bayi kışın kullanacağımı öğrenince lastikleri muhakkak değiştirmemi tavsiye etti sizler hangi lastiği önerirsiniz? bende givi v46 top case var bu motora sizce büyük gelir mi? tucano-urbano bu motor için yok derken istanbul'da yok demek istedim satın almış bir arkadaş varsa nasıl temin ettiğini paylaşırsa sevinirim. burgman konusuna gelince 400' yarı fiyatına verseler almam ama 650 1 numara elma ile armut gibi. yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

bu gün motoru görmeye gittim ve aldım görüntüsü çok hoşuma gitti umarım kullanımı da keyiflidir. yalnız satan bayi kışın kullanacağımı öğrenince lastikleri muhakkak değiştirmemi tavsiye etti sizler hangi lastiği önerirsiniz? bende givi v46 top case var bu motora sizce büyük gelir mi? tucano-urbano bu motor için yok derken istanbul'da yok demek istedim satın almış bir arkadaş varsa nasıl temin ettiğini paylaşırsa sevinirim. burgman konusuna gelince 400' yarı fiyatına verseler almam ama 650 1 numara elma ile armut gibi. yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim. x-city'i burgman' satmadan almıştım amacım bir vitesli motor yanında da küçük bir scooter sahibi olmaktı. ancak x-city 2 aku bitirince sorun çıkaracağını düşündüğüm için burgmanı satmaktan vazgeçip x-city'i satmıştım.

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    Hayırlı olsun, ben city grip taktım yağmurda falan kullanıyorum gayet güzel... Çanta E37 takılı yani 39 litre baya yetiyor... Balata sesi siyah renk motorda da var...

williamwallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp XL 700
    Sevgili bülent71 öncelikle hayırlı olsun ben x8 400 ume mıchelin cıty grip takmıstım ustunden cıkanda mıchelin olmasına ragmen cıty grip beni kendine hayran bıraktı ben cok memnun kalmıstım resmen asfalta değişik bir tutunusu vardı.Sonra dylanımda da ılk iş city gribe geçtim onda da memnun kaldım buzmotor da var isterseniz fiyat ve dot soralım ıkımız alırsak belkı bıraz daha ındırım alabılırız bu arada sız kaca aldınız motoru

Motosikleti
    bu gün motoru görmeye gittim ve aldım görüntüsü çok hoşuma gitti umarım kullanımı da keyiflidir. yalnız satan bayi kışın kullanacağımı öğrenince lastikleri muhakkak değiştirmemi tavsiye etti sizler hangi lastiği önerirsiniz? bende givi v46 top case var bu motora sizce büyük gelir mi? tucano-urbano bu motor için yok derken istanbul'da yok demek istedim satın almış bir arkadaş varsa nasıl temin ettiğini paylaşırsa sevinirim. burgman konusuna gelince 400' yarı fiyatına verseler almam ama 650 1 numara elma ile armut gibi. yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:48 ----------

bu gün motoru görmeye gittim ve aldım görüntüsü çok hoşuma gitti umarım kullanımı da keyiflidir. yalnız satan bayi kışın kullanacağımı öğrenince lastikleri muhakkak değiştirmemi tavsiye etti sizler hangi lastiği önerirsiniz? bende givi v46 top case var bu motora sizce büyük gelir mi? tucano-urbano bu motor için yok derken istanbul'da yok demek istedim satın almış bir arkadaş varsa nasıl temin ettiğini paylaşırsa sevinirim. burgman konusuna gelince 400' yarı fiyatına verseler almam ama 650 1 numara elma ile armut gibi. yorumlarınız için ayrıca teşekkür ederim. x-city'i burgman' satmadan almıştım amacım bir vitesli motor yanında da küçük bir scooter sahibi olmaktı. ancak x-city 2 aku bitirince sorun çıkaracağını düşündüğüm için burgmanı satmaktan vazgeçip x-city'i satmıştım.

yeni motorunuz hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binin,ben metzeller kullanıyorum city gripe göre daha yumuşak ve daha kalın su kanalları var,toprakta tutuşu daha iyi
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Hayırlı olsun.

yeni motosikletinizde engine cut off switch yok
    4lü flaşör yok
    avadanlıkta aynaları sıkmak için 2 ağızlı anahtar yok
    egzozun 3 vidası için 2 ağızlı anahtar yok.
    Aynalar çok kötüdür yarısında omuzlar kalan yarısından da belki arkayı görürsünüz. İyi sıkılmazsa kask takınca dokanınca gevşeyebilir.
    Gidon fabrika çıkışı lak lak edebilir gösterge panelini açağı indirip sıkmanız gerekebilir. Hafif sıkarak gidon boşluğu alınır çok sıkarsanız gidonda tatlı bir sertlik olur.
    Lastiklerinin iyi olmadığını söylüyorlar. Ben metzeler aldım. Michelin fransız malı boykot ediyoruz michelini. City grip için son derece tutarsız yorumlar var. müüüükemmel diyen de var. ıslakta iyi ama kuru havada frene dokunmayagrün diyen çok insan var.

Yani scarabeo böyle bir şey ama ben çok mutluyum inşallah siz d mutlu olursunuz. kazasız belasız.

Bu arada motoru satarken ilk bakım hediye 150 lira falan diye bir kompliman yapılıyormuş doğru mu?

ilk bakımda 10 euro filtre 25 lira yağ parası var sadece bildiğim yanlışmıyım usda?

Motosikleti
    Alıntı merkezkale adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.

yeni motosikletinizde engine cut off switch yok
    4lü flaşör yok
    avadanlıkta aynaları sıkmak için 2 ağızlı anahtar yok
    egzozun 3 vidası için 2 ağızlı anahtar yok.
    Aynalar çok kötüdür yarısında omuzlar kalan yarısından da belki arkayı görürsünüz. İyi sıkılmazsa kask takınca dokanınca gevşeyebilir.
    Gidon fabrika çıkışı lak lak edebilir gösterge panelini açağı indirip sıkmanız gerekebilir. Hafif sıkarak gidon boşluğu alınır çok sıkarsanız gidonda tatlı bir sertlik olur.
    Lastiklerinin iyi olmadığını söylüyorlar. Ben metzeler aldım. Michelin fransız malı boykot ediyoruz michelini. City grip için son derece tutarsız yorumlar var. müüüükemmel diyen de var. ıslakta iyi ama kuru havada frene dokunmayagrün diyen çok insan var.

Yani scarabeo böyle bir şey ama ben çok mutluyum inşallah siz d mutlu olursunuz. kazasız belasız.

Bu arada motoru satarken ilk bakım hediye 150 lira falan diye bir kompliman yapılıyormuş doğru mu?

ilk bakımda 10 euro filtre 25 lira yağ parası var sadece bildiğim yanlışmıyım usda?
    ilk bakımda ben işçilik ödemedim söylediğin gibi servis ilk bakımın ferco tarafından karşılandığını söyledi,sadece yağ ve filitre parası vermiştim

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu hemen hemen tüm markalarda böyledir zaten. İlk bakım ücretsiz yapılır. Merkez, servise ödemeyi yapar.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    2011 CBF 1000
    ilk bakımı hediye etmeyi teklif ettiler ama maliyetinin çok olmadığını bildiğim için kabul etmedim onun yerine suomy'nin yarım kaskını hediye ettiler sele altında artçı için bulundururum diye düşündüm ancak sığacağını zannetmiyorum. lastik konusunda Metzeller yada pirelli'yi tercih edeceğim pirelli kullanan varsa yorum yapabilirse sevinirim. top case olarak CBF'de de kullandığım V46'yı kullanmayı düşünüyorum umarım büyük durmaz. zenon kullanan var mı merak ediyorum? birde balataları değiştirince ses sorunu sona eriyor mu? şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    ilk bakımı hediye etmeyi teklif ettiler ama maliyetinin çok olmadığını bildiğim için kabul etmedim onun yerine suomy'nin yarım kaskını hediye ettiler sele altında artçı için bulundururum diye düşündüm ancak sığacağını zannetmiyorum. lastik konusunda Metzeller yada pirelli'yi tercih edeceğim pirelli kullanan varsa yorum yapabilirse sevinirim. top case olarak CBF'de de kullandığım V46'yı kullanmayı düşünüyorum umarım büyük durmaz. zenon kullanan var mı merak ediyorum? birde balataları değiştirince ses sorunu sona eriyor mu? şimdiden teşekkür ederim.
    ben şahsen hiç pirelli kullanmadım ama forumlardaki yorumların geneli olumsuz ,özellikle kısa sürede sertleştiği ve ıslakta yol tutuşunun iyi olmadığı yönünde şikayetler var,zenon değil ama night breaker plus taktım çok iyi aydınlatması var ,bu yüzden xenon a ihtiyaç duymuyorum ,ötme şikayeti olanlar EBC marka ile değiştirdiklerinde şikayetlerinin kaybolduğunu söylüyorlar,

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

ayrıca farların fabrika çıkış ayarı biraz havayı gösteriyor,farın alt kısmında bir delik var orada yıldız tornavida ile biraz aşağı alırsanız aydınlatmanız çok daha iyileşiyor

art vandelay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 2014
    Hayırlı olsun yeni scooterınız. metzeler ve pirelli arasında kaldıysanız, düşünmeden metzeler alın, hiç maceraya girmeyin, ben dahil bir çok kişi tarafından denenmiş ve memnun kalınmış bir lastik. Pirelliyi bilmiyorum.
    Ben de nightbreaker plus kullanıyorum memnunum, ondan önce osram cool blue 5000K ampül taktım, çok güzel beyaz ışık veriyordu ancak gece görüşü berbattı, hemen çıkardım. Xenon karşıdan görünürlük açısından daha iyi olur ama aydınlatması nasıl olur bilemiyorum, malum merceksiz olacağı için çok dağılma olacak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)