Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi GPR 125 Racing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    abi valla bu pazar nöbetim var ama ayarlamaya çalışcam. Nöbeti başkasıyla değiştirmeye çalışcam artık. Özledim vallahi abi hep beraber gezmeyi,ama o kadar boş hafta sonu geçiriyorum gezi filan yok, ne zaman nöbetim-sınavım var o hafta gezi var bende bi bi problem vardır nedir :p

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Uğur, alıcam diyordun ve sonunda aldın Fazer'ı he? Hayırlı olsun ya çok sevindim. Harika bir tercih. Pazar onunla gel buluşmaya. Bu sefer öncü sen olursun

Haftalar sonra tekrar böyle bir konu açmak çok sevindirici :

GELENEKSEL GPR BULUŞMASI 4
    31 Ağustos 2008 Pazar
    Buluşma Noktaları :
    Avrupa : 4. Levent Metro Durağı
    Anadolu : ??
    Buluşma Saati : 09:00
    Gezi Programı : Hıdiv Kasrı'nda kahvaltı, sonrasında Anadolu yakasında gezi
    Katılanlar :
    1. Jonturq (Uğur)
    2. Orhanko (Orhan)

Uğur, aynı anda yazdık yaw

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bu arada bu haftasonu MT'nin de bir buluşması vardı yanılmıyorsam Uğur abi.Orada da kahvaltı olacak.Hani aslında 2-3 kişi olacağına burada komple buluşsak MT'nin diğer üyeleri ile de tanışsak motorlara baksak nasıl olur?

Uğur abi ayrıca yanlış anlaşılma olmasın.Hani ben de öğrenci olmasam, düzenli bir maaşım olsa alacağım tek motor yine gpr125 olurdu.Biraz muhasebesini yapınca tek başıma masrafın üstesinden gelemem diye korktum.Böyle bir motora sahip olmanın bedeli de tabiki biraz fazla olacaktır
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Henuz fazer yok , ama olmamasi icin'de bir neden yok ama su an sirasi degil onun ,

Kadir her zaman ariza cikariyorsun valla kesicem lastiklerini o olucak , erdem koray hadi cihan eller havaya!!!
    First Day Of My Life

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Son ana kadar ben de söz vermeyeyim Uğur abi.O zamana kadar bir motor alıp onunla gelsem sizin yanınızda sivri kalırım, otobüsle gelip-gitsem o da kötü olur.Ama sizlerle tanışmayı da istiyorum
    Bu arada hala Ankara'daki motoru da unutamıyorum.Şeytan diyo herşeyi boşver git o motoru al gel.Offff
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Mhyen kardeşim, ne kadar yardımcı olur sana bilmiyorum ama ben de motorumu bir anda aldım. Durum tam olarak şöyle oldu kısaca :
    1. Bir akşam dışarıdayken yanımdan bir GPR geçti. Bu motoru daha önceden duymuştum ama hiç sokakta görmemiştim. Görünüşü ve gidişi çok hoşuma gitti. Sesiyle de farklıydı.
    2. Ben bu motoru alsam mı acaba dedim.
    3. Nette GPR'ın resimlerine, videolarına bakmaya başladım. Beyaz rengine aşık oldum. Daha yeni beyazlı mont almıştım.
    4. Ferco'ya gittim ve vitrinde bir adet sıfır Beyaz GPR vardı. 15-20 dakikalık bir konuşma sonunda tamam dedim alıyorum.
    5. 3 gün sonra plakalı motorumu teslim aldım.

Bütün bunlar 1 hafta ya da maksimum 10 gün içersinde oldu. Ben bile anlamadım ne kadar hızlı hareket ettiğimi. Ama şimdi bir GPR sahibi olarak çok memnunum.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Abi bir de yakıtı cidden 4-5 lt arası olduğu doğru mu?Hani bu 6-7 lt olursa çok zorlar diye düşünüyorum.Zaten millete kalsa km'de 30 ykr yakar diyorlar.Şu yakıtı bir çözsem varya

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı jonturq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Henuz fazer yok , ama olmamasi icin'de bir neden yok ama su an sirasi degil onun ,

Kadir her zaman ariza cikariyorsun valla kesicem lastiklerini o olucak , erdem koray hadi cihan eller havaya!!!
    abi ne desen haklısın vallahi.. ama ayarlamaya çalışcam mutlaka...

Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bir de yakıtı cidden 4-5 lt arası olduğu doğru mu?Hani bu 6-7 lt olursa çok zorlar diye düşünüyorum.Zaten millete kalsa km'de 30 ykr yakar diyorlar.Şu yakıtı bir çözsem varya
    mehmet kardeş benim en son ölçtüğümde 4.7 lt filan yakmıştı. dün sabah depoyu fullemiştim 160 km filan yapmışım depoda hala baya bi benzin var.. depo zaten 13 litre yani 43.55ytl ye doluyor eğer km de 300yk yaksaydı 145 kmde deponun bitmesi lazımdı. ben 160 km yaptım ama hala baya bi benzin var... sen o 300 yk yakar diyenlere bakma kaç kere kullanmışlar bu aleti?

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000 km'yi devirdim, şu ana kadar 5.5 lt'nin üzerinde görmedim gazlamama rağmen.

Haydi Beyler!!

GELENEKSEL GPR BULUŞMASI 4
    31 Ağustos 2008 Pazar
    Buluşma Noktaları :
    Avrupa : 4. Levent Metro Durağı
    Anadolu : ??
    Buluşma Saati : 09:00
    Gezi Programı : Hıdiv Kasrı'nda kahvaltı, sonrasında Anadolu yakasında gezi
    Katılanlar :
    1. Jonturq (Uğur)
    2. Orhanko (Orhan)
    3. ??

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Arkadaşlar cumartesi kuzenimin düğününe gidicem. pazar çok erken kalkabilir miyim bilmiyorum. elimden gelenin en iyisini yapıcam =) ama yazın beni de.. eğer hiç dayanamazsam en kötü ihtimalle kahvaltıdan sonra eve kaçar bayılırım =)

işe geç kaldım, hızlıca anlatayım benzin olayını. ben bir ara demiştim "6.5 litre yaktım" diye. ama şimdi düşününce o benzinin yarısını durarak yaktım ben. o yüzden öyle büyük bi rakam çıktı. yani ev-iş arası bir buçuk kilometre civarında. ben motoru çalıştırınca aman duman yapmasın, iyice ısınsın diyerek 5 dk'ya yakın çalıştırıyorum. sonra da 1.5km yol yapıp kapatıyorum. böyle olunca motor her 1.5km'de 5 dakika çalışmış oluyodu. bi de aralıksız dip gaz gidince o rakam çıkıyodu haliyle. geçen hafta hiç işe gitmedim. depoyu fullledim, tripmetreyi sıfırladım. 110km sonra ışık yandı. tekrar fulledim, 18.60 ytl. bu arada 97 oktan alıyorum. fiyatı 3.35 ytl.. yani 100km'de tam 5 litre yakmış oldum. üstelik gayet de gazladım. son haftalarda farkettim ki benim abarttığım kadar yakmıyor.

Bu arada bir de maruzatım var, exup'ın açıldığı devri nasıl ayarlıyoruz? benim becerebileceğim bir şey mi? basit bir vida ile ayarlanmıyor sanırım.. exup'ın başlama devrini biraz düşürmek istiyorum. exup en erken hangi devirde etkili olur sizce? fazla düşürüp de hem düşük devirdeki sıkıştırmayı hem de yakıt masrafını şaşırtmayayım. benim exup şuanda sanırım 8000 devirin biraz yukarısında başlıyor. onu biraz düşürmem gerek çünkü bu şekilde motorum en yüksek hızını 5. viteste yapabiliyor.

5. viteste redline'a giriyorum, altıya altığımda düşen devir, henüz güç patlamasının yaşanmadığı devirde oluyo ve güç kaybedip yavaşlıyorum. 6. vites ancak hafif meyilde işe yarıyor. belki exup devrini düşürerek bu sorunun üstesinden gelebilirim. ne diyorsunuz?
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Beni biraz da korkutan bu makinin ömrünün ne kadar olacağı.Mesela Antalya'da acil satılık denilen bir motoru aramıştım.Sahibi 12500'de almış 13000de motor rektefiye olmuş.Bu motorla öyle atıyorum -benzinine dayansam- uzun km'ler yapabilir miyim?Hani pist motoru kopyası olduğundan bana uzun km'ler yapmaz hep sorun çıkarır gibi de geliyor

Aramızda en uzun kullanan kim bilmiyorum.Yağını, benzinini bakımını yaptıksan sonra sorun çıkarmayacağını bilsem...
    Herkeste bir 2t antipatisi var.Nedir bu düşmanlık anlayabilmiş değilim

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    125cc makine ile 400'lük makineyi solluyor rs sahipleri. tabi ki düşman olacak millet...
    neyse, düzgün kullanırsan rahat 40.000 yapar bu makine. düzgün kullanmazsan da bence 20.000den önce rektefiye istemez. bu arada rektefiye işlemi senin düşündüğün gibi (4 zamanlı motorlar gibi) birşey değil. ferco'ya da sordum, bir saat bile sürmeyen bir iş. son derece ucuz ve hızlı. yağ değiştirir gibi.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Peki abi 2-3 bin km 16 beygir scooter kullanmış ve de honda'dan güvenli sürüş 1 eğitimi almış birisine ilk vitesli motor olaraktan bu uygun mudur sence?

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    mhyen, uçakçıların biz sözü vardır, "Eski uçak yoktur, bakımsız uçak vardır." Motosiklet için de aynı şey söz konusu. Ha 2T, 4T'ye göre daha erken rektifiye ister ama kullanıma, bakımlılığa, kullanılan yağın kalitesine göre çok farkeder.

ketchup, aynı şeyi ben de yaşadım birkaç kez. Özellikle senin motorda oturuş pozisyonu sebebiyle hava direnci daha fazla olduğu için yüksek hızlarda 6. vitesin torku yetmiyor olabilir. Sen yine de bir sor ayarlanabilen birşey mi bu ve nerden ayarlanıyor diye servise..

Motosikleti
    Cosa 200
    http://www.motosiklet.net/forum/duyu...oplasmasi.html

Pazar gunu bu aktiviteyede katilabiliriz dilerseniz?
    First Day Of My Life

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bence de o aktiviteye katılmak çok iyi olur Uğur abi.Hem diğer arkadaşlarla tanışma imkanımız da olur(Ben her halükarda sen nerdeysen orada olacağım)

Bu arada bugün gidip bir hyosung gt250r alıyorum gibi.İnşallah hayırlısı olur artık ne diyelim

Motosikleti
    Cosa 200
    Hayirli olsun mehmetcim ne diyelim.
    First Day Of My Life

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    son birkaç sayfayı okudumda, nasıl becermişler,pistonu delmeyi,ya da 4000de segman bitirmeyi, valla anlamayan kullanmasın bu motorları gerçekten yazık ediyorlar...125cc den 600lük performansı mı bekliyorlar anlamıyorum,bu arada ön çamurluğu kırmızı,smokehead egzosu olan motor bizim burda komple motor yapıldı,göstergesi kırık her tarafı dökük bir motordu,yani hakkı rahmetine kavuşmuştuŞimdi temiz diye satıyor....

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Beyler cumartesi toplanma şansımız varmıdır?? 30 ağustos cumartesi günü resmi tatil kımsenın calısacagını dusunmuyorum.Pazar günü olursa benim durumum şuan belli diil bişi söyleyemem ama çok gelmek ıstıyorum gercekten.Pazar gunu düğün var aksam 7 de maslak tarafında, oraya gıtme durumu olursa gezıye katılamam.Bu gezıyı kacırmak ıstemıyorum.kacırırsam cok uzulurum.Eger pazar gunu toplaşma olacaksa cumaya kadar kesınleşir benim katılıp katılamayacagım.

Motosikleti
    Cosa 200
    Pazar iki eliniz kanda olsa bulusmamiz lazim ramazan oncesi son bulusmamiz olacak Mt'nin bulusmasinada katilabiliriz.Bu sayade 2 zamanli dusmanlarina motosikletlerimizi anlatma firsati bulmus olabiliriz diye dusunuyorum.

Bugun maslaga gittim motosikletimi granaj'siz gorunce icim bi ciz etti :( Motocolor hasan granajlari zimparalamaya baslamis inceden bu aksam sanirim ince islerin bitecegini soyledi sonrasinda boyama asamasina gecicek ve bu cumaya kadar motosikletimin hazir olacagini soylerdi.Hakkaten cok ozlemisim motosikletimi yahu granaji olmadigi halde uzerine oturdum selenin sertligini ozlemisim bu arada stop lambamin sol kosesi 1 cm kadar kirik cok kucuk pek goze batmiyor lakin degistirmek istiyorum acaba fiyati hakkinda fikri olan varmi yoksa Ferco ile gorusup fiyat alicam.
    First Day Of My Life

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler