Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aprillia Scarabeo 200ie Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    engin abi süper gezi olmuş valla çok özendim benim antalyaya giderken kullandığım yolun neredeyse yüzde 90 nını sende gezmişsin ,aşırı sıcak ve uzun rampalı dağ tırmanışlarında zaman zaman durup mola vermekte fayda var sonuçta 180cc lik motor bende fethiyeden korkuteline giderken tırmandığım uzun rampalı dağda 2 kez durdum çünkü km lerce rampa çıkılıyor hemde 2 kişi ,motorun dediğin gibi hararet yapması normal,valla özendim şimdik böyle olmadı köftelerde mükemmel görünüyor :D

bendende eski resimler

bu kadar köfte kokusuna kesin az sonra metehan gelir :D
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    grognard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    metehandro değil de yavrusu olarak ben geldim...

ağlayasım var..

aga hadi gidelim kofte için sürelim...

hihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    yurdukoru gayet güzel gezi yapmışsın.bu kadar uzun olmasada bayramda bende seninkine benzer bi gezi planlıyorum.uğradığın bana uzak maalesef, alternatif bi köfteci bulucaz artık.sizdede aynısı oluyormu bilmem ama, arkamda oturanların çukurlardan geçerken amörtisörlerin daha çok vurduğundan bahsetmesi.halbuki bende bi rahatsızlık sözkonusu değil.acaba amörtisör ayarlarıylamı oynamalıyım.sertliği 2. kademede.sizinkiler nasıl.

Motosikleti
    Alıntı hihi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurdukoru gayet güzel gezi yapmışsın.bu kadar uzun olmasada bayramda bende seninkine benzer bi gezi planlıyorum.uğradığın bana uzak maalesef, alternatif bi köfteci bulucaz artık.sizdede aynısı oluyormu bilmem ama, arkamda oturanların çukurlardan geçerken amörtisörlerin daha çok vurduğundan bahsetmesi.halbuki bende bi rahatsızlık sözkonusu değil.acaba amörtisör ayarlarıylamı oynamalıyım.sertliği 2. kademede.sizinkiler nasıl.
    bende kademe 3 te ,eğer artçılı biniyorsan kademeyi 3 veya 4 e getirmeni tavsiye ederim ozaman amortisör vurma olayın bitecektir,tek kişide zaten hissetmen mümkün değil
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

Motosikleti
    Şu an yok.
    Dostum iyi dileklerin için teşekkür ederim, inşallah beraber de gezeriz denk getirebilirsek ortalarda bir yerde buluşuruz.
    Aslında yakıt yetse düz yolda hiç durmadan dinlenmeden gidecek, lakin depo malum 8,5 litre, en fazla 300 km gidebiliyoruz. Doğrusu yola çıkmadan önce bana da fazla görünmüştü ama sonra nasıl geçti anlamadım. Zaten normal araç gibi 80-90 ile gittiğinizden ve en ufak bir titreşim bile olmadığından yollar akıp gidiyor, yormuyor. Tek sorun rüzgar, Allahtan fazla rüzgar çıkmadı seyahatin güney kısmında. Ancak Çeşme Alaçatı arası adamı aptala çevirecek tarzda rüzgarlıydı, yeri geldi motor devrilecek sandım. Zaten tevekkeli değil dev gibi yel değirmenleri, surf vs ne ararsan orda rüzgarla ilgili.
    Amortisör bende hep 4 te duruyor. Yani hiç değiştirmedim. İki kişi de olsa en ufak bir vurma yapmadı. Yanlız 2 kişi binince artçım Türkiye standartlarına göre çok zayıf bir arkadaş (45 kilo bayan) olmasına rağmen Chevrolet gibi oldukça yaylana yaylana gidiyor ki gayet hoş oluyor. Yollarımız maalesef rezil, hele hele bu adanınki kadar rezil yollar ben Türkiye'de hiç bir yerde görmedim, yamalı bohça gibi, kazılmadık ellenmedik bir metre bulamazsın. Burası daha çok KLE 500 tarzı enduro kros tarzı motorlara uygun bence. Bu motorun yapıldığı yer olan İtalya'da sanırım yollar kaymaktır, ondan bu kadar sert geliyor bize.

engin abi süper gezi olmuş valla çok özendim benim antalyaya giderken kullandığım yolun neredeyse yüzde 90 nını sende gezmişsin ,aşırı sıcak ve uzun rampalı dağ tırmanışlarında zaman zaman durup mola vermekte fayda var sonuçta 180cc lik motor bende fethiyeden korkuteline giderken tırmandığım uzun rampalı dağda 2 kez durdum çünkü km lerce rampa çıkılıyor hemde 2 kişi ,motorun dediğin gibi hararet yapması normal,valla özendim şimdik böyle olmadı köftelerde mükemmel görünüyor :D
    Tolgacım o geziye sanırım babanla çıkmışsın. Ne mutlu sana. Üstelik aynı köftecide yemişsin. Ama ne köfteydi ne piyazdı dimi?

Valla sizi çağırıp duruyorum ben de işte denk getiremiyoruz izin günlerimizi. Ama söz bir sonrakine beraber çıkalım, çılgın bir projem var buluşunca detaylı anlatırım..(2. boğaz kanalı ya da kuzeyden güneye kanal falan açmıycam Hemşin Fırtına Vadisine gidelim diyecektim ) Bence bu motor rahat Türkiye'yi turlar. Tek korkum ara ara karşımıza çıkan yoldaki motor yağı birikintileri. Hiç bir kurtuluşu yok direk motoru alaşağı ediyor. O kadar uzun seyahatta karşıma çıkmadı da geçende tam şehir içinde farketmeden su sanıp motor yağının içine girmişim, resmen buz pateni yaptım, motorun kıçı başka önü başka tarafa gitti. Allah'tan süper yavaş gidiyordum 10 km/h bile yoktu da ucuz atlattım...

sabah erkenden adaya gelicem abi...musaisen goruselim...

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı grognard adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sabah erkenden adaya gelicem abi...musaisen goruselim...
    Tamam istediğin zaman atla gel sabah çayı içelim turlarız biraz hem.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Bu arada 6.000 bakımdan sonra motor tekrar açıldı, coştu, fıttırdı. Bakım 80 lira tuttu. Otobanda merak edip bastım, 20 beygirin hakkını tekrar vermeye başladı, tabi basınca benzini de biraz içti o ayrı mesele. Hava filtresini düzenli temizlemek lazım sanırım.

Ayrıca normalde bu tarz uzun bir seyahatı arabayla yapsam korkunç yorar beni virajlardan ve uzun süre daracık bir kutunun içinde kapalı gitmekten ötürü. Temiz havamıdır nedir bilmem en ufak bir yorgunluk yoktu eve vardığımda uyku hariç. Titreşimsiz bir makine olması bence en büyük artısı bunun. Bence bilinçli kullanılırsa yormadan Rize Çamlıhemşin'e bile gider gelir ki yapacağım onu da Allah izin verirse...

Motosikleti
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada 6.000 bakımdan sonra motor tekrar açıldı, coştu, fıttırdı. Bakım 80 lira tuttu. Otobanda merak edip bastım, 20 beygirin hakkını tekrar vermeye başladı, tabi basınca benzini de biraz içti o ayrı mesele. Hava filtresini düzenli temizlemek lazım sanırım.

Ayrıca normalde bu tarz uzun bir seyahatı arabayla yapsam korkunç yorar beni virajlardan ve uzun süre daracık bir kutunun içinde kapalı gitmekten ötürü. Temiz havamıdır nedir bilmem en ufak bir yorgunluk yoktu eve vardığımda uyku hariç. Titreşimsiz bir makine olması bence en büyük artısı bunun. Bence bilinçli kullanılırsa yormadan Rize Çamlıhemşin'e bile gider gelir ki yapacağım onu da Allah izin verirse...
    bende bugün hava filitresini temizledim,3000km dir temizlemiyordum ,süngerin üstü çamur gibi olmuş ilk defa bu kadar pislendiğini gördüm,temizleyip taktıktan sonra panter gibi oldu tekrar ,karadeniz gezisi bende çok istiyorum ama yağışlı havasından dolayı pek gözüm yemiyor ama ileride bende muhakkak gideceğim,yarına kardeşim ile bir rota planladık aksilik olmazsa sabahtan yola çıkacağız,gelişmeleri sizlerle paylaşırım, görüşmek üzere

Motosikleti
    herkesin ramazan (şeker) bayramını en içten dileklerimle kutlarım,bu arada antalya'dan sevgiler selamlar

Motosikleti
    Şu an yok.
    Bir yerlere yağmur yağıyor yoksa planımda büyük proje vardı. Ben bir Aydın-Nazilli tarafına annemlere gidip geleceğim. Daha sonra yağmur olmazsa hedef baştan başa akdeniz. Kemer Olimpos tarafından başlamak istiyorum İsteyenler istedikleri yerde takılabilirler. Grognard bu senlik bence, umarım bu sefer gelirsin

Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkesin ramazan (şeker) bayramını en içten dileklerimle kutlarım,bu arada antalya'dan sevgiler selamlar
    İyi tatiller.

Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    bütün arkadaşların ramazan bayramını kutluyorum.sağlıklı kazasız belasız bi ömür diliyorum.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Arkadaşlar bu Scarabeo 500' lerin eski kasasını kullanan, bilen var mı? Burada bir kaç tane gördüm ve üzerine oturdum, müthiş konforlu bir motor. 2 yan bir de topcase ile dehşet bir bagaj hacmi ve ev koltuğunu aratmayacak yumuşaklıkta bir selesi var. Acaba neden 2.elleri o kadar düşük, çok mu yakıyor yoksa parçası mı bulunmuyor bileniniz var mı? (2004 modelleri 6 civarı) Ayrıca yeni kasası şık olsa da bizimkine çok yakın pek bir fark yok gibi görünüş olarak, oysa eski kasası Goldwing, LT1200 ayarında rahat ve cüsseli.

abi ben bnu almadan once scarabeo 500 almak uzereydim..

daha sonra istanbul ferco'yu aradım dedim ki motorumu dusurdum yan canta kırıldı bulabilir miyiz?

aldıım cevap su oldu.

abi onların üretimi bitti parcasını bulamayız.

bende sevgiler bizden deyip kapattım.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Bugün motoru öten frenler nedeniyle servise götürdüm. Arka frenler, 2 paket fren temizleyici bocalamama rağmen hala ısrarla ötüyorlardı. Ne yazık ki serviste, balataların bitmek üzere olduğunu öğrendim. Çok yokuşlu bir yerde yaşıyorum, her gün sürekli frenle indiğimden 8.000 km de frenleri bitirmişim...( Normalde ne kadar gitmesi gerekir emin değilim) Sonuçta çift balata artı işçilik 100 liraya maloldu ama temiz oldu frenler tekrar bomba gibi oldu.

Motosikleti
    scarabeo 200 i.e
    benim disklerden sprey sıkmama rağmen aldığım günden bugüne dek sürekli ses gelmekte.çaresini bulamadım ama aynı zamanda alıştım gibi.6000 bakımında serviste çare arıcaz başka yolu yok.yeni balataların orjinal olmalı yurdukoru. dikkat et bi süre alışıncaya kadar sert fren yapmamalısın.kazasız belasız kullanmak nasip etsin rabbim hepimize.dün bi kaza haberi alınca şoke oldum.2 arkadaş kasksız vaziyette yarış yapınca anayolda tali yoldan çıkmakta olan arabaya bindirmişler.2 gençte ağır yaralı.yüz kısımlarıda asfaltta sürünmeden dolayı çok kötü durumda imiş.Allah en kısa zamanda şifa ve akıl verir inşallah.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Tolme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu kadar köfte kokusuna kesin az sonra metehan gelir :D
    meteyi an cızbızı hazırla... tesadüfen yakaladım valla kulaklarım çınlıyordu zira...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Şu an yok.
    benim disklerden sprey sıkmama rağmen aldığım günden bugüne dek sürekli ses gelmekte.çaresini bulamadım ama aynı zamanda alıştım gibi.6000 bakımında serviste çare arıcaz başka yolu yok.yeni balataların orjinal olmalı yurdukoru. dikkat et bi süre alışıncaya kadar sert fren yapmamalısın.kazasız belasız kullanmak nasip etsin rabbim hepimize.dün bi kaza haberi alınca şoke oldum.2 arkadaş kasksız vaziyette yarış yapınca anayolda tali yoldan çıkmakta olan arabaya bindirmişler.2 gençte ağır yaralı.yüz kısımlarıda asfaltta sürünmeden dolayı çok kötü durumda imiş.Allah en kısa zamanda şifa ve akıl verir inşallah.
    İşte aynısı benim başımdaydı, bir kaç kez fren temizleyici sıktım, yine olmayınca serviste balataların 1 mm den az bir şekilde bitmeye yakın olduğunu öğrendim, ses bu yüzden geliyormuş. Spreyle temizlemene rağmen ısrarla frenlerden ses geliyorsa muhtemelen sende de balata diye bir şey kalmamıştır, demire bile dayanmış olabilir. Masum gibi gelen bu ses aslında balataların diski çizmekte ve üzerinde derin kanallar açmaya başladığını gösteriyor. Ciddi pahalı olan fren diskini çizdirip değiştirmek zorunda kalmak istemiyorsan acilen ses gelen tarafın balatalarını değiştirmeni tavsiye ederim. Yoksa bildiğim kadarıyla disk bozulursa cebinde ciddi bir delik açabiliyor.

Bu arada orjinal balatalarını taktırdım evet, paketi de ben aldım ve açtım zaten, o yüzden bu kadar pahalı. (Çifti 75 lira)

Motosikleti
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    meteyi an cızbızı hazırla... tesadüfen yakaladım valla kulaklarım çınlıyordu zira...
    hacı yine bir araya gelemedik,bayramda bende antalyaya gidince bizim buluşma işide yattı :( sana bi köfte yediremedik şurda ama kuzeyde bir buluşma ayarlayıp orta bir noktada bir gün köfte yiyeceğimize inanıyorum,sağlıcakla kal

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte aynısı benim başımdaydı, bir kaç kez fren temizleyici sıktım, yine olmayınca serviste balataların 1 mm den az bir şekilde bitmeye yakın olduğunu öğrendim, ses bu yüzden geliyormuş. Spreyle temizlemene rağmen ısrarla frenlerden ses geliyorsa muhtemelen sende de balata diye bir şey kalmamıştır, demire bile dayanmış olabilir. Masum gibi gelen bu ses aslında balataların diski çizmekte ve üzerinde derin kanallar açmaya başladığını gösteriyor. Ciddi pahalı olan fren diskini çizdirip değiştirmek zorunda kalmak istemiyorsan acilen ses gelen tarafın balatalarını değiştirmeni tavsiye ederim. Yoksa bildiğim kadarıyla disk bozulursa cebinde ciddi bir delik açabiliyor.

Bu arada orjinal balatalarını taktırdım evet, paketi de ben aldım ve açtım zaten, o yüzden bu kadar pahalı. (Çifti 75 lira)
    ben benimkiler bitince EBC marka fren balatalarıyla değiştirmeyi düşünüyorum ,bir çok forumda kullanıcılar tarafından da öneriliyor

Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200ie
    B*k böcüğümü Ağustos'un 19'unda İstanbul'dan aldım, hiç görmeden -burada yazılanlar sayesinde -parasını yatırıp aldığım motosiklet daha tecrübeli -ben 34 yaşımda ilk defa motorlu bir araç kullanıyorum- bir arkadaşım tarafından Safranbolu'ya getirildi. Burada biraz bindikten sonra Ankara'ya gittim -220 km- orada biraz daha kullanıp 950 km'de 1000 bakımını 75 TL'ye Ankara Rider'da yaptırdım -35 TL yağ, 4o TL filtre- sonra Safranbolu'ya geri döndüm. 1270 kmdeyim ve başka bir motosikletle karşılaştırma şansım olmasa da bayi de ilk gördüğüm andan beri mükemmel bir şeçim yaptığımı düşünüyorum. Yakıt konusunda herhangi bir ölçümüm olmadı benzinlik görünce alıyorum, herhalde az yakıyordur En başta Tolme olmak üzere buraya yazan herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)