Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kync43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia - scarabeo 200 ie
    Türkiye scarebeo satış miktarı konusunda bilgisi olan varmı ? Sahibinden ilanlarında yok denecek kadar az satılık ilanı var ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı kync43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye scarebeo satış miktarı konusunda bilgisi olan varmı ? Sahibinden ilanlarında yok denecek kadar az satılık ilanı var ..
    bu sene scarabeo 800 ile 1000 adet arası satar gibi geliyor sene başında ithal edilenler bildiğim kadarıyla bitti,tek tük bazı bayilerde var okadar,şuan motorun yenisi yok satıyor,bu yüzden millet 2.el e saldırdı ondan dolayı 2.elide fazla yok
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Ben de almak istiyorum ancak yok Eylül'de diyorlar.Şimdiden beyaz sipariş ettim bakalımkısmet.

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Bende Haziran sonundan beri büyük motora alternatif olarak bunu düşünüyordum, en sonunda 3 hafta önce sipariş verdim. Bu hafta teslim alacağım, gece mavisi rengini bej selesinden dolayı tercih ettim. Bakalım heycan dorukta bunca seneden sonra düşük cc enteresan olacak, Ağustos 15 gibi de bunla Çeşmeye gitmeye planım var, oralarda rahat olur. Diğer motor KTM 990 SMT, artık tarz farkını siz hesaplayın
    Tolme ve Ra_Messu bunu beğendiler.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Düşen euroyla fiyatı PS150i kadar oldu, mişlen lastiklerlerde var ne güzel dendi, motorda kıtlık var gelmiyor Türklerin kaderi bu heralde uygun fiyata motor alamamak

Motosikleti
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşen euroyla fiyatı PS150i kadar oldu, mişlen lastiklerlerde var ne güzel dendi, motorda kıtlık var gelmiyor Türklerin kaderi bu heralde uygun fiyata motor alamamak
    ferco yok satıyor şuan bildiğim kadarıyla ilk 6 ay için getirilenlerin hepsi satılmış durumda,yeni ithalat yapıldı gümrükten çıkmasını bekliyorlar
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    KTM 990 SMT 2010, Triumph Tiger 800 2014
    Geçen hafta sorduğumda Ağustos başı gümrükten çekilecek ve boşta olan siyah ve gri vardı, mavi tek bir tane kalmıştı. Kızıltoptak Korlas'a sormuştum. Beyaz yoktu.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    geçen hafta ben alacaktım hatta kamyondan indirilmelerini bekledim 6750tl gibi bir fiyata bıraktılar (kamyondan 3 renk indi birisi ayırtılmıştı zaten) , plaka masrafları derken elimde topcase parası bile kalmıyordu son anda vaz geçtim..

ama şunu diyim bu motor 10 tane psi150 eder onun sıfırına para vermek mantıklı değil kimse psi 150 ile kıyaslamasın! scarabeo çok farklı..

sporcity ile bodrumdan gelirken milas kavşağında scarabeo lu bi karı koca ile denk geldik ışıklarda konuştuk 1 yıldır bininyoruz 20bin km oldu çok memnunun dedi ve resmen yardırdı

çok rüzgar vardı ben arkalarından yetişmek için basmadım

ama scarabeo parasını sonuna kadar hak edencek bir scooter..

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen hafta ben alacaktım hatta kamyondan indirilmelerini bekledim 6750tl gibi bir fiyata bıraktılar (kamyondan 3 renk indi birisi ayırtılmıştı zaten) , plaka masrafları derken elimde topcase parası bile kalmıyordu son anda vaz geçtim..

ama şunu diyim bu motor 10 tane psi150 eder onun sıfırına para vermek mantıklı değil kimse psi 150 ile kıyaslamasın! scarabeo çok farklı..

sporcity ile bodrumdan gelirken milas kavşağında scarabeo lu bi karı koca ile denk geldik ışıklarda konuştuk 1 yıldır bininyoruz 20bin km oldu çok memnunun dedi ve resmen yardırdı

PS150 den 3.5 hp fazlası ve büyük teker boyutlarıyla bir kademe yukarıda ama bu motorun rakibi scarebeo ile aynı fiyata satılan(avrupada) Honda SH150i ve cc eksiğine rağmen Scarabeo'nun ana vatanı İtalyada bile satışları aprillia yı 2 ye katlamış durumda Bu yüzden SH 150 ile kıyaslanmalı... konfor sürüş ve dayanıklılık olarak İtalyanlar Honda demiş. Bi bildikleri var elbet diye düşünüyorum

Dizaynı eskimesine rağmen SH serisi avrupada efsane durumda. Ve okadar ünlü ki Yamaha Xenter150 yi yaparken 150 nin az üzeri hacim seçerek güç ve cc olarak bile birebir taklit etti. Türkiyede yamaha şuan F/P olarak ise pek iç açmıyor. Dizaynı çok başarılı özellikle orj yamaha ön camıyla ama +700 tl ye ragmen üzerinde berbet ötesi bir lastikle geliyor

Bizim sürücülerimiz çok saygısız ve özellikle uzun araçlarımız katil kılıklı olduğundan Aprillia nın ekstra gücü TR de çok elzem çoğu zaman japonlara göre

Scarabeo nun tek zaafı 12.000-15.500 civarına satılan ferco grubunun 250/300cc maxi scooterleriyle aynı biraz ucuk parça ve servis giderleri

Kabul etmek lazım 6750 ye almakla bitmiyor herşey

Motosikleti

dostum sportcity hayırlı olsun kazasız belasız bin,çok seri ve sağlam bir motor aldın güle güle kullan

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

PS150 den 3.5 hp fazlası ve büyük teker boyutlarıyla bir kademe yukarıda ama bu motorun rakibi scarebeo ile aynı fiyata satılan(avrupada) Honda SH150i ve cc eksiğine rağmen Scarabeo'nun ana vatanı İtalyada bile satışları aprillia yı 2 ye katlamış durumda Bu yüzden SH 150 ile kıyaslanmalı... konfor sürüş ve dayanıklılık olarak İtalyanlar Honda demiş. Bi bildikleri var elbet diye düşünüyorum

Dizaynı eskimesine rağmen SH serisi avrupada efsane durumda. Ve okadar ünlü ki Yamaha Xenter150 yi yaparken 150 nin az üzeri hacim seçerek güç ve cc olarak bile birebir taklit etti. Türkiyede yamaha şuan F/P olarak ise pek iç açmıyor. Dizaynı çok başarılı özellikle orj yamaha ön camıyla ama +700 tl ye ragmen üzerinde berbet ötesi bir lastikle geliyor

Bizim sürücülerimiz çok saygısız ve özellikle uzun araçlarımız katil kılıklı olduğundan Aprillia nın ekstra gücü TR de çok elzem çoğu zaman japonlara göre

Scarabeo nun tek zaafı 12.000-15.500 civarına satılan ferco grubunun 250/300cc maxi scooterleriyle aynı biraz ucuk parça ve servis giderleri

italya satış fiyatlarını karşılaştırmak lazım eminimki honda daha ucuzdur ,ayrıca italyada scooterler genel olarak şehiriçinde kullanıldığı ve trafik bizdeki gibi berbat olmadığı için adam 3-4bg lik güç fazlalığına ekstra para ödemek istemiyorda olabilir,birde seninde söylediğin gibi parça fiyatları hondanın daha uygun olur gibi geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

bu renk ne zaman gelicek acaba

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    Tolme ben almadan önce marmaris bayiinde bu renkden vardı, çok istemiştim ama 300 km uzaklık gözümü biraz korkutmuştu.sanki scarabeoya hangi rengi giydirsen yakışacak.
    Tolme bunu beğendi.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    arkadaslar bu scooter ile kuryelik yapilir mi? öyle 15 - 20 000 degil 150 000 - 200 000 km'ler icin nasil olur? ciddi ciddi almak istiyorum.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200

önce şunu diyim psi150 bir fiyaskodur..

sh150 tek tük türkiyeye gelmiş olan bir scooter

psi 150i italyada illaki ucuzdur ama türkiyeye geldiğinde psi150 den ucuz yapacaklarını hiç sanmam, 150cc bir scootere 8 bin tl gibi bir fiyat verirlerse şaşırmamak lazım

honda nın gözümden düşmesinin en büyük sebebi gözümle şahit olduğum ve kendi düştüğüm yağ yakma sorunudur

dylan 150 yi 20-30 bin li km lerde yğ yakarken görmek

kendi innovalarımın 20bin km sonra ciddi yağ eksiltmesi

cbf 150 yi biliyoruz

bu durum benim gibi honda cub aşığı birisini soğuttu

eski hondlar gibi değil artık şimdikiler, genetiği çok bozuldu.. japonlar paraya, fasona tama eder oldu..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:37 ----------

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum sportcity hayırlı olsun kazasız belasız bin,çok seri ve sağlam bir motor aldın güle güle kullan

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

italya satış fiyatlarını karşılaştırmak lazım eminimki honda daha ucuzdur ,ayrıca italyada scooterler genel olarak şehiriçinde kullanıldığı ve trafik bizdeki gibi berbat olmadığı için adam 3-4bg lik güç fazlalığına ekstra para ödemek istemiyorda olabilir,birde seninde söylediğin gibi parça fiyatları hondanın daha uygun olur gibi geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:37 ----------

http://new.motowest.lv/uploads/motot...68e94665d0.jpg

bu renk ne zaman gelicek acaba
    çok teşekkür ederim tolga iyi dileklerin için..

(ayrıca o rek gözümün önünde kamyondan indi fakat ayırtılmıştı )

gerçekten seri bir model ve yakıtıda oldukça ekonomik

honda türkiyedeki parça satış konusunda en sağlam firma türkiyeye gelen modellerin vidası dahi özel genuine poşetinde geliyor.. yağ eksiltme ah

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:41 ----------

Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu scooter ile kuryelik yapilir mi? öyle 15 - 20 000 degil 150 000 - 200 000 km'ler icin nasil olur? ciddi ciddi almak istiyorum.
    scarabeo kuryeliğin hasını yapar cbf150 ile 3 kez motor sıfırlatırsın ama scarabeo kayış ve ağır bakımla uzun km ler devam eder, tapa gaz giden bir cbf150 den de az yakar. fakat fakati var

bakım ve parça masrafları dez avantaj olacaktır.. aldığın zaman kesinlikle kaza yapmaman lazım bakımlarını düzenli yapman lazım

Bordo/patlıcan moru karışmı rengi çok beğendim yahu!

scarabeonun sele altında falan bagajı var mı acaba?

Motosikleti
    Şu an yok.

Dostlarım selamlar,
    Dünya ne kadar küçükmüş... O çift bizdik, tesadüfen forumu okurken gördüm mesajını ve hatırladım. Biz o gün Bodrum turundan dönüyorduk. Sizde de Aprilia olunca beraber basarız diye sevindik ama gözden kayboldunuz. Biz genelde boş yollarda iki kişi 120-125 civarı gidiyoruz. Ben 100 kiloyum eşim 50 bir o kadar da yan çantalar ve arka topcase dolu gidiyoruz kamplara. Scarabeomuz dediğim gibi artık 20 bini devirdi 1 yıl içinde.

Tolme kardeşimin tavsiyeleri ve kullanım yorumları sayesinde aldım bu motoru ve o gün bugün kullanıyorum. İyi ki de almışım kendisine duacıyım. Bu kadar sağlam gaddar ve pratik bir makinem olmadı. (Tolga kardeşime bu arada buradan sevgi ve selamlar.) Hatta 2. motorum gs olmasına rağmen bunu daha çok kullanır olduk pratikliği ve ekonomik olması sebebiyle.Vakti zamanında da Tolme ile dağ bayır köy çok yol yaptık. Ben bu arada nişanlandım nişanlım da çok sevdi motoru ve üzerinden inmiyoruz desek yeridir. Bu gidişle 40 bine gelecek gibiyiz yıl sonuna kadar ha gayret. Onca basmamıza rağmen 3 lt civarı ve 125 lirayı geçmiyor km de. Yağ ve buji hariç hiç bir şeyi değişmedi. Acemilik zamanımda kötü lastik ve motoru tanımamamdan dolayı 3 kere düşmüştüm. Ufak tefek sinyal değişimi haricinde bir şey olmadı. Tek sorunum son zamanlarda motor sıcakken yokuş yukarı iki kişi zorlanır olduk sanırım kayış eskidi. Haliyle normalde 12 binde değişmesi gerekiyordu sanırım ve ben hala aynı kayıştayım. Değiştireceğim eli kulağında.
    Tüm dostlara selamlar...

Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlarım selamlar,
    Dünya ne kadar küçükmüş... O çift bizdik, tesadüfen forumu okurken gördüm mesajını ve hatırladım. Biz o gün Bodrum turundan dönüyorduk. Sizde de Aprilia olunca beraber basarız diye sevindik ama gözden kayboldunuz. Biz genelde boş yollarda iki kişi 120-125 civarı gidiyoruz. Ben 100 kiloyum eşim 50 bir o kadar da yan çantalar ve arka topcase dolu gidiyoruz kamplara. Scarabeomuz dediğim gibi artık 20 bini devirdi 1 yıl içinde.

Tolme kardeşimin tavsiyeleri ve kullanım yorumları sayesinde aldım bu motoru ve o gün bugün kullanıyorum. İyi ki de almışım kendisine duacıyım. Bu kadar sağlam gaddar ve pratik bir makinem olmadı. (Tolga kardeşime bu arada buradan sevgi ve selamlar.) Hatta 2. motorum gs olmasına rağmen bunu daha çok kullanır olduk pratikliği ve ekonomik olması sebebiyle.Vakti zamanında da Tolme ile dağ bayır köy çok yol yaptık. Ben bu arada nişanlandım nişanlım da çok sevdi motoru ve üzerinden inmiyoruz desek yeridir. Bu gidişle 40 bine gelecek gibiyiz yıl sonuna kadar ha gayret. Onca basmamıza rağmen 3 lt civarı ve 125 lirayı geçmiyor km de. Yağ ve buji hariç hiç bir şeyi değişmedi. Acemilik zamanımda kötü lastik ve motoru tanımamamdan dolayı 3 kere düşmüştüm. Ufak tefek sinyal değişimi haricinde bir şey olmadı. Tek sorunum son zamanlarda motor sıcakken yokuş yukarı iki kişi zorlanır olduk sanırım kayış eskidi. Haliyle normalde 12 binde değişmesi gerekiyordu sanırım ve ben hala aynı kayıştayım. Değiştireceğim eli kulağında.
    Tüm dostlara selamlar...
    Nice kilometrelere diyelim 1 yılda 20 bin çok iddialı bir kullanım. ekonomisi de eklenince scarabeo dan inmez olduk demişşiniz. sakıncası yoksa bmw f650 nizin ortalama yakıtını sorabilirmiyim. Uzun yol ve şehir içinde...

Motosikleti
    Şu an yok.
    Nice kilometrelere diyelim 1 yılda 20 bin çok iddialı bir kullanım. ekonomisi de eklenince scarabeo dan inmez olduk demişşiniz. sakıncası yoksa bmw f650 nizin ortalama yakıtını sorabilirmiyim. Uzun yol ve şehir içinde...
    Teşekkür ederim. Evet, doğrusunu isterseniz daha tam bir yılı bile doldurmadım sanırım. GS'in yeri ise apayrı...Araçla çok sıkıcı olabilecek yerlere GS ile gidiyoruz. Scarabeo ile gözümün kestiremeyeceği uzak noktalara GS ile çok rahat gidiyoruz. GS şehir içinde 5,5 lt, şehir dışında 4-4.5 lt civarı yakıyor, Scarabeo ise 3, bilemedin 3.5 lt. yakıyor en fazla. 500-600 km lik mesafeleri güle oynaya bitiriyoruz. Scarabeo yu daha çok kısa mesafeli gidişlerde kullanıyoruz. (Örneğin günde 200-300 km civarı) Hafta sonları Scarabeo ile 400 km yapıp geliyoruz. (Kuşadası-Bodrum ya da Kuşadası Datça) Bazan Çeşme yarımadasını boydan boya turluyoruz.

Motosikleti
    Alıntı imza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda maslak merkez servisteki arkadaşım kuryelerinde kullanmaya başladığını söylemişti ama bakım masrafları ybr ye göre daha yüksek olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Alıntı baskentli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scarabeonun sele altında falan bagajı var mı acaba?
    sele altına yarım kask sığıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:10 ----------

Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlarım selamlar,

Tüm dostlara selamlar...
    nişanlın hayırlısı olsun engin abi,mutluluklar dilerim ,sevgiler selamlar bizdende

kync43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilia - scarabeo 200 ie
    2 yıllık ne almalıyım azabından 11 gün önce scarabeomu alarak kurtuldum. Şimdide sıra monta geldi.Revit tarmac H2-black 340 TL lik fiyatıyla ne dersiniz? Alternatif daha ekonomik alınabilecek bir mont varmı? Tecrübeli arkadaşlar buna ne der acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)