Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı shadow slx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SEKİZİNCİ BÖLÜM
    Araçların Muayeneleri ile İlgili Hükümler

Muayene Süresi
    Madde 21 — Araçlar cinslerine, kullanma amaç ve şekillerine göre;
    a) Hususi otomobiller ile bunların her türlü römorkları ilk 3 yaş sonunda ve devamında her 2 yılda bir,
    b) Resmi ve ticari plakalı otomobiller ile bunların her türlü römorkları ilk 2 yaş sonunda ve devamında yılda bir,
    c) Lastik tekerlekli traktörler ile bunların her türlü römorkları ilk 3 yaş sonunda ve devamında 3 yılda bir,
    d) Diğer bütün motorlu araçlar ile bunların her türlü römorkları ilk 1 yaş sonunda ve devamında yılda bir,
    periyodik muayeneye tabi tutulur.
    Askeri araçlarla, raylı sistemde çalışan veya iş makinası türünden araçların muayeneleri, tescilini yapan kuruluşlarca ve bu Yönetmeliğin Ek-1’de sayılan esaslar dikkate alınarak yapılır.

arkadaşlar kusura bakmayın bu muayene olayını hala çözümleyemedim ve motorlar için yukarıdaki kanunda özel bir hüküm yok demekki diğer mot.taşıtlar grubunda muayene yapılıyor onun için benim motorda ilk muay.geç.süresi 1 yıl yazıyor.desenize gitti yine bizim 60 kağıt :S
    arkadaşlar bu olaya son noktayı yine ben koyayım benim motor kadıköy trafik tescile bağlı aradım sordum telefonla veeeeee
    2005 yılından soraki bütün motorlar için muayene süresi 3 yıl dediler memurların hatasıymış ruhsatla gelin düzeltiriz dediler otomatik olarak 2009 oldu bizim muayene anlıyacağınız 57 ytl cepte kaldı. nokta
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kim horlattı bu konuyu yaww

ulan memur hatasıymış vay be, ne biçim memlekete lan burası. ihaleyle okuma yazma bilmeyen memur almışlardır bakan yakını

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    O da bişeymi, ben motorumu trafik şubede üzerime aldım, ama motor bilgisayarda hala ilk sahibinin adına!!!

yelken_786 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    arkadaşlar motomax servis olayını artık bıraktımı bilen varmı bugün servisi aradığımda artık motomax keeway'i bıraktıgını ve ellerinde parça bulunmadığını söylediler!! Artık keeway'ın türkiye distürübütörü Efsane Motor oldugunu ve bundan sonra servis ve diger hizmetleri onlardan alacağımızı söylediler.Bu konuda ne diyorsunuz bilgisi olan varmı?

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Bilgi doğru ama parça işi için yine zaman lazım.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Servis adreslerini nereden bulabiliriz ben bulamadım :(

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşlar ben bu hafta motorun yağını değiştirdim. Ancak içine tam 1 litrelik 2 şişe yani tam 2 litre yağ koydum.. Fazla yağın bir sakıncası olurmu sizce.. Doldurdukça aldı içine.. Bende doldurdum hepsini

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    1.4 litre koyman lazım yağı tabiki fazla yağın zararı olur hemen boşaltmalısın bence kullanmadan

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Peki ne zaarı olur ki.. Sonuçta kapağın yanında 1400 cc yazıyor. Ancak koydukça dolmuyor. Daha içinde bir süü boş alan var..

fevri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DeLi 650
    Dostum motor yağını belirtilen seviyede koyman gerekir. Bu seviyenin altında veya üstünde koymak motor için zararlıdır.

Hatta motordan yağı boşaltırken parçalara sıvanmış olan yağı da hesaplamak gerekiyor bildiğim kadarıyla.
    Yolculuk etmek bezen varmaktan daha iyidir.

Motosikleti
    XL 700 Transalp
    bu motoru bi arkadaşım almayı düşünüyor. Ankarada satan hangi bayi? internetten aradık ama bulamadık. yardımlarınızı rica ediyorum.

Bu motoru bulamazsak jinlun alacak sanırım onu Ankarada satan bayiyi de bilen varsa formun bu kısmını meşgul etmeyip bana msj yollayabilir...

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    Bildiğim kadarı ile şu an ankara da yenisini satan bir bayii yok bisan dan bulabilirsin ancak diye düşünüyorum 2. ellere bakarsan satan var hemde yok parasına ben servis bulamadım şu anda motomax artık hiç bir şekilde keeway servis ve satışı yapmıyor efsane motordan bilgi almak lazım onunda netten sadece istanbul'daki yerlerine ulaşılabiliyor tel açıp sormak gerekli

fazla yağ keçelere daha fazla başınçagı için zararlı aynı zamanda motorun rahat çalışamasına neden olur çekiş azalır senin koydugu yaklaşık yarım litreden fazla bir oran oldukça fazla bizim motor için

yelken_786 motomax tan 20 martta karbüratör sordum ellerinde mevcut olduğunu
    söylediler(390 dolar)

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    bizim motorların en pahalı yeri karbüratörü en kaliteli yeride aynı zamanda

Merhaba arkadaşlar, Motomax firmasını aradım ve yedek parça servis olayının nasıl bir hal alacağını sordum. Keeway'in yedek parça ve servis hizmetlerini vermeye devam ettiklerini herhangi bir problem bulunmadığını ve ciddi anlamda stok bulundurduklarını belirttiler. Birileri ortalığı karıştırıyor sanırım. ???
    İnsanları değil, kendinizi anlamaya çalışın.

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaptığın kilometreler gerçekten çok iyi ama SS dışındaki motorlara sadece önyargı ile yaklaşman kötü.

1-Keeway bir Macar markası olabilir ama motorun temel endüstriyel hak sahibi Yamaha,motorun klon imalatçısı Lifan,Lifan,Lifan. diğer tüm markalar klon un kopyalarıdır.Yoksa Keeway yada Bisan'ın kendi üretimi filan değildir,
    2-Lifan söz konusu motoru Yamaha'dan aldığı izinle üreten lisanslı imalatçıdır.ÜStelik sadece motosiklet imalatçısı değil aynı zamanda otomobil imalatçısıdır.
    3-Sadece Yamaha'ya değil,Keeway ve yüzlerce markaya aynı kalıpla farklı kalitelerde motor üretmektedir.Yamaha virago-250 yi şimdi Amerika ve Kanada da V-Star 250 olarak pazarlamaktadır.Tıpkı Vestel in regal markasını pazarladığı gibi.Bu konuda yamaha.com dan yola çıkabilirsiniz.
    4-CE belgesine gelince;
    Temel marka Lifan ABD dahil En az 20 ülkeye satmaktadır.Hatta ABD de 49 eyalette en sıkı çevre denetimlerine ilişkin tüm belgeleri almış bulunmaktadır.50.eyaletin bir kıllığı olsa gerek
    Bu konuda internette gereken araştırmayı yapabilirsin.Daha kısa araştırma bisan topiğinde mevcuttur.
    CE belgesi olmadan Avrupa'da motor satmak değil,kolleksiyon için bile ithal etmek mümkün değildir.
    Mevzuatı daha sıkı olan Türkiye'ye CE belgesi olmadan motor değil,don lastiği bile ithal edemezsiniz.
    5-"Lifan" ibaresinin sadece tek bir markada kullanılmasına izin verilmiştir.
    Selam arkadaşım.

Biraz Geç bir cevap oldu. ama idare edersin artık.
    Şimdi ben okadar yazı yazdım bilgilendirme amaçlı olarak. sen sadece diğer bir markayı kötülediğimimi anladın.

Öncelikle şöyle bir durum var. cinde aynı ürünün 1. 2. 3. 4. ve 5. kaliteleri var.
    Bizimkiler 1 numaradeğil elbet ama dandikte değiller. ancak kıyaslama yapmak gerekirse kalite farkı kesinkikle var. ben motorun eksozunu değiştirdim ordan biliyorum.
    gittik monero cmx 250 var onu aldık taktık ama benım motor çekişten düştü. sona orjinal eksozun susturucusunu kesip tekar taktik ki sorun düzeldi.(bide şimdi neden gidip orjinal almadın demeyim fiyatı söliim dedim 550$ fiyat çektiler.) ve üşenmedik içini açtık komple moneronunki direk bi boru hatta v motorun arkada kalan cıkışına bi matkap deliği acıp öle yapmış adamlar ama bizimkisinde öyle değil gerçekten bi düzen vardı. yani adamlar yapmışlar.
    neyse eğer sana karşı bi ayıbım varsa kusuruma bakma.

sonuçta burası bilgi paylaşımı yapılan bi forum.

Bir arkadaş bana gaz telini kendinmi değiştirdin diye sormuştu. yolda kalınca ve elin tornavida tutuyorsa yaptıklarına sen bile inanamazsın. tabi paran çoksa çekici çağırırsın orasını bilmem

siteye fazla bakamıyorum kusuruma bakmayın.

Kazasız sürüşler dilerim.

Bana ulaşmak isteyenler için mail adresim.

okan_ogur@hotmail.com

Motosikleti
    Honda Forza300 Abs 2017
    renegade74 ben servisten aldıgım bilgiyi söyledim adamlar neden yapmasınlar bizim motoru o zaman motomax bu zamana kadar hiç birşeyi açık olarak izah etmedi belkide bize o nedenle serviste parça bekleyen oldukça motor var.Servisler parça gelmediği için kullanıcılara söz verip motor alamıyorlar ne kadar acı bir durum ben burada önceleri 2 tane servisi bulunan yerleri aradım ve her ikiside aynı cevabı verdi bunun üzerine motoru aldıgım bayii arayarak durumu tekrar teyit aldım ve bana dedikleri de 'artık motomax keeway satmıyor ve servisinide vermiyor keeway distürübütörü artık efsane motor ve bayilik aldık' işte sadece size bu kadarını söyleyebilirim.
    hasanbasri arkadaşım ben hiç motomax ı aramadım,ve evet gerçeken en pahalı parçası karbüratörü belkide.Bu zamana kadar ben çok az şehir içinde kullandım bu motoru ve öyle fazla sıkıştırmak yada ne kadar hız yapıyor diye zorlamadım bu makinayı ama 5600km de motor bariz şekilde yağ eksiltmeye başladı bunun üzerine motoru yaptırmaya karar verdim garantisi daha bitmedi ama şu anda servis sıkıntısından dolayı ortada ki kaosdan dolayı diyeyim kendi paramla ve güvendiğim bir ustaya motoru tekrar yaptırmaya karar verdim.Housung markasını kanunu aldığını biliyormusunuz artık o markadada kanuni yazıyor aklıma gelmişken bilgi olarak aktarmak istedim motomax gibi global motorda artık distürübütörlüğünü bırakmış

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    arkadaşlar ist tekay motomax bayii geçen bir parça sordum gerektiğinde siparişle getiriyoruz dediler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yelken_786 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hasanbasri arkadaşım ben hiç motomax ı aramadım,ve evet gerçeken en pahalı parçası karbüratörü belkide.Bu zamana kadar ben çok az şehir içinde kullandım bu motoru ve öyle fazla sıkıştırmak yada ne kadar hız yapıyor diye zorlamadım bu makinayı ama 5600km de motor bariz şekilde yağ eksiltmeye başladı bunun üzerine motoru yaptırmaya karar verdim garantisi daha bitmedi ama şu anda servis sıkıntısından dolayı ortada ki kaosdan dolayı diyeyim kendi paramla ve güvendiğim bir ustaya motoru tekrar yaptırmaya karar verdim.
    Dostum geçmiş olsun,Supershadow'da motor açan sürücü ilk sensin herhalde.
    5600 km de motor açmak için çok fevkalade bir sebeb gerekir bence.
    İnşallah doğru bir ustanın elinden geçer ve sebebi biz de öğreniriz.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler