Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha XJ6 / XJ6 Diversion Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı ichiroo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonradan abs takıldığını nereden çıkartıyorsunuz, az önce serviside aradım emin olmak için takılmadığını söylediler.
    Zamanında kullandık ordan çıkarıyor olabilirmiyiz? Bizim zamanımızda takılıyordu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    http://www.motosiklet.net/forum/tebrik-ve-kutlamalar/96586-bana-da-hayirli-olsun-yamaha-xj6-naked-5.html

benim eskilere nur yağsın o zaman
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamanında kullandık ordan çıkarıyor olabilirmiyiz? Bizim zamanımızda takılıyordu.
    Siz hangi kabilesiniz

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Reşit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz hangi kabilesiniz
    Mesaaailer kabilesi..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

ichiroo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1000L Africa Twin
    xj6 ya abs mi taktırdınız zamanında derken? 2009 model en eskisi zaten

Motosikleti
    xj6 ya abs mi taktırdınız zamanında derken? 2009 model en eskisi zaten
    He canım evet... 2010

Motosikleti
    He canım evet... 2010
    canım falan hayırdır? terbiyeni takın önce sonrada madem yaptırmışsın gereksiz konuşacağına yaptırdığın yeri söyle bizde yaptıralım forumun paylaşımın anlamı olsun.
    umurcan bunu beğendi.

Motosikleti
    canım falan hayırdır? terbiyeni takın önce sonrada madem yaptırmışsın gereksiz konuşacağına yaptırdığın yeri söyle bizde yaptıralım forumun paylaşımın anlamı olsun.
    Yıl 2010 XJ6yı alırken abs opsiyoneldi. Yani direk olarak abs li model gelmiyordu. ABS siz olanı alıyor sonradan ekstra ücret ile taktırıyordun. Çok iyi hatırlıyorum 2 servise de sormuştum ama sonra ABS taktırmadan motoru sattım. Daha önce de yazdım tekrar tekrar. Burada boş konuşmuyoruz tecrübe etmediğim şeyler hakkında pek konuşmam, Küçükköydeki Yamaha dan almıştım motoru ve istediğim zaman gelip abs taktırabileceğimi söylemişlerdi.

Sonrasında FZ8 almaya niyetlendiğimde bu opsiyon FZ8 de oluyormu diye sormuştum . FZ8 de direk beyne müdahale olduğu için sonradan takma gibi bir durum söz konusu değil dediler. Yine takılabilir aslında fakat oldukça pahalıya patlar denildiydi...
    Adem Balkan bunu beğendi.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    olaya bende katılayım....buradaki servis zor bir işlem olduğunu ve maliyetin fabrika çıkışına göre yüksek olduğunu söyledi...ayrıca tam verimli olmadığını belirttiler...en güzeli sıfır alırken istemek dediler...elçiye zeval olmaz...

burada benim anlamadığım madem bu kadar güvenli ss'lere neden takılmıyor...olanlarda da kapatma düğmesi var ve çoğu usta sürücü kapatıyor...sadece bizim gibiler için sanırım iyi birşey...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

1000 cc ss'lerde bayadır var. 2013'te de cbr600rr ve zx-6r 636'ya eklediler. R6'ya da 2014'te gelir. Bir suzukilerde yok, o da 4 japon arasında oldukça geride.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 cc ss'lerde bayadır var. 2013'te de cbr600rr ve zx-6r 636'ya eklediler. R6'ya da 2014'te gelir. Bir suzukilerde yok, o da 4 japon arasında oldukça geride.
    Aynen Suzuki şuan japon Motorlar arasında en geride gösteriliyor.
    Hemen hiç bir motorunda Çekiş kontürol,Abs,Güç modu ( Bazılarında var),Akıllı anti-blokaj Fren Sistemi,Virajlarda Oto ayarlanan Amartisor ,varmı yokmu bilmiyom
    Yani bu kadar boş motorları neredeyse en pahalı fiyata satıyor Suzuki E ondan sonra neden satış yapamıyoruz
    Hatırlarsanız Moto GP dende çekilme kararı almışlardı parasal durumdan dolayı ve en az 15 yıl Dönemeyeceklerini açıklamışlardı.
    GSX-R 1000 44 bine satıyorlar Bütün Opsiyonları yükleseler heralde 55, 60 bin olur gibime geliyor Tabi Ağırlığıda ona göre artar.
    Sado

Motosikleti
    kapatma olmasının nedeni arka kaldırmak falan olabilir, yoksa absnin hiçbir dezavantajı olamaz yada bizim Türklerin cahilliğide olabilir ben abs kullanmam bana birşey olmaz mantığı olabilir.

Merhaba arkadaşlar. Yaklaşık 8 aydır Diversion F kullanıyorum. Sıkıntım egzoz. Bu konuyla ilgili pek çok seçenek kafamı meşgul etmekte. Ne taktırabilirim, ne yapmalıyım ? Türkiye'de bu motosiklet için neredeyse adam gibi bir egzoz yok. Feyizoğlunda Kawasaki er-6 için Leovince Underbody egzoz var. Onu alıp taktırsam mı yoksa başka bir egzoz tüpü alıp yandan çıkmalı olarak mı taktırsam. Ebay'den getirtmeye çalışsam acaba gelir mi, gümrük sıkıntısı olur mu vs. vs. vs. vs. vs. Ne yapmalıyım ???
    Adem Balkan bunu beğendi.

cenkkara07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRACER900
    Tam hatırlamıyorum ama bizim Tr sitelerinin birinde leo vince vardı xj için

Eğer orjinal koruma takozu pahalı geldiyse arkadaşlar, çok daha ucuza mâl etmek isteyenler olursa mesaj olarak belirtsinler bana. toplam maliyeti yaklaşık 100 tl civarı olur.

leon99 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R-İnazuma-Mt25-Fazer8
    Merhaba arkadaşlar. Şuan Gt 250 R' kullanıyorum. Bu yaz artık motosikletimi değiştirmek istiyorum.
    Bu modelin + ve - nelerdir acaba kısaca?

Merak ettiğim iki şey var.

-Memur olduğum için sadece hafta sonları en fazla 150 Km yol yapabiliyorum hafta içi kullanamıyorum. Yakıt olarak bu motosiklet beni zorlar mı?
    -Vites geçişleri nasıl acaba? Geçişlerde "Tak tuk" sesler geliyor mu şanzımandan ?
    Bir de 2010 model 9500 km gt 250 r ile takas düşünen var mı=) Teşekkürler.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı eren özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen Suzuki şuan japon Motorlar arasında en geride gösteriliyor.
    Hemen hiç bir motorunda Çekiş kontürol,Abs,Güç modu ( Bazılarında var),Akıllı anti-blokaj Fren Sistemi,Virajlarda Oto ayarlanan Amartisor ,varmı yokmu bilmiyom
    Yani bu kadar boş motorları neredeyse en pahalı fiyata satıyor Suzuki E ondan sonra neden satış yapamıyoruz
    Hatırlarsanız Moto GP dende çekilme kararı almışlardı parasal durumdan dolayı ve en az 15 yıl Dönemeyeceklerini açıklamışlardı.
    GSX-R 1000 44 bine satıyorlar Bütün Opsiyonları yükleseler heralde 55, 60 bin olur gibime geliyor Tabi Ağırlığıda ona göre artar.
    evet dediklerinizde haklısınız suzuki geride kaldı nedenide ekonomik sebeplerden dolayı. Güç kontrol sistemi gsxr600ve 1000de var 2008 den falan sonra olan modellerde sanırım a b c modu var ama diğer özellikler yok sanırım. Bu konuda kawa 636 çok iyi yok yok motorda -Mod KTRC (Kawasaki Çekiş Kontrolü) Güç Modu Seçimi SFF-BP (Ayrı Fonksiyon Çatal – Büyük Piston) Virajlı yollar için ayarlanmış Süspansiyon ayarları KIBS (Kawasaki Akıllı anti-blokaj Fren Sistemi) daha ne olabilriki bir ss te. Usta sürücüler kullanmıyor vs denmiş ama ülkemizin yolları ve trafiği düşünüldüğünde bence varsa kesinlikle kullanılmalı hatta motor seçiminde bile tercih nedeni olur benim için. Pistte işler değişebilir ama günlük hayatta çok güzel bir özellik abs.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

Motosikleti
    yakıtı düşünüyorsan 4 silindirli motosikletlere bakma 250cc ile devam et, bahsi geçen motosiklet hyosung değil pek motosiklet tecrüben yok sanırım tak tuk sesler olmaz yağ gibi vites geçer, xj6 ile kimse gt250 takas yapmaz şansını bile deneme bence

Merhaba arkadaşlar, benim başım bu egzoz değiştirme işiyle dertte. Nasıl bir çözüm yolu bulacağım. Ne taktırcağım? Lütfen önerilerde bulunun. İllaki Ebay'den mi sipariş edeceğim ya da kestirip biçtirip mi halledeceğim ?

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet dediklerinizde haklısınız suzuki geride kaldı nedenide ekonomik sebeplerden dolayı. Güç kontrol sistemi gsxr600ve 1000de var 2008 den falan sonra olan modellerde sanırım a b c modu var ama diğer özellikler yok sanırım. Bu konuda kawa 636 çok iyi yok yok motorda -Mod KTRC (Kawasaki Çekiş Kontrolü) Güç Modu Seçimi SFF-BP (Ayrı Fonksiyon Çatal – Büyük Piston) Virajlı yollar için ayarlanmış Süspansiyon ayarları KIBS (Kawasaki Akıllı anti-blokaj Fren Sistemi) daha ne olabilriki bir ss te. Usta sürücüler kullanmıyor vs denmiş ama ülkemizin yolları ve trafiği düşünüldüğünde bence varsa kesinlikle kullanılmalı hatta motor seçiminde bile tercih nedeni olur benim için. Pistte işler değişebilir ama günlük hayatta çok güzel bir özellik abs.
    Kawa 636 Zaten çığır Açtı,Hani AEA diyordu ya bir Videosunda 600lük motor sınıfı dünyada kaybolan bir sınıf nedenlerinden biride 1000liklerin modları sayesinde 600lüklerden daha kolay kullanımydı Bu olayıda ilk kez Yanılmıyorsam MV Agusta F3 675 de ilk olarak çekiş kontorulmü ne yüklemişti kawasakide 636 ya bütün özellikleri koydu Yani Bir ilki Gerçekleştirdi Ama işte
    Kahrolsun Sorumsuz Distribütör firmalar, Yaşasın Malına sahip çıkan Distribütör firmalar
    Sado

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler