Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung (S&T) GT 650 Comet Kullanıcıları...

Motovento
    REKLAM ALANI
    shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...43654947/detay

Bu da benim ilanım. Düşünen arkadaşlar için 15 Mayıs'a kadar zamanım var. O tarihten sonra yurtdışına çıkacağım için istesem bile satamam.

Not: İnşallah satılmazda binerim motoruma
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    crazzy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vfr 800
    [QUOTE=Sergeant;2287124]makinan çok güzel hocam maaşallah.. özelden yazmaya devam ediyorum..[/QU

eyvallah sag ol....sitede fazla geçmişim yok..inşallah bulacam özelden yazmayı

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    satmıyorum ola motorumu vaz geçtim
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Dogan88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crypton T115
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satmıyorum ola motorumu vaz geçtim
    hayırdır ne olduda vazgecildi.?

Motosikleti
    sezonu açtım anladımki ayrılamayacam kırmızı gülümden

Motosikleti
    Crypton T115
    Hayirlisi olsun en guzeli

ozzyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco grand dink 250
    yenı konu actım onaylayana kadar buraya bırkac resım koymak ıstedım buda bnm comet yenı yaptım on camurlurun altındakı parca sayesınde yagmurdan korunuyorsunuz bıde sekıl gorunuyo hepsını elde yaptım yorumlarızı beklıyorum
    http://img23.imageshack.us/f/dsci0210r.jpg/
    ön camurluk(el yapımı
    http://img405.imageshack.us/i/dsci0213.jpg/
    http://img268.imageshack.us/i/dsci0214z.jpg/
    http://img848.imageshack.us/i/dsci0216.jpg/

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1H7c7FpT5

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER 98Hp

satılık gt650 comet

Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satmayı düşünen comet650 sahibi varsa pm atabilir
    hayırlı bir iş için, hiç istemesem de 23.000 kmdeki, aslan parçası gt 650 comet imi satıyorum ilgilenirseniz eğer,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...46094650/detay
    HaYaT 3 ŞeYdeN ibaRetTir..DüN,BugÜn,yArıN..Dün maZidE kaLdı,yarın kaRanLık,GüN BugüN dür... GöNLüNcE DiLeDiĞiN Gİbİ YaŞa....

Motosikleti
    Touring
    cometlerde elektrik sorunu varmış.....bu comet alındığında satacak olsak neyden dolayı satılır ve almıyacaksak niye almamalıyız....

Motosikleti
    Alıntı wertcvb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cometlerde elektrik sorunu varmış.....bu comet alındığında satacak olsak neyden dolayı satılır ve almıyacaksak niye almamalıyız....
    sadece model yükseltmek için veya tarz değişmek için satılır
    alınmama nedeni eğer benim gibi 130 km/h ı geçmiyen bir adamsanız gt 250 hayli hayli işini görür boşuna 650 lik almamış olursunuz

Motosikleti
    nova 150 cc
    Yeni st.kanuni gt650 comet. Hastası oldum. Bu fiyata daha iyisi bence yok.
    http://www.stkanuni.com.tr/Model.aspx?model=gt650

Motosikleti
    Touring
    650 liğin bakımını yapan veya yapılırken gören arkadaşlara sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.bu 650 cometin bakımını(3lt yağ değişimi,yağ filtresi,hava filtresi) değişimlerini nasıl yapıorsunuz size zorluk çıkarıormu,malum motor kısmında boşluk yok çok sıkı ve dar alan.takıldığım bir nokta da şu:değiştirmek için arka silindir ve ön silindirdeki bujilere nasıl ulaşıyorsunuz,nasıl yeni bujileri takıyorsunuz.sele ve depo yu çıkarsak arka silindire çok rahat ulaşırız o kolay gibi fakat ön silindir deki bujiye nasıl ulaşacaz çok dar alan radyatörü mü yerinden oynatmamız gerekiyor..ne yol izlememiz gerekior..teşekkürler...

Motosikleti
    650 liğin bakımını yapan veya yapılırken gören arkadaşlara sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.bu 650 cometin bakımını(3lt yağ değişimi,yağ filtresi,hava filtresi) değişimlerini nasıl yapıorsunuz size zorluk çıkarıormu,malum motor kısmında boşluk yok çok sıkı ve dar alan.takıldığım bir nokta da şu:değiştirmek için arka silindir ve ön silindirdeki bujilere nasıl ulaşıyorsunuz,nasıl yeni bujileri takıyorsunuz.sele ve depo yu çıkarsak arka silindire çok rahat ulaşırız o kolay gibi fakat ön silindir deki bujiye nasıl ulaşacaz çok dar alan radyatörü mü yerinden oynatmamız gerekiyor..ne yol izlememiz gerekior..teşekkürler...
    1 -bakım yapmak çok kolaydır
    2- 3S bayilerden alışveriş yap
    nedir bu 3S 1 satış 2 servis 3 yedek parça
    (yani bu adamlardan malzemeyi aldığın zaman değişimi ücretsiz yaparlar)
    yok kardeş ben kendim yapmak istiyorum dersen eğer yağ ve hava filtresi değişimi çok kolaydır kendin çok rahat yaparsın (motorun kitapçığında tarifi var resimli)
    bujilere ulaşmak için arka silindirdeki bujiye depoyu çıkarınca hava filtresi kutusunu kaldırıp ulaşırsın
    ön bujiye radyatörü yerinden sökmen yeterli somunları sökünce direk aşağı kayıyor ordan değişirsin
    yanlız alacağın bujiler piyasada satılanlar olmasın ya iridyum al yada orjinal bujilerinden bul yoksa çok aşırı sıkıntı yaşarsın piyasadaki bujiler hyonun ateşleme gücüne dayanamayıp en fazla 100 km dayanıyor

Motosikleti
    Touring
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 -bakım yapmak çok kolaydır
    2- 3S bayilerden alışveriş yap
    nedir bu 3S 1 satış 2 servis 3 yedek parça
    (yani bu adamlardan malzemeyi aldığın zaman değişimi ücretsiz yaparlar)
    yok kardeş ben kendim yapmak istiyorum dersen eğer yağ ve hava filtresi değişimi çok kolaydır kendin çok rahat yaparsın (motorun kitapçığında tarifi var resimli)
    bujilere ulaşmak için arka silindirdeki bujiye depoyu çıkarınca hava filtresi kutusunu kaldırıp ulaşırsın
    ön bujiye radyatörü yerinden sökmen yeterli somunları sökünce direk aşağı kayıyor ordan değişirsin
    yanlız alacağın bujiler piyasada satılanlar olmasın ya iridyum al yada orjinal bujilerinden bul yoksa çok aşırı sıkıntı yaşarsın piyasadaki bujiler hyonun ateşleme gücüne dayanamayıp en fazla 100 km dayanıyor
    bu önemli bilgileri öğrendiğim iyi oldu..özellikle buji ile ilgili olanları :D yoksa 100 km sonra yolda kalırdım :D bir sorum daha olacak ta :D :D :D kuralkanın sayfasından baktım statör:230tl civarında,st kanuni konjektör:120tl civarında kdv dahil fiyatlar ikisi 350 tl gibi bir fiyat tutuor montaj ıyla beraber nekadar tutar bu modernizasyonun maliyeti...birde yetkili servisi değilde iskenderun veya adanada da olabilir herangi işini iyi yapan motosiklet ustası na bu işlemi yaptırmak için versek motoru bu iki parçayı temin edebilir mi malum bulunduğum ilçe ve yakınlarında böle büyük cc li motorlardan anlıyan yok onun için emin ellerde olmasını istiyorum....

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Elektrik olayını biraz fazla büyütüyorsunuz bence. Hemen her marka ve model motosikletin en kolay arıza veren parçalardır konjektör ve statör. Yani sadece Hyosung'a has bir arıza değil.

Size özelden nasıl bir modifikasyon yapabileceğinizi yazmıştım. Burada yineleyeyim.

1. Statör arızalıysa ya yeniden sardırabilir yada Kawasaki EL250/250R/EX250/EN500 modellerine uyumlu bir statörle değiştirebilirsiniz (e-bay'de satılıyor).

2. Regulatör yani konjektör arızası varsa 10-20 TL gibi fiyatlara satılan çin malı bir konjektör alın. Motosiklet ve konjektörün soketlerini uyumlu bir hale getirin ve kullanın. Yanınızda bir adet yedek konjektör de bulundurabilirsiniz.

3. Motosiklet üzerindeki tüm elektrik soketlerini kontrol edin. Korozyona uğramış bölümleri temizleyin. Mümkünse yalıtkan gres ile yalıtın.

4. Gelelim en önemli modifikasyona. Konjektörü (+) çıkışından akünün (+) ucuna araya 30 Amperlik bir sigorta koyduğunuz bir kablo ile direk bağlantı yapın. Yapılacak işlemin basit bir şemasını aşağıda veriyorum. Bahsettiğim bağlantı şemada kırmızı görünen kablo.

Tabi bütün bunları ehil kişilere yaptırın.

Son anlattığım modifikasyon ile ilgili bir Hyosung forumu olan korider.com adresinde uzun süren tartışmalar var. Bende dahil bu değişikliği yapan birçok kişi motosikletin şarj sisteminden çok memnun. Yinede hatırlatalım. Tüm anlattıklarım basit konular olmakla beraber tamamen kendi sorumluluğunuz altında denenmelidir.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

Motosikleti
    Touring
    Alıntı shi_bumi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabi bütün bunları ehil kişilere yaptırın.
    Son anlattığım modifikasyon ile ilgili bir Hyosung forumu olan korider.com adresinde uzun süren tartışmalar var. Bende dahil bu değişikliği yapan birçok kişi motosikletin şarj sisteminden çok memnun. Yinede hatırlatalım. Tüm anlattıklarım basit konular olmakla beraber tamamen kendi sorumluluğunuz altında denenmelidir.

yardımınız için sağolun bu dedikleriniz de çok önemli ve dikkate alınacak şeyler buraya kadar tamam fakat öncede dediğim gibi statörü ve konjektörü yenisi ile değiştiren arkadaşların ben fikrini almak istedim toplam nekadara malolur diye bikaç kullanıcı yeni statör ve konjektörün değişmesi ile bu sorun ortadan kalkıor dedi...işçilik de dahil nekadar tutar ben bunu merak ettim sadece...daha önce yüksek hacimli motorları kurcalamadığım için pek bu elektrik-mekanik işlere bulaşmak istemiorm..125 lik ve 200cc motorlarla uğraştık ben pek anlamam da arkadaşlar parçalıorlar makinalarını bende gözlemledim...ilerde 650 liği ben kurcalıcak olursam huyunu suyunu iyice öğrendikten sonra kendim bakımını basit tamirlerini yapmak istiorm. teşekkürler saygılar...

Motosikleti
    Yamaha RX115 - Suzuki GSF 650S
    merhaba arkadasim gt 650 aldida buna bir Ön cam ariyoruzda bir yerden bulamadik.
    nerelerden bulabiliriz acaba? yardimci olursaniz seviniriz

Motosikleti
    Crypton T115
    arkadaslar bi bilgi aktarmak istedim. hyosung aradıgım zamanlarda su motora gidip bakmıstım
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8339761/detay/

bakmayın motorda hiçbirşey yok dediğine eski sahibi bnm arkadasımve benim arkadasım 3. sahibiydi bu adama verdi bu 4. sahibi oldu fakat ilanda 2. sahibiyim yazıyor . ve ben yinede gidip baktım yakın diye, bir kere lastikler eski kaç senelik sertleşti artık. değişmesi gerek. manifoltlar ikiside çatlak pastel boyayla boyanmış catlakları kapatsın diye ikisininde değişmesi gerek. debriyaj tasında snrm sorun var debriyaja basınca ses kesiliyor birakınca garip bi ses geliyor. değişmesi gerekebilir. motor takır takır subap vuruyor ayar olması gerek.

yani almak isteyen olursa bilgi vermek istedim haberiniz olsun. sorunları bunlar. ilanda belirtilen ile gorulen cok farklı .

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

Sa

yardımınız için sağolun bu dedikleriniz de çok önemli ve dikkate alınacak şeyler buraya kadar tamam fakat öncede dediğim gibi statörü ve konjektörü yenisi ile değiştiren arkadaşların ben fikrini almak istedim toplam nekadara malolur diye bikaç kullanıcı yeni statör ve konjektörün değişmesi ile bu sorun ortadan kalkıor dedi...işçilik de dahil nekadar tutar ben bunu merak ettim sadece...daha önce yüksek hacimli motorları kurcalamadığım için pek bu elektrik-mekanik işlere bulaşmak istemiorm..125 lik ve 200cc motorlarla uğraştık ben pek anlamam da arkadaşlar parçalıorlar makinalarını bende gözlemledim...ilerde 650 liği ben kurcalıcak olursam huyunu suyunu iyice öğrendikten sonra kendim bakımını basit tamirlerini yapmak istiorm. teşekkürler saygılar...
    elektirik konusunda sikintimiz kalmadi artik daha kaliteli ve uygun conjoktor takarak ayrica startoru sardirarak derdimize care bulduk conjoktoru ben arkadasa yurt dindan getirtirdim 150 tl mal oldu istedigimde getirtiyor startorude iyi bir usta buldum yeniden daha iyi bir sekilde sariyor orjinalinden daha iyi 150 tl de ona veriyoruz 300-400 tl ye sikinti kalmiyor elektiriginiz bol olsun isteyen olursa hallederiz

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler