Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni GV 650 Aquila Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar ciger gerçekten lezizidi ilk defa yedim birde rahmetli anam sulusunu yapardı maydonozlu onun tadı başka .

serdar telde de deiğim giiibi hayatta 57 dolar o musluga verilmez diyaframı gevşemiştir vakummla tam açamıyor belkide görülmeyen bir delik var
    çare ne scooter musluklarından uyanını bulup takmak veya diyaframını uydurmak bir kaç scootorcuya göster diyaframı halledersin olmazsa en son çare elektirikli selonoid vana en ufagından akımı az çekeninden

serden ben regalin ayaklıklarından aldım çıkma ikisi 75 geldi ufak rötuşlarla taktım memnunum istediğim açıda kullanıyorum uzun yolda daha rahat fotograf daha sonra yükleyebilirim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:53 ----------

Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ciger gerçekten lezizidi ilk defa yedim birde rahmetli anam sulusunu yapardı maydonozlu onun tadı başka .

serdar telde de deiğim giiibi hayatta 57 dolar o musluga verilmez diyaframı gevşemiştir vakummla tam açamıyor belkide görülmeyen bir delik var
    çare ne scooter musluklarından uyanını bulup takmak veya diyaframını uydurmak bir kaç scootorcuya göster diyaframı halledersin olmazsa en son çare elektirikli selonoid vana en ufagından akımı az çekeninden

serden ben regalin ayaklıklarından aldım çıkma ikisi 75 geldi ufak rötuşlarla taktım memnunum istediğim açıda kullanıyorum uzun yolda daha rahat fotograf daha sonra yükleyebilirim.
    bu arada vites geçişleri ne baktınmı dediğim parçaya düzeldimi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Vites geçişlerinde müzmin bir sorun yok zaten,zaman zaman geçmediği oluyor. Bu hafta kullandım hiç sorun yok.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

_Uzay_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 X
    Otobur tiger

Lee'den sana cevap var :

Please check the link below from our website. We think this may be the part that you may be looking for.

http://www.hyosungsource.com/index.p...rd=44300HP9501

Please compare the part carefully before you should decide to purchase it. Thank you for your time.

Sanırım adam sağ taraftaki advanced search'ten aramış ve bulmuş parça numarasını yazarak

Fiyatı TL37.70

Bak şimdi alınabilir bir hale geldi işte
    [Bu alan reklam için kiralıktır. İletişim: 444 UZAY]

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Alıntı _Uzay_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobur tiger

Lee'den sana cevap var :

Please check the link below from our website. We think this may be the part that you may be looking for.

Please compare the part carefully before you should decide to purchase it. Thank you for your time.

Sanırım adam sağ taraftaki advanced search'ten aramış ve bulmuş parça numarasını yazarak

Fiyatı TL37.70

uzay bankokta 5 cariye li (miss liden daha güzel)bol masajlı bir saç tarşının 25 dolar oldugunu yazmışmıydım

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Otobur tiger

Lee'den sana cevap var :

Fiyatı TL37.70

Dostum süpersin walla. Kimler yedeklemek istiyor? İçindeki diyafram çok uzun ömürlü değil, bilginiz olsun...5 adede kadar sıkıntı çıkmaz gümrükte...
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Otobur tiger

Lee'den sana cevap var :

Fiyatı TL37.70

uzay bankokta 5 cariye li (miss liden daha güzel)bol masajlı bir saç tarşının 25 dolar oldugunu yazmışmıydım

Motosikleti
    1 Adet getirirsek kargo 32 TL filan tutuyor. Nerdeyse 70 TL'ye mal oluyor.

Ama 5 adet getirirsek kargo da 40 TL filan tutuyor. Yani kişi başı : 37+8 = 45 TL

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı kayar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saç traşı mı? Ben kelim abi

Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Adet getirirsek kargo 32 TL filan tutuyor. Nerdeyse 70 TL'ye mal oluyor.

Ama 5 adet getirirsek kargo da 40 TL filan tutuyor. Yani kişi başı : 37+8 = 45 TL
    İğne bile sipariş etsek en az 30'dan başlıyor kargo fiyatı. Gerçekten de toplu alım yapmak lazım. Ben Lee ile konuştum. Faturaya istediğimizi yazacak Sadece gümrükçünün çakmayacağı mallar olması lazım. Boyutu küçük, aynen bunun gibi.
    Bir de gümrükçünün çakmaması için sayının fazla olmaması da lazım. Yani 5 tane alırsak adam ticari amaçla aldığımızı düşünüp vergi ekleyebilir. Bunlar herhangibir kaynağa göre yazdığım cümleler değil. Tamamen BENCE ile başlaması gereken cümleler

Bilmiyorum. Mesela başka mallarla birlikte de sipariş edilebilir. İlla herkesin bundan almasına gerek yok.

Lee olmasa biz napardık

Motosikleti
    50 tane alsan adam kıllanır ama 5 taneden bişeycik olmaz merak etme Ben yurtdışından çok şey getirttim...

Başka birşey isteyen varsa hemen söylesin. Şu işi bitirelim, bakın havalar da açtı

Motosikleti
    Her ne getiriyorsanız beni unutmayın yazın listeye. Debrijaj balata setini ucuz fatura ettirelim uzay. Mr Lee de bize benzedi sonunda.

Motosikleti
    Arkadaşlar Selam,

Saat 13:08. Saat 17:00 da yola çıkmayı planlıyordum. Çanta tamam, izin tamam, motor tamam DEĞİL!!!

Dün yola çıkmadan önce geçici yaptığımız benzin musluğu contası, doğru düzgün birşey ile değiştirdik. Koltuğu taktık, kontağa bastım. Marş motoru şöyle yarım tur dönüp tak dedi durdu. Arka arkaya bayağı denedik. Bir türlü marj motorunu döndüremedik. Aküden şüphelendik, başka aküyle denedik olmadı. Yokuş aşağı 1 km boyunca vurdurarak çalıştırmayı denedik olmadı. Sonra yokuş yukarı geri ittik

Debriyaj svicinden şüphelendik, onu da kısa devre yaptık yine olmadı. Marş motorunun kömüründe şüphelendik, çıkardık baktık bişey yok. Usta dilinde marş taş...ğı diye geçen marj rölesinde birşey olabilir. Veya motorda bir yerlerde sıkışıklık var, marş motoru çeviremiyor.. Bilmiyorum. Bu arıza yüzünden dün gece eve saat 23:30 da geldim. Saat 2'ye kadar çanta hazırladım. Ama bugün çıkabilir miyim, bilmiyorum

Artık sıkılmaya başladım....

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Selam gv 650 ciler..
    Epeycedir motor arayışı içindeyim..Enduro vs. baktıktan sonra gv 650 de bana feci halde göz kırpıyor..

İkinci el düşündüğüm için özellikle bakmam gereken, kontrol etmem gereken yerleri nelerdir acaba?
    Bir de eğer varsa satmak isteyen görüşebiliriz..
    Renk kesinlikle siyah olacak..

Yardımcı olacaklar için şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    NC 700 X
    Arkadaşlar Selam,

Saat 13:08. Saat 17:00 da yola çıkmayı planlıyordum. Çanta tamam, izin tamam, motor tamam DEĞİL!!!

Dün yola çıkmadan önce geçici yaptığımız benzin musluğu contası, doğru düzgün birşey ile değiştirdik. Koltuğu taktık, kontağa bastım. Marş motoru şöyle yarım tur dönüp tak dedi durdu. Arka arkaya bayağı denedik. Bir türlü marj motorunu döndüremedik. Aküden şüphelendik, başka aküyle denedik olmadı. Yokuş aşağı 1 km boyunca vurdurarak çalıştırmayı denedik olmadı. Sonra yokuş yukarı geri ittik

Debriyaj svicinden şüphelendik, onu da kısa devre yaptık yine olmadı. Marş motorunun kömüründe şüphelendik, çıkardık baktık bişey yok. Usta dilinde marş taş...ğı diye geçen marj rölesinde birşey olabilir. Veya motorda bir yerlerde sıkışıklık var, marş motoru çeviremiyor.. Bilmiyorum. Bu arıza yüzünden dün gece eve saat 23:30 da geldim. Saat 2'ye kadar çanta hazırladım. Ama bugün çıkabilir miyim, bilmiyorum

Sabret kardeşim. Üstüste gelmiş herşey. Bezmen normal. Ama daha fazla sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. İnşallah hallolur kolay bir şekilde

Ben de geçen radyatörü delmişim Kanallardan biri çatlamış. Onu yaptırttım.

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam gv 650 ciler..
    Epeycedir motor arayışı içindeyim..Enduro vs. baktıktan sonra gv 650 de bana feci halde göz kırpıyor..

İkinci el düşündüğüm için özellikle bakmam gereken, kontrol etmem gereken yerleri nelerdir acaba?
    Bir de eğer varsa satmak isteyen görüşebiliriz..
    Renk kesinlikle siyah olacak..

Yardımcı olacaklar için şimdiden teşekkürler..
    Ustalar cevap verene kadar en iyi cevap bu :
    Şimdiden hayırlı uğurlu olsun

Motosikleti
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dikkat ederseniz yerli-yabancı sitelerde bu motosiklet kullanıcılarının yaşadıkları sorunlar sıralı şekilde hepimizin motosikletinde karşımıza çıkıyor. Bizlerde tecrübelerden,deneyimlerden yararlanarak korelilerin olası eksikliklerini elimine ederek sıfır hata yolunda ilerliyoruz. Bu motosikleti seviyorsak verdiğimiz emeğede değer bence.
    Hatırlarsanız kronik sorunların başında benzin deposu vardı resimlerle sorunu nasıl çözdüğümüzü gösterdik ve olay kapandı.
    ]

Kısa gidon vidaları sorundu uzunları ile çözdük.

Servisteki diğer 2008 modelgv650 deki gidon durumunu merak ettim ve sökmek için gittiğimde
    Her zaman söylediğim gibi fabrika işi çözmüş,bizimkinin tam tersine saplama gidon kullanmış.

Bilinen ve illaki yaşanacak üç numaralı sorun statör bunuda çözersek kronik bir sorun zaten kalmıyor,gerisi tadını çıkarmak diyelim.
    Sorun diye yazıp,çizdiklerimiz her markanın her modelinde yaşanabilen olasılıklardır.
    konjektör,

statör,

130 tl den kaliteli sarım sonrası resim..

Kaliteli malzeme ve işçilikten sonra Stroke ayarlarınıda yapınca motosiklet ilk zamanlarındaki gibi oldu.

GV650 Üzerine özetin özeti açıklama yaparsak;
    1. Tork ve beygir gücü ilişkisine bakarsak fazer tadında karakteri var.1100cc ye kadar en güçlüsü.
    2.Görüntüsüne bakarsanız tam bir melez tadında.Bu klasikçilere aykırıdır.
    3.S&T harici olanlarda bulmakta sıkıntı çekebileceğiniz tek parça manifold lastikleridir ki biz bunu hyosungsource adresinden temin ettik olası sıkıntıda tedbir adına.
    4.Race karakterine uygun motor yanında yine o performansa uygun fren sistemine sahiptir.
    5. 100 km de ortalama 5 litre tüketimi var.

6. Race özelliğindeki motosikletin ikinci elini aynı titizlikle incelemek lazım.Yıpranma yüzdesi yüksek,kullanıcı ve düzenli bakım çok önemli.Bilmediğiniz motosikleti ucuz diye alıp arkasını toplamakla uğraşmayın.

Forumdan Uzaklaştırıldı

sa

Arkadaşlar Selam,

sabah ola hayrola demişler inşallah bulmuşsunuzdur arızayı bence ateşleme yok veya aküler zayıf senin motoru tanıdıgım kadarı ile başka bakım yaparken bir kablo vs yerine oturmamıştır.

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Ah be adaş sendeki de şanssızlık işte.
    Un var, yağ var, şeker var, helva yok.

Şimdi, marş motoruna elektirk gelmiyor anlaşılan, vurdurarak da çalışmadığına göre sviç, ya da sigota işi gibi. Nihayetinde elektrik problemi gibi duruyor, çok sıkıntı çıkarmaz umarım.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    GV650 Üzerine özetin özeti açıklama yaparsak;
    1. Tork ve beygir gücü ilişkisine bakarsak fazer tadında karakteri var.1100cc ye kadar en güçlüsü.
    2.Görüntüsüne bakarsanız tam bir melez tadında.Bu klasikçilere aykırıdır.
    3.S&T harici olanlarda bulmakta sıkıntı çekebileceğiniz tek parça manifold lastikleridir ki biz bunu hyosungsource adresinden temin ettik olası sıkıntıda tedbir adına.
    4.Race karakterine uygun motor yanında yine o performansa uygun fren sistemine sahiptir.
    5. 100 km de ortalama 5 litre tüketimi var.

6. Race özelliğindeki motosikletin ikinci elini aynı titizlikle incelemek lazım.Yıpranma yüzdesi yüksek,kullanıcı ve düzenli bakım çok önemli.Bilmediğiniz motosikleti ucuz diye alıp arkasını toplamakla uğraşmayın.
    Mükemmel bir paylaşım olmuş..
    Tam olarak istediğim cevaplar..
    Zaten kısmet olur da satın alırsam en azından bir süre sizin çok başınızı ağrıtacağım kesin

İşte tek ve en büyük meselem, racing sınıfında sayılabileceği için önceki sahibinin moturu gebertip gebertmediğini anlayabilmem(yağsız susuz kullanmak, sürekli redline vs..)..
    Bunun için de bir tanıdıktan (motosiklet.net) veya bir tanıdıkla motora bakmaya gitmek gerekir diye düşünüyorum..

Tekrarlamak istiyorum şiddetle tanıdıktan gv 650 aramaktayım..
    Önereceklerinize açığım..
    Bir de eli yüzü düzgün bir gv 650 nin ederi nedir? Kabaca ne olur?

Motosikleti
    Motosikleti sıfır aldığım günden bu zamana tanıyıp,tanıtmaya çalıştım artı ve eksilerini.
    Sıfırının 18.000 tl den satıldığı gv650'yi ikinci elde 8.500 tlden satana da şahit oldum 11.000 tlden satanada. Daha önce söylediğim gibi Global-S&T çekişmesinden ve doğacak ithalatçı sıkıntılarının yaratabileceği güven sıkıntısından kaynaklı bu motosikleti elden çıkarma girişiminde bulunanlar yüzünden piyasası anormalleşti.
    Geçen hafta bana sıfır versys teklif eden ustam benim motosiklete (koruma demiri,öncam,sisbar,performans eksozu full aksesuarlı bu aksesuarlar 2.000 tl) 10.000 tl müşteri getirdi. Birçok kullanıcıya göre en iyi eder belkide buydu. Motosikleti çok sevdiğimden ve yerine hiçbir modeli koyamadığımdan bir anda vazgeçmiş bulundum. Sıfır 250cc japonların bile 13.000 civar olduğu bir piyasada bu motosikletin ikinci eli gayet normaldir.Segment ve performans,teknik özellik bakımından kıyas kabul etmez.Kendi segmentini bırakın 1100 cc ye kadar en hızlı ve güçlü motosiklet olarak reklam ediliyor yurt dışında gv650.

Kuzu kılığında kurt olduğu ve 1200 cc altındaki en güçlü cruser olduğu söyleniyor.
    Diğer taraftan kullanım kitapçığında belirtilen standartta (API SL) yağ kullanan bile çok az oldu.
    Sorunun cevabı olarak ikinci eli ince eleyip sık dokuduktan sonra seni üzmeyecek,arkasını toplatmayacak bir tercihi yaparak tadını çıkartmak olmalıdır. Zaten üzerine biner 10 km yaparsan vazgeçemeyeceğini düşünüyorum.
    Birazda magazin...
    Kesinlikle görüntü 10 numara. Daha iyisi HD-V-ROD olurdu.
    Marcos2609 kardeşimizin yazdıklarından alıntı eklemek isterim;
    harley artan itiyaçları karşılamak ve müşteri yelpazesini genişletmek amacıyla bir takım radikal kararlar alarak farklı bir motor üretti. yeni motor hem harleyin klasik çizgilerine sahip olacak hem de spor görüntüsüyle gençleri etkileyecekti. bu amaçla v-rod serisi ortaya çıktı. harleyi için vazgeçilmez olan v-twin motorlar yerinde duruyordu fakat kullanım olarak artık sport touring-ya da sport motorlar gibiydi. düşük devirde yüksek tork veren klasik v-twinler artık 7000li devirlere yükselmişti. ve de klasikçilerin tahammülünün olmadığı radyatör eklenmişti.
    şu an bir çok motoseverin hayallerini süsleyen v-rod beraberinde de birçok firmayı etkiledi. artık yeni bir tarz olan ya da kabul edilmeye başlayan sport cruiserlar ortadaydı. suzuki m800 intruderı piyasaya sürdü. bu alette lcd ekranı ve çizgileriyle bu tarza yeni bir örnek oldu. ardından gv 650 aquila şase ve deposunu harleyden ön farınıda intruder 800 den alarak bir çok kullanıcının beğenisini kazandı.

suzuki m800 boulevard

hyosung gv650 aquila
    [

Motosikleti
    NC 700 X
    Ya GV çok iyi makine yaaaa

Bu arada ben artçımın açık egzoz sesine dayanamaması yüzünden egzozlarımı elimdeki orjinalleri ile değiştirmeye karar verdim. Fakat önce orjinalleri siyaha boyayacağım. İnternette 800 derece ısıya dayanıklı bu boyadan sipariş verdim otoburkaplanla birlikte :
    http://www.hepsiburada.com/Liste/Pro...id=otev0408008
    Bir egzozcu ile konuştum ve bana önce egzozun nikelajını bir zımpara ile boyanın tutması için hafif hafif çizmemi istedi. Bakalım neler olacak
    Ben hızımı alamayıp bütün motoru çiziyormuşum...

Elimdeki egzozları satsam mı, yoksa ilerde motoru satarken yeni sahibine mi versem bilemedim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:49 ----------

Daha bu tehlikeli sissybar değişmeli :(
    Ama ikisine de kıyamıyorum. Yarın birgün motoru satmak istersem alacak olan kişi bu resmi görüp de normal sissybar ve egzozla karşılaşınca tarzına uymayabilir.
    O yüzden bunlarla birlikte mi versem, bunları ayrı mı satsam bilemedim.

Şu da iyiymiş yav :

Motosikleti
    Uzay boya badana uğruna vatandaşın bulupta alamadığı eksozu iptal etme olay trafik polisi,muayene veya artçı rahatsızlığı ise eksozun çıkış çapına göre benim yaptığım gibi icad deneyebilirsin.Resimlerle hatırlatmakta yarar var.
    Bugün Mezitli sanayisinde hem motorcu, hem demir ustası Özkan bey ile ekzoz için susturucu çalışması yaptık. Sesi istediğimiz oranda artırma azaltma duruma göre elimizin altında olmuş oldu.Çalışmayı resimlerle ifade edeyim.

Aşağıdaki resimde elek telin alt kısmı kaynakla sabitlenmişken üst kısmına perçin atılmadı ki kademeli adaptör gibi sesle oynayabilmek adına (daraltarak yada açarak)

Yuvaya yerleştirip vidaları sıkıyoruz.Kesinlikle orjinaline zarar vermeden.

İşlem tamamlanınca dıştan görünen bir görüntü kirliliği yok.

Bu sayfa 116 sayfanın özeti niteliğini kazandı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler