Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sinan08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 150 ns cb 500 f 2018
    scarabeo ya koruma demiri yapılabiliomu
    ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı sinan08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scarabeo ya koruma demiri yapılabiliomu
    ?
    yapılacağını sanmıyorum
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    KYMCO XCITING 500/SCARABEO 200/VFR 800 ABS/CBF1000
    10 DAN FAZLA FARKLI SCOOTER IM OLDU VE GERÇEKTEN ÇOK BAŞARILI BULUYORUM SCARABEO MU

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    Bugün bende banyosunu yaptirdim, ilk günki gibi oldu.kullandikca ne kadar isabetli bi tercih oldugunu anliyorum.kisa mesafeli ve özellikle şehir içinde on numara bana göre.

Motosikleti
    sayın Usas bey'in yazısına bende bir yorum yapmak isterim.
    ağabeyimin r1200gs'i var ve yaklaşık 30000 km'ye yakın yol yaptım. Bir endurodan inip hangi tip'e binersem bineyim anlıkta olsa şaşırabiliyorsunuz sürüşte ve buda size tehlike yada tedirginlik yaşamanıza neden oluyor. boyum 193cm kilom 135, normal şartlarda benim gibi insanların bir scooter'da rahat edemeyeceğini ve komik gözükebileceğini düşünsemde, ben scarabeo'da çok rahat ediyorum ve mutluyum.
    frenleri,virajı,dengesi,rüzgarı, dizlerimin didona olan uzaklığı... gerçekten mutluyum bu scooter'la.
    xenter ise eminim ki çok iyi bir motordur hatta aralarında sadece 250cc'lik bir fark var, ben iki motor arasında kararsız kaldığım zaman oldu ama gılera runner 2012 kullandım sağa sola gitmek için çok kısa messafelerde( o da ağabeyimin) hayran oluyordum o küçücük şeyin gidişine ve kalitesine bende bu yüzden bir ailede iki tane italyan olsun diye scarabeo aldım ve geçen gün e5 göztepede bir çocuk yanımdan xenter ile şöyle bir caka sattı bende sırf merakımdan(bir daha zor denk gelir ) şöyle bir eco modunda basayım dedimdi en az elli kilo fark olmasına rağmen aramızda yanından durur gibi geçtim.
    sayın usas ;
    bilirsinizki hepimiz elimizin altında bir yerde her zaman saklı az da olsa bir güç olmasını isteriz ki motorsiklet sahipleri'nin birçoğu'nun devamlı cc artışına gitmesini hepimiz biliriz. işte bu scooter'da şehir içi ekonomik olsun ama kolay kolay sıkılmayayım derseniz aradığınız scooter bu.
    bu arada vay efendim ses, vay efendim süspansiyon sert diyenleri buradan anlayamadığımı ifade ediyor, piaggio fabrikası'nın sloganını armağan ediyorum..

bir motorsiklet'te ses yoksa, onu sürende ruh yoktur

herkese saygılar

Motosikleti
    sayın Tolme, acaba hala bu motora sahip misiniz ?
    kaç kilometrede olduğunuzu ve motor hakkında son izlenimlerinizi sormak istiyorum.

saygılar

Motosikleti
    Alıntı PHENOMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın Usas bey'in yazısına bende bir yorum yapmak isterim.
    ağabeyimin r1200gs'i var ve yaklaşık 30000 km'ye yakın yol yaptım. Bir endurodan inip hangi tip'e binersem bineyim anlıkta olsa şaşırabiliyorsunuz sürüşte ve buda size tehlike yada tedirginlik yaşamanıza neden oluyor. boyum 193cm kilom 135, normal şartlarda benim gibi insanların bir scooter'da rahat edemeyeceğini ve komik gözükebileceğini düşünsemde, ben scarabeo'da çok rahat ediyorum ve mutluyum.
    frenleri,virajı,dengesi,rüzgarı, dizlerimin didona olan uzaklığı... gerçekten mutluyum bu scooter'la.
    xenter ise eminim ki çok iyi bir motordur hatta aralarında sadece 250cc'lik bir fark var, ben iki motor arasında kararsız kaldığım zaman oldu ama gılera runner 2012 kullandım sağa sola gitmek için çok kısa messafelerde( o da ağabeyimin) hayran oluyordum o küçücük şeyin gidişine ve kalitesine bende bu yüzden bir ailede iki tane italyan olsun diye scarabeo aldım ve geçen gün e5 göztepede bir çocuk yanımdan xenter ile şöyle bir caka sattı bende sırf merakımdan(bir daha zor denk gelir ) şöyle bir eco modunda basayım dedimdi en az elli kilo fark olmasına rağmen aramızda yanından durur gibi geçtim.
    sayın usas ;
    bilirsinizki hepimiz elimizin altında bir yerde her zaman saklı az da olsa bir güç olmasını isteriz ki motorsiklet sahipleri'nin birçoğu'nun devamlı cc artışına gitmesini hepimiz biliriz. işte bu scooter'da şehir içi ekonomik olsun ama kolay kolay sıkılmayayım derseniz aradığınız scooter bu.
    bu arada vay efendim ses, vay efendim süspansiyon sert diyenleri buradan anlayamadığımı ifade ediyor, piaggio fabrikası'nın sloganını armağan ediyorum..

bir motorsiklet'te ses yoksa, onu sürende ruh yoktur

herkese saygılar
    bir çok bilinen markanın vitesli veya vitessiz 250cc leri bile bu motoru geçemiyor (birkaçı hariç),kendim bir çoğunu otoyolda test etmiştim :D yüksek devirde verdiği torku ve hızlanması gerçekten çok güzel ,bu arada etrafınızda x7-250 görürseniz onunlada bir deneyin derim ,bu scooteri diğer scooterlerden ayıran şey motor teknolojisidir,üstten çift egzantrik olması ve hafif kasa olması 19bg lik gücün 154kg lik bir kasayı çok rahat götürmesinden kaynaklanıyor, ben motosikletimi geçen martta istemeye istemeye sattım,sebebi eşim için artçı selesinin uzun yol için rahatsız olmasıydı,daha konforlu olan yamaha xcity 250 aldım ama scarabeo gönlümüzün motoru olarak devam ediyor,sevgiler saygılar
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Tesekkurler sayin Tolme. Benim 2012 de hanim rahat ediyordu ama bende scarabeo mu ona verip vfr 800 aldim sadece uzun yol icin.

babatorik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia scarabeo 200 ie
    Herkese Selam,

Ben 2000 yılından bu yana 600 bin km yol yapmak suretiyle geçimini kuryelikten sağlayan biriyim. yarısına yakınını 99 model honda titan ile, diğerlerini ise 2005 ve 2010 model iki yamaha ybr 125 ile yaptım.

Geçen yıl bu zamanlar bir kurye arkadaşımı evde misafir ederken yaza doğru veya yazın motorları değiştirelim diye bir karar aldık. O arkadaşım honda innova kullanıyordu, daha evvel bir honda dylon 150 kullanmıştı. Scooterları araştıralım dedim. En iyi Scooterları İtalyanların yaptığı aşikar diyerek markaların sitelerini gezinmeye başladık.

Aprilia scarabeo 200 dikkatimi çekti. Teknik özellikleri bizim için biçilmiş kaftandı. Fiyatı da fena sayılmazdı. 250 lik Yamahaların 11 - 12 binlik fiyatlarının yanında. Belki de kalitesiyle onları bile döver dedik. Arkadaşıma dedim bu motora bir yoğunlaşalım, kullanıcılarını çevirip soralım bakalım, nedir ne değildir, memnunlar mı ? Tabi bu arada bu site ve buna benzer forumları da dolaştık biraz. Aleyhinde bizi rahatsız edecek birşey yoktu. Başka bir kurye firmasında çalışan bir arkadaşımızın da Scarabeo kullandığını duyduk, onunla konuştuk, 35 bin km civarı bir yol yapmıştı ve memnundu. Aranan kan bulundu, çin malı olmuş honda ve yamahalardan bizi kurtaracak motoru bulduk. )

Harizanın üçüncü haftası falandı, almaya yeltendik, Bayiler "Motor yok, bekleyeceksiniz, temmuzun ilk haftası gelecek bir parti var" dediler. Tamam dedik. Temmuzun 15 inde Scarabeo ma kavuştum. Kırmızı sipariş vermiştim, Şöyle bayrak kırmızısı olsun diye hayal ederken bordo çıktı. Neyse yine fena bir renk değil ama bayrak kırmızısı şahane olurdu.

1997 de aldığım peugeot moped i saymazsak hiç otomatik vites kullanmamış, scooter tecrübesi olmayan biri için başta biraz tırsarak kullansam da üç ay içinde atlatırım diyordum ve öyle de oldu. Bayiden alıp eve gelirken bindim ilk olarak. Yani bir test sürüşüm olmadı. Ve daha ilk sürüşten itibaren " Bunca yıl kendimizi yalandan harcamışız, motor keyfi işte bu ! " dedim.

Görüntüsü pek matah değilmiş, Çin malı gibi duruyormuş, Güvenli değilmiş, vs vs sözlere ben de muhatap oldum tabi. Bunca yıl kendimizi yalandan zora sokmuşuz, Scooter ın /Scarabeonun rahatlığı varken ziyan etmişiz kendimizi. Derler ya : Anlatılmaz yaşanır !!! işte öyle. Soran herkese tavsiye ediyorum. Trafik ışıklarında yeşil yandığında uzayıp konvoya en az yüz metre fark atmanın, Yamaha ybr ile sollayamadığım araçları rahatça sollamanın, Zaman zaman sol şeridi kapatıp gitmenin keyfi bambaşka !

Temmuzun onbeşinden bu yana 17800 km yi devirdim. 5000 km civarı orijinal (!) balataları değiştirdim. (şüphem var... ) Aksatmadan 3000 km de bir yağ değiştiriyorum. Yağ filtresini birinde değiştiriyorum, birinde değiştirmiyorum. Kayış değiştirmedim henüz. İhtiyacı da yok sanırım. 130 km nin üzerine çıkmadım. (Bana göre istanbulda hız felakettir. Her an bir yamuğa maruz kalabiliriz) 120 civarını çok rahat, hiç kasmadan yapan güçlü bir motorun ve yine kuvvetli frenlerin tadı yerinde. Ön-arka mesafesi yani uzunluğu yamaha ybr ile eşit olan bu motor manevra kabiliyetinde de ondan geri kalmıyor, trafikte aralarda hayli kıvrak. Yedek parça alternatifi de cabası. Bu konuda paylaşıma açığım.

Velhasıl kelam, Scarabeo almayı düşünen varsa tavsiye ederim. Sanırım bu motorda km rekoru bizde olacak. 200 bini görürüm belkide üzerine çıkarım diyorum. Beş yıldan az kullanmam herhalde.

Herkese saygılar, selamlar. Allaha emanet olun.
    Tolme, satoyama, zenon ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Aprilia Scarabeo 200 i e , nam-ı diğer bokböceği, tam bir yol canavarıymış

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Babatorik

20-30-50-100 bin raporlarını bekliyoruz.

Motosikleti
    aprilia scarabeo 200 ie
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Babatorik

20-30-50-100 bin raporlarını bekliyoruz.
    Merak Etmeyin, hepsini yazacağım.

Bizi izlemeye devam edin.... )

Motosikleti
    Honda cbr 250r - CBF 150- PCX 125-SCARABEO 2
    Arkadaşlar benim scarabeom 2300 km.de. Çok memnunum ancak geçenlerde hafif rampa bir yerde durdum. Tekrar kalkarken kayış sesi gibi ses çıktı. Gaz verdim gitmedi gazı kestim toparladı.
    Velhasıl çok canım sıkıldı. Hemen Kadıköy servisini aradım , bu motorlarda normal bir durum olduğundan gibi sözler söyledi. Müsait bir zamanda bırakmamı söyledi. Ancak bakıp temizlese bile zamanla tekrar olurmuş. Sayın Babatorik siz 5000 km. Debriyaj değiştirmişsiniz sizdede böyle şikayetler oluyormuydu balataları değiştirmenizin faydası oldumu ?

Motosikleti
    aprilia scarabeo 200 ie
    Alıntı KOÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim scarabeom 2300 km.de. Çok memnunum ancak geçenlerde hafif rampa bir yerde durdum. Tekrar kalkarken kayış sesi gibi ses çıktı. Gaz verdim gitmedi gazı kestim toparladı.
    Velhasıl çok canım sıkıldı. Hemen Kadıköy servisini aradım , bu motorlarda normal bir durum olduğundan gibi sözler söyledi. Müsait bir zamanda bırakmamı söyledi. Ancak bakıp temizlese bile zamanla tekrar olurmuş. Sayın Babatorik siz 5000 km. Debriyaj değiştirmişsiniz sizdede böyle şikayetler oluyormuydu balataları değiştirmenizin faydası oldumu ?
    Benim değiştirdiğim fren balatalarıydı, debriyaj balatalarına henüz dokunulmadı, tahminime göre de daha epey var. Yokuşta zorlamadan istediği miktarda gazı vererek motoru rahatlatarak kalkış yapman yerinde olur.

Scooter için araştırma yaparken kullananların çoğunun bana tavsiyesi kalkışlarda çok seri kalkma diyordu. Hemen hemen sadece scooter tamiri yapan özel (yetkisiz) bir servisi olan bir arkadaşım kalkışlarda ne gaza fazla yüklenmeyi, ne de motoru zorlayacak (yani viteslideki yarım debriyaj kalkışı) şekilde hareket etmemeli yönündeydi.

Yani tam ayarında gaz vermeli. Beğenmediğin bir ses duyduğunda her ne yapıyorsan kes, yapma. Yaya trafiğinin yoğun olduğu bir yerde adım adım ilerlerken radyatörün fanı açık iken sıyırma sesi gibi algıladığım birtakım sesler duymuştum bende. Gittiğim servise sordum, başkalarına da. Hepsi anlaşmış gibi : " İtalyanların hepsi yapıyor, korkulacak bir durum yok, merak etme " dediler.

Motosikleti
    Anladığım kadarı ile bu durum için yapılabilecek birşey yok galiba. Fakat anlamadığım bu kadar teknolojik makinaların bu kısmının geliştirilmemiş olması çok garip ! ( L. COSTA ) taktıranların bu konudaki şikayetlerinde azalma oluyormu acaba veya memnunlarmı ? ( Kadıköy servisi ) Kadir usta tavsiye etmiyor, motorun ömrünün azaldığını söylüyor. Kendisine buradan ilgisi için teşekkür ederim. Yinede gerçekten scarabeodan her konuda çok memnunum.
    Birde ( eco-sport ) düğmesinin bir işe yaradığından emin değilim her iki şekildede kullanmama rağmen bir fark hissetmedim.

Motosikleti
    Anladığım kadarı ile bu durum için yapılabilecek birşey yok galiba. Fakat anlamadığım bu kadar teknolojik makinaların bu kısmının geliştirilmemiş olması çok garip ! ( L. COSTA ) taktıranların bu konudaki şikayetlerinde azalma oluyormu acaba veya memnunlarmı ? ( Kadıköy servisi ) Kadir usta tavsiye etmiyor, motorun ömrünün azaldığını söylüyor. Kendisine buradan ilgisi için teşekkür ederim. Yinede gerçekten scarabeodan her konuda çok memnunum.
    Birde ( eco-sport ) düğmesinin bir işe yaradığından emin değilim her iki şekildede kullanmama rağmen bir fark hissetmedim.
    eco sport tuşunu en güzel şöyle test edebilirsiniz,trafiğin olmadığı bir yolda hızınızı 60 km ye sabitleyin ve ecodan sport a geçin hızınızın gaz acmamanıza rağmen 60 dan yukarı çıktığını göreceksiniz,kayış olayı bana ilginç geldi, scarabeo ile 2 kişi çok uzun yol yaptım ,dik yokuştada çok kalktım ama hiç bir zaman öyle bir ses duymadım , gazı çok sert açtınız heralde .

Motosikleti
    Sayın Tolme kardeşim dün otoyolda 60 km. hızla sizin dediğiniz gibi eco-sport düğmesini denedim hiç bir fark görmedim. Sanki birazcık İtalyan işi kandırmaca gibi geliyor bana. Her neyse kusuru
    bu olsun pekde önemsemiyorum açıkçası Ancak o bahsettiğim debriyaj kavrama sesi halen devam ediyor. Bu konuyada ufak bir yorum katmak isterim tahminim debriyaj balatalarında kalite farkları var kimlerine iyi kimilerine daha vasat kalitede malzeme denk gelmesi meselesi gibi. Çünkü şöyle düşünün üreticiler devamlı aynı malzemeleri kullanmazlar farklı markaları zaman zaman kullanırlar.

Motosikleti
    Sayın Tolme kardeşim dün otoyolda 60 km. hızla sizin dediğiniz gibi eco-sport düğmesini denedim hiç bir fark görmedim. Sanki birazcık İtalyan işi kandırmaca gibi geliyor bana. Her neyse kusuru
    bu olsun pekde önemsemiyorum açıkçası Ancak o bahsettiğim debriyaj kavrama sesi halen devam ediyor. Bu konuyada ufak bir yorum katmak isterim tahminim debriyaj balatalarında kalite farkları var kimlerine iyi kimilerine daha vasat kalitede malzeme denk gelmesi meselesi gibi. Çünkü şöyle düşünün üreticiler devamlı aynı malzemeleri kullanmazlar farklı markaları zaman zaman kullanırlar.
    kandırmaca olacağını pek sanmam, avrupalı tüketici bu tip şeylerde bizden daha hassas ve dikkatli,topa tutarlar adamı ,eco-sport arasında söylendiğine göre yüzde 7-8 lik bir fark yaratıyormuş,60 la giderken 64-65km sürate çıkar ,belki ondan fark edemedin 80 ile giderkende denermisin?ben kullanırken azda olsa fark ediyordu çünkü,sonuçta olsada olur olmasada ama sport ta tüketim artıyor bundan kesin eminim,debriyaj konusunda hatalı üretim denk gelmiş olabilir yetkili servise gitmenizde fayda var,avrupa yakasında maslakta merkez servis eğer anadolu yakasındaysanız kadiköy motora bir uğrayıp kontrol ettirin derim

Motosikleti
    aprilia scarabeo 200 ie
    Bu ses olayı iki gündür bende de çıktı. Gazı kah kısarak kah arttırarak yoketmeye çalışıyorum ama bir sıkıntı var galiba. servise gideceğim cumartesiyi bekliyorum.

KOÇ, bunlar hep senin işin, Lafı bile yetti, küheylanıma nazar değdi :D

Motosikleti
    Arkadaşlar 97 oktan benzin kullanmanın faydası veya zararı varmıdır acaba ?

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Bu kavrama sesine 300 km dayanabildim. Sıfır aldığım scarabeomu sırf bu adamın içini dışına çıkartan gıcırtı sesi yüzünden sattım. Hayal kırıklığından başka bişey olmadı bende bu scarabeo.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)