Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway KW250-H SUPERSHADOW Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Peki Viceroy, ben kuzenimle konuşacağım. Telefonda konuştum ben onunla. Mersin'e yanına geleceğim dediğimde motoru bırakırda dönersin anlaşırız dedi bana.. Ben motoru satabilirim ama motoru kuzenime satmak istemem. İlerde bi sıkıntı yaşarsa üzülürüm çünkü. Ama senin motorun gerçekten temiz duruyor. Ayrıca zaten seni bu topicten tanıdığım kadarıyla da ne kadar iyi bakmış olabileceğini de motoruna anlayabiliyorum. Ayrıca sen bu motoru satarsan bu topiği de terkmi edeceksin? Senden edindiğimiz ve edinebileceğimiz bilgiler bizim için önemli çok..
    Son olarak 2 şey daha sormak istiyorum. Mersin-istanbul arasını iki kişi ss imle toplam kaç saatte gidebilirim.. ya da sen 720 km yi kaç saatte bitirdin. Sanırım bu mesafeyi ben sabahtan yola çıksam akşama kadar bile bitiremem gibi geliyor. Bir gece konaklama olması gerekiyor sanırım..
    Diğer sorum da, ben motorumu aldığımda üzerinde hiç bir avadanlık yoktu. SS için avadanlık seti hangi aletlerden (mesela kaç numara ing. anahtarları falan) oluşuyor? Ayrıca motorun kullanım klavuzu yok. Nereden bulabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla motora zararı var mı yok mu onu bilmem.Fazla yakar belki ama motoru sıkmaz sanırım.Etrafı rahatsız etmeden ahenkli ve gür bir sesle çalışan bir motor tarz meselesi bana göre.Her tarzın da bedeli vardır.
    ok kardeş saolasın. ben şimdilik matkapla deldirme olayını bi deneyeyim.

motosikletinden çok fazla gacır gucur ses geleniniz oldu mu hiç. bi senedir kullanıyorum hiç öyle bi şey yapmamıştı. bi aydır falan giderek artan bi gacırdama var. nereden geliyo olabilir tahmini olan varsa orasına bakayım

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Ben bundan önceki kullandığım sl 150 sayfasından da kopmadım uzun süre. Dediğim gibi bizim motorda alternatif çok parça anlamında,kaldı ki ithalatını harley davıdson devam ettirecek sende satsan mahçup olmazsın.
    Lastiklerin orjinal ise zaten dubless değil yolculuk risk! yanına patlamaya karşı özel köpük al derim. işin sağlamı yedek buji,fren teli ve debriyaj teli yanında bulundurmaktır. her 2 saatte bir 10 dakika dinlenirsen dikkatinde azalma olmaz. 14-15 saati bulursun ortalama 80 km hızla gelirsen. Mantıklısı 500 km de konaklamak bence. uzun yolda yavaşmış gibi hissedeceğiniz 80 km hız aniden durmak gerektiğinde imkansızlaşabiliyor risk almadan müdafacı bir sürüş tekniği ideal olur. Abs yok maalesef
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Bilgiler için teşekkürler. Bu arada farkındaysanız havalar ısınmaya başladıkça da topic hareket kazanmaya başlıyor.

Alıntı adasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgiler için teşekkürler. Bu arada farkındaysanız havalar ısınmaya başladıkça da topic hareket kazanmaya başlıyor.

Efsane motor keeway satmaya başlasın en popüler topiclerden olur,artçı koltuğunu nasıl sökerim bilginiz varmı (söküp heybeleri temizleyeceğim)

Motosikleti
    Honda CBF1000
    Harley getiren Efsane motorun ben keeway getireceğine pek inanamıyorum doğrusu... Kesinmi bu bilgi?? Biraz evvel sitesine girdim ama hiç birşey yoktu..

adasel ticaret bu dostum neden olmasın?
    http://www.motosiklet.net/forum/gunc...turkiyede.html

Motosikleti
    Bizim ss leri satan bayii ortalama %10 kazanıyor,ayda bir pahalı motor satarak kazanılan paranın getirisi ile ayda 10 tane satılanın getirisini kıyaslar ve buna ilave parça ve servis kazançlarını da eklerseniz yapılan işin ne kadar isabetli olduğunu farkedersiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar yanılıp da parça bulamayız filan diye telaş etmeyin.
    Nerden biliyorsun demeyin.
    Türkiye'de Kendi fabrikasını kuran Lifan firması,TÜRKİYE'DE EN ÇOK SATAN MODELİNİ başkasına fason yapıp,Türkiyeye ithaline izin vermez herhalde.
    Ayrıca size yeni bir tüyo.
    Bayiler motor bulamıyor,çünkü ithalat durma noktasında.
    250 CC altındaki tüm motor fiyatlarında bugünlerde ciddi bir artış olacak.
    Nerden mi biliyorum.Bİlmesem dostlarımla paylaşmam,e siz de beni öğrendiniz herhalde.

3 adet yerli firma ithal motosikletler için Dış Ticaret Müsteşarlığına müracaat ederek söz konusu ürünün tüm ülkelerden ithalatında, 3 yıl süreyle, motosiklet silindir hacmine göre 200 – 3500 ABD Doları/adet arasında değişen tutarlarda ek mali yükümlülük şeklinde korunma önlemi alınması talep etmişlerdir.
    "özetle ithal motosikletlere idari maliyet yükleyin,biz içeride rekabet edemiyoruz" demişler
    Sonuçta
    200 ila 300 $ arasında ek mali yükümlülük getirilmiş.
    (Dış Ticaret Müsteşarlığının 5/2/2007 tarih ve 2007/11621 sayılı Karar

Müsteşarlığın 2008/4 sayılı tebliği de yayınlanmış ve şimdi seyredin piyasayı.

Motosikleti
    savaskayan , paylaşımın için teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    İşin ilginçi Dış Ticaret Müsteşarlığından koruma talep eden 3 firma da ithal motor getiriyor.
    Yeni düzenlemede bitmiş motor kadar,salt motor ve salt şaşe ithalatları da aynı oranda mali yükümlülük taşıdığından motor ithal eden"yerli" üreticileri de kısmen baltalıyor.

Ulgio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer komple motoru ithal ediyorsa o vergi geçerlidir,ama sadece lastik aksam ya da başka bi parçayı yurt dışından getiriyosa o verginin geçerli olacağını zannetmiyorum...

Motosikleti
    merak edenler için çıplak bi ss

içerisindeki pistonlar mobilet misali ince resimdeki ss için yuva ve pistonla oynanıcak bakalım çekişi kaça katlayacak

motorumu bu şekilde açıp toplatsam kaç para isterler ?

Motosikleti
    ustası arkadaşınsa değişecek parça parası hariç 100-150 ytl civarı motor indirirsin zannediyorum.
    Resimdeki motorun kazanımlarını paylaştıktan sonra burada paylaşır mükemmel bir sonuç çıkarsa değerlendirme yaparız..

hocam sen keeway üstüne master yaptın helal sana sonuçları mutlaka yaz daha iyi olur dersen bende yaparım ;)

Motoru uzun yola çıkmadan önce baktırayım diyorum ama uygun bir usta bulayım ben önce

resimler süpermiş hemen kaydettim pcye bu açıp toplatma işini de her servise yaptırmayın derim ben. hortumların nereye girdiğini bilmeyen adamlar bile var

bu arada dün kadıköye park halinde bi ss gördüm hemen egsozlara baktım matkapla delinmişti. farz oldu benimkileri de yaptırmak

Motosikleti
    Eksozu bir uygun performans eksozu bulabilirsen onunla değiştir. Zaten memnun kalmayınca deldirme işleminden orjinale dönüşte harcaman gereken para en az 360 ytl tutacak. Tekrar hatırlatalım %10 yakıt artar,kuru gürültü ses tok olmuyor,itiş gücündede kısmen kayıp olacak,oturduğun yer site ise gereksiz sesten rahatsız olup şikayet edenlerde ekstrası olmasın.

bu performans egzosu dediğin aletde ses daha mı güzel çıkıyo, yani deldirdiğin zaman veya komple boşalttığın zaman ki rahatsız edici sesler çıkmıyor ama güzel ve yüksek ses çıkıyor yamahalar falan gibi öyle mi?

bi kere servisteki çırak söylemişti, keewaydan ss in sesi açık orjinal egzoslarını alman lazım demişti. bu dediğin performans egzosu o mu yoksa başka bişeymi. yani şimdi ben herhangi bi egzoscuya gitsem, herhangi bi performans egzosu taktırsam uyar mı bizim makinelere? zaten motomakstan egzos isteyecem de gelecek, bikini giyerim yani

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ulgio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer komple motoru ithal ediyorsa o vergi geçerlidir,ama sadece lastik aksam ya da başka bi parçayı yurt dışından getiriyosa o verginin geçerli olacağını zannetmiyorum...
    Kurallar zannedilmez,biliniyorsa aynen ifade edilir dostum,Gümrükte kendi imzamla ilk iş yaptığım 1985 yılına ait bir sürü belgeyi,baktığım binlerce dava dosyasını buna delil olarak sunabilirim
    sadece Şase,sadece motor veya bitmiş motosiklet hangisi ithal edilirse edilsin ek mali yükümlülük var.Lastik vs için yok.
    Motor blokunu,krank milini ayrı,piston u sekman ı ayrı partilerde hatta 3.şahıslar adına ithal etse bile(Hukukta buna kanuna karşı hile derler) sonuçta motosiklet üreticisinin tüm mali kayıtları ve kaç motor ürettiği,sattığı sıkı denetim altında tutulacağından o koruma tedbirleri üreticiyi zora sokar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler