Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Er6-F / Er6-N Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cagriaksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley-Davidson XL883R
    Alıntı frustrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar bu 2006 model er-6n ve f lerde gövde çatlaması olayı varmış aslını bilen var mıdır?
    kawasaki de böyle bir durum olduğunu kabul etmiş filan..
    http://www.motorcyclenews.com/MCN/Ne...ifacepressure/

http://homepages.slingshot.co.nz/~sh...me%20Crack.pdf
    Dostum benim 2006 N'de böyle bir sıkıntı yoktu ve verdiğin linkleri incelediğimde kawasakinin birşeyi kabul ettiğini değil, "sorun sonradan takılan motor koruma takozlarından kaynaklanıyor" dediğini görüyorum. Endişelenmene gerek yok diye düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

evet öyle gözüküyor..

Motosikleti
    FAZER 600
    (#40958600) bu ilana bakın arkadaslar ilan sahibi benim ilgilenen olursa yardımcı olurum.

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paran varsa gsr 600
    gerisi aynı zaten...
    gerisi aynı zaten derken ne demek istedin abicim anlayamadım neden gsr 600 biraz acarmısın olayı varsa tecruben peylesabılırmısın
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerisi aynı zaten derken ne demek istedin abicim anlayamadım neden gsr 600 biraz acarmısın olayı varsa tecruben peylesabılırmısın
    aynı kategoride olmayan kıyaslama olmuş yurekcenınki 4 silindir makina ile 2 silindir makinayı değerlendirmek bence haksızlık our
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

kawasaki kullananalrın cbftürkiye benzeri sitesi var mı?

Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    arkadaşlar benim makina manyak yakıt yakmaya başladı tavsiyelerinize ihtiyacım var neden dir
    bu gün denedim net olarak 20 tl benzin aldım boş depoya bitinceye kadar gittim 70km gittisizce neden olabilir
    bu hesaba göre 350 lira yakıyor sizce neden olabilir
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

Motosikleti
    Alıntı regal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim makina manyak yakıt yakmaya başladı tavsiyelerinize ihtiyacım var neden dir
    bu gün denedim net olarak 20 tl benzin aldım boş depoya bitinceye kadar gittim 70km gittisizce neden olabilir
    bu hesaba göre 350 lira yakıyor sizce neden olabilir
    benzin pahalı ondan olmasın
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    1 litre ile 14 km gitti arkadşalr

ya arkadaşlar bu 2006 model er-6n ve f lerde gövde çatlaması olayı varmış aslını bilen var mıdır?
    kawasaki de böyle bir durum olduğunu kabul etmiş filan..
    http://www.motorcyclenews.com/MCN/Ne...ifacepressure/

http://homepages.slingshot.co.nz/~sh...me%20Crack.pdf
    Doğrudur fakat o gövde çatlaması değildir. Şase üzerine kaynatılmış, motoru monte etmeye yarayan plakalar vardır. O plakalarda çatlama olabiliyordu. Çok ciddi bir çatlak olmasa bile rahatsız edici bi durumdu.

Kawasaki ilk olarak suçu yan sanayi takozlara (takozlar da bu plakaya bağlanıyor) attıysa da yoğun şikayetler üzerine çatlak bulunan şaseleri garanti kapsamında tekrar kaynak yapıp baştan aşağı boyadı (ücretsiz). Fakat Türkiye'de bu sorunla karşılaşan bir motor duymadım.

Olayın asıl nedeni şasenin iki yanında bulunan bu plakalar arasındaki boşluğun, motor genişliğinden 2-3 mm kadar daha geniş olmasından kaynaklanıyordu. Dolayısıyla motor monte edilip cıvatalar uygun torkla sıkıldığında bu plakalarda içe doğru bir stres oluşuyordu. Bir süre sonra da çatlayabiliyordu.

2007 modellerde bu plakalar daha uygun yapılarak sorun çözüldü.

Motosikleti
    er6 n-2006
    arkadaşlar merhaba,

elinde er6 n için ayna uzatma aparatı olan ve satmak isteyen,yada uygun fiyata bulacağım yeri söyleyecek arkadaşlar varmı?

bu arada naked makine için topcase ve yan çanta ile ilgili görüş rica etsem..

yardımcı olurmusunuz?
    teşekkürler.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    hoş geldin fakture ..ayna uzatma aparatı yurt dışından baya ucuza geliyor bildigim kadarıyla 23. sayfayı tıklarsan orda detaylı anlatılmış bir bak istersen. top case ve yan çanta bence naked motora hiç gitmiyor.Versys alsaydın çok daha güzel olurdu top case ve yan canta..
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

Alıntı fakture adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba,

elinde er6 n için ayna uzatma aparatı olan ve satmak isteyen,yada uygun fiyata bulacağım yeri söyleyecek arkadaşlar varmı?

yardımcı olurmusunuz?
    teşekkürler.
    dostum ebay den bulabilirsin sanırım..ben de bir er-6f alma arifesinde olduğum için böyle parçalara bakmaya başladım daha motoru almadan parça bakıyorum ilk etapta radyatör koruma ve ayna uzatma gerekli sanırım..bugün baktığım bir er 6 nın radyatörü gelen küçük taşlardan baya yamulmuştu..

neyse ebay de şu ve bunun gibi modeller var
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/10mm-...ht_1014wt_1166
    aslında shippingi paylaşmak açısından ortak alınsa daha ucuza gelir ama motor henüz olmadığı için daha alamıyorum

Motosikleti
    dostum ebay den bulabilirsin sanırım..ben de bir er-6f alma arifesinde olduğum için böyle parçalara bakmaya başladım daha motoru almadan parça bakıyorum ilk etapta radyatör koruma ve ayna uzatma gerekli sanırım..bugün baktığım bir er 6 nın radyatörü gelen küçük taşlardan baya yamulmuştu..

aslında shippingi paylaşmak açısından ortak alınsa daha ucuza gelir ama motor henüz olmadığı için daha alamıyorum
    arkadaşım ende er6 lara bakıyorum da sahibide fazla yok 10 tane adar er6 f var onlar da coguyla irtibata gectim bence cok fazla istiyorlar 9000 1000 arası istiyorlar 2006 model 10000 bence cok cogunda lastıkleri orjinal diyor iyimi sanki orjinal olması 20006 model bir motorun lastigi hic kullanılmasa bile sertlesmiş tir onun için dikkat et bence adama anlatıyorum anlamıyorlar 10000 motor al bunların lastıkleri de masallah pahalı 8000 1000 arası 10000 ne motor al 1000 lastik aldını sattını bakımı 500 masraf ettimi sana 11500 deymez dedim zaten sitede 2-3tane temiz f var ben 4 aydır takibteyim ama onlar da fiyatta inmiyorlar onun icinde satamıyorlar kedileri bilirler benim alım satım yapan bi tanıdık var allah icin güzel makina dedi bana ama 2006 model f icin en fazla 8000 ver dedi ama millet de biraz fazla istiyor onun icin bana kısmet olmadı inşallah sana olur benim tanıdık motorcu öyle 11000 falan veriyosan hayatta alma dedi ne alım dedim fazer dedi ben kaydım yavaş yavaş fazere hem piyayasası güzel dedi hem de alım satımda cok zarar etmezsin dedi artık kısmet ama 8000 bine temiz bişe bulursam er6 alıcam ama 10000 falan olunca fazer alıcam motora bide egsoz abi acayıp ses cıkıyor ya

dostum haklısın maalesef er6 ların pek piyasası yok..olanların çoğu da 2006 model 2007-2008-2009 neredeyse hiç yok.. fiyat 10 bin liraya ulaştığı zaman seçenekler artıyor..fazer lar gerçi bana pek çekici gelmiyor yani fazla tehlikeli gibi..dün bir er-6 ya baktım şansıma onun da motoru çalışmadı..büyük ihtimalle uzun süre kullanılmamaktan aküsü boşalmış..arayışa devam..

arkadaşlar merhaba,

yardımcı olurmusunuz?
    teşekkürler.

Uzatma aparatını en ucuz ebayden alabilirsin. Fakat dikkat et, montaj cıvataları siyah olmasın. Siyah olanlar 1 ay sonra tamamen pas oluyorlar ve standard normda olmadığı için hırdavatçıda yenisini de bulamıyorsun (M10x1,25). Krom-nikel (paslanmaz çelik) olanlarından al. Hatta cıvata üzeri kapaklı ise daha iyi olur.

Topcase ve yan çantaların şık ve en uyumlu olanı GIVI ama çok pahalılar. Model ismini unuttum ama zaten ER-6 için sadece o model uyumlu. Sitesinden bulabilirsin. Bu arada original Kawasaki çantaları da aslında GIVI marka, sadece logoyu değiştirmişler.

Onun dışında farklı markaların da uyumlu çantaları vardır. Kappa'ya falan bak.

Motosikleti
    er6 n-2006
    Alıntı adanalı01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım ende er6 lara bakıyorum da sahibide fazla yok 10 tane adar er6 f var onlar da coguyla irtibata gectim bence cok fazla istiyorlar 9000 1000 arası istiyorlar 2006 model 10000 bence cok cogunda lastıkleri orjinal diyor iyimi sanki orjinal olması 20006 model bir motorun lastigi hic kullanılmasa bile sertlesmiş tir onun için dikkat et bence adama anlatıyorum anlamıyorlar 10000 motor al bunların lastıkleri de masallah pahalı 8000 1000 arası 10000 ne motor al 1000 lastik aldını sattını bakımı 500 masraf ettimi sana 11500 deymez dedim zaten sitede 2-3tane temiz f var ben 4 aydır takibteyim ama onlar da fiyatta inmiyorlar onun icinde satamıyorlar kedileri bilirler benim alım satım yapan bi tanıdık var allah icin güzel makina dedi bana ama 2006 model f icin en fazla 8000 ver dedi ama millet de biraz fazla istiyor onun icin bana kısmet olmadı inşallah sana olur benim tanıdık motorcu öyle 11000 falan veriyosan hayatta alma dedi ne alım dedim fazer dedi ben kaydım yavaş yavaş fazere hem piyayasası güzel dedi hem de alım satımda cok zarar etmezsin dedi artık kısmet ama 8000 bine temiz bişe bulursam er6 alıcam ama 10000 falan olunca fazer alıcam motora bide egsoz abi acayıp ses cıkıyor ya
    bu iş biraz şans işidir.motorumu kasım sonunda aldım.8200 tl.28.000 km.siyah ve bir iki minik çizik problemi dışında hiçbir sıkıntısı yok.sadece ön lastik aldım(295 tl)başkada masraf yapmadım.canlıyı gösterdin mi biraz daha inerler sanırım.allah kalbine göre versin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:55 ----------

valla bu gibi yurtdışı sitelerden daha önce alışveriş yapmadım.yapacak bir arkadaş varsa ön ayak olsun.bu arada z moto da aynı malzemeye 65 euro fiyat çekildiğini biliyorsunuzdur sanırım.burda 15 euro + nakliye(extra masraf çıkıyorsa onu bilmiyorum).bi el atalım şu işe
    Fatih Aktüre
    KAVASAKİ ER 6N
    "hayat bir gündür,o da bugündür..."

bu iş biraz şans işidir.motorumu kasım sonunda aldım.8200 tl.28.000 km.siyah ve bir iki minik çizik problemi dışında hiçbir sıkıntısı yok.sadece ön lastik aldım(295 tl)başkada masraf yapmadım.canlıyı gösterdin mi biraz daha inerler sanırım.allah kalbine göre versin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:55 ----------

valla bu gibi yurtdışı sitelerden daha önce alışveriş yapmadım.yapacak bir arkadaş varsa ön ayak olsun.bu arada z moto da aynı malzemeye 65 euro fiyat çekildiğini biliyorsunuzdur sanırım.burda 15 euro + nakliye(extra masraf çıkıyorsa onu bilmiyorum).bi el atalım şu işe
    motoru kısa süre içinde alırsam beraber getirtiriz..

Motosikleti
    er6 n-2006
    motoru kısa süre içinde alırsam beraber getirtiriz..
    inşallah bulursun kardeşim...
    Fatih Aktüre
    KAVASAKİ ER 6N
    "hayat bir gündür,o da bugündür..."

Motosikleti
    er6n alacak olsam cok temiz bir tane var ama n işte ben f istiyorum 8000 km de cizigi bile kız gibi 2007 9000 bin dedi daha pazarlık bile yapmadım n alacak olsam kacırmazdım ama grenejsız makına istemiyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler