Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    bugün aldığım benzine göre 25 kuruş civarı tüketimi var...ağırlıklı olarak şehir içi kullandım ve 110km sürati geçmadim...motor daha rodajda...sonrası için bilgi paylaşımı yaparım inşallah...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba arkadaşlar bu motoru bende ciddi ciddi almayi düşünüyorum. 2012 modelinde herhangi bir değişiklik olacakmı? Yeni bir görünümü olurmu bekleyelimmi yoksa alalimmi

Motosikleti
    al geç hemen...2012 de abs standart olacak...birde fiyat 20000 civarına çıkacak deniliyor...tabi spekülasyon değilse...

uğuR1000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS-R 1150 GS-R 1200 GSAK1200 LT-R 1200 GS
    hepinize hayırlı olsun.linkteki araçla takas düşünen olursa lütfen telden ulaşsın ayrıntılar konusulur.araç satılmadan 600 lük almam imkansız.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5762006/detay/
    UĞUR 4 Teker hatunumun istediği yere,2 Teker burnumun dikine gider

Motosikleti
    ilk ile müstakbel arası yaya
    merhaba arkadaşlar, ben de bu motor ile ilgileniyorum ve sıfır almayı düşünüyorum. Ancak sahibinden.com'a baktım alıp daha 3-4 binde motorunu satan çok kişi var. acaba motorda mı bir sıkıntı var yoksa kullanıcılar mı biraz maymun iştahlı? motorunu satmak isteyen arkadaşlar nedenlerini yazabilirse çok sevinirim.
    Yıldızlara ulaşmak için zıplamalısın.ulaşamasan da ayakların yerden kesilir...

Motosikleti
    Naked :)
    İnsanlarda 100 + beygir takıntısı var. Benim gibi Ben yeni sattım diversion f imi. Sebep zx6r dan sonra beni pek sarmaması. Tam bir touring. Hiçbir sıkıntısı yok. Kullanım amacınıza hizmet edebilecekse güvenle alabilirsiniz. Özellikle f modeli çok şık. Gücüde gayet yeterli. Egzoz değiştirmeyi düşünürseniz biraz zor. Tüp katalizöre direk bağlı. İptal edilmesi yeni egzozun monte edilmesi çok zor. Ben vazgeçmiştim. Onun dışında iyi motor.

Motosikleti
    Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlarda 100 + beygir takıntısı var. Benim gibi Ben yeni sattım diversion f imi. Sebep zx6r dan sonra beni pek sarmaması. Tam bir touring. Hiçbir sıkıntısı yok. Kullanım amacınıza hizmet edebilecekse güvenle alabilirsiniz. Özellikle f modeli çok şık. Gücüde gayet yeterli. Egzoz değiştirmeyi düşünürseniz biraz zor. Tüp katalizöre direk bağlı. İptal edilmesi yeni egzozun monte edilmesi çok zor. Ben vazgeçmiştim. Onun dışında iyi motor.
    yanıt için teşekkrüler. sanırım benim ihtiyaçlarımı karşılayacak çünkü zaten hız tutkum pek fazla yok sadece uzun yolda yormayacak oturuş pozisyonu ve titreşim azlığı ve trafikte de aşırı bir ağılık sorunu yaşatmayacak bir motor arıyorum. Yolcu ile orta-uzun menzilli yolculuklar yapmak istiyorum. sıfır km motorlar arasında da hem 600 cc olması, hem 4 silindir olması ve hem de tasarımı hoşuma gittiği için düşündüğüm bir motor. malzeme kalitesi sanki biraz düşük ama fiyat-kalite anlamında iyi bir noktada olduğunu düşünüyorum.

bütün bu amaçlar ışığında sanırım bana bu motoru tavsiye edersiniz. Bir ara Fazer 8 düşünmüştüm ve test sürüşü de yaptım ama beni biraz aşan bir motor olduğunu düşünmüştüm, ancak kullanım kolaylığı ve virajı da beni epey memnun etmişti. XJ-6 için Fazer8'in kullanım kolaylığı ve virajına sahip ama biraz daha uysalı diyebilir miyiz acaba? Bir de dediğim gibi orta-uzun yolculu kullanım düşünüyorum yani üçlü çanta seti gerekecek, tecrübenize göre denge veya kullanım açısından bir sorun olur mu?

Tekrar teşekkür ederim.

Motosikleti
    Hız tutkunuzu (olmasada) 220 ye kadar tatmin edebilir. En fazla o kadar basabiliyor. Bu tür motor için yeterli zaten. Oturuş pozisyonu gayet rahat. Ben zx6r dan geçtiğim için bana baya bir rahat gelmişti. Titreşim 7 bin devirde biraz var. Ama herkesin farkedemeyeceği boyutta. Fazer ı hiç kullanmadım ancak zx6r a göre kıyaslayabiliyorum. Ağırlık olarak ss lere göre fazla tabiki. 215 kg idi sanırım. Trafikte zorlanmadım ama zx6 yı daha rahat kullanıyordum açıkcası. Virajlarda da nispeten daha isteksiz. Biraz yordu ce korkuttu beni açıkcası ama alıştıktan sonra sorun yok. Ben 2000 km kadar kullandım. Arka fren hiç kitlenmedi ama zorlarsanız kitler tabiki. Ama kolay kolay da kitlenmiyor. Fazerlara genelde arka frenden şikayet ederler. Benim bir şikayetim olmadı.

Malzeme kalitesi çok çok iyi değil. Ama kötü de kesinlike değil. Gösterge tablosu biraz ucuz görünüyor. Aynısı fazer da da var.

Bence o fiyatlara alınabilecek en iyi motor. Çanta kullanmıyorum ben görüntüyü bozduğu için hoşuma gitmiyor. Ama artcıyla rahat bir motor. Trafikte artçıyla biraz tedirgin olmuştum ama. Ama dediğim gibi motorun davranışlarına alışılıyor bir süre sonra.

Sizin amacınıza çok uygun bir motor. Bence hiç düşünmeyin.

Not: Ağırlık naked de f e nazaran mutlaka daha azdır. Ayrıca naked olduğu için trafikte daha az sıkıntı çekersiniz.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Slip on değil full sistem takılabiliyor yani? bu kötü oldu yav...

Motosikleti
    Evet ancak full sistem takılabilir sanırım. Ben bayiden istedim egzozu, İstanbuldan sipariş ettiler, bayiye geldiğinde gittim heyecanla... Usta aldı motoru atelyeye götürdü. 10 dak sonra çok zor dedi. Kesip biçmek gerekiyormuş. Ölçüleri falan tutturmak zormuş. Doğru yapılmazsa hiçbir faydası olmuyor hatta zararlı. O yüzden geri aldılar, "takma orjinal kalsın" dediler düşünün artık. Zaten sesi de bir fazer gibi olmuyor. Videolara bakarsanız çok da değmeyeceğini anlarsınız.

Motosikleti
    Hız tutkunuzu (olmasada) 220 ye kadar tatmin edebilir. En fazla o kadar basabiliyor. Bu tür motor için yeterli zaten. Oturuş pozisyonu gayet rahat. Ben zx6r dan geçtiğim için bana baya bir rahat gelmişti. Titreşim 7 bin devirde biraz var. Ama herkesin farkedemeyeceği boyutta. Fazer ı hiç kullanmadım ancak zx6r a göre kıyaslayabiliyorum. Ağırlık olarak ss lere göre fazla tabiki. 215 kg idi sanırım. Trafikte zorlanmadım ama zx6 yı daha rahat kullanıyordum açıkcası. Virajlarda da nispeten daha isteksiz. Biraz yordu ce korkuttu beni açıkcası ama alıştıktan sonra sorun yok. Ben 2000 km kadar kullandım. Arka fren hiç kitlenmedi ama zorlarsanız kitler tabiki. Ama kolay kolay da kitlenmiyor. Fazerlara genelde arka frenden şikayet ederler. Benim bir şikayetim olmadı.

Malzeme kalitesi çok çok iyi değil. Ama kötü de kesinlike değil. Gösterge tablosu biraz ucuz görünüyor. Aynısı fazer da da var.

Bence o fiyatlara alınabilecek en iyi motor. Çanta kullanmıyorum ben görüntüyü bozduğu için hoşuma gitmiyor. Ama artcıyla rahat bir motor. Trafikte artçıyla biraz tedirgin olmuştum ama. Ama dediğim gibi motorun davranışlarına alışılıyor bir süre sonra.

Sizin amacınıza çok uygun bir motor. Bence hiç düşünmeyin.

Not: Ağırlık naked de f e nazaran mutlaka daha azdır. Ayrıca naked olduğu için trafikte daha az sıkıntı çekersiniz.
    verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler. şu an bayilerde sıfır model olmadığı ve ABS'li düşündüğüm için sanırım 2012'yi beklemem gerekecek. Bir de fuarda herhangi bir sürpriz olur mu diye beklemeyi düşünüyorum. Ama sıfır motor almaya karar verirsem listenin başında Diversion olacak. kazasız belasız sürüşler dilerim...

Motosikleti
    bu motorda olmayan tek şey titreşim...sanki hiç yok...ben çok memnunum...yakıt tüketimi de güzel...fuarda zamdan başka sürpriz olmaz kanısındayım...bence hemen al...

Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    Fuara gitmeden önce bu makineyi keşfetmem çok iyi oldu.Hız yapmayan ama lazım olan durumlarda zorlanmadan 160 170 e çıkabilecek beni şehirde yormayacak çevik kıvrak az yakan dört silindir ve alçak sele bir makine arıyordum.17.250 TL sıfır fiyatı gerçekten çok komik ve mükemmel bir rakam kesinlikle bugün fuarda ilk bakacağım makine olacak umarım babamı ikna eder sahibi olurum

bsabora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Von_Pasther adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuara gitmeden önce bu makineyi keşfetmem çok iyi oldu.Hız yapmayan ama lazım olan durumlarda zorlanmadan 160 170 e çıkabilecek beni şehirde yormayacak çevik kıvrak az yakan dört silindir ve alçak sele bir makine arıyordum.17.250 TL sıfır fiyatı gerçekten çok komik ve mükemmel bir rakam kesinlikle bugün fuarda ilk bakacağım makine olacak umarım babamı ikna eder sahibi olurum
    Tenereyi ne yaptın ? topladınmı

Motosikleti
    Alıntı Von_Pasther adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biniyorum diye değil gerçekten güzeldir hele fiyatı daha güzeldir...ben birde ön cam taktırdım çok güzel oldu...

barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125r
    motor cok tatlı bişeye benziyor cbf den iyi gider ama
    nerde bizde o para....
    motooooooooooooooooooooooorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr rrrrrrrrrrrrrrr

herkese selam. uzun zamandır forumları takip ederim ve almak istediğim motorlarda forum kullanıcıların görüşleri benim tercihlerime etkili olmuştur. son motorum xt660 R dı. x mi r mı diye çok kararsız kaldım, kararımı vermemde forumlar yardımcı oldu ve seçimimden hiç pişman olmadım.
    bu aralar gözü kararttım yine bir motor alıcam kendime. tam 1.5 senedir motorsuzum. işe gidip gelmeye diye niyetlendiğim motoru scooterların abartılı fiyatları nedeni ile çıtamı yükseltip nakadlara yükselttim.
    xj6 nın naked modeli rüyalarıma girecek nerdeyse. x max 11.250, xj6 18.750. tamam aradaki fark yabana atılacak gibi deği ama iki motoruda yanyana koyduğunuzda xj gibi bir motor 18750 ise x max gibi bir scooterin 7000 lerde olması gerekiyor.
    lafı biraz uzattım dostlarım fakat fiyatı göz önüne alındığında mükemmel bir motor gibi duruyor, ne dersiniz?

Motosikleti
    zam gelmiş...17250 idi fiyatı...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu zam işi kötü oldu.
    www.motorumla.net

avrupadaki satış grafiklerinden kaynaklanıyor olabilir. muadillerine göre fiyatı hala cazip. bugün kızıltopraktaki bayisini aradım naked modelinin ellerinde olmadığını, 2 ay sonra geleceğini söylediler.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345671555105 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler