Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139

yukarıdaki resim big shot olarak geçiyor chooper için
    alttaki resim klasik eksoz.

buda power shot modeli

mühim olan bizim ss lerle hangisi tam uyumlu onu denemek lazım.

bizim orjinalde görüntü fena değil.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Viceroy, zevkler tartışılmaz ama motorun yan kapakları var ya akünün oradaki. Bence ordaki keeway ve motomax stickerlarını çıkarırsan görüntü çok daha güzel olacak.. ben çıkardım çok daha tok duruyor..

big shot model eksoz çok hoş
    adasel stickerları çıkartınca iz kaldımı ?

galiba bi performans egzos alıcam ben ya, uygun bişey düşürebilirsem. hele şu ilk resideki tatlıymış

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    arkadaslar bu motorun susturucusunu cıkartan oldu mu hıc ses için
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    bu motorla aynı kalıptaki benzerleri daha ucuz, onları alsak servis yedek parça sorunu yaşarmıyız? tel jantlı oluyorlar genelde, herşeyi aynı mı sizce o motorların? lifan üretimi mi?

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Stickerları çıkarınca hiç bir iz kalmıyor. Gayet dandik yapıştırmalar. Zaten vernik üstüne yapıştırılmışlar. Çok az bir iz kalsa bile ya ıslak bezle ya da aseton ya da kolonya ile hiç bir iz kalmıyor. Ben arka çamurluktaki 250cc stickerlarını da söktüm. keeway yazılarını sökmeseniz dahi motor da 250cc yazısı bırakmayın kesinlikle ;)
    Polo34, bence hiç bir farkı yok. Bu motor tüm dünyada değişik markalar adında piyasaya sunuluyor. Dediğin gibi az farklılıklarla. Keway çelik jantlı topluyor. Diğer markalar genellikle tel jant kullanıyor. hiç bir farkı yok bence. Tel jantın da kendine ait avantajları var bildiğim kadarıyla. Ancak dezavantajları da var. mesela kromaj kaplı oluyor ve paslanmaya dirençli malzemeden üretilmiyor genel olarak, teller paslanıyor, tubeless lastik kullanılamıyor.
    Mterayers26, bu eksoz ile alakalı sormadan önce sadece 1-2 sayfa geri gitsen sorunun cevabını alacaktın zaten ;)
    Birde bilen arkadaşlara benim sorum olacak. Motorunun tüm bakımlarını kendi yapan varmı? Ben motorumu bu hafta sonu çıkaracağım. 8 aydır yatıyor. Kendim bakımını yapabilirmiyim. Zaten yağ değişimini biliyorum. Zincir bakımını nasıl yapabilirim? Başka kendi yapabileceğim bir şeyler varmı?? Akü şarjım bitmişti. Geçen hafta akümüde şarj ettirmiştim..

Adasel bugün bakımlarını yaptırıyorum yağ değişimi,yağ filitresi,bujiler değişiyor,zincir bakımı(Forumda mevcut nasıl yapıldığı)Elektrik tesisatı gözden geçecek,akü şarj olacak,frenlerin telleri yağsızsa yağlanacak ayar yapılacak,Zincir gerilecekSezon için yaptırdığım bakım,usta yapıyor sağolsun

karbürator de temizlik isteyebilir(benimki istemedi sağolsun )

Motosikleti
    keeway ve bisan kaliteli parçalar kullanmış,yanyana getirip çalıştırınca serviste muhtelif parçaları söküp kıyas yapınca hemen farkediliyor gerisi maalesef.... bir ürün avrupada pazara çıkacaksa CE belgesini mutlaka görmek lazım.
    Bence dubless olayı yolda kalmamak adına çok önemli o yüzden çelik jant tercih sebebimdir. Tel ayarı gibi sorunlarda ortadan kalkıyor.

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    be
    n o stickerleri ilk aldığımda söktüm böylesi bencede daha güzel

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşlar, yarın bulabilirsem sanayiden Castrol Chain Wax zincir yağı alacağım. Kendim yağlayacağım. Ama zincir boşluğunu alan varmı aranızda hiç?? Asıl önemli olan olay bu. Birde motor yağını da kendim değiştireceğim. Hangi marka ve hangi yağı kullanıyorsunuz siz?

Motosikleti
    honda shadow vt 750 c
    ben shell advance 10/50 kullanıyorum.yağımıda kendim değiştiriyorum dikkat etmen gereken yağ tapasını tam oturt diş atlatırsan yalama olur .

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayfaları inceleyerek, bu motosiklet hakkında fikir sahibi olmak isteyenlere yardımcı olabilmek adına...
    *100 km de 3.2 litre yakıyor.
    *son hızı (pek yapmasam da) 130 km/h
    *vfr motoru sayesinde 100 km/h hıza kadar titreşim yok denecek kadar azdır.
    *ön farın aydınlatma kapasitesi zayıf.
    *sürücü koltuğu rahat,artçı koltuğu pek değil.
    *Macar patentli olup,çinde üretilenlerin CE belgeli nadir modelidir.
    *Ön lastik 3.00-18 olup, bozuk satıhlarda tepkisi yüksek değildir.
    *Yol tutuş anlamında fiziksel hesaplarını viragoda da ispatlamış olup dengelidir.
    * Karburatör orijinal Mikuni (Yamaha - Suzuki vb. gibi pahalı 250 cc'lik motorların birebir aynısı ) performans karbüratorü olarak anılıyor ...
    * Beyin kesinlikle Suzuki ve Yamaha'nın 1100'lük motorlarına taktığı orijinal Japon ve en kalitelisi
    *CDI ünitesi Suzuki - Yamaha ve Kymco Venox ile aynı marka ve seri ...
    *Şanzıman 100% Çin ...
    *Bujileri kesinlikle 7 numara NGK iridyum veya platin ile değiştirilmeli.
    *Lastikler suda yere sağlam basmadığından, dubless metzeller doğru tercih olacaktır.
    alternatif karburator varmı orjinal mikuni karburator kaç ytl nerden alınır?

Ebay dan modelleri buldum hangisi ss için uygun hocam

okanogur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Supershadow 250 cc
    Selam Arkadaşlar Sanırım aranızda en SS ile en cok km. ben yaptım 17000km.

Bazı merak ettiklerinizi yazayım dedim.
    Motor hiç sorunsuz 2 kişi uzun yol yapıyor. ben 800km. yol yaptım. 2kişi
    Uzun yola giderken kesinlikle fren teli ve debriyaj teli alın. debriyaj teli her motorunki olmuyor. normalerinden 50 cm daha uzun bizimkisi. eger orjinalını bulamazsanız, açık tel alıp sonunu sonlandırıcı kullanarak sorunsuz kullanabılırsınız.
    Ben eksozunu komple actırdım. öyle muhteşem bir ses çıkıyorki anlatamam. arasıra bağdat caddesine iddiğimde ister harleyci olsun ister başkabir costum motor. illa dönüp bakıyo ne geliyor arkamdan diye. birçok motorun sesini rahatlıkla bastırıyor. ve üstelik gerçekden en az 1000cclik bir makina gibi bir ses cıkarıyor.
    Ancak Eksozu actırmak okadar kolay degil bizim Eksozda katalitik konvertor var. bisanda veya bizimkinin muadili hiçbir motorda yok çunki iki markanınkinede acıp baktık.
    Açık eksozun benim için tek kotö yanı var uzun yolda kafanız davul gibi oluyor. yani. ben açtırmasaydım keşke diyorum.
    Ama şehir içi için düşünüyorsanız olabilir.

Bizim motorların benzerleri var bildiğiniz gibi. ancak hic birinin Ce belgesi yok benim bilidiğim oyuzden parçaları uysa bile uzun ömürlü olmaz. İlk 10000 km de eğer hala gaz teli ve debriyaj teli kopmadıysa bile kesinlikle her an kopabilir. değiştirmenizi öneririm.
    Bazı servisler işgüzarlık yapıyo bizim motorların debriyaj balatasını falan degiştirmeye kalkıyor. ilk 5000 veya 10000 veya 15000 kmlerde. Kesinlikle başka bir servisede götürmeden değiştirmeyin benimkisi hala orjinalı ve servisimin dediğine göre en az 60000km gidermiş.

Karışık yazmış olabilirim kusura bakmayın. cok işim var arada yazıyorum.
    Bir sornuz olursa yardımcı olurum. Kazasız sürüşler dilerim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı okanogur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar Sanırım aranızda en SS ile en cok km. ben yaptım 17000km.
    Bizim motorların benzerleri var bildiğiniz gibi. ancak hic birinin Ce belgesi yok .
    Yaptığın kilometreler gerçekten çok iyi ama SS dışındaki motorlara sadece önyargı ile yaklaşman kötü.

1-Keeway bir Macar markası olabilir ama motorun temel endüstriyel hak sahibi Yamaha,motorun klon imalatçısı Lifan,Lifan,Lifan. diğer tüm markalar klon un kopyalarıdır.Yoksa Keeway yada Bisan'ın kendi üretimi filan değildir,
    2-Lifan söz konusu motoru Yamaha'dan aldığı izinle üreten lisanslı imalatçıdır.ÜStelik sadece motosiklet imalatçısı değil aynı zamanda otomobil imalatçısıdır.
    3-Sadece Yamaha'ya değil,Keeway ve yüzlerce markaya aynı kalıpla farklı kalitelerde motor üretmektedir.Yamaha virago-250 yi şimdi Amerika ve Kanada da V-Star 250 olarak pazarlamaktadır.Tıpkı Vestel in regal markasını pazarladığı gibi.Bu konuda yamaha.com dan yola çıkabilirsiniz.
    4-CE belgesine gelince;
    Temel marka Lifan ABD dahil En az 20 ülkeye satmaktadır.Hatta ABD de 49 eyalette en sıkı çevre denetimlerine ilişkin tüm belgeleri almış bulunmaktadır.50.eyaletin bir kıllığı olsa gerek
    Bu konuda internette gereken araştırmayı yapabilirsin.Daha kısa araştırma bisan topiğinde mevcuttur.
    CE belgesi olmadan Avrupa'da motor satmak değil,kolleksiyon için bile ithal etmek mümkün değildir.
    Mevzuatı daha sıkı olan Türkiye'ye CE belgesi olmadan motor değil,don lastiği bile ithal edemezsiniz.
    5-"Lifan" ibaresinin sadece tek bir markada kullanılmasına izin verilmiştir.

Motosikleti
    CE nin çindeki açıklaması chına export kısaltmasıdır denilerek mahkemelik durumlardan sıyrılıyorlar. Sadece sanatları değil kafalarıda çalışıyor adamların.
    Beyin olayına gelince 150 cc çelik motorun beyni de ss de hatasız kullanılabiliyor çok para dökmek gereksiz. test ettik.

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşlar bu sayfa viceroy, okanogur ve savaşkayan sayesinde çok bilgilendirici oldu.
    okanogur, debriyaj ve gaz tellerini kendinmi değiştirdin servise götürmeden? Sanırım debriyaj teli kolay ama gaz telini de kendimiz değiştirebilirmiyiz?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CE nin çindeki açıklaması chına export kısaltmasıdır denilerek mahkemelik durumlardan sıyrılıyorlar. Sadece sanatları değil kafalarıda çalışıyor adamların.
    Beyin olayına gelince 150 cc çelik motorun beyni de ss de hatasız kullanılabiliyor çok para dökmek gereksiz. test ettik.
    Bilin bakalım 150 cc çelik'in motorunu kim üretiyo

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Sorduğuna göre Lifan sanırım?

Bizim motorun aynısını bisan ve monero dışında borelli diye başka bir marka da satıyormuş.. Şimdi gördüm:
    http://www.sahibinden.com/rahatsizli...XQQdisplayitem
    bu linkten bakabilirsiniz...

taylo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150 Honda
    herkese merhabalar.hocam modifiye yapılan motora ne işlem yapılacak bizi bilgilendirirmisin?bu motorların arka pistonları ufaktır inş. aynı çapa getirmezsiniz eğer aynı çapa büyütürseniz vibrasyon,arka pistonda aşırı ısınma problemi yaşama ihtimaliniz çok büyük.eksozlara gelince o resimlerdeki eksozların hepsi 500 lük viragolar için bize olmaz nedeni ise bizim arka piston eksoz çıkışı şase arasından yanda görünen eksoz sadece görüntü.motorlara zam gelirmi bilmem ama ithalatçıların elinde 900.000 adet 2006 yılından kalma motor var bilginize(çeliktruva)tarzı motorlardan.borelli soran arkadaş firma battı spottan satıyorlar bu da bilginize.monero ile ss i bir yan yana getirip inceleyin uzaktan aynı gibi yakından bakınca işçilik farkı bariz görünüyor.herkese kazasız belasız sürüşler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler