Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aidikurt ben senin GV650 ine talibim... Ama ben GV250 imi satamadım... Ya bide senin depoda neden Hyosung yazısı yok?
    o yazıları soktum depoyuda airbrusha verdim onda dolayı
    benım gv 650 herseyıyle ozel

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG gv 650
    haklısın aslında selka teşekkür ederim

- - - - - - ŞERİTLERİ BİRLEŞTİR AMA KASKSIZ ASLA:cat:

emekkoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmwR1150gs & honda crf250l
    bir sıcak söz.. bir demlik çay.. işte sevmek bu kadar kolay..

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Geçekten dikkat çekici
    Eksozda standart dışı bir kısım var o da yakışmış
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Çok yakışıklı makine maşallah.

Serden hocam siz haklısınız bu motoru satarsam beni tatmin edecek bi makine için 20.000 TL civarını gözden çıkarmak gerekiyor

Galiba satış sebebim yanlış yorumlandı.Ben GV250 yi satılığa aldığımın 3. ayında koydum ve ondan sonra onlarca kamp,gezi ve uzunyol yaptım.Ve 12 ay sonra tesadüf eseri bir dostumuza sattım.Eski makinem hala tıkır tıkır ve göz alıcı duruyor.Satılığa koyma sebeplerim hoşnutsuzluktan değil hiçbir zaman.Napolyonun bi sözü vardı

Kafamda planladığım önümüzdeki döneme ait çok uzun ve maceralı geziler var ve yanımdaki yoldaşımda GV650.

Saygılarımla
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Nike işte olay budur!
    GV650'ye gelince... Resimlere bakın yahu... Gerçekten salyalarım akmasın diye yutkundum...!!!!

Yahu bu makinanın motoru hiç çalışmasa bile görüntü olarak 12000 lira verilir yahu! Çok ciddiyim.. Tıpkı santim santim makina sanat eseri gibi... Yolun kenarına koy ve saatlerce seyret.. Bu nasıl bir iş yahu... Şeytan diyo; git nebioğullarına ver kredi kartını al git ve uzaklaş sorunlardan; Kop... Vınn..

Coştum gene...

Çok güzelmiş Nike.. Allah kaza bela vermesin. Nice seyahatlere...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Motosikleti
    Adana motor klübünün Mersine bu pazar yaptığı gezilerine katıldım. Ben haluk hocamla buluşup tanışmış oldum gv650 lerde tabii.. Herşey için teşekkürler hocam.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    nike motorun gerçekten çok yakışıklı görünüyor.nazar değmesin inşallah.
    ben yine kafedeki netten devam.ya herkes nete ilan veriyor ben de mi bu akıma kapılıp versem ne? ya ben en fazla 2 sene kullanır sonra gv650 alırım diye düşünüyorum ama bakalım.
    serden abi motorun süper tabi haluk abinin de haluk abi ile tesadüfen geçen yaz sümela manastırında karşılaştık ama hiç konuşmadık onda rr vardı o zamanlar.bende motorum olmadığı için arabamla çıkmıştım karadeniz gezisine.haluk abileri manastırda görünce arabayı yanlarına park edip fotoğraflarını çekmiştim.evdeki net düzelsin koyarım artık

neyse hepinize saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum

görüşmek dileğiyle
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

haluka28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    serden abi motorun süper tabi haluk abinin de haluk abi ile tesadüfen geçen yaz sümela manastırında karşılaştık ama hiç konuşmadık onda rr vardı o zamanlar.bende motorum olmadığı için arabamla çıkmıştım karadeniz gezisine.haluk abileri manastırda görünce arabayı yanlarına park edip fotoğraflarını çekmiştim.evdeki net düzelsin koyarım artık

neyse hepinize saygılarımı ve sevgilerimi iletiyorum

görüşmek dileğiyle
    evet seni hatırlıyorum. resmide merak ettim aslında biran önce koyarsan sevinirim.

Buarada Adana MT olarak bugün mersine doğru bir uzanalım dedik. ve bende fırsattan istifade Serden (viceroy) arkadaşımla tanışayım dedim. çok da iyi yapmışım. kendisi çok beyefendi bir arkadaşımız. umarım grubun diğer üyeleri ile de bir gün tanışmak nasip olur.

bunlarda birlikte çektirdiğimz fotolar.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    GV650'ye yandan bakınca oldukça hırçın ve agresif; arkadan bakınca asi ve yırtıcı, önden bakınca mahsun bir gelin gibi... Her duygu bu motosiklete işlenmiş santim santim... Hyosung Türkiye'de kesinlikle haketmediği bir noktada diyorum ama boşverin böyle olsun ki; bizlerde bu kaliteyi ucuza alalım yoksa 30% hava parası verecektik...

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    Yedek PArça Olaylarını sorduk Problem Olayını Sorduk Bİr Kişi Çıkıpta Bişey Demedi? Her ŞEy Güllük GüListanlık Sizde Galiba
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

cengizhankavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda varadero xl1000v
    Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek PArça Olaylarını sorduk Problem Olayını Sorduk Bİr Kişi Çıkıpta Bişey Demedi? Her ŞEy Güllük GüListanlık Sizde Galiba
    dostum bende var gv650 2-3 sayfa geride yazdım bişeyler.arkadaşlar biraz kafayı kuma gömüyolar bu konularda.acaba bukadar iyi bir motor neden bu kadar uygun fiyatla satılıyor.sağolsunlar parça lazım dedim koreden internet sayfası verdiler.yani parça lazım olduğu zaman koreden direk kendin getiriyosun(acaba getirende varmı oradan?) gene diyorum motor güzel ama parçası ve servisi olmayan motora daha 5 kuruş para yok benden.güzelim motorum 4 aydır servislerde yatıyo parçasızlıktan.allah bu hyosungu bu hale getirenleri bildiği gibi yapsın.öncelikle bu kanuninin iflas haberini duyunca en mutlu insan ben olacağım.bu arada motorum halen sökük durumda parça olmadığı için konjektör ve beyin tamir edilmeye çalışılıyor.edildi edildi edilmedi bi koreye gidip gelecem bi koşu
    her yolculuk bir macera

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Cengizhan motorunun durumuna üzüldüm.. Bu motoru getiren firma Global oda battı.. Farkındayız ancak aynı motor S&T Kanuni adı altında geliyor. KURALKAN.net e gir tüm parçalar orada var. Ancak konjektör arızası özel bir durum olabilir. Mesela BMW ninde konjektörü arızalansa sanırım BMW servisinde koli koli yoktur. Onlarda Almanya dan getirtecektir. Sonuçta senin istediğin parça fren teli değil ki... Çok ciddiyim çok sık istenen her tür yedek parça kuralkan da var.. Ver parayı al parçayı...

cengizhankavak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda varadero xl1000v
    para no problem kuralkanın getirdiği enjeksiyonlu globalinki karbüratörlü.kanuninin servisini aradığım zaman adamlar motoru getir görelim diyolar daha hiç görmemişler gv650.bana bu motor için beyin konjektör getirebilecek kurum şu anda tr de yok.bmw de parça olmaz isterler 1 haftada gelir,ama bu motorda olmaz kanuni servis vermez kendi malı değil getiremez st değil getireceği gene st için olanıdır.st alan arkadaşlar sorun yaşamaz arkalarında koskaca kuralkan var tabi onlarında eğitimleri ne derece o tartışılır.vede bu motorun sıfırından kaç tane satılmış bilgisi olan varsa beri gelsin bizlede paylaşsın.
    her yolculuk bir macera

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallaha ne dıyım ben daha problem yasamadım parca olayına gelınce kanunıden halledıcem.

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah allah herkes çok memnun olduğunu söylüyor,bende çok beğeniyorum ama herkes satıyor ne iştir anlamadım yaw umarım satma sebepleri tarz değiştirmek içindir.
    Evet sanırım performansı süper olduğu için daha düşük performansa yöneliniyor olabilir.Çünkü bu topicteki yazılara bakınca böylesine mükemmel bir motor asla satılmamalı diye düşünüyorum.
    Her yeni konu açıldığında mutlaka okuyorum yazılanları ama Arkadaşlar el insaf ya bu kadarda abartmayın isterseniz. Bu motor hızlı gidiyor evet ama bir cruiser gibi ses vermiyor kusura bakmayın.

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı dragstar72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet sanırım performansı süper olduğu için daha düşük performansa yöneliniyor olabilir.Çünkü bu topicteki yazılara bakınca böylesine mükemmel bir motor asla satılmamalı diye düşünüyorum.
    Her yeni konu açıldığında mutlaka okuyorum yazılanları ama Arkadaşlar el insaf ya bu kadarda abartmayın isterseniz. Bu motor hızlı gidiyor evet ama bir cruiser gibi ses vermiyor kusura bakmayın.
    Kusura bakacak bir tarafı yok kardeşim neden kusura bakalım motordan anlamadıgın belli hemde hyosung gv650 binmedigin o yuzden boyle konusman normal.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı dragstar72 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim,

bir süredir senin yazılarını takip ediyorum. Sebebini anlayamadığım bir biçimde arada bir buraya gelip, yarı sarkastik cümleler ile bir şeyler yazıyorsun.

Neticede burası GV650 başlığı. İsteyen istediğini yazar. Ama çok ısrar ediyorsan, bir daha yazmadan önce sana gönderip, onayına sunarız. ( Şakama alınma lütfen )

Satış ilanı diyorsan, yüzlerce GV650 satıldı. Distribütör krizi var. Kış mevsiminde ve ekonomik kriz esnasında olmamıza rağmen 15-20 tane ilan var sahibinden.com'da. Diğerleri ya mükerrer ya da, sıfır satan dükkanların. Neticede son 2 yılda plakalanıp da 2. ele en az düşen makinalar bunlar. İstersen araştır.

Ses meselesine gelince, yurtdışında uygulanan yasalar gereği orjinal egsoz oldukça sessiz. Ama uygun egzos değişikliği yapıldığı zaman, istediğin motoru getir yan yana koyalım !

Sonuç olarak, sorduğun 2 soruya cevap verdim. Belki seni tatmin eder belki etmez. Sende Dragstar var. O makineyi seçmişsen sana en uygun olan odur. Yani GV650 Dragstardan daha iyi değildir. Kişinin seçimi kendi dinamiklerine göredir. Yarın başka bir makine alırsan da yine senin için en iyisi odur. Aynısı buradaki arkadaşlar için de geçerlidir.

Bu konuda başka bir başlık altında yazdığım bir yazı var. Orada ne demek istediğim daha açık ve net olarak belli : http://www.motosiklet.net/forum/1328062-post79.html

Eğer başka bir sorun varsa hepimiz yardımcı olmaya çalışırız. Yalnız lütfen sırf çamur atmak için buraya yazı yazma !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

dragstar72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRAGSTARXVS650 KAWASAKİ ER-6F YAMAHA XJ6
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim,

bir süredir senin yazılarını takip ediyorum. Sebebini anlayamadığım bir biçimde arada bir buraya gelip, yarı sarkastik cümleler ile bir şeyler yazıyorsun.

Neticede burası GV650 başlığı. İsteyen istediğini yazar. Ama çok ısrar ediyorsan, bir daha yazmadan önce sana gönderip, onayına sunarız. ( Şakama alınma lütfen )

Satış ilanı diyorsan, yüzlerce GV650 satıldı. Distribütör krizi var. Kış mevsiminde ve ekonomik kriz esnasında olmamıza rağmen 15-20 tane ilan var sahibinden.com'da. Diğerleri ya mükerrer ya da, sıfır satan dükkanların. Neticede son 2 yılda plakalanıp da 2. ele en az düşen makinalar bunlar. İstersen araştır.

Ses meselesine gelince, yurtdışında uygulanan yasalar gereği orjinal egsoz oldukça sessiz. Ama uygun egzos değişikliği yapıldığı zaman, istediğin motoru getir yan yana koyalım !

Sonuç olarak, sorduğun 2 soruya cevap verdim. Belki seni tatmin eder belki etmez. Sende Dragstar var. O makineyi seçmişsen sana en uygun olan odur. Yani GV650 Dragstardan daha iyi değildir. Kişinin seçimi kendi dinamiklerine göredir. Yarın başka bir makine alırsan da yine senin için en iyisi odur. Aynısı buradaki arkadaşlar için de geçerlidir.

Eğer başka bir sorun varsa hepimiz yardımcı olmaya çalışırız. Yalnız lütfen sırf çamur atmak için buraya yazı yazma !
    Sevgili ledo,
    Uzun bir süredir benim yazılarımı takip etmiyorsun.Etseydin"sebebini anlayamadığın bir şekilde arada bir buraya gelip,yarı sarkastik(Alaycı-aşağılayıcı-ironik vb...) cümleler ile bir şeyler yazmadığımı görürdün.
    Bunu ispat edersen sevinirim.
    Buranın GV650 başlığını biliyorum tabiki.İsteyen istediğini yazar demişsin ama bu da çelişiyor.Bence isteyen istediğini yazamıyor burda kusura bakma.
    Sevgili ledo evet bende dragstar650 var ve en iyisi olmadığını biliyorum.En iyisi diyede ısrar etmiyorum zaten.
    Yine bu sitede bana dragstarı soran ve kararsız olduğunu söyleyen bir arkadaşa
    kendi motorunun kötü taraflarını anlatıp onun tercihini kawasakiden yana kullanmasına vesile olmuş bir motorcuyum.
    Marka fanatiği değilim.Ama burası marka fanatiği kaynıyor.
    Hyo şöyle Hyo böyle ya kardeşler dediğiniz motoru bilmeyen biri değilim ben.Sadece bu kadar abartmaya gerek yok.Hiç bi motor markasını bu kadar göklere çıkaran bi grup daha görmedim.
    Ama yinede benim anlayamadığım bişeyler varki(Olmalı zaten) bu kadar parlattınız kromajlarınızı.
    Neyse tekeriniz düz bassın.

Motosikleti
    Sevgili arkadaşlar ortam sanki biraz gerilmiş!
    gv650 si olan olmayan her motor sevdalısı bu sayfalardaki bilgi,kazanım,deneyim,çeviri..vs... merakla saygı çerçevesinde izlemektedir. İlgili mod tarafından silinmediği sürecede gerek iyi niyetli, gerekse art niyetli olası yazılanlar ise bu sayfada malesef kalıyor. Bu modeli tanımak adına sorulan her soruya birikimlerimiz doğrultusunda fırsat buldukça, seve seve kazanımlarımızı aktarıyoruz. Başta Levent beye, icatlarıyla değerli meslektaşım Haluk hocama, kısa sürede tüm kazanımlarını paylaşan sevgili mrock kardeşime ve gv250 sahibi olupta bizi bu başlıkta da hiç yalnız bırakmayan selçuk,koray ve yörük kardeşime teşekkürü borç bilirim. İyiki varsınız dostlar. Motorcu kardeşler olduğumuz kadar aynı markayada gönül koymuş olmamızın aşırı fanatiklik olduğunu kesinlikle düşünmüyorum.
    Sorun global ve s&t çarpıklığından kaynaklanan parça bulabilme endişesine gelip dayanıyor. S&T bu modeli daha dün satmaya başlamadı. Bir yıl gibi bir süreçte sattığı tüm modeller enjeksiyonluda gelmedi. Karburatörlü sattığı modelleri yok sayıpta parçasından bana ne deme lüksüde olmayacaktır.
    Parasını bastırıp siparişi verirseniz onlarda kazanacağı parayı bilecektir. Levent beyin tavsiye ettiği adresten kendiniz temin yoluna giderseniz ithalatçı ve bayii kar yüzdeleri de aradan çıkacaktır,tüm dünya da yönelinen bu sistemin tüketiciye ne zararı olabilir! Pazar günü Haluk hocamla benzer konuda yorum yaptık ön camı Almanya'da ikamet eden yakınları kanalıyla getirme kararı aldı daha hesaplı diye. Sonuç olarak kolay kolay arıza yapmayan ama olası arızada yaşanılabilecek sıkıntı ve çözüm yollarını burada paylaşmaya devam edelim. Toplamda 300 civarı satılan bu modelde benim yakalayabildiğim bir debriyaj balatası ve bir de beyin sorunu yaşayan olmuştur. Eğer bu büyük bir sorunsa hangi marka ve modelde bu parçalarda sorun yaşanmamıştır lütfen yazın bizde öğrenelim. Saygılar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler