Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XVS950 MidNight
    İnşallah banka sorun çıkartmaz ise yarın motor için gidip anlaşmayı yapacağım,
    ondan sonra sizlerden diğer yapmam gerekenler için bilgi rica edeceğim, çünkü daha önce scooter kullanıcısı biri olarak çok az tecrübem var
    hafta sonu honda sürüş eğitimine katılacağım 2 gün, çoğu arkadaş bu motor için ilk başta fazla gelir desede inşalah altından kalkacağım diye düşünüyorum.
    Kaliteli kask marka model, mont tarz model ve benim aklıma gelmeyen ihtiyaçlar ilk öğrenmek isrediklerim
    zaten forumu baştan sona tek tek okuyup not alıyorum, 218 sayfa ciddi bilgi paylaşımı olduğu kesin, umarım herşey yolunda gider yollarda da karşılaşırız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ZERDÜŞT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı MoB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah banka sorun çıkartmaz ise yarın motor için gidip anlaşmayı yapacağım,
    ondan sonra sizlerden diğer yapmam gerekenler için bilgi rica edeceğim, çünkü daha önce scooter kullanıcısı biri olarak çok az tecrübem var
    hafta sonu honda sürüş eğitimine katılacağım 2 gün, çoğu arkadaş bu motor için ilk başta fazla gelir desede inşalah altından kalkacağım diye düşünüyorum.
    Kaliteli kask marka model, mont tarz model ve benim aklıma gelmeyen ihtiyaçlar ilk öğrenmek isrediklerim
    zaten forumu baştan sona tek tek okuyup not alıyorum, 218 sayfa ciddi bilgi paylaşımı olduğu kesin, umarım herşey yolunda gider yollarda da karşılaşırız
    Allah gönlüne göre versin kardeşim..görüşmek üzere..
    ANATOLIAN EAGLES MK / Bağımsızlık ve Özgürlük benim karekterimdir. M.K.Atatürk

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Arkadaşlar Selam,

Haftasonu İstanbul'daydım, 2004 F650 CS ile camiayaya tekrar dönüşümü yaptım. Motoru incelemede, pazarlıkta hatta satış sonrası bakımında hep yanımda Halidun Abi (Kaya) vardı.

Ne diyeyim abi, çok yardımcı oldun, teşekkürler tekrar...

---------- Post added at 17:48 ---------- Previous post was at 17:45 ----------

Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selam,

Haftasonu İstanbul'daydım, 2004 F650 CS ile camiayaya tekrar dönüşümü yaptım. Motoru incelemede, pazarlıkta hatta satış sonrası bakımında hep yanımda Halidun Abi (Kaya) vardı.

http://d1203.hizliresim.com/v/6/38xcx.jpg
    Pek uygun değildim ama geldiğini buradan öğrenmek beni üzdü kardeşim. Hayırlı uğurlu olsun yeni motorun. Güzel güle kullan İnşallah.
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

bilginet45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650, C800
    slm arkadaşlar dün 13binde siyah gv650 aldım fakat depoda benzin sızıntısı var forumda resimli anlatılmış ama resimler çok ufak anlayamadım. birde 1-2ci viteste şehir içinde düşük devirde tekleme yapıyor yüksek devirde sorun yok pisliktenmi diye düşünüyorum. gv650 kullanıcılarında tavsiyelerini bekliyorum kronik sorunlar açısından

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Arkadaşlar Selam,

[/COLOR]http://d1203.hizliresim.com/v/6/38xcx.jpg

Ne diyeyim abi, çok yardımcı oldun, teşekkürler tekrar...[COLOR="Silver"]

çok güzel rahat ve temiz bir motor elimizden geleni yaptık serdar kardeşim lafı olmaz kazsız arızasız keyfle kullansın

FatihKARAKAŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Alıntı bilginet45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar dün 13binde siyah gv650 aldım fakat depoda benzin sızıntısı var forumda resimli anlatılmış ama resimler çok ufak anlayamadım. birde 1-2ci viteste şehir içinde düşük devirde tekleme yapıyor yüksek devirde sorun yok pisliktenmi diye düşünüyorum. gv650 kullanıcılarında tavsiyelerini bekliyorum kronik sorunlar açısından
    Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Şimdi bende merak ettim doğrusu, kronik sorunları nelerdir GV 650 nin.
    Forumun bu başlığını bayağı okudum ama kronik sorunlar ile ilgili bilgi görmedim desem.
    # Çocukluk saflığını kaybetmeyen adama büyük adam denir. (Mencius) #

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı bilginet45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

birol hayırlı olsun sızıntı için depoyu söküp sun fix ile yapıştıracaksın düşük devirde tekleme genelde pislikten ve bakımsızlıktan olabilir fil,treleri ve bujileri kontrol et

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Hayırlı uğurlu olsun, güle güle kullanın.
    Arkadaşlar Selam,

http://d1203.hizliresim.com/v/6/38xcx.jpg

Motosikleti
    BMW R 1200 RT
    Mesajımı okuyunca yanlış anlaşılacağını düşündüm. Ben benzin deposu ve düşük devirde tekleme konusunda kronik bir sıkıntı mı var diye yazmıştım mesajımı. Elektriksel donanımla alakalı değil (statör, konjektör, akü)
    Alıntı FatihKARAKAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Şimdi bende merak ettim doğrusu, kronik sorunları nelerdir GV 650 nin.
    Forumun bu başlığını bayağı okudum ama kronik sorunlar ile ilgili bilgi görmedim desem.
    Alttaki mesajla alakalı olarak

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı FatihKARAKAŞ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajımı okuyunca yanlış anlaşılacağını düşündüm. Ben benzin deposu ve düşük devirde tekleme konusunda kronik bir sıkıntı mı var diye yazmıştım mesajımı. Elektriksel donanımla alakalı değil (statör, konjektör, akü)

Alttaki mesajla alakalı olarak
    2007 ve öncesindeki modellerde gidon vidaları kısa tutulduğundan sorunlar oldu..kimi kendi değiştirdi kimisi ise 2007 model lerin satış öncesi bende olduğu gibi servisde uzun viadalarla değiştirilip satıldı.Asıl ilginç olan ise benzin deposunda ki sorunlar siyah ların çoğunlunda mavilerin küçük bir kısmında mevcut ken gri lerde bu tür vaka hiç yaşanmamış olması..nedenini servisde bilmiyor..diyebiliriz ki siyah en fazla satılandı gri örneğin ona nazaran daha az sayıda satıldı..neden bu olabilirmi diye sorduğumda ise aldığım cevap ''iyi de abi bir tane bile olsun griler de sorun yaşanmadı...ve gri renkte satılan bir çok makine var..''şeklinde oldu..Hyousung un 2006 yılından beri servisini yapan ve bana göre bu makineyi en iyi tanıyan ustaların başında gelen bir usta nın sözleriydi bunlar..

ylcndrsn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 650
    S.A benim motor 2007 model ikinci el aldım fakat geçmişi hakkında pek bilgi sahibi olamadım, şu gidon meselesi değişip değişmediğini nasıl anlayabilirim orjineli ile yenisi arasındaki fark nedir ?

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek uygun değildim ama geldiğini buradan öğrenmek beni üzdü kardeşim. Hayırlı uğurlu olsun yeni motorun. Güzel güle kullan İnşallah.
    Uzay'ım haklısın, ama neredeyse koştura koştura işleri hallettik, fuara bile gidemedim. Rahat bi zamanda, beşiktaş sahilde bu sefer ben sana çay ısmarlayayım
    _Uzay_ bunu beğendi.
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Adaş fuara gelseydin ben sitem ederdim bu sefer

Bu arada GV 650 düşük devirde tekleme sorunu ile ilgili olarak, karbüratörleri senkronize eden parçanın ayarlanması gerektiğinden bahsetmişti ustam.
    _Uzay_ bunu beğendi.

Motosikleti
    GV650, C800
    teşekkürler arkadaşlar motor 3 ay gibi yatmış kış nedeniyle depoda sızıntı var sandım fakat yokmuş yağ gibi bişey dökülmüş sızıntı sandım. düşük devirde tekleme sallama yapıyor. birde gazlayınca tuhaf bir ses yapıyor motor kısmından sanki bişey gevşekmiş gibi tankırtı sesi yaşadığım yer ilçe burada bunlardan anlayan yok başka gv 650 de görmedeğim için yazma geregi duydum belkide bu ses normal sesi ama rahatsız edici bir ses kimi forumlardada kronik debriyaj sorunu olduğunu okudum. acaba dedim debriyajdanmı yapıyor sesi valla aldım motoru ama işallah pişman olmam

Motosikleti
    GV650, C800
    arkadaşlar izmide hyosung servisi varmı nette bulamadım stkanuni olarak var fakat hyosungtan anlayan usta tavsiye edermisiniz. bana en yakın izmir var.

Motosikleti
    Hyosung GV 650
    Alıntı ylcndrsn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A benim motor 2007 model ikinci el aldım fakat geçmişi hakkında pek bilgi sahibi olamadım, şu gidon meselesi değişip değişmediğini nasıl anlayabilirim orjineli ile yenisi arasındaki fark nedir ?
    Gidonun şaseye bağlantı noktasından vidaları görürsün ama kısa mı uzunmu olduğunu anlaman için sanırım emsal bir motorun olması lazım kıyas için..ben düzeltilmiş olarak almıştım bu anlamda istanbula yolun düştüğünde ararsan yardımcı olmaya çalışırım..

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    bilginet, anlattığın sesin normal olduğunu düşünmüyorum, benim makinadan öyle bir ses gelmiyor.

Bir de motoru tanımayan ustalara gitmemeni tavsiye ederim. Yani İzmirde (varsa Manisada) düzgün bir servis bulup, işlerini orada hallettirmen senin için daha iyi olacaktır.

Motosikleti
    Yamaha XVS950 MidNight
    Kanuniden hala bie ses çıkmadı, evraklarıda verdim hala proforma faturayı hazır edip bugün bankaya gönderecekmiş.
    Fakat yazıları okudukça acaba hatamı ediyorum diyede düşünmedim değil. Daha önce sadece scooter tecrübem ile bu motora geçeceğim.
    Gerçi 25 yıllık otomobil ve uzun yol tecrübem var, çok hızı seven biri değilim, yaşım (37) ile ilgili belkide artık yavaş gitmek daha hoşuma gidiyor.
    Bu aleti istememdeki sebepte buydu yavaş gitmeyi becermek sürücüye hızlı gitmeyi becerebilmek ise altındaki makineye bağlı olunca istediğini yapmak sana kalıyor.
    Diğer taraftan ufak motorların normalde diğerlerine göre daha fazla tehlike atlattığını, bir çok yerde okuyup birkaç kişiden de duyunca direk büyük motor ile bu yola koyuldum.
    Artık kısmet önce bir motoru alalımda inşallah tanışma fırsatımızda olur, böyle toplantılara gezilere otomobil formumuzdan alışkın olduğum için tarzımı korumak zor olmayacak gibi

ERDINC_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 1300 A
    mob kardeşim işinsırrı zaten yavaşgitmek şimdiden hayırlı uğurlu olsun ben kendimi büyük cc limotorlara alıştırmak için ilk mondial in 1500 tl ye satılan 0 motorlarından aldım 9 ay bindim ve satıp gv 250 aldım 9 ayda ona bidim ama şunu öğrendim illa hangi motoru kullanırsan kullan kesinlikle yavaşlığa alıştırman gerekli kendini ister istemez almak üzere olduğun motor için konuşuyorum yavas gitmen biraz problem ama dikkatle halledilmeyecek bişideğil bence hayırlı olsun tekrar, ayrıca ben gv 650 aldım 2010 model enjeksiyonlu bu motorun tek eksisi far sürekli açık akü problemi çıkıyor kısa mesafede ayda bir akün biter , şahsen ben motoru aldığım hafta herşeyi sıfır taktım akü dahil kuralkandan ramazan diye bir arkadas sadece şunu söyledi enjeksiyonlu motorlarda marşa basmadan akü acık olacak motor çalışınca harici anahtarla kapatabilirsin oda ciddi sıkıntı yaratıyormuş beyindeki değerlersapıtıyor ya değişecek yada sadece kuralkanda ayarlanacak ayrıca benim müdürümün enjecsiyonlu gv 250 sinde akü bittiği için vurdurduk sonuç beyin gitti 6000 devirden assagı inmiyor motor garantili olduğuiçin kuralkan beyini değiştirdi ayrıca yüksek devir problemi otomatik rolanti sensöründen cıkmıyor arkadaslar bunu da belirteyim ortalama teknoloji aynı olduğu için enjecsiyonlu arkadaslar akülerini sürekli dolu tutmak zorundalar saygılarımla

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler