Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _engin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 800
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahhh doktorlar vertigo dediler motora binme dediler ne edecem şimdi ben binmeden bu illeti bilen varmı geçirmiş olan varmı
    fatih hayırlısı olsun kardeşim önce saglık sonra motor
    selam arkadaşlar öncelikle baya uzun süredir yazı yazamadığım için kusura kalmayın ama kaldığım yerden hepsini okudum Kaya abi öncelikle geçmiş olsun ,ne çabuk unuttun bana söylemiş olduğun tavsiyeleri ben abi vertigo olmuşum bakmak istediğim yere kafamı cevirdiğimde görüntü durmuyor dediğimde sende kafanı çevirme o zaman diye telkinde bulunuyordun buna Haldun abide şahittir bostancı sahilinde çay içmeye gittiğimizde hatırladın sen onu , hocaya sormuşlar neren ağrıyor diye bana daldan düşeni getirin demiş geçmiş olsun abi ani haraketler yapma kafanı sert çevirme görüntü kaydığında sakin ol panik yapma gözünü açık tut uzak bir noktaya odaklan uzun soluklu olacak ama geçecek inşallah tekrar geçmiş olsun bu arada sayğıdeger abi ve kardeşlerime selamlar.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı _engin_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar öncelikle baya uzun süredir yazı yazamadığım için kusura kalmayın ama kaldığım yerden hepsini okudum Kaya abi öncelikle geçmiş olsun ,ne çabuk unuttun bana söylemiş olduğun tavsiyeleri ben abi vertigo olmuşum bakmak istediğim yere kafamı cevirdiğimde görüntü durmuyor dediğimde sende kafanı çevirme o zaman diye telkinde bulunuyordun buna Haldun abide şahittir bostancı sahilinde çay içmeye gittiğimizde hatırladın sen onu , hocaya sormuşlar neren ağrıyor diye bana daldan düşeni getirin demiş geçmiş olsun abi ani haraketler yapma kafanı sert çevirme görüntü kaydığında sakin ol panik yapma gözünü açık tut uzak bir noktaya odaklan uzun soluklu olacak ama geçecek inşallah tekrar geçmiş olsun bu arada sayğıdeger abi ve kardeşlerime selamlar.....
    engin dogru diyorsun şükür şimdi baya bir geçti inşallah bir dahi olmaz bunla kalsın

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    maşallah .. hepsi birbirinden çekici

ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Gri Gv 650 nin çekiciliği..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

Motosikleti
    Hyosung GV250
    selam arkadaşlar,

şimdi bana belki çok kızabilirsiniz "biz bunları bu forumda konuştuk, okusana be!" diye, tam emin değilim, ama yardımcı olursanız çok sevinirim. yaklaşık üç yıldır GV250 kullanıyorum, artık motoru büyütmenin vakti geldiğini düşünmeye başladım. çeşitli motosikletleri inceliyorum, tabii GV250'den çok memnun kaldığım için, GV650'yi oldukça merak ettim.

artıları, eksileri, kullanış kolaylıkları, zorlukları, çıkan kronik sorunlar falan çok merak ettiğim şeyler. eminim bunların hepsine forumda değinilmiştir, ama inanın çok sayfa var ve aralarında kayboluyorum.

GV650 kullanıcısı olarak, kişisel fikirlerinizi. şehir içinde ve uzun yolda yaşadıklarınızı paylaşmanızı istersem, forumu okumadım diye umarım tepki almam. bir de, on bin lira civarında ikinci elleri var görünüyor sahibinden.com'da. ama enteresan bir şey 2008 modelden sonraki yılların ikinci el satışı hiç yok. neden olabilir?

yardım ederseniz, çok mutlu olurum.

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı queequeg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar,

şimdi bana belki çok kızabilirsiniz "biz bunları bu forumda konuştuk, okusana be!" diye, tam emin değilim, ama yardımcı olursanız çok sevinirim. yaklaşık üç yıldır GV250 kullanıyorum, artık motoru büyütmenin vakti geldiğini düşünmeye başladım. çeşitli motosikletleri inceliyorum, tabii GV250'den çok memnun kaldığım için, GV650'yi oldukça merak ettim.

artıları, eksileri, kullanış kolaylıkları, zorlukları, çıkan kronik sorunlar falan çok merak ettiğim şeyler. eminim bunların hepsine forumda değinilmiştir, ama inanın çok sayfa var ve aralarında kayboluyorum.

GV650 kullanıcısı olarak, kişisel fikirlerinizi. şehir içinde ve uzun yolda yaşadıklarınızı paylaşmanızı istersem, forumu okumadım diye umarım tepki almam. bir de, on bin lira civarında ikinci elleri var görünüyor sahibinden.com'da. ama enteresan bir şey 2008 modelden sonraki yılların ikinci el satışı hiç yok. neden olabilir?

diğer sorularını bilmem ama son soruna cevap vereyim benim düşünceme göre 650 cc hyosung satışları kanuni motorun işe el atması ve fiyat politikası sonucu durma noktasına gelmiştir katılır veya katılmazsınız.hyosung iken daha çok gv 650 gt650 satılıyordu bence

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Sayfa 116 da özet teknik bilgi paylaşımım vardı. Okursanız faydalı olacaktır.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-116.html
    2007 model sonrası satışlar kanuniden. İsme tepkiden satış çok az ve pahalı olunca ikinci elide pek yok demek mantıklı olacaktır. Mevcut ikinci ellerde seçici olmak şart ucuz diye almayın, astarı yüzünden pahalıya gelir.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayfa 116 da özet teknik bilgi paylaşımım vardı. Okursanız faydalı olacaktır.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-116.html
    2007 model sonrası satışlar kanuniden. İsme tepkiden satış çok az ve pahalı olunca ikinci elide pek yok demek mantıklı olacaktır. Mevcut ikinci ellerde seçici olmak şart ucuz diye almayın, astarı yüzünden pahalıya gelir.
    çok teşekkürler arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

peki bu sorunları, çok uğraştırır mı?

Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    çok teşekkürler arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:09 ----------

peki bu sorunları, çok uğraştırır mı?
    ugraştırmayan motor ne kadar zevkli olur varmı ugraştırmayan motor bence emsalleri arasında en az ugraştıranlardan bir tanesi her sıkıntısı aşıldı ve rahatlıkla alabilecegin bir makina alırken anlıyan motoru tanıyan biri ne danış derim hakında hayırlısı

---------- Post added at 20:00 ---------- Previous post was at 19:58 ----------

Alıntı ZERDÜŞT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gri Gv 650 nin çekiciliği..
    mavisini bulamamışlar

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    selam arkadaşlar,

Neden gv 650 ye geçmek istediğiniz de önemli. Çünkü gv 250 ile aralarında tarz olarak büyük farklar var.
    Gv 250 bir cruiser, Gv 650 ise bir sport cruiser. 650, daha seri (hatta sportif) bir sürüş karakterine ve daha daha alçak bir yapıya sahip.
    Ankaradan gelirken ortalama 140 km/h civarında geldim. 160+ hızlara da bolca çıktım, hatta bi BMW enduro grubu solladım yolda, ne biçim cruiser bu be demişlerdir
    Yani amacınız aynı sürüş tarzı ama daha büyük cc ise en iyi seçenek gv 650 olmayabilir.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden gv 650 ye geçmek istediğiniz de önemli. Çünkü gv 250 ile aralarında tarz olarak büyük farklar var.
    Gv 250 bir cruiser, Gv 650 ise bir sport cruiser. 650, daha seri (hatta sportif) bir sürüş karakterine ve daha daha alçak bir yapıya sahip.
    Ankaradan gelirken ortalama 140 km/h civarında geldim. 160+ hızlara da bolca çıktım, hatta bi BMW enduro grubu solladım yolda, ne biçim cruiser bu be demişlerdir
    Yani amacınız aynı sürüş tarzı ama daha büyük cc ise en iyi seçenek gv 650 olmayabilir.
    evet GV 250 ile aralarında çok fark olduğunu biliyorum, ama niyeyse aynı tarz yüksek CC motosikletler beni cezbetmiyor. Belki de GV 250 görünüş açısından daha güçlü motorlara çok benzediği için, bir değişiklik yapmak istiyor olabilirim. GV 650 de görünüş açısından beni çok cezbediyor. zaten GV650 dışında TDM 900 gibi motosikletlere de bakıyorum bi yandan. yani aslen gönlüm cruiser'dan yana olsa da, bir değişiklik peşindeyim bi yandan da.

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    şimdi bana belki çok kızabilirsiniz "biz bunları bu forumda konuştuk, okusana be!" diye,
    Ben dahil forum müdavimlerinin "o serzenişte" bulunabilmesi için, önce iğneyi kendisine batırması gerekir!
    Hem teknik bir forumu "naber", "ne güzel dürüm yedik ama", ve bunun gibi birçok geyik yapıp, sayfaları doldurup, sonra da "kardeşim, sorduğun her sorunun cevabı bu forumun içinde var, hazıra konma da bi zahmet okuyuver" demek pek düşünceli bir davranış değil.

Fakat şanslısın ki bu sayfanın sakinleri son derece paylaşımcı ve sıcakkanlıdır.
    Mesela sevgili dostum viceroy sana doğrudan adresi vermiş.

Aslında ben bu konuyu Sevgili Erhan'a pek çok defa söyledim. Bu motor başlıklarını bir tane teknik bir tane de sohbet olarak ikiye ayır diye ama pek rağbet etmedi

forumu okumadım diye umarım tepki almam. bir de, on bin lira civarında ikinci elleri var görünüyor sahibinden.com'da. ama enteresan bir şey 2008 modelden sonraki yılların ikinci el satışı hiç yok. neden olabilir?
    Cevap çok basit : pek fazla satılmadı da o yüzden !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dahil forum müdavimlerinin "o serzenişte" bulunabilmesi için, önce iğneyi kendisine batırması gerekir!
    Hem teknik bir forumu "naber", "ne güzel dürüm yedik ama", ve bunun gibi birçok geyik yapıp, sayfaları doldurup, sonra da "kardeşim, sorduğun her sorunun cevabı bu forumun içinde var, hazıra konma da bi zahmet okuyuver" demek pek düşünceli bir davranış değil.

Fakat şanslısın ki bu sayfanın sakinleri son derece paylaşımcı ve sıcakkanlıdır.
    Mesela sevgili dostum viceroy sana doğrudan adresi vermiş.

Aslında ben bu konuyu Sevgili Erhan'a pek çok defa söyledim. Bu motor başlıklarını bir tane teknik bir tane de sohbet olarak ikiye ayır diye ama pek rağbet etmedi

Cevap çok basit : pek fazla satılmadı da o yüzden !
    hehe bazı forum sakinleri çok kızıyor araştırmadan soruşturunca.

viceroy sağolsun, üç tane kronik sorunu var anladığım kadarıyla. peki bunları hallettikten sonra hiç sıkıntı çektiniz mi? bir de mesela 2008 modelinden sonra gidon vida sorunu da ortadan kalkmış anladığım kadarıyla. bu diğer sorunlar, daha ilerleyen yıllarda çözülmedi mi. özellikle yakıt deposunun çatlaması gibi ciddi bir sorunu yıllarca çözmemiş olacaklarına ihtimal vermiyorum.

bir de bir şey sormak istiyorum, istanbul'da gv 650'lerin bu kronik sorunlarını iyi bilen bir usta yok mudur? ikinci el alacağım zaman gönül rahatlığıyla "abi şuna bir baksana" diyebileceğim bir usta?

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650

1)viceroy sağolsun, üç tane kronik sorunu var anladığım kadarıyla. peki bunları hallettikten sonra hiç sıkıntı çektiniz mi? bir de mesela 2008 modelinden sonra gidon vida sorunu da ortadan kalkmış anladığım kadarıyla. bu diğer sorunlar, daha ilerleyen yıllarda çözülmedi mi. özellikle yakıt deposunun çatlaması gibi ciddi bir sorunu yıllarca çözmemiş olacaklarına ihtimal vermiyorum.

2) bir de bir şey sormak istiyorum, istanbul'da gv 650'lerin bu kronik sorunlarını iyi bilen bir usta yok mudur? ikinci el alacağım zaman gönül rahatlığıyla "abi şuna bir baksana" diyebileceğim bir usta?
    1) Gidon sorunu çözüldü ama depo sorunu çözülmedi. Çünkü koreliler bu sorunun başka bir ülkede olmadığını, sadece Türkiye'den şikayet geldiğini iddia ettiler ve sorunun kaynağını bulamadılar. Her halükarda basit bir işlem ile sorun çözülüyor ve bir daha tekrar etmiyor.

2) Bulursun herhalde ama zaten 2. el alacaksan depo konusu zaten hallolmuştur. Gidon ise %50 - %50. Eğer düzelmediyse kendin bile görebilirsin. Ustaya gerek yok!
    Sen esas alacağın 2. el motora dikkat et. Kronik sorunlar derken kullanıcı sorunları ile uğraşma. Benim motor da satılık olduğu için etik açıdan bu konuda fazla yorum yapmak istemiyorum
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    gidondan çok, statör sorunu beni endişelendiriyor aslında

ledo, senin motorun ilanı var mı? bakabilir miyim? bir de niye satıyorsun acaba?

Motosikleti
    Asya Pars 250
    Herkese merhabalar arkadaşlar. Garaj hakkında bilgisi olan birisi bana ulaşabilrmi lütfen. Ya da Kaya abiyi tanıyan - Engini tanıyan.
    [B]İnsanlar Nasıl Konuşulması Gerektiğinin Dersini Alırlar Ama En Büyük İlim, Nasıl Ve Ne Zaman Susulması Gerektiğini Bilmektir (Tolstoy)[/B]

Motosikleti
    Asya Pars 250
    Kimsecikler yok mu arkadaşlar ?
    [B]İnsanlar Nasıl Konuşulması Gerektiğinin Dersini Alırlar Ama En Büyük İlim, Nasıl Ve Ne Zaman Susulması Gerektiğini Bilmektir (Tolstoy)[/B]

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı tayfunyuce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar arkadaşlar. Garaj hakkında bilgisi olan birisi bana ulaşabilrmi lütfen. Ya da Kaya abiyi tanıyan - Engini tanıyan.
    Aradığın kişi benim, buyurasın
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Motosikleti
    Asya Pars 250
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aradığın kişi benim, buyurasın
    Merhabalar. Garaj hakkında bir iki şey soracaktım. Ama senden önce Enginle konuşup hallettik. Oda Gökhana iletmiş. Cevap için teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler