Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi GPR 125 Racing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    daparadoks - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Jet 14
    Alıntı tomass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bendeki GPR'de gianelli vardı 13000 devire kadar çıkıyordu.
    Fakat bu devirde kullanmak ne kadar sağlıklı tartışılır.
    Rodaj kapağı sökülmüş müydü seninkinin. Rodaj kapağı olmadan 2 zamanlı bir motorda devirin sonu yoktur kanımca sonuçta devri kesen bir supap olmayınca.
    Derbi Gpr 125 -> Sym Joymax -> Honda Forza 300 ABS -> Yamaha X-Max 400 ABS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Alıntı daparadoks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rodaj kapağı sökülmüş müydü seninkinin. Rodaj kapağı olmadan 2 zamanlı bir motorda devirin sonu yoktur kanımca sonuçta devri kesen bir supap olmayınca.
    Benim motor da Giannelli'den sonra 12000 devirlere kadar güç kaybı hissettirmeden çıkar oldu. 13000 hiç denemedim, tahminimce çevirir ama o devirde nerdeyse hiç tork kalmadığı için hıza bir katkısı yok.

Rodaj kapağı nedir, nerededir?

Bu tablo daha önce de yayınlanmıştı ama yine de yayınlamak istedim. Giannelli'den sonra gerçekten bu karakteri veriyor motor. Giannelli'nin en büyük kötülüğü 90 - 100 km ile hızlı bir yolda giderken es kaza 8000 devirin altına düşerseniz, hele ki biraz yokuş yukarı ise veya önden rüzgar esiyorsa tam gaz bile açsanız motor devri düşüyor. Mutlaka vites düşürüp gazlamak gerekiyor. Alt devir tork kaybı hissedilir dereceye geliyor Giannelli ile.

Bu arada böyle bir site keşfettim. Tüm 125'lik motorlar için egzos sistemi. Genel kültür olsun :

http://www.bike-equipment.net/03_bik...puff_125er.htm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:07 ----------

Kadir, bu yakışır sana yaw. Eşin de rahat biner, artçı yeri rahat görünüyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4963143/detay/

Motosikleti
    Sym Jet 14
    Bu tabloyu görmüştüm ayrıca orada 12500 civarına kadar gidiyor. Rodaj kapağı kesme işlemi yapıyor diyebiliriz. Son deviri kısıtlıyor anladığım kadarıyla. Rodaj kapağı olduğuna göre rodajdan sonra alınması gereken bir kısıtlayıcı(egzoz çıkışında ki) Benim motorda duruyormuş. Yokuş aşağı bile 11500ü geçmiyor zaten. Boşta 12000lere çıkıyor.

90-100km ile 8k devirde normal eksozla da gaz yememesi lazım belirttiğin koşullarda. Tabi vitesine göre

Motosikleti
    Xmax250
    bu motor için 170km hız muhabbeti var doğrumu
    1vitesde kalkışı süper ben ışıklarda denk geldim ama son hızı nedir

Motosikleti
    Sym Jet 14
    Alıntı xburakx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor için 170km hız muhabbeti var doğrumu
    1vitesde kalkışı süper ben ışıklarda denk geldim ama son hızı nedir
    Giannelli eksoz ile tabi ki ama stock eksoz ile benim motor 159 düz yolda 165 falan da belki yokuş aşağı (eski sahibi yaptım diyordu)

Motosikleti
    derbi gpr 125r
    arkadaslar motorla kaza yaptım motorda kafa diye bişi kalmadı ama amortisör ve öntakım şase falan filan saglam tık yok sorunum sadece kafa bazı motorlarda görüyorum motora orjinal kafa yerıne maske gibi bişi koyuyolar bende onlardan düşünüyom ve naket olarak kullanmayı düşünüyorum ama bahsi gecen maskenın bir ismi warmı nerede bulabilirim bilmiyorum buarada derbi gpr 125 kullanıcısıyım yardımcı olursanız sevinirim yada orjinal kafa granajını en ucuza bulabilecegim birileri warmı buarada derbi gp250 nın göstergesi aynı bizimkiyle ama onda 12bin dewirvar sadece bizimkinde 13bindewir acaba taksam uyum saglarmı cewaplarınızı bekliyorum

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstersen ebaydan alabiliriz sana bütün parçaları..
    Orjinal olur yine
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı Orhanko adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]Kadir, bu yakışır sana yaw. Eşin de rahat biner, artçı yeri rahat görünüyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4963143/detay/
    temiz motor ama çok para istiyor ferco bile daha ucuza sattı o motoru

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Evet arkadaşlar eskisi gibi kalabalık geziler düzenlemenin özlemi içindeyiz. İznik gezisi içimizde kaldı. Uygun hava koşulunda onu da yapalım

Alıntı Orhanko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratör ayarı konusunda ilgi ve bilgisi olanları paylaşıma davet ederim. Keza Giannelli komple egzosum var ama bir karbüratör ayarı ile daha yüksek performans alabilir miyim alamaz mıyım bilmiyorum. Önerilere her zaman açığım.

Uzun zamandır foruma yazmıyordum. Ama güzel bir geri dönüş olacağına inanıyorum.
    Pazar günü için Cumartesi gününden bir program ayarlamaya çalıştık. Biraz da geç olmasından ancak ben ve Koray buluşabildik. Fotoğrafları yayınlıyorum.

Pastırma sıcakları en çok bize yaradı. Aslında Pazar günü gezdiğimiz yerlerde güneşin yüzünü hiç göremedik ama keyifli bir gün oldu. En kısa zamanda buradan da yapacağımız programlarda görüşmek üzere diyorum. Not : Konuyu okuyan herkes davetlidir.

1 saatlik bekletmeden sonra Korayım Bostancı'ya gelebildi. Neyse iyi oldu, ben de bir kahvaltı etmiş oldum :D

Yola çıkıyoruz.

Fena olmaz mı? :D

Şile fenerindeyiz. Manzara süper.

Abi gözümüzün önünde soğuk sulara bıraktı kendini.

Çay içtiğimiz yerden tavuklar.

Ağva fenerinde aldık soluğu. Manzara güzel, hava dingin.

Bize laf atan Korayıma bak, telefonu düşürmez olmuş elinden.

Böyle bir ambiyansta yedik balık ekmeklerimizi.

Artık yola çıkıyoruz. Gezinin son fotoları.

Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Piyasada çoz ak mı satılık GPR 125 var? İlanlarda bir elin parmaklarını geçmiyor gibi...
    www.motorumla.net

Motosikleti
    Xmax250
    sanırım 125cc olduğu için pahalı geliyor o fiyata er5 alınabiliyor

Motosikleti
    Sym Jet 14
    Alıntı xburakx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım 125cc olduğu için pahalı geliyor o fiyata er5 alınabiliyor
    Böyle kıyaslama mı olur er5 naked gpr ise ss. Senin zxr 250 yada hyoların fiyatında haberin yok mu yzf r125i katmıyorum bile. On numara motorda arkasında duran distribütör yok.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Böyle kıyaslama mı olur er5 naked gpr ise ss. Senin zxr 250 yada hyoların fiyatında haberin yok mu yzf r125i katmıyorum bile. On numara motorda arkasında duran distribütör yok.
    Vallahi öyleydi de zamanına 2 zaman daha ekleyip 4 zamanlı olunca bu da benim için sıradan bir motor oldu gitti işte. Ama fiyatını düşük tutmayı başarabilirlerse ben arkalarındayım, merak etme

Motosikleti
    Sym Jet 14
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vallahi öyleydi de zamana 2 zaman daha ekleyip 4 zamanlı olunca bu da benim için sıradan bir motor oldu gitti işte. Ama fiyatını düşük tutmayı başarabilirlerse ben arkalarındayım, merak etme
    O konuda haklısın fakat Derbi bu modeli üretmeyebilir fakat hala yedek parçası yurt dışında mevcut olan üretilen bir motor. Ferco bu işi yarıda hatta başlamadan bıraktı sadece italyadan gelecek olan kargo gemisindeki boşluğa bi kaç yüz motor sıkıştırdı getirdi sattı 2-3 sene. İlk senelerde neler oldu tam bilmiyorum ama ülkemizde genel olarak distribütör firmalar yedek parçayı altınla eş değer bulunmaz birer maden haline getiriyor. Örneğin yamaha: yamahanın politikası doğrultusunda beldeyama kapanıp koç yamahayı bırakınca yedek parça sıkıntısı yaşanır oldu.

Ekleme: Derbi GPR 125 4T görüntüsü ile güzel fakat içi boş Motor koymayı unutmuşlar fabrikada.

O konuda haklısın fakat Derbi bu modeli üretmeyebilir fakat hala yedek parçası yurt dışında mevcut olan üretilen bir motor. Ferco bu işi yarıda hatta başlamadan bıraktı sadece italyadan gelecek olan kargo gemisindeki boşluğa bi kaç yüz motor sıkıştırdı getirdi sattı 2-3 sene. İlk senelerde neler oldu tam bilmiyorum ama ülkemizde genel olarak distribütör firmalar yedek parçayı altınla eş değer bulunmaz birer maden haline getiriyor. Örneğin yamaha: yamahanın politikası doğrultusunda beldeyama kapanıp koç yamahayı bırakınca yedek parça sıkıntısı yaşanır oldu.

Ekleme: Derbi GPR 125 4T görüntüsü ile güzel fakat içi boş Motor koymayı unutmuşlar fabrikada.
    Yedek parça sıkıntısı olmaz
    Yamaha dtr125 motorunu kullanıyor derbi
    Bütün parçalar kolay bulunur..
    Bulamayanlara hertürlü yardımcı olurum hemde piston = 50 lira gibi fiyatlara
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Sym Jet 14
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yedek parça sıkıntısı olmaz
    Yamaha dtr125 motorunu kullanıyor derbi
    Bütün parçalar kolay bulunur..
    Bulamayanlara hertürlü yardımcı olurum hemde piston = 50 lira gibi fiyatlara
    Ben tabi kuyruğum sıkışmış bi şekilde parça aramadım ama bir tanıdık yurt dışında getirtti falan dedim iç piyasda heralde parça yok. O kadar uygun(aslında normal) çözüm varsa şimdiden alayım stokta dursun 2 tane falan

Ben tabi kuyruğum sıkışmış bi şekilde parça aramadım ama bir tanıdık yurt dışında getirtti falan dedim iç piyasda heralde parça yok. O kadar uygun(aslında normal) çözüm varsa şimdiden alayım stokta dursun 2 tane falan
    İç piyasada yok mu
    Gilera veya aprilia varken 3 günde geliyordu kapıma
    Yurt içindeki toptancılarda parça dolu..
    Servisler gözünüzü korkutmasın ölçüleri verin yeter
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Sym Jet 14
    İç piyasada yok mu
    Gilera veya aprilia varken 3 günde geliyordu kapıma
    Yurt içindeki toptancılarda parça dolu..
    Servisler gözünüzü korkutmasın ölçüleri verin yeter
    O konuda kim ne dese ona inanıyoruz mecburen. Heralde yürüyen aksam grenaj vs gibi parçaların temini zordur.

Grenaj gerçekten zor ama beyin v.s. bulunur bulunmasa bıle uygun bı beyın takılır
    Sorun oldugunda iletişime geçeriz zaten gpr cı arkadaslar tanır benı forumdan
    Eski konularda v.s. topladıgım motorlarda vardı
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Sym Jet 14
    Grenaj gerçekten zor ama beyin v.s. bulunur bulunmasa bıle uygun bı beyın takılır
    Sorun oldugunda iletişime geçeriz zaten gpr cı arkadaslar tanır benı forumdan
    Eski konularda v.s. topladıgım motorlarda vardı
    Eyvallah şuan parça ihtiyacım yok selem tekrar uçmadığı sürece de olmaz diye düşünüyorum Arka sele vidasına lanet olsun vidalıyken bile sele kalktı uçtu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler