Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    diversion F satan varmı arkadaş :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion
    Tekrar Merhaba arkadaşlar

Bugün teslim aldığım XJ6 Diversion'ımla ben de klübe katılmış bulunuyorum

Resimde küçük kardeş YBR125 ile yeni XJ6 Diversion'ı görebilirsiniz.

Motoru alınca ilk yakıt ikmali ve ilk heyecan için kısa bir tura çıktım. Motoru kullanmak gerçekten çok keyifli ve çok rahat. Henüz pek bir yol alamadım 7 km falan gezdim sanırım beni rahatsız eden bir şey oldu. Bir süre süratli (50-80 kmh) bir şekilde dolaştıktan sonra oturduğum siteye girip site etrafındaki yolda yavaşça 20 ile gezmeye başladım. Sonra altımda tatlı bir sıcaklık hissettim. Önce otomatik devreye giren sele ısıtması zannettiğim şey aslında motorun ve eksozun sıcağıymış. Hava 13 derece rüzgar yok düşük süratte veya durunca motorun harareti gerçekten hissediliyor. Motordan inip seleye dokunduğumda selenin de bariz ısındığını fark ettim. Bu normal mi ? Çok fazla motor tecrübem yok ama genel olarak büyük ccli bazı motorların özellikle yazın böyle bir ısınma problemi olduğuna dair şeyler okumuştum forumlardan ama bana şimdiden bu sıcak fazla geldi Ben çanta taktırmak için servise gittiğim de bir sorucam.
    wolrath ve Adem Balkan bunu beğendiler.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Warnom

Hayırlı olsun güle güle kullan. Dediğin olay bir sorun değil 4 silindirli etrafı kapalı olan motorlar için gayet normal. Gerçi xj6n de o şekilde sıcaklık veriyor. Ama bir güzelliği var. Yazın ter atmak için çıkıp sahilde koşmaya ya da spor salonuna gitmeye gerek yok. Bin motoruna biraz trafiğe gir mis gibi ter atıyorsun

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı Warnom adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i49.tinypic.com/zixapj.jpg

Motoru alınca ilk yakıt ikmali ve ilk heyecan için kısa bir tura çıktım. Motoru kullanmak gerçekten çok keyifli ve çok rahat. Henüz pek bir yol alamadım 7 km falan gezdim sanırım beni rahatsız eden bir şey oldu. Bir süre süratli (50-80 kmh) bir şekilde dolaştıktan sonra oturduğum siteye girip site etrafındaki yolda yavaşça 20 ile gezmeye başladım. Sonra altımda tatlı bir sıcaklık hissettim. Önce otomatik devreye giren sele ısıtması zannettiğim şey aslında motorun ve eksozun sıcağıymış. Hava 13 derece rüzgar yok düşük süratte veya durunca motorun harareti gerçekten hissediliyor. Motordan inip seleye dokunduğumda selenin de bariz ısındığını fark ettim. Bu normal mi ? Çok fazla motor tecrübem yok ama genel olarak büyük ccli bazı motorların özellikle yazın böyle bir ısınma problemi olduğuna dair şeyler okumuştum forumlardan ama bana şimdiden bu sıcak fazla geldi Ben çanta taktırmak için servise gittiğim de bir sorucam.
    İyide eksozun sele ile hiç bir alakası yokki İlk sürüşün verdiği heyecandan dolayı yaşanan bir ısınmadır bu

Hayırlı olsun kazasız belesız kullanın.
    sedat_57 bunu beğendi.

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Alıntı Warnom adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://i49.tinypic.com/zixapj.jpg

Hayırlı olsun 0km mi aldınız bide nerden aldınız

iboli78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000FA
    Warnom hayırlı olsun bende 2 sene XJ6N kullandım bu motorlarda rastlanacak en son sey egzoz sıcaklıgıdır. blamirin dediği gibi heyecandandır

XJ6N'in ABS'lisini getirmişler, XJ6 Diversion F'in niye ABS'lisini getirmiyorlar. Niye böyle ilginçlikler yapıyorlar . Güzelim motoru elemek zorunda kaldım.

Motosikleti
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    XJ6N'in ABS'lisini getirmişler, XJ6 Diversion F'in niye ABS'lisini getirmiyorlar. Niye böyle ilginçlikler yapıyorlar . Güzelim motoru elemek zorunda kaldım.
    XJ6 ya sonradan abs takılabiliyor. Yani F modelinede isterseniz ABS takılabilir. Bence bir daha sorun +600 euro gibi bir fiyatı vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Fuarda sordum zaten, 2013'te ABS'lisi yok. Gerçi şimdi biraz araştırdım, aynı durum İngiltere'de de var, ilginç.

http://www.bennetts.co.uk/bikesocial.../#.UTnCtBz-F8E
    "For 2013 the XJ6 Diversion F ABS will not be available, although the naked version will carry ABS."

Motosikleti
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuarda sordum zaten, 2013'te ABS'lisi yok. Gerçi şimdi biraz araştırdım, aynı durum İngiltere'de de var, ilginç.

http://www.bennetts.co.uk/bikesocial.../#.UTnCtBz-F8E
    "For 2013 the XJ6 Diversion F ABS will not be available, although the naked version will carry ABS."
    XJ6 serisin de abs takılırken beyine herhangi bir müdahale yapılmıyordu. Kit olarak gelip direk takabiliyordunuz. Şimdi XJ6N deki kit F e neden olmasın? 2013 de sanırım bir takım değişikliklere gittiler. ABS olmaması kötü olmuş.

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    abi 2013 diversion f abs opsiyonel yaziyor...abs yoksa bu slternstigi direk elemek zorunda kalirim....benim gibi acemi birinin alabilecegi yegane motorlardan biriydi....kismet...

diversion f+abs+siyah temiz aliniktir...satici arkadaslar varsa ve mesaj atarsa sevinirim.
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Motosikleti
    TRACER900
    Cbr250den diversiona gecmeyi düşünüyorum daha once Cbr250 kullanan varmi herhangi bisey soyleyen olurmu acep

Motosikleti
    yokmu bi diversion satan :D şeytan diyor uraş 2013 füme F al renk jant on numara olmuş :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    Honda CB125E/NC700x
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yokmu bi diversion satan :D şeytan diyor uraş 2013 füme F al renk jant on numara olmuş :D
    seytan işte.. abi biz boyle talep ettikce ikinci el fiyati sifirdan pahali olacak gibi
    ‘’ http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/98835-mt-camiasi-bir-el-atar-mi-yazilarinizla-motosiklet-askima-yardim-edin-lutfen.html’’ konusuna destek veren herkese teşekkür ederim...Sevgiyle kalın,

Xj6 Naked alan yokmu ??? resimm paylaşsa biraz motordan bahsetsee ???
    [B]Dört tekerlek bedenini , iki tekerlek ruhunu hareketlendirir :)[/B]

Motosikleti
    Alıntı karapara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    seytan işte.. abi biz boyle talep ettikce ikinci el fiyati sifirdan pahali olacak gibi
    aynen haklısın geçen ay cok uygun 2 tane vardı bende para yoktu şimdi bende para var motor yok :D

Alıntı aTabYz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xj6 Naked alan yokmu ??? resimm paylaşsa biraz motordan bahsetsee ???
    adam gibi satılık naked yokki alıp resimleyelim sıfırını peşine kaça bırakırlar bi konusucam

Motosikleti
    Alıntı cenkkara07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın ama arkadaşınızın eğitime ihtiyacı var
    Hacı sorması ayıp nerede eğitmensin? Bu kanıya nereden vardın?

Motosikleti
    TRACER900
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı sorması ayıp nerede eğitmensin? Bu kanıya nereden vardın?
    Aldığım egitimlerden yola çıkarak yorum yaptım güvendiğıniz bi eğitmene izletin videoyu o gerekeni söyler söylediğim yanlış anlaşılmış anlaşılan sizin hayatınızı düşündüğüm için özür dilerim

gunerb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    Merhaba arkadaşlar,

ben hayatımda ilk önce Honda Titan 125 kullandım ve sonra Honda CBF 150 satın aldım. Ancak artık orta halli yani büyük motor kullanmak istiyorum. Tercihim ise Yamaha XJ6 modellerinden yana. Aslında Yamaha XJ6N almak istiyordum, daha sportif göründüğü için, ancak uzun yol için Yamaha XJ6 Diversion daha iyi diyorlar, bu konuda tecrübesi olan kişilerin yorumları nasıl olur acaba? Bana hangisini tavsiye ederler? 2 Model arasındaki artı ve eksiler nelerdir acaba?

Saygılarımla.

Güner

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    sonradan abs takıldığını nereden çıkartıyorsunuz, az önce serviside aradım emin olmak için takılmadığını söylediler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler