Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

nişanlın hayırlısı olsun engin abi,mutluluklar dilerim ,sevgiler selamlar bizdende
    Teşekkür ederim Tolgacım senin de yeni motorun hayırlı olsun, içim gitti gerçekten beğendiğim bir model X City. Cadillac gibi gelmiştir bizimkinden sonra. Gerçi benim arka amortisörler en üst seviyede ve galiba yanlış konumda. Ortada dursa daha yumuşak olacak gibi. Kendim indirmeye çalıştım beceremedim anahtarıyla, çevirirken plastiğe çarpıyor. Aşağıda komşumda bir tane X city var yanyana parkediyoruz Xcity bariz daha büyük ve konforlu duruyor.

Öbür motora diye motomaxtan aldığım yumuşak Bagster yan çantalar baya iş görüyor. Kapalıyken 35, Fermuarı açılınca 55 lt her biri ve bir hayli yük alıyor, pazar alışvrişlerim, kamp malzemelerimiz vs ne varsa yüklüyoruz. Arka çantayla beraber dünyayı taşıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    audioslave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Herkese selamlar arkadaşlar.Nerden esti bilmiyorum ama sadece şehir içi yaz/kış sürekli kullanım amacıyla,çoğunluğu çevre yolu olacak şekilde hızdan yana sıkıntı çekmemek için,Honda Pcx yerine bu motoru almayı ciddi ciddi düşünüyorum.Aslında şuanda kullandığım Hyosung Gv 250'den de son derece memnunum,2 senede 30000km yi devirmişim şehir içi/dışı karışık kullanımda.Scarabeo'yu sadece şehir içinde kullanmak istiyorum,Gv şimdilik şehir dışına çıkacağım zaman kullanırım,elime biraz daha para geçincede Cbf 1000'e geçiş yaparım diyorum.Bakalım kısmet
    2012 model Scarabeo'ların Michelin Lastiklerle gelmesi gerçekten çok dahiyane bir yenilik.Hem bizi lastik masrafından kurtarmışlar hemde yol güvenliğimizi arttırmışlar,en önemlisi de budur.
    Bu motorda tek sıkıntım,çene açılır kask kullanmaktayım ve durduğumda kaskı taşımayı hiç sevmem,muhakkat motora kilitlerim.Sele altı aza daha geniş yapsalardı,arka çanyata da mont,dizlik,eldiven,bellik koyaydık ne iyi olurdu ya?
    Birde bu hafta içi İstanbul Anadolu/Avrupa fark etmez,gitsem aynı gün alıp dönebilirmiyim,stoklar da varmı dır,seo alan arkadaşlardan bilgisi olanlar?
    Hepinize kazasız keyifli sürüşler dilerim.

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar arkadaşlar.Nerden esti bilmiyorum ama sadece şehir içi yaz/kış sürekli kullanım amacıyla,çoğunluğu çevre yolu olacak şekilde hızdan yana sıkıntı çekmemek için,Honda Pcx yerine bu motoru almayı ciddi ciddi düşünüyorum.Aslında şuanda kullandığım Hyosung Gv 250'den de son derece memnunum,2 senede 30000km yi devirmişim şehir içi/dışı karışık kullanımda.Scarabeo'yu sadece şehir içinde kullanmak istiyorum,Gv şimdilik şehir dışına çıkacağım zaman kullanırım,elime biraz daha para geçincede Cbf 1000'e geçiş yaparım diyorum.Bakalım kısmet
    2012 model Scarabeo'ların Michelin Lastiklerle gelmesi gerçekten çok dahiyane bir yenilik.Hem bizi lastik masrafından kurtarmışlar hemde yol güvenliğimizi arttırmışlar,en önemlisi de budur.
    Bu motorda tek sıkıntım,çene açılır kask kullanmaktayım ve durduğumda kaskı taşımayı hiç sevmem,muhakkat motora kilitlerim.Sele altı aza daha geniş yapsalardı,arka çanyata da mont,dizlik,eldiven,bellik koyaydık ne iyi olurdu ya?
    Birde bu hafta içi İstanbul Anadolu/Avrupa fark etmez,gitsem aynı gün alıp dönebilirmiyim,stoklar da varmı dır,seo alan arkadaşlardan bilgisi olanlar?
    scarabeo yu aldıktan sonra uzun bir süre hyosung u ellemezsiniz,scarabeo alışkanlık yapacak bir motor buna emin olabilirsiniz,ferco bayilerini tek tek aramanız lazım ,albayraklar ı arayın derim
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Birde arkadaşlar,Scarabeo'sunu bana canlı gösterecek ve kısa bir tur atmama izin verecek olan var mı İstanbul'da? Karşısı burası fark etmez,hatta beraber süreriz benim gv'yi denemiş olursunuz,cruiser başkadır

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlarım selamlar,
    Dünya ne kadar küçükmüş... O çift bizdik, tesadüfen forumu okurken gördüm mesajını ve hatırladım. Biz o gün Bodrum turundan dönüyorduk. Sizde de Aprilia olunca beraber basarız diye sevindik ama gözden kayboldunuz. Biz genelde boş yollarda iki kişi 120-125 civarı gidiyoruz. Ben 100 kiloyum eşim 50 bir o kadar da yan çantalar ve arka topcase dolu gidiyoruz kamplara. Scarabeomuz dediğim gibi artık 20 bini devirdi 1 yıl içinde.

Tolme kardeşimin tavsiyeleri ve kullanım yorumları sayesinde aldım bu motoru ve o gün bugün kullanıyorum. İyi ki de almışım kendisine duacıyım. Bu kadar sağlam gaddar ve pratik bir makinem olmadı. (Tolga kardeşime bu arada buradan sevgi ve selamlar.) Hatta 2. motorum gs olmasına rağmen bunu daha çok kullanır olduk pratikliği ve ekonomik olması sebebiyle.Vakti zamanında da Tolme ile dağ bayır köy çok yol yaptık. Ben bu arada nişanlandım nişanlım da çok sevdi motoru ve üzerinden inmiyoruz desek yeridir. Bu gidişle 40 bine gelecek gibiyiz yıl sonuna kadar ha gayret. Onca basmamıza rağmen 3 lt civarı ve 125 lirayı geçmiyor km de. Yağ ve buji hariç hiç bir şeyi değişmedi. Acemilik zamanımda kötü lastik ve motoru tanımamamdan dolayı 3 kere düşmüştüm. Ufak tefek sinyal değişimi haricinde bir şey olmadı. Tek sorunum son zamanlarda motor sıcakken yokuş yukarı iki kişi zorlanır olduk sanırım kayış eskidi. Haliyle normalde 12 binde değişmesi gerekiyordu sanırım ve ben hala aynı kayıştayım. Değiştireceğim eli kulağında.
    Tüm dostlara selamlar...
    merhaba hocam

iyiki hakkınızda olumsuz birşey yazmadım

bu arada haliyle sizi evli sandım! nişanlınızla birlikte allah tamamına erdirsin diyorum yolunuz hep açık olsun..

o gün gerçenten izmire kadar rüzgar hiç dinmedi, özellikle sökeden sonra hele hele otobanda resmen çoştu..

arkanızdan yetişmek için bastım fakat daha yolumun uzun olması ve etrafın tadını çıkartmak bahanesiyle 80-90km gibi süratlerde hızımı korudum, arkadanızdan da birde maaşallah çektim

burada karşılaştığımıza çok sevindim bir gün görüşmek dileğiyle..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Alıntı audioslave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scarabeo yu sonuna kadar tavsiye ederim..

inanın scarabeo kullandıktan veya aldıktan sonra uzun yola onunla gideceksiniz

tabi cruriser başkadır..

williamwallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp XL 700
    Bu arada yarım kasklar çok rahat sığıyor sele altına eğer sığdıramıyorum diyorsanız kaskın ense kısmını direksiyon tarafına verin bir kere daha deneyin

Not: Scarabeo candır
    Ra_Messu bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda & Yamaha
    Bugun Ferco yetkilisiiyle yaptıgım telefon görüşmesinde öğrendim ki,suan için İstanbul sınırları içerisinde stokta hazır motor yok,İtalya 3 haftalık tatile girdiğinden en erken bayrama kadar yeni parti mal gelmeyecek,dolayısıyla satışa geçiş en etken Eylül ayının ilk haftasını bulacak gibi gözüküyor,kaparo da almiyorlar en azından önümüzdeki 2 hafta için.Bilginize arkadaslar.

Motosikleti
    beyler istanbulda scarabeo kullanan arkadaşlar!!

hangi servise gidiyorsunuz?

hangisine gittiniz?

izlenimleriniz nedir ?

gönül rahatlığıyla tavsiye edeceğiniz yer var mı ?

(ferco maslak hariç)

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Ferco yetkili servisleri arasında hiç düşünmeden Kadıköy Motor, Kadir usta'yı tavsiye ederim. Gözün kapalı güvenebilirsin. Kadıköy İtfaiyesinin yanındaki sokakta.

Motosikleti
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferco yetkili servisleri arasında hiç düşünmeden Kadıköy Motor, Kadir usta'yı tavsiye ederim. Gözün kapalı güvenebilirsin. Kadıköy İtfaiyesinin yanındaki sokakta.
    evet bende öyle duydum, kendisi ile irtibata geçtim

bakalım hayırlısı olsun

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250

Uploaded with ImageShack.us
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

Motosikleti
    @hattat hasan nickli arakdaşımız hasan da 2012 model scarabeo 200ie aldı

hayırlı uğurlu olsun..

Motosikleti
    hattat hasan arkadaşımızada hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binsin
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    sağolasın mustafa abi ve tolme abi eksik olmayın
    sayın tolme almama sebep olan kişilerin başında
    aydından alıp eşimle istanbula çok rahat geldik yakın zamanda fotoları paylaşırım inş.
    Tolme bunu beğendi.
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

Motosikleti
    Alıntı hattat_hasan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağolasın mustafa abi ve tolme abi eksik olmayın
    sayın tolme almama sebep olan kişilerin başında
    aydından alıp eşimle istanbula çok rahat geldik yakın zamanda fotoları paylaşırım inş.

bak sen!

aylar önce scarabeo 200 düşünüyorum abi dediğinde sakın şaşma demedimmi sana her aradığında hatta almadan bir kaç gün önce bile

ama şaka bir yana tolme tanıttı bu kasayı sağlamlığı kalitesi aşikardı orası başka

ben bindim çok beğendim doğrusu

haliyle birz yüksek devirlerde iş görüyor ama 19hp nin hakkını sonuna kadar veriyor . çok tatlı makina

geçen sene yuvacık gezisinde bir muhabbette

2011 kymco people ile karşılaştıran daha iyi olduğunu söyleyen bir adam var dı yaa! şaka gibi

inanın scarabeo200 e binmesin acayip morali bozulur

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak sen!

aylar önce scarabeo 200 düşünüyorum abi dediğinde sakın şaşma demedimmi sana her aradığında hatta almadan bir kaç gün önce bile

ama şaka bir yana tolme tanıttı bu kasayı sağlamlığı kalitesi aşikardı orası başka

ben bindim çok beğendim doğrusu

haliyle birz yüksek devirlerde iş görüyor ama 19hp nin hakkını sonuna kadar veriyor . çok tatlı makina

geçen sene yuvacık gezisinde bir muhabbette

2011 kymco people ile karşılaştıran daha iyi olduğunu söyleyen bir adam var dı yaa! şaka gibi

inanın scarabeo200 e binmesin acayip morali bozulur
    neredeyse beverly 250 ile aynı keyifte ve güçte diyebilirim,ara hızlanmaları yağ gibi

Motosikleti
    bugün 35 AV plakalı bir scarabeo geçti aliağanın içinden gri renkte ,eğer aramızdaysa selam olsun

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    herkese merhaba;
    arkadaslar gecen seneden beri scarabeo'nun takipcisiyim, 3-4 ay önce tam aliyordum fakat icimi bir seyler huzursuz etti ve korlas'tan geri ciktim. söyle 100.000 km'ler deviren bir beo'cu bulsamda iyice bi analiz edebilsem, benim icin beo'nun verileri tam istedigim gibi, idealimdeki scooter bu. kafamdaki tek sorun uzun km'ler sonunda olasi sorunlari varmidir, kronik ariza vs. kuryelikte kullanmayi düsünüyorum ve tüm masraflar bana ait oluyor. özet gec diyenler icin

arizasi, sikintisi vs var mi bu yakisiklinin? bakim maliyetleri beni üzer mi?

tüm beo'culara hayirli forumlar, iyi sürüsler ve tüm motorculara.

Motosikleti
    Scarabeo 200ie-2011
    Merhaba Tolme arkadaşım.Selamını aldım.O gördüğün bendim.Foruma yeni üye oldum fakat önceden de takip ederdim.ben şu an Yeni Foça dayım.Aliağaya gelince görüşmek dileğiyle iyi günler.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Valla 100 binlere henüz gelmedim ama 22 binlerdeyim. Özet olarak söylemek gerekirse 20 binde kayış değiştirdim (210 tl) debriyaj temizliği ve diger bakimlardan sonra makina neredeyse reset oldu, fişek gibi gitmeye başladı yeniden. Yokuşlari 2 kisi 70 km ile cikmaya basladik yine. Baya bir sevindirik oldum. Yakıt tüketimi de tekrar 3 litrelere düştü. Far gibi karenaj gibi parçaları korkunç derecede pahalı ama dikkatli kullanırsanız parça degisimine pek ihtiyac duymazsınız. Ancak araziye gelmez sanırım. Bizim buranın yolları maalesef ön karenajin defalarca yerinden çıkmasına hatta tırnaklarının kırılmasına sebeb oldu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)