Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Salcano Wolf125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    fatih sorunu çözduğüne sevindim. Büyük masraftan yırttın. Tın tın bin iste. Dürtmezsen bozulmaz kolay kolay.
    Adil abi bugün pazar. Her yer kapalı. Ve pek vaktimiz yoktu. Yani muratla 2.5 saat beraberdik. Hortumu bulsun 15 dk takarım müsait bi zamanda.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih sorunu çözduğüne sevindim. Büyük masraftan yırttın. Tın tın bin iste. Dürtmezsen bozulmaz kolay kolay.
    Adil abi bugün pazar. Her yer kapalı. Ve pek vaktimiz yoktu. Yani muratla 2.5 saat beraberdik. Hortumu bulsun 15 dk takarım müsait bi zamanda.
    Adem bugün Pazar olduğunu unutmuşumdiyorum koca bodrumda hortum nasıl olmaz
    Bende cg dişli takmıştım motora göbekte boşluk vardı 6 tane özel pul yaptım
    [IMG][/IMG]
    Taktım dişliye bugün denedikten sonra kontrol ettim orjinalinden az sallanıyor iyi olmuş
    [IMG][/IMG]
    ramizan83 bunu beğendi.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı gezginmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adem en iyisini yapmışın komple değiştir teli daha başını ağrıtmaz,hortuma gelince koca bodrumda hortum yokmuayrıca iridyum bujinin motordaki etkileri yazarsan memnun oluruz,bendende sevgiler

@ Fatih kardeşim ne yalan söyliyeyim ben 15 dişliyle hızlı gider biliyordum ve bu güne kadar hiçbir motorumda dişli değişmemiştim fakat doğru söylüyorsun bu gün hızda fark göremedim hatta hiçbir değişiklik yok 1-2 vites 14 dişlide nasılsa 15dişlidede aynı acaba 16 dişlimi taksamşaka, cevapların için teşekkürlerAyrıca motorunda arıza çıkmamasına sevindim...
    adil abi teşekkürler öncelikle ben 16 lık dişliyide denedim o daha da kötü 14 lüğü mumla arıyorsun sebebi kalkarken baygın kalkıyor bir ikincisi 5 i hiç kullanamıyorsun deneme sakın en fazla 15 takılabilir bizim motorlara

abi artık sökmem şuan biraz piston sıkı yeni olduğundadır büyük ihtimal orjinal kadar seri eğil ama açılır o inş. en azından ses yok çok şükür

Adem bugün Pazar olduğunu unutmuşumdiyorum koca bodrumda hortum nasıl olmaz
    Bende cg dişli takmıştım motora göbekte boşluk vardı 6 tane özel pul yaptım
    http://<a href="http://imageshack.us...0/6c6l.jpg</a>
    Taktım dişliye bugün denedikten sonra kontrol ettim orjinalinden az sallanıyor iyi olmuş
    http://<a href="http://imageshack.us...9/5z4u.jpg</a>
    adil abi bu yöntem sallantıyı azaltmış gibi görünse de o dişli yatağına ilerleyen zamanlarda zarar verir sebebi cg dişlisi olmasından dolayı ağız tarafından tutuyor sadece ybr için olan 15 lik dişlilerde var bence bulursan ondan al tak derim eğer beğenirsen şuan biraz kullan dene beğenirsen dediğimi yap orjinal dişlinin 15 liğini tak
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Hadi gözün aydın Fatih geçmiş olsun

Fatih kardeşim netten bakmıştım 16 dişliye dediğin gibi 5 vites yemiyor diyor takanlar takmam 16 diş,cg dişli konusunda haklısın ilerleyen zamanlarda zarar görür denemek için taktım, ybr 15 dişli aldığım zaman takıcam cg dişliyi sökücem deneme amaçlı takmıştım tekrar teşekkürler cevaplar için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

Ahmet nasılsın motorsuzluk nası gidiyo

Motosikleti
    İyiyim abi şükürler olsun Motorsuz değilim ki anlı şanlı scooterım var
    ramizan83 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    adil abi iridyum buji normal bujiden daha iyi ateşleme yaptığından performansda % 3 gibi ufakta olsa artış yapar. Daha az yakar, sabahları daha kolay çalışır özellikle soğuk havalarda. Normal bujinin ömrü 10 bin km iken iridyum bujinin ömrü 100 binlerdedir. Ama 30 bin km gibi değistirilebilir bana göre. İridyum buji zımpara vs ile temizlenmez. Zaten iğne ucu gibi ateşleme tırnağı var. Yani iridyum buji ateşlemede sorunsuzluk ve bana göre mutluluktur. Ngk iridyum herkese önerilir. Fiyatı 30 tl civarı.

Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyiyim abi şükürler olsun Motorsuz değilim ki anlı şanlı scooterım var
    Biliyorum yahu,takılıyorum yazmak için bahane

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

adil abi iridyum buji normal bujiden daha iyi ateşleme yaptığından performansda % 3 gibi ufakta olsa artış yapar. Daha az yakar, sabahları daha kolay çalışır özellikle soğuk havalarda. Normal bujinin ömrü 10 bin km iken iridyum bujinin ömrü 100 binlerdedir. Ama 30 bin km gibi değistirilebilir bana göre. İridyum buji zımpara vs ile temizlenmez. Zaten iğne ucu gibi ateşleme tırnağı var. Yani iridyum buji ateşlemede sorunsuzluk ve bana göre mutluluktur. Ngk iridyum herkese önerilir. Fiyatı 30 tl civarı.
    Adem nerden sipariş vermiştin?

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    adil abi o işlere murat bakıyor. Ben murata para verdim o getirtti. Foruma girince bi link atıverir.

Tmmdır Adem söyle unutmasın

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sayfayı okuması yeter. Hemen atar linki. Bugün atmazsa yarın muhakkak atar.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    İyi akşamlar,

Bugün Ademabiyi gördüm güzel vakit geçirdik.Tabi sordum ne zaman gezicez abi yaşlanıyormusun diye doyulmuyor 2 satte gezmek lazm uzun uzun işler hafiflesin bende tekrar yollara vuracağım kendimi.Bakımı güzelce yaptık.birdaha parça alırsam ırmak pazardan alıcam.Buradaki motorcularda iş yok.Elcik koruma ile sis kaldı.Ben elcik korumayı yarın uydurucam, sisi de bir ara yerine karar verirsem yapıcam.Buji çok farketmese de ara hızlanmalarda ve düşük devirde biraz fark var.ama bu farkın sebebi birazda koyduğum castrol power racing yağda olabilir.Titreşim yeniden yok oldu sevindim, önerenlere saygılar. Adem abinin elinden tavukta yedik fena doyduk Allah olmayana versin Tekrardan teşekkürler ağabey video işi başka bahara kaldı

Bu da buji

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0388497/detay/
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    sağol murat. Adil abi link geldi

Motosikleti
    Biliyorum yahu,takılıyorum yazmak için bahane[COLOR="Silver"]

Ama Salcanosuzluğu sorarsan ş.içi binmediğim için onunda etkisini hissetmedim daha Sakarya festivaline gitmeyi düşünüyordum Salcoyla onu verince Serçeyle gideyim dedim onuda bi iş arkadaşımız kalp krizi geçirmiş gidemedik zaten eylül ayında 15 gün izin var asıl o zaman koyacak bana Salcosuzluk ama yeni sezona YBR 250-İNAZUMA-WOLF 250- girme hayalleriyle onuda geçiştircez inş.

Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar,

Bugün Ademabiyi gördüm güzel vakit geçirdik.Tabi sordum ne zaman gezicez abi yaşlanıyormusun diye doyulmuyor 2 satte gezmek lazm uzun uzun işler hafiflesin bende tekrar yollara vuracağım kendimi.Bakımı güzelce yaptık.birdaha parça alırsam ırmak pazardan alıcam.Buradaki motorcularda iş yok.Elcik koruma ile sis kaldı.Ben elcik korumayı yarın uydurucam, sisi de bir ara yerine karar verirsem yapıcam.Buji çok farketmese de ara hızlanmalarda ve düşük devirde biraz fark var.ama bu farkın sebebi birazda koyduğum castrol power racing yağda olabilir.Titreşim yeniden yok oldu sevindim, önerenlere saygılar. Adem abinin elinden tavukta yedik fena doyduk Allah olmayana versin Tekrardan teşekkürler ağabey video işi başka bahara kaldı

Bu da buji

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...0388497/detay/
    Saygılar bizden Murat nasıl castrol dediğim kadar varmış değilmi

Adem ağam bakar adama yahu Allah eksik etmesin
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi gözün aydın Fatih geçmiş olsun
    teşekkür ederim ahmet abi

Fatih kardeşim netten bakmıştım 16 dişliye dediğin gibi 5 vites yemiyor diyor takanlar takmam 16 diş,cg dişli konusunda haklısın ilerleyen zamanlarda zarar görür denemek için taktım, ybr 15 dişli aldığım zaman takıcam cg dişliyi sökücem deneme amaçlı takmıştım tekrar teşekkürler cevaplar için
    birşey değil adil abi yardımcı olabildiysem ne mutlu
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

cemolos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache klanından tvs
    arkadaşlar benim motor yağını boşaltmak için açtığım civata yalama oldu onu değiştirmek istiyorum çünkü açamıyorum. nerden bulabilirim bu civatayı?

Alıntı cemolos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motor yağını boşaltmak için açtığım civata yalama oldu onu değiştirmek istiyorum çünkü açamıyorum. nerden bulabilirim bu civatayı?
    Eğer taktığın civata yalama olduysa iyi fakat taktığın yerse işin zor,taktığın civata yalamaysa yanına alarak motor parçaları satan yerlerde bulabilirsin yedek parçacı yoksa civata satan yerler nalbur vs.sizdeki civatayı göstererek bulursunuz.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    civatanın kafası yalama olduysa metrik 12x1,5 karter tapası diyerek yenisini sanayiden alabilirsin. tapayıda yıldız anahtar kullanarak sık ve sök.
    yuvası yalama ise karter tapa deliğine helicoil yaptırman lazım. yada diş çektirip büyük tapa takılacak.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Ahmet abi yağ parasının hakkını veriyor titreşim gitti daha da birşey istemem.Bgün iyice denedim motor hep 1 e düştüğüm bir yokuşta 2 ile baya güzel çıktı. düşük devirler güzelleşti, bunda ne kadar yağ, ne kadar buji etkili bilemem ama ben çok memnunum
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    İşte benim ybr'nin depo kılıfı takılı hali.

Biraz karanlık olmuş ama bu da son hali.
    ramazan06 ve ramizan83 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)