Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    İnşaallah sağolasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

Kawa değil fakat ne yapalım.Bu da benim motorum.Ayaklıkları turuncuya kendim boyadım.Malum kış günü yatıyor zaten genellikle
    sağına soluna bir şeyler yapıyorum sıkıldıkça.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Er-6f 2006 siyah -TVS rtr-150 apache 2011
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun da hem 2006 model hem 2000 km. nasil olmus onu anlamadim, niye o kadar az? Km. dogru mu? yoksa 20 000 mi demek istedin ki 20000 bile olsa az 6 yillik motora bence.
    bende ekimde 2006 model er6-f aldım.3470 km'de ve km orjinal..

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Beyler hepinize hayırlı uğurlu olsun, tekeriniz hep düz bassın da nası oluyo bu 2000-3000 km.ler anlamadım bir açıklayın yahu. Bu aletler hep yatmışlar o zaman öyle mi, peki yatmaktan kaynaklanan herhangi bir sorunla karşılaştınız mı?
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı ömer2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşaallah sağolasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:40 ----------

http://img11.imageshack.us/img11/658...0122131354.jpg

Kawa değil fakat ne yapalım.Bu da benim motorum.Ayaklıkları turuncuya kendim boyadım.Malum kış günü yatıyor zaten genellikle
    sağına soluna bir şeyler yapıyorum sıkıldıkça.
    güzel olmamış bence...

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Aslında bakımlar önemli, anladığım kadarı ile er6 motorları bakımlı olursa çok dayanıklı makineler.

Birde bu ilandaki motorun şasesindeki kırmızı renk orijinal rengimidir?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7904553/detay/

Motosikleti
    Aslında bakımlar önemli, anladığım kadarı ile er6 motorları bakımlı olursa çok dayanıklı makineler.

Birde bu ilandaki motorun şasesindeki kırmızı renk orijinal rengimidir?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7904553/detay/
    aslında o renk orjinal rengi de, bu fotograftaki renk biraz garip göüktü gözüme..biraz canlı bir kırmızı fotoda ama orjinali biraz daha bordomsu..

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı kobalamin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında o renk orjinal rengi de, bu fotograftaki renk biraz garip göüktü gözüme..biraz canlı bir kırmızı fotoda ama orjinali biraz daha bordomsu..
    Şunun için sordum;bir başka 2006 model er6n ilanında ise motor yine siyah fakat şase altın sarısı gibi.

Motosikleti
    Beyler hepinize hayırlı uğurlu olsun, tekeriniz hep düz bassın da nası oluyo bu 2000-3000 km.ler anlamadım bir açıklayın yahu. Bu aletler hep yatmışlar o zaman öyle mi, peki yatmaktan kaynaklanan herhangi bir sorunla karşılaştınız mı?
    Dostum benim aldığım abi yaklaşık 40 yaşında..2 çocuğu var, cumartesi dahil çalışıyor..sadece pazar günü boş ve onda da motorla kolay kolay çıkamıyormuş..heves etmiş almış,öyle kalmış.hatta ben almadan 1-2 hafta önce 5000 bakımını bile yaptırmış..motorsiklet keyif ve zaman isteyen bir hobi (motorsikleti hayatını kazanmak için kullananları hariç tutarak) olduğundan heveslenip yarım bır bırakan sayısı çok.başka marka ve model dahil olmak üzere bu tarz yüksek hacimli motorsikletlerde acele etmeyince güzel,temiz,düşük km'li, bakımlı motorsikletler bulunabiliyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Şunun için sordum;bir başka 2006 model er6n ilanında ise motor yine siyah fakat şase altın sarısı gibi.
    sarı şase gri olanlarda kullanılıyor diye biliyorum..(f modellerde) bende 2006 siyah bordo şaseli olanı var..

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı kobalamin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum benim aldığım abi yaklaşık 40 yaşında..2 çocuğu var, cumartesi dahil çalışıyor..sadece pazar günü boş ve onda da motorla kolay kolay çıkamıyormuş..heves etmiş almış,öyle kalmış.hatta ben almadan 1-2 hafta önce 5000 bakımını bile yaptırmış..motorsiklet keyif ve zaman isteyen bir hobi (motorsikleti hayatını kazanmak için kullananları hariç tutarak) olduğundan heveslenip yarım bır bırakan sayısı çok.başka marka ve model dahil olmak üzere bu tarz yüksek hacimli motorsikletlerde acele etmeyince güzel,temiz,düşük km'li, bakımlı motorsikletler bulunabiliyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

sarı şase gri olanlarda kullanılıyor diye biliyorum..(f modellerde) bende 2006 siyah bordo şaseli olanı var..
    Bahsettiğim sarı şaseli olanda bu
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-sorunsuz-er-6-n-111015751/detay/

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    siyah renk sarı şaseli olanlar sanırım 2007 diye geçiyor ama emin değilim, yani sorun değil, renk doğru, sonradan boyama falan aklına gelmesin

Valla ben almadan önce o kadar baktım er6 ilanlarına, bitane vardı, yalovaydı sanırım o da 5000 ya da 7000 km. civarındaydı ve fazla istediği için alamamıştım. 2000-3000 cidden çok iddialı bi yatış yani Doğrudur dediğin gibi kullanmamıştır illaki, yine de ilk defa duydum 6 yılda 2-3000 km de motor, benimkini bıraksan olduğu yerde daha fazla yapar, 2 haftadır binmiyorum, hayatımda bişiler eksik gibi geliyor sürekli
    ANGARAJ

Motosikleti
    dediğim gibi n modelleri hakkında fikrim yok.siyah-sarı kombinasyonunu bilmiyorum..kullanılmayan motor olabiliyor..ben de 19 ekimde 3470km'de aldım dün bakıma girdi 8500 km de

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Tum iyi dilekler icin tesekkurler mobil ile baglandigimdan resim atamadim sorulara gelince suan 2500 km de 1570 km de aldim gercek km si cunku 2009 da ilk vizesinde arac sadece 900 km de abs konusukisiye gore kullanimi degisir kayma sorunu diye birsey yok ezerek frenleme de yapmaniza gerek yok ani frenlerde ne varsa asilacaksiniz o kendi duruyor . Renk olarak siyah extra olarak puig takoz ve on cam var orjinal lastiklerini aldigimda degistirdim killarini birakin uzerlerjnde renkleri duruyordu , vakti olmayan bir fabrika mudurunden aldim ilana hic dusmedi arkasas vasitasi ile simdilik cik memnunum , merak ettigjm bazi seyler var mesela hava filtresi yagli filtremi? Bazi sunger filtrelerde sprey ile yaglama yapiliyor diye biliyorum ogrenmek de fayda var

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Hava filtresini degistirmene gerek yok, cikarip iyice temizledikten sonra wd40 ya da benzeri zimbirtiyla uzerini biraz yaglaman yeterli, sonra yerine takiyosun ve yola devam. Eger sunger kotu durumdaysa o zaman degistirebilirsin, benimki 35bin civarinda, 33bin gibi aldim, filtreyi soktugumde cok kirliydi, arkadasla guzelce yikayip temizledikten sonra yaglayip yerine taktik, yeni gibi oldu, hicbir deformasyon falan yoktu, benim filtre de yoksa seninkinde de yoktur emin ol

Yag ve yag filtresini de umarim degistirmissindir, motorun kac km. de oldugu onemli degil, pek kullanilmadigindan o yag artik ozelligini kaybetmistir, eger yapmadiysan mutlaka degistir, servise falan gitmene gerek yok, yag filtresi standart zaten, cogu motorcuda vardir.

Ilanlara dusmedigini tahmin etmistim zaten, cunku benim motoru almadan once butun er6 ilanlarini ezberlemistim, hic o kadar dusuk km.li ilana rastlamamistim.

Kazasiz belasiz nice km.lere arkadaslar.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Kawa Z750
    Bu arada hayirli kandiller

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada hayirli kandiller
    Hayırlı kandiller arkadaşlar. Bı arada dikkat etimde forum baya canlı 2 gündür umarım hep böyle dewam eder. Resim paylaşmayı ihmal etmeyelim bu arada
    elit motogaraj

Motosikleti
    -BMW F650 GS -CBR 600 F
    Alıntı KaPTaNHaSaN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tum iyi dilekler icin tesekkurler mobil ile baglandigimdan resim atamadim sorulara gelince suan 2500 km de 1570 km de aldim gercek km si cunku 2009 da ilk vizesinde arac sadece 900 km de abs konusukisiye gore kullanimi degisir kayma sorunu diye birsey yok ezerek frenleme de yapmaniza gerek yok ani frenlerde ne varsa asilacaksiniz o kendi duruyor . Renk olarak siyah extra olarak puig takoz ve on cam var orjinal lastiklerini aldigimda degistirdim killarini birakin uzerlerjnde renkleri duruyordu , vakti olmayan bir fabrika mudurunden aldim ilana hic dusmedi arkasas vasitasi ile simdilik cik memnunum , merak ettigjm bazi seyler var mesela hava filtresi yagli filtremi? Bazi sunger filtrelerde sprey ile yaglama yapiliyor diye biliyorum ogrenmek de fayda var
    Valla çok büyük talih kuşu konmuş.Güle güle kullan kardeşim,resmen sıfır sayılır senin motor.

Önceki akşam her zaman geçtiğim bir yolda ,kırmızı ışığı uzaktan gördüm,arkamda araba olmadğını iyice kontrol ettikten sonra sert bir frenajla motoru test edeyim dedim.Sonuç gerçekten fena. Kışın lastikler kısa mesafede ısınmıyor.Özellikle arka lastik fena kayıyor.KOmbine frenaj bile yapsan,asfalt soğuk lastikler soğuk kayıyor.Kışın Aman dikkat.
    Bu arada hepinize hayırlı kandiller.

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    arkadaşlar motoruma kırmızı fosforlu jant şeridi uygulamak istiyorum. yanlız şu 1 cm lik şeritlerden değilde biraz daha geniş olan şeritlerden istiyorum.. aranızda deneyen warmı ? nasıl bir ürün kullanmalıyım. nereden sipariş werebilirim ?? uygulaması zormudur.. daha önce denemedim yardımcı olursanız sewinirim
    elit motogaraj

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Hava filtresini degistirmene gerek yok, cikarip iyice temizledikten sonra wd40 ya da benzeri zimbirtiyla uzerini biraz yaglaman yeterli, sonra yerine takiyosun ve yola devam. Eger sunger kotu durumdaysa o zaman degistirebilirsin, benimki 35bin civarinda, 33bin gibi aldim, filtreyi soktugumde cok kirliydi, arkadasla guzelce yikayip temizledikten sonra yaglayip yerine taktik, yeni gibi oldu, hicbir deformasyon falan yoktu, benim filtre de yoksa seninkinde de yoktur emin ol

Yag ve yag filtresini de umarim degistirmissindir, motorun kac km. de oldugu onemli degil, pek kullanilmadigindan o yag artik ozelligini kaybetmistir, eger yapmadiysan mutlaka degistir, servise falan gitmene gerek yok, yag filtresi standart zaten, cogu motorcuda vardir.

Ilanlara dusmedigini tahmin etmistim zaten, cunku benim motoru almadan once butun er6 ilanlarini ezberlemistim, hic o kadar dusuk km.li ilana rastlamamistim.

Kazasiz belasiz nice km.lere arkadaslar.
    Vay beee!
    kardeşimm büloya bakk :
    ANGARAJ

Motosikleti
    Kawa Z750
    İyi dilekler icin tekrar tekrar tesekkurler yagi eve getirdigim anda filtresi ile degistirdim castrol kullandim siz beler kullaniyorsunuz, bu arada hava filtresi gayt temiz motor ilk yagmurunu benimle gordu o konuda sorun yok bakim fiti ekleyebilecek miyim jant sticier i arayan arkasas reklamcilardan istedigi en ve renk de kestirebilir icine ustedigi bir yazida yazdirabilir , montaji da kendileri yapiyorlar kolay oluyor bende dusundum ama gri jantlara cok yakistiramiyorum
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay beee!
    kardeşimm büloya bakk :
    Olm arkadasla dedik orda di mi, rep verdim sana
    ANGARAJ

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler