Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    benim motor 12600 ü devirdi ve şu ana kadar bir defa arka fren kitlediğ, için arka fren kapağı parçalandı garantiden yaptırdım.1 ay öncede marşa bağlı selenoid dişli arızası nedeni ile dişli değiştirdim.bunun dışında hiçbir sorunla karşlaşmadım.bu tür sorunlarda hemen hemen her motorda görülebilir.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000

Gezi hakkında

Taylo ve saykem, biz kid33 ve onrbaran bir gezi yapmayı düşünüyoruz önümüzdeki hafta. Szde katılmayı düşünmezmisiniz??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı route66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinalin yanından bile geçemez,güya vidasına kadar aynıymış,çok kötü bi kopya
    , değersiz anlamsız bi üretim..................
    ?
    açıklar mısın?.
    Makul cevaplar alacağından ama cevap veremeyeceğin sorularla karşı karşıya kalacağından da emin ol.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    az kalsın landcrouser alıyordum, fuarda 4800/12 demişlerdi, sonradan ağız değiştirdiler, kızdım almadım, mayısda tr ye gelecekmiş, bu motoru alan var mı acaba ? fuarda incelediniz mi? sizce nasıl? kanuni tiger dan bile iri birşeydi, bence harikaydı, epey büyük bir motordu, regal oyuncak gibi kalıyordu yanında ama talep çok oldu heralde ki 4800 ytl nakite dönüş yaptılar ...

bu arada üzerindeki motor ss250 ile aynıymış ama modifiye edilip 19hp ye çıkarılmış....

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    ben pazarları çalışıyorum uygun olabilirsem bir yerden belki katılırım
    cruiseri fuarda banada 21bg dediler bence mekanik aynı bir eksozu farklı birde arka disk başka farkı olduğunu düşünmüyorum

By_StaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc700x
    taylo öncelikle şunu söyliim gayet normal kullanıyorum motorumu savas abi gördü makineyi... bunlarda şu sorun var arka tekerlek kaplin sistemli yani arka zincir dişli saplamalarının girdiği kaplinler bozuldugu zaman; Ki bizim motorların emsal alındıgı Tür bilmem inceleme yaptın mı ama Yamahanın Virago modeli. bu model şaftlı bizimkiler zincirli.. belli bir Zamandan sonra kaplin arızaları yaşıcaz... bir de V motorların herhangi birinde sabah calıstırmalarında Silindirin biri KEsme Yapıyor belli dönem sonra... ben yaşadım birkaç kez.. kötü bi durum...Birde adanadan bi arkadaş varmış 13000 de ateşleme beyni yanmıştı... Kulağıma gelen şikayetlere göre bişeyler yazmaya calıstım orada... ben herkesin motorunun cok gitmesini sürekli olmasını isterim... yanlış bi anlaşılma olmasın...
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..
    "www.radyomoto.com"/MoToRCu CC'si BüYüK OLaN DeĞiL;GöNLü BüYüK OLaNDıR

Motosikleti
    CBF 150 Honda
    250 viragolar zincirlidir kaplin lastiğine gelince hiç yeni lastik almayın samsun kauçuğu tabir edilen kalıpçıların kullandığı bir malzeme var tornacıda onu yaptır kaplini unut yalnız arka dişli de kaplin varmı iyi bakmak lazım çünki ön dişlide kaplin var

Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı taylo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250 viragolar zincirlidir kaplin lastiğine gelince hiç yeni lastik almayın samsun kauçuğu tabir edilen kalıpçıların kullandığı bir malzeme var tornacıda onu yaptır kaplini unut yalnız arka dişli de kaplin varmı iyi bakmak lazım çünki ön dişlide kaplin var
    arkada var benimki 3 oldu dagıtıyor.... 3 olduda deiştiriyorum baska bi care dusunuyorum....
    PiaggioCiao 25cc>>Mobilette Enduro 50cc>>Peugeot Nİnja 52>>Peugeot Trekker 100cc>>Ledow Cxm 250cc>>Kawasaki Zx9>> Yamaha DraGStaR 650..

Motosikleti
    Honda CBF1000

Land cruiser hakkında...

Arkadaşlar fuarda landcruiser ı incelemiş ve burada yazmıştım düşüncelerimi.. Gördüğüm kadarıyla motor aynıydı. Yalnız biraz daha iri bir motor. biliyorsunuz sl de kullanılan fren ve debriyaj kolları daha kaliteli. lc da aynılarını kullanmış. yani bağzı parçalar daha kaliteli ancak ss ler kadar güzel durmuyor bence.. ben beğenmedim açıkçası lc'ı... Ss ler çok daha güzel duruyor.. Arkadaşlar yeni alacak arkadaşlara benim tavsiyem, ss alacaksanız 2.el alın. sıfırına bu paralar verilene kadar 2. el cbf250 ya da hyo gt250 naked alınabilir...

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı taylo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji soran arkadaşlar ngk c7hsa veya cr7hsa buji dir bizim motorlar yağ ise 10/40 motosiklet yağı kullanın.rüzgarlık ve koruma demiri motohobi diye biryerde var birde ercan motorcyle da var herbir parçaya 150-200 arası bir rakam veriyorlar.gelelim muayeneye motorun ilk muayenesi üç yıl sonraki muayeneler iki yıldır.düzeltme için ruhsatın çıktığı trafik şubesine gidip muayene tarihini düzeltirmek istiyorum diyorsunuz 2007 olan tarihi 2009 olarak düzeltiyorlar bilginize.herkese kazasız belasız.

20000 i geçmez diyen arkadaş 20000 olduğunu tahmin ettiğim bir arkadaş var en son 18000 civarında idi hala bir şikayeti yoktu 50000 de yapar hiç canını sıkma birazda kullananla ilgili.
    taylo dostum çok teşekkürler böyle faydalı konularda açıklama yaptığın için. Motorun 50 bin km yapması konusunda da sana kesinlikle katılıyorum 50 bini rahat geçer o kadarda dandik bir alet değil bu. arada tabiki her motorda olduğu gibi aşınmalardan kaynaklı arızalar olacaktır ama bu da biraz kullanım ve kullanıcıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Bu arada dün ss imle ilk kazamı yaptım, yolda önüme çıkan bayana çarpmamak için ani fren yapınca motor yana yattı Allah tan ben düşmedim ama motoru yatırdık yere ikimizdede hasar yok çok şükür ama ön fren herkeste bu kadar sıkımı çok merak ediyorum birazda benim acemliğim var tabi. ön frene bi ayar yapamaz mıyız bilen varsa yardım lütfen saygılar...
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taylo öncelikle şunu söyliim gayet normal kullanıyorum motorumu savas abi gördü makineyi... bir de V motorların herhangi birinde sabah calıstırmalarında Silindirin biri KEsme Yapıyor belli dönem sonra... ben yaşadım birkaç kez.. kötü bi durum...
    Ya özer senin motorla 2.kattan atladığını bilmeyen var mı Muratlı'dabi de beni şahit gösteriyon.
    Şaka bir yana Özer motorunu temiz kullanıyo.
    Şu silindirin kesme olayı nedir bi açıklar mısın?.

Motosikleti
    Honda Nc700x
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya özer senin motorla 2.kattan atladığını bilmeyen var mı Muratlı'dabi de beni şahit gösteriyon.
    Şaka bir yana Özer motorunu temiz kullanıyo.
    Şu silindirin kesme olayı nedir bi açıklar mısın?.
    Silindirin KEsme olayı şu; Ön silindir Çalışıyor Arka Silindir Çalışmıyor VE Sersem Bi Çalışma Sesi Var TEk Silindir ÇAlışmasından Dolayı Abi. Ben Bu Sorunu VN800 Dede GÖrdüm V motorlarda SAnırım Sogukken Oluyor... Bujileri Çift olarak değiştirdim en son Dönemde şimdi bir sorun yok ama; Bu kış birkaç defa yaşadım... Adanadanda bi arkadaş Mesaj atmıştı oda yaşıomuş neden flaan diye sormuştu... Demekki yalnız değilmişim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı By_StaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silindirin KEsme olayı şu; Ön silindir Çalışıyor Arka Silindir Çalışmıyor VE Sersem Bi Çalışma Sesi Var TEk Silindir ÇAlışmasından Dolayı Abi.
    Mekanik olarak bi zarar görmeksizin sadece çalışmada bir problem mi oluşuyor?
    Bu arada senin motor kaç km oldu?
    Ben 1100 km gördüm henüz

Motosikleti
    Honda Nc700x
    evet calısmada bi problem olusuo ateşlemiyor... ama bujiyi söküp baktıgında ateşlediğini görebiliyosun ... benim makine 5700 lerde havaların güzelleşmesi ile kilometre ilerler

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    benim ss sabahları çalışmıyor 3-4 marştan sorada akü bitiyor mecburen 2. vitese takıp vurdurarak çalıştırmak zorunda kalıyorum.problem hakkında bilgi sahibi olan varsa sevinirm...
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ss sabahları çalışmıyor 3-4 marştan sorada akü bitiyor mecburen 2. vitese takıp vurdurarak çalıştırmak zorunda kalıyorum.problem hakkında bilgi sahibi olan varsa sevinirm...
    benim de aküyle böyle sorunum olmuştu, vurdurduktan sonra tekrar bitiyordu akü. oturduğun koltuğun altında aküyü bulup kutup başlarını sıkmayı dene bi istersen. ama başka bişey de olabilir tabi ben çok anlamıyorum, sadece benim başıma bu gelmişti

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    ''adasel'' geziye katılmayı bende isterim.tabi bir aksilik çıkmazsa .. bu arada zamanı ve buluşulacak yeri kararlaştırdınızmı ,nereye gitmeyi düşünüyorsunuz bunlar hk.da biligi verirsen sevinirim

''shadow slx'' öncelikle ilk çalışırmada jikleyi aç ,bujileri çıkart ve temizle mümkünse yenisi ile değiştir buna rağmen hala çalışmıyorsa karbüratörü temizlet ve ayarlarını yaptır.ama benim tahminim birkaç denemede akü bitiyorsa mutlaka aküde bir sorun vardır.ya akü bitmiştir veya akü sarj olmuyordur ki bunun birçok sebebi olabilir.
    HAYAT; İSTEMEDİĞİMİZ HALDE BAŞIMIZA GELEN HERŞEYDİR

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Saykem gezi hakkında yer belirlemedik henüz.. Kimler gelecek belli değil ki.. Şimdilik 3 kişiyiz. Gezi anadolu yakasında biyerlere olması daha iyi olur düşüncesindeyim. Çünkü Şile ağva gibi yerler var bu tarafta.. Ama kimler katılacak, saat kaçta nerde buluşacağız ve nereye gideceğiz bunları beraber kararlaştıralım arkadaşlar..

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    aku bıtmıs yada şarj etmiyo olabilir konjektörün kabloları fazla ısınıp yanma yapabiliyor. Bu kabloların motora gaz werıldıgınde sarj yapıp yapmadıgını kontrol etmen lazım.

Motosikleti
    CBF 150 Honda
    arkadaşlar sabahları nasıl çalışmıyor bu motorlar 5500 km deyim ya hiç jigle kullanmıyorum yada bi çeyrek anc çekiyorum jigleyi tek marş tamamdır yalnız jiglede yol alırsanız buji kurum yapıyor randımanlı ateşlemiyor bilginize.shadow hava filtrenide kontrol et ön fren sıkı derken fren kolu sıkımı çalışıyor fren kolunun civatasını biraz gevşet eğer değişiklik olmazsa manette ayar civatası var onubiraz gevşet bendede aynıproblem vardı ayar civatasını biraz gevşettim rahatladı.herkese kazasız belasız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler