Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı llaw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    B*k böcüğümü Ağustos'un 19'unda İstanbul'dan aldım, hiç görmeden -burada yazılanlar sayesinde -parasını yatırıp aldığım motosiklet daha tecrübeli -ben 34 yaşımda ilk defa motorlu bir araç kullanıyorum- bir arkadaşım tarafından Safranbolu'ya getirildi. Burada biraz bindikten sonra Ankara'ya gittim -220 km- orada biraz daha kullanıp 950 km'de 1000 bakımını 75 TL'ye Ankara Rider'da yaptırdım -35 TL yağ, 4o TL filtre- sonra Safranbolu'ya geri döndüm. 1270 kmdeyim ve başka bir motosikletle karşılaştırma şansım olmasa da bayi de ilk gördüğüm andan beri mükemmel bir şeçim yaptığımı düşünüyorum. Yakıt konusunda herhangi bir ölçümüm olmadı benzinlik görünce alıyorum, herhalde az yakıyordur En başta Tolme olmak üzere buraya yazan herkese teşekkürler.
    motorunuz hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız binin ,ilerde başka motorlarla karşılaştırma şansınız olduğunda motorunuzun kıymetini tekrar anlayacağınıza eminim, şuana kadar kullandığım scooterler içinde en titreşimsiz ,kullanımı kolay ,kategorisindeki diğer scooterlere hatta birçok vitesliye göre daha çabuk hızlanan ve en az yakan scooter scarabeo,bu motoru almadan önce italyan motorları hakkında biraz ön yargıya sahiptim ama bu motoru kullandıktan sonra bundan sonra alacağım motosikletimde büyük ihtimal piaggio grubundan olacaktır,aslında türkiyeye getirilirse scarabeo 500 ü almak istiyorum ama ithal edilmezse onun yerine beverly 500 veya beverly 300 tercihim olacak,sizde deneyimlerinizi düşüncelerinizi bizlerle paylaşırsanız bu başlık altında güzel bir bilgi birikimi elde etmiş oluruz,buda şuanki scarabeo sahipleri ve ileride scarabeo alacak bütün kullanıcıların çok işine yarayacaktır,lütfen bütün bu başlığı okuyan ve scarabeo sahibi olan arkadaşlarda zaman zaman düşünce ,tecrube ve izlenimlerini bizlerle paylaşsınlar,paylaşım ne kadar çok olursa ,bilinmeyende okadar azalıcaktır,bende paylaşımda bulunan herkese teşekkür ederim
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sasuke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e.
    Herkese selamlar...Benim motor 5000 k.m. oldu ve şu ana kadar hiç bir sıkıntı yaşatmadı...İşyerimize yeni bir arkadaş alındı ve kilosu ve boyu gayet yerli yerinde...Ben 84 kilo, diğer arkadaş 130'a yakın ve deneme sürüşü yapmak için kendisini artçı olarak aldım ve yaklaşık 1 saat dolaştık; genel toplamda 220 kiloya yakın olarak 80-90 arası hızlanmaya gayet normal olarak çıkan motor, 90'lardan sonra hızlanma işini birazcık yavaşlattı fakat kendi dayanakları doğrultusunda kararlı bir şekilde hızlanmaya devam etti...Bilenlere örnek olması bakımından, çayırbaşı'ndan hacıosman bayırını artçımla çıktım...pek dik bir yokuş sayılmaz ama gene de test için elverişli bir yokuş sayılır ve motor 90 gibi bir hızla rahatça bayırı tamamladı...bundan cesaret alarak daha dik bir yokuş olan maslak gazeteciler sitesi ilersindeki yokuşa yöneldim ve motor orda da gayet sıkıntısızca işimizi gördü...son yokuş beni korkutuyordu ama scarabeo gayet yeterli ölçüde bu yokuşuda tamamladı...Sanırım ilk ve son artçımdı yeni işe başlayan arkadaşım=) belki de 6000 bakımından sonra bu testi tekrarlayabilirim ki bu haliyle bile bana gayet yeterli geldi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:50 ----------

Ayrıca rüyalarımda gilera nexux 500 görüyorum. Sonra usulca sahibinden adlı siteye yöneliyorum ve usul usul ilanları kontrol ediyorum...Bu rüyalar insan bünyesinde oldukça etkili gibi... Fakat en az 2 sene scarabeomdan ayrılmam...Aramız oldukça iyi kendisiyle...

Motosikleti
    arkadaşlar 100 den sonra devirden dolayı torkta kuvvetlenme oluyor en uzun rampaları bile 2 kişi (80 kilo ben + 55kilo eşim) 100ün altına inmeden çıkabiliyorum,rampaya girerken süratinizin 100-105 km civarında olması gerekiyor,geçen hafta çevre yolunda bornova buca arasındaki rampayı devamlı 110km süratle tırmandım ,bunu nasıl yapıyor bende şaştım açıkçası,arabaların bile bir çoğu yetişemiyor,ama düşük süratte girerseniz aynı rampada süratim 80 e kadar düşüyor
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Merhaba Tolme, bana göre de sınıfının iyi makinalarından. Bu arada sizin izmir ne pahalıymış! moto*** isimli bir firmaya sordum Ferco da 100 avro olan yan ayak orada 180 avro. Aklında olsun 2. el veya ferco fiyatından bizim motorlar için ayak satan olursa alacağım. Şehir farketmez. Sağlıcakla.

grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motopit serdar abi bana dedi 180 avro dedim abi kapat telefonu ... ferco daha ucuz demek ki ?

Motosikleti
    Alıntı proman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Tolme, bana göre de sınıfının iyi makinalarından. Bu arada sizin izmir ne pahalıymış! moto*** isimli bir firmaya sordum Ferco da 100 avro olan yan ayak orada 180 avro. Aklında olsun 2. el veya ferco fiyatından bizim motorlar için ayak satan olursa alacağım. Şehir farketmez. Sağlıcakla.
    aslında fiyat farkı olmaması lazım ,belki ürünü motopit daha önce pahalı fiyattan stoğuna almış olabilir,serdar beyle görüşerek olay çözümlenebilir

sasuke - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e.
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 100 den sonra devirden dolayı torkta kuvvetlenme oluyor en uzun rampaları bile 2 kişi (80 kilo ben + 55kilo eşim) 100ün altına inmeden çıkabiliyorum,rampaya girerken süratinizin 100-105 km civarında olması gerekiyor,geçen hafta çevre yolunda bornova buca arasındaki rampayı devamlı 110km süratle tırmandım ,bunu nasıl yapıyor bende şaştım açıkçası,arabaların bile bir çoğu yetişemiyor,ama düşük süratte girerseniz aynı rampada süratim 80 e kadar düşüyor

yokuşa hızlı girildiğinde ok gibi çıkıyor=) fakat ben artçı arkadaşımla hemen yokuşun başında kalktık, hızlı girmedik... bayağı uzun ve dike yakın yokuşu gayet güzelce, uygunca hızlanarak çıktık...ikinci denemem gayet dik bir yokuştu ve bayağı uzundu, orayada hızlanmadan başladık ve gene beni tatmin etti...6000 bakımından sonra tekrar ufak bir deneme yapacağım=)

volkanabur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla scarabeo 200i
    yaklaşık 1 ay önce bi sorun yaşadım anca fırsat bulup yazabiliyorum.radyatörün fanı takılı kaldı devamlı çalışıyo.bu arada kırmızı renkli arıza lambası yanıyor.kontak kapatıyom duruyo açıyom devamlı çalışıyor.servis en yakın kuşadasında bastım gittim.neyse sorunun çıkabilceği iki yer var zaten ya fan müşürü yada termostat arızası.termostat vanası gevşediği için olmuş neyseki altan usta çabuk buldu.ve tekrar scarabeo aşkı kaldığı yerden devam etmeye başladı

dix1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar selam bu yeni model ne zaman çıkacak bilen varmı acaba?

Motosikleti
    Alıntı dix1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam bu yeni model ne zaman çıkacak bilen varmı acaba?
    ferco motor bildiğim kadarıyla 2011 modellerin hepsini bitirdi ,önümüzdeki sezon için yeni ithalatlların yeni kasa geleceğini düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:58 ----------

Alıntı volkanabur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaklaşık 1 ay önce bi sorun yaşadım anca fırsat bulup yazabiliyorum.radyatörün fanı takılı kaldı devamlı çalışıyo.bu arada kırmızı renkli arıza lambası yanıyor.kontak kapatıyom duruyo açıyom devamlı çalışıyor.servis en yakın kuşadasında bastım gittim.neyse sorunun çıkabilceği iki yer var zaten ya fan müşürü yada termostat arızası.termostat vanası gevşediği için olmuş neyseki altan usta çabuk buldu.ve tekrar scarabeo aşkı kaldığı yerden devam etmeye başladı
    her motor ufak şakalar yapabiliyor,geçen ay bende buna benzer bişi yaşadım sorun sigorta kutusu oksitlenmiş ,temizleyici spreyle fısfısladı servis ,aynen yola devam

Motosikleti
    Şu an yok.
    Benim de biliyorsunuz yağ hortumu yerinden çıkmış ve segmanların içine ettiğimi düşünmeme sebep olmuş ve yüreğimi ağzıma getirmişti. Butarz küçük şakalar yapabiliyor evet.

Kış geliyor o yüzden Givi'nin 52 cm'lik yüksek camını sipariş vermiştim hala gelmedi. Benim gibi yaz kış demeden motordan inmeyenler soğuk havalarda bence yüksek cam şart. Varsın performansı biraz etkilesin, zatüre olmaktan iyidir. Yaz geldimi daha orjinal bir şey düşüneceğim.

Motosikleti
    scarabeo 200 ie
    Tüm Scarabeo'culara selam olsun,
    Yaklaşık iki ay önce bir scarabeo 200 ie sahibi oldum. Şu an 700 km'de . Motorumdan memnunum, her ne kadar yakıt konusunda bahsettiğiniz değerleri yakalayamasamda. Ne kadar sakin kullansamda 100 km'de 3,2 litreden aşağı inemedim. Sizlere bir sorum olacak motoru aldığımdan beri giderken disklerden geldiğini düşündüğüm bir tıss sesi oluyor ( metal sürtme sesi ) sizin motorlarda da var mı ? Acaba yakıt tüketiminin çok luğunun sebebi bu mu diye düşünüyorum. Bin bakımından sonra yakıt tüketimi düşüyor mu ? bunu da merak ediyorum. Bu gün lastiklerimi michelin city grip lerle değiştirdim. Orjinalleri ile su da dans ediyordum...Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim... Hepinize kazasız günler dilerim...

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    1 aydır biniyorum, daha ilk km'den beri disklerden ses geliyor.Servise söyledim birşey yapamayız dedi..ikinci gün yağ damlatıyordu, götürdüm conta değiştirdiler hallettiler.1000 bakıma girecek umarım şu disk sesi halledilir.
    Bu arada lastikler cidden su kayağı gibi, siz nerden, ne fiyata aldınız city gripleri ?

dix1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben pcx düşünüyorum açıkçası ama scarabeo da hoş bir cihaz ve 200cc civarında hız konusunda iyi ama pcx de şekil olarak daha modern kararsız kaldım.

Motosikleti
    scarabeo 200 ie
    Alıntı rottice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 aydır biniyorum, daha ilk km'den beri disklerden ses geliyor.Servise söyledim birşey yapamayız dedi..ikinci gün yağ damlatıyordu, götürdüm conta değiştirdiler hallettiler.1000 bakıma girecek umarım şu disk sesi halledilir.
    Bu arada lastikler cidden su kayağı gibi, siz nerden, ne fiyata aldınız city gripleri ?
    Bostancı Buz motordan aldım ikisinin peşin fiyatı 280tl taksitli 320tl. Motor kendine geldi, çok tedirgin oluyordum...

Motosikleti
    KTM 125 DUKE
    Gittim sordum 290 tl nakit, 330 taksitli fiyat aldım...Bu arada ön lastiği 110 yapayım dedim o zaman fiyat 330 nakit oldu.Ön 110 arkayı ise 130 yapsak çok fark olur mu ?

Motosikleti
    Alıntı yakkari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm Scarabeo'culara selam olsun,
    Yaklaşık iki ay önce bir scarabeo 200 ie sahibi oldum. Şu an 700 km'de . Motorumdan memnunum, her ne kadar yakıt konusunda bahsettiğiniz değerleri yakalayamasamda. Ne kadar sakin kullansamda 100 km'de 3,2 litreden aşağı inemedim. Sizlere bir sorum olacak motoru aldığımdan beri giderken disklerden geldiğini düşündüğüm bir tıss sesi oluyor ( metal sürtme sesi ) sizin motorlarda da var mı ? Acaba yakıt tüketiminin çok luğunun sebebi bu mu diye düşünüyorum. Bin bakımından sonra yakıt tüketimi düşüyor mu ? bunu da merak ediyorum. Bu gün lastiklerimi michelin city grip lerle değiştirdim. Orjinalleri ile su da dans ediyordum...Sorularımı yanıtlarsanız sevinirim... Hepinize kazasız günler dilerim...
    tıss sesi frenleri sıktığında geliyorsa normal bizdende geliyor ,lastikleri değiştirmen çok iyi olmuş motorunun artık daha dengeli ve daha iyi yol tutuşu olduğunu göreceksin,1000km den sonra yağ değişecek ozaman değerlerin dahada düşer birde 90km yi geçmemen lazım ,trafik yoğunluğuda çok büyük etken benzinde eğer dur kalk çok yapıyorsan benimde bazen 3 litrelere ulaşıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:10 ----------

Alıntı rottice adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    frenleri sıktığında eğer ciyaklama sesi geliyorsa büyük ihtimal fren pabuçlarınla ilgili bir sorun var,başka bir forumda okuduğuma göre fren pabuçlarını EBC marka ile değiştirenler bu sorundan kurtulduğunu söylüyordu,engin abiye danışalım onun görüşleri bizleri daha doğru yönlendirir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:15 ----------

Alıntı dix1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben pcx düşünüyorum açıkçası ama scarabeo da hoş bir cihaz ve 200cc civarında hız konusunda iyi ama pcx de şekil olarak daha modern kararsız kaldım.
    eğer pcx alırsan scarabeo ile adam yanından vınn diye geçer ve sen arkasından acı bir gülümseme ile bakarsın dostum ,eğer scarabeo yu sen alırsan her pcx in yanından geçerken sen onlara bakarak mutlu bir şekilde gülümsersin

Motosikleti
    scarabeo 200 ie
    tıss sesi frenleri sıktığında geliyorsa normal bizdende geliyor ,lastikleri değiştirmen çok iyi olmuş motorunun artık daha dengeli ve daha iyi yol tutuşu olduğunu göreceksin,1000km den sonra yağ değişecek ozaman değerlerin dahada düşer birde 90km yi geçmemen lazım ,trafik yoğunluğuda çok büyük etken benzinde eğer dur kalk çok yapıyorsan benimde bazen 3 litrelere ulaşıyor

ses sürekli geliyor bu benim ilk motorum o yüzden bu konularda tecrübesizim buz motordaki çocuğa sordum normal dedi sürter ama ne kadar doğru bilemiyorum...

volkanabur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aprilla scarabeo 200i
    bu ön diskten gelen tıs sesi bendende geliyo.temizleyici sprey falan dedi servis bi işe yaramıyo.bi arkadaşımdada scarabeo var o balatalaro söktürdü onun yerine debriyaj balatası taktırdı ses kalmadı onunkinde ama ben cesaret edemiyorum.galiba böyle bi uygulama garanti şartlarınıda geçersiz kılacak.bu sürtünme metal sesine bi çare bulan varsa paylaşırsa çok sevinirim

Motosikleti
    Şu an yok.
    Konuyu tam anlayamadım ama sanırım fren yapınca balatalardan gelen sesten bahsediyoruz. Şayet durum bu ise bende 8000 km den sonra ortaya çıktı ve ne yazık ki sık fren yapmaktan arka balataları erken bitirdiğimi öğrendim. (1 mm den az kalmış neredeyse demire dayanmıştı, ses bundan çıkıyormuş) 75 liraya çiftini orjinaliyle değiştirdim ses mes kalmadı gitti. Sizin de ön fren balataları bitmiş olabilir ama motor yeniymiş niye gitsin??

Tolme'nin kıyaslaması doğru hatta az bile olmuş. Değil PCX, PCİ bile alsan ne HP ne tork ne de son sürat bakımından Scarabeo'nun eline su dökemez. Artı büyük jant olayı artısı. 2 kişi çok rahat 130-140 ları gören ve bir o kadar az yakan (100 km/2.7 lt gibi) bir motorumuz var. Evet görüntü itibariyle onlar daha hoş olabilir ama görünüşler genelde aldatır maalesef

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)