Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evvet Arkadaşlar Tekirdağa gittim geldim (uçmakderden gittim).Wolfle yaptığım en keyifli yolculuktu rüzgar etkilemedi tıkır tıkır gittim geldim,gitmişken dizlik,15t ön dişli aldım fakat dizliklerin en üstteki bağlantı hariç alttaki bağlantılar kısa geldi bağlanmıyor aldığım yer değişiriz dedi ama ne zaman giderim...

dizlikler Armore
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...2j.jpg</a></a>
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...4j.jpg</a></a>
    15T ybr ön dişli U.M.T marka
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...60.jpg</a></a>
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...6s.jpg</a></a>
    Yolda çektiğim tek resim
    http://<a href="http://bit.ly/c25MCx...d6.jpg</a></a>
    dizliklerin mafsallı olanlarını tavsiye ederim , bunlar sürtünme haricinde diz kapağını korumaz ...hemde rahat değildir ,5 saat yolculuk yaptığında dizinde yorgunluk başlar ...değiştirme imkanın varsa dizlikleri de Mafsallı olanlarla değiştirmen iyi olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    MErhabalar, bugün internet hakkımı şu link okuyarak harcadım, tavsiye ederim

http://cagrinakipoglu.blogspot.com/2...u-1-bolum.html
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    murat nerelerdesin yav. Hafta sonu bekliyorum.

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi ne adamsın ya
    valla alicim malum son bıkac aydır sıkıntılı donem gecırıorum.hanı cıldırma noktası desem yerıdır.yemın ederım evden banyo yapmadan cıkmıyorum ve ozellıklede kuru yer bırakmıyorum.ama ne hıkmetse tum olumsuzluklar pesım den gelıyor.eeeee ama be deme noktasına geldıgım saatlerde cıkıverdı o sarkı amannnnnn sabahlar olmasın....düşün düşün nereye kadar......vuruyom kendımı deliye napayım...patlarım yoksa.aman dıyım.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı salcano_7946 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla alicim malum son bıkac aydır sıkıntılı donem gecırıorum.hanı cıldırma noktası desem yerıdır.yemın ederım evden banyo yapmadan cıkmıyorum ve ozellıklede kuru yer bırakmıyorum.ama ne hıkmetse tum olumsuzluklar pesım den gelıyor.eeeee ama be deme noktasına geldıgım saatlerde cıkıverdı o sarkı amannnnnn sabahlar olmasın....düşün düşün nereye kadar......vuruyom kendımı deliye napayım...patlarım yoksa.aman dıyım.
    takma abi takılma
    motosiklet kadar adrenalin veren başka bişi var mı merak ediyorum.
    motosiklet al abi bin gez dolaş 1 saat bile olsa cogu şeyi unutturuyor
    bu ara geceleri biniyorum karanlıkta daha iyi oluyor :D
    # motosikletle.blogspot

salcano_7946 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    takıldıgım yok benım saldım bayır asagı artık guzel kardesım.
    KISMETTE NE VARSA;KAŞIKTA O ÇIKAR

Almış olduğum Ybr 15T dişliyi taktım fakat oda oynama yaptı içime sinmedi çıkardım.
    Orjinal 14 dişlimiz içteki dişliler tam oturuyor hafif oynama var.
    [IMG][/IMG]
    Cg dişlisi dişlinin içindeki dişlilerin boşluğuna dikkat buda oynama yapıyor
    [IMG][/IMG]
    Buda Ybr 15T dişlisi içteki dişlilerde boşluk gözükmüyor ama Cg dişlisinden fazla sallanıyor anlamadım,dedim bi arıza çıkarmayayım durduk yerde orjinal 14 dişliyi taktım
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Yarın tekrar bi Tekirdağ yapıcam,aldığım dizlikleri(aldığım yer dirseklikmi cocuk dizliğimi verdi anlamadım)değişicem.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    ybr ye uygun olan 15t ön dişli kullanıyorum. Bi problem yok. Hatta daha önce cg 15t ön dişli kullandım. Bi problem çıkarmadı.

15 dişlilerde sallantı oynama yokmuydu Adem,hatırlıyormusun?benim korkum dişlinin sallantısından dolayı dişliyi taktığımız yerin ve zincirin zarar görmesi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    cg dişlisinde biraz vardı ama bi problem çıkartmadı.

En son resimdeki Ybr dişlisi diye aldım UMT marka ama ondada sallantı var sağa sola nasıl ybr dişlisi anlamadım takmadım onuda zinciri bozar takıldığı yeri bozar diye.Şimdi 1 Cg dişlisi 1 ybr dişlisi yedeğim oldu

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu
    Herkese merhaba
    Bugün resim çektim biraz. Son değişikliklerle buyrun salcano
    en yeni gündüz farı ve jant şeridi

facebook.com/SalcanoMotosiklet

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    murat nerelerdesin yav. Hafta sonu bekliyorum.
    Abi aynı hiç değişmiyor ki , yeni bir arkadaşımız başladı benimle aynı işi yapacak, 10 gündür goy goy yapmadan çok çalışıyorum

Haftasonu gelmeyi çok isterim, ama Emircan gelecek Kuşadası'ndan, sırf onun için iznimi Cumartesiye çektim.Ama Çökermeye mi gitsek bilemedim.Buyur gel yüzelim abi

Dün zincir germe işlemi sırasında farkedildiki benim arka dişli biraz oynuyor.Ön dişli ile zincir birbirine küsmüş galiba ses gelmeye başladı ama daha önceki gibi zincir gerginliği ile pek alakalı değil gibi.15500 km yi devirdik, arka balata sona çok yaklaştı.Bir sonraki bakım detaylı olacak gibi.Akşam ön kapağı açacağım bakalım dişli ne durumda erittik mi ne yaptık garibime

Enes ledler çok güzel olmuş, böyle birşey almadığıma gerçekten pişman oldum.Montajı nasıl yaptın tazikli su ile atar mı montaj?
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

buraklee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Arkadaşlar Vergisiz şewhir içi işimi görecek Mondial Superboy alacakken Wolf u gordum. Herkes tavsiye etti. Rahat ama biraz bana hafif geldi.

Arkadaşın RK 150 modeline bindigimdenmidir bilemedim. Mondial MG Superboy 2 senede motoru dagıtır paranda çöpe gider dediler. Çokmu abartıyorlar bilemedim. Salcano wolf almaya niyetlendim. Şimdi araya birde mondial Drift ilişti. Arabam var. Motora ne kadar binerim güzel havalarda bilemiyorum. Ancak siz ne öneriyorsunuz wolfun yedek parça fiyatları nasıl motor sıkıntı cıkartıyor mu?

2007 kasa ybr yan sanayiisi imiş sanırım. wolf al rahat olmu diyosunuz.

Kırmızı varmış şuan sevmedigimden almadım.Siyahy ada gri istiyorum onlarda yokmu. birde eylül başında .Beyaz rengi çıkıyormuş sahibindende beyazın fotosunu gördüm cok begenmedim.

Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Alıntı buraklee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Vergisiz şewhir içi işimi görecek Mondial Superboy alacakken Wolf u gordum. Herkes tavsiye etti. Rahat ama biraz bana hafif geldi.

Arkadaşın RK 150 modeline bindigimdenmidir bilemedim. Mondial MG Superboy 2 senede motoru dagıtır paranda çöpe gider dediler. Çokmu abartıyorlar bilemedim. Salcano wolf almaya niyetlendim. Şimdi araya birde mondial Drift ilişti. Arabam var. Motora ne kadar binerim güzel havalarda bilemiyorum. Ancak siz ne öneriyorsunuz wolfun yedek parça fiyatları nasıl motor sıkıntı cıkartıyor mu?

Kırmızı varmış şuan sevmedigimden almadım.Siyahy ada gri istiyorum onlarda yokmu. birde eylül başında .Beyaz rengi çıkıyormuş sahibindende beyazın fotosunu gördüm cok begenmedim.
    Eğer alırım büyütmek için satarım diyorsanız önermem, 2. eli malum.Ama parça fiyatları,konfor, kalıp konusunda başarılı olduğu birçok motor denemiş abilerimiz tarafından söyleniyor.Genel bakım parçalarını zaten ybr parçası alarak yapıyoruz.Drift ile sürekli kıyaslanmakta ve ben de çok merak ediyorum Drifti.

Bana sorarsanız 2. el alın derim, tanıdık bildik bir tane.Çünkü 2. eli gerçekten uygun.

EnesBeyter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SalcanoWolfS125 Memleketi:Mudurnu/Bolu

Murat abi ledlerin resimdeki gibi sac bağlantı aparatı var akıllı vidayla demire vidalı basınçlı yıkama ile falan çıkmaz. Ama ledleri iyi lehimlememişler yanmaz oldu söktüm tekrar lehimledim. Şuan sorun yok

Mondial superboy da öyle dağılacak motor değil vergisiz olsun diyosan güzel bi tercih . Ama salcano gibi onun da 2.eli pek sağlam değil (yer yer değişebilir bu)
    Wolfa gelince seni üzmeyecek bi motor murat abinin dediği gibi bakım parçalarının çoğu ybr ile uyumlu (fren hariç mesela ). alıp rahat rahat binebilirsin
    Drift de güzel makine wolf ten artısı daha iyi kaçar (135 cc olduğundan) ama wolf daha rahattır. Ben de wolf ve drift arasında kalmıştım alırken

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En son resimdeki Ybr dişlisi diye aldım UMT marka ama ondada sallantı var sağa sola nasıl ybr dişlisi anlamadım takmadım onuda zinciri bozar takıldığı yeri bozar diye.Şimdi 1 Cg dişlisi 1 ybr dişlisi yedeğim oldu
    adil abi o boşluk benim motordada vardı adem abiye sattığım salcanoda ben araya ince teller olur ya telefon onları çakiçle ezip zaten ufak bir vurmada eziliyor dişlinin arasına kokuyordum ve boşluk gidiyordu ayarı yapması biraz zahmetli ama iş görüyordu

enes eline sağlık güzel olmuş senin resim çekme sitilinide çok seviyorum

vergisiz olsun işimi görsün dersen mondial işini görür fazlasıyla ama rahat olsun uzun sürede sorunsuz olsun uzun sürede binerim dersen salcano wolf 125 iyidir ancak murat arkadaşın dediği gibi kısa süre binerim dersen ybr al derim
    EnesBeyter bunu beğendi.
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    murat benim arka dişli baya baya bi oynuyor.buraya geldiğinde bi elden geçiririz. Takım olarak ön-arka diştli, zincir alırsan ben değiştirebilirim.

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben drifte wolf arasinda kalmistim..ve wolfu sectim hatta dirifti ayirtip wolfu inceleyince direkt iptal ettim.malzeme kalitesi ve rahatligi kesinlikle driftten iyi civata ve plastik aksama bak ne demek istedugimi anlayacaksin..secimimdende hic pisman degilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:16 ----------

Beyaz renk istanbulda ucerle motosiklette wardi..bir gorus adapazarına ucretsiz teslim ediyorlardi..belki bulundugun yere gonderirler

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

Zaten wolf alan arkadaslar cogunlukla dirift ile kiyasliyorlar..yinede sen icine handigisisinerse onu tercih et

Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adil abi o boşluk benim motordada vardı adem abiye sattığım salcanoda ben araya ince teller olur ya telefon onları çakiçle ezip zaten ufak bir vurmada eziliyor dişlinin arasına kokuyordum ve boşluk gidiyordu ayarı yapması biraz zahmetli ama iş görüyordu

enes eline sağlık güzel olmuş senin resim çekme sitilinide çok seviyorum

vergisiz olsun işimi görsün dersen mondial işini görür fazlasıyla ama rahat olsun uzun sürede sorunsuz olsun uzun sürede binerim dersen salcano wolf 125 iyidir ancak murat arkadaşın dediği gibi kısa süre binerim dersen ybr al derim
    Fatih cevap için teşekkür ederim,senin yazdığın telleri ezip koymayı cg dişlide yapmıştım son aldığım resimler bu sayfada son resim Ybr 15T dişli tel sokacak hiç pay yok ama dişliyi taktımmı sallanıyor bu gün aldığım yere dizlikleri değişmek için gitmiştim onuda sordum normal sallantı yapması lazım zaten dedi ama inanmadım...
    Tekirdağ yolculuğundan bir kaç kare dönüşte kardeşimin arkadaşına rastladık beraber geldik.Burası Tekirdağ Kumbağ

[IMG][/IMG]
    Uçmakdere
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Uçmakdere yamaç paraşütü iniş alanı
    [IMG][/IMG]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)