Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Derbi GPR 125 Racing Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    9 yıllık, 35.000 km gibi yüksek km'li ve yatmış motor. Tam anlamıyla "meraklı ve uğraşacak vakti olan kişi"ye göre bir motor. Bu özellikleri taşıyorsan kaçırma. Ama ben uzak dururdum. Merakım olmasına rağmen vaktim ve sabrım hiç yok...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerede bu eleman eğer sen almazsan o motoru ben ilgilenebilirim arkdaşım
    Tabiki grenajlarda kırık vs yoksa
    Mesajı görünce hemen dalmışsın konuya, zaten bunu beklerdik, 2zaman italyan hastası olarak....Bence motorun durumu yanında,trafikle ilgili durumunada bak,vergileri ne alemde cezası varmı, yoksa bunlarda 2 milyar tutmasın,35000km bence iyi,olmadı rektefiye yaparsın ama motorun diğer aksamları ne alemde bakmak lazım...yani o motoru işten anlayan bir ustaya götüreceksin, ok derse,trafikten incele, o da tamamsa 2 milyara sakın kaçırma
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    Alıntı ttyas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    usdat senin sözüne güvenirim sonuçta işin mektebini bilen adamsın, tabi diğer arkadaşların da söyledikleri başım üstüne. fakat yeni bi seçenek çıktı arkadaşlar sizinle paylaşmak istedim.
    abimin bi arkadaşında eski kasa 99 model APRİLİA RS125 var motor duruş görüntü olarak çok hoşuma gitti üstüne bindim süremesemde rahat gibime geldi neyse eleman ver 2 bin ytl yi al git diyo ama yaklaşık 2 yıldır binmiyomuş ve motor 35.000 yapmış bi kere motorundan bakım filan olmuş.
    ne dersiniz o para verilip o motor alınır mı. alırsam çok bakımı motorunda bişey varsa rektefiyesi filan çokmu pahalıya gelir.
    Bence deymez.99 model motora 2 milyar verirsen eğer temiz değilseki ki değildir 10 yıllık motor.Alma başına iş açma.Oparaya 500 daha koyup cbf150 veya yrb 125 al derim.Apachide düşünebilirsin.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    erdo2002 2 zamanli bir motosikletten bahsediyor farkindamisin?
    First Day Of My Life

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    uğur abi sana buji lazım mı hala ben bi kaç tane aldım, eğer istersen yarın sana bırakırım..

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Yahu arkadaşlar sormayın başıma gelenleri..
    Salı günü sabah işe giderken yolun 40. km'sinde falan iken hararet ikaz lambası yandı. Hemen sağa çektim, motoru susturdum. 10 dakika sonra ışık söndü. İşe gittiğimde radyatör suyunu kontrol ettim, su kalmamış haznede. Maksimuma gelecek şekilde safsu koydum. Salı akşamı ve dün hiçbir sorun olmadı. Bu arada motoru sessiz bir yere parkettiğimde ve radyatörü dinlediğimde su kaynıyormuş gibi sesler duyuyordum ama önemsemedim. Bu akşam iş çıkışı yine yandı lamba ısrarla. Soluğu bir benzincide aldım, tankı söktüm bir de ne göreyim; hazne yine boş! Antifrizin suya göre daha zor kaynayacağını düşünerek bu sefer hazne dolana kadar antifriz koydum. Biraz önce eve geldim. Eve gelene kadar yüksek devirli bol aragazlı kullandım, ışık hiç yanmadı. Motoru parkettikten sonra da radyatörü dinledim, bu sefer fokurdama sesi yoktu. Sıcak havalarda antifrizi biraz daha fazla koymak lazım sanırım. Belki de benim termostat tırtladı.. Ne dersiniz? Astral bilirsin sen böyle şeyleri..

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Radyatörü doldururken motor rolantide çalışıyor olsun ki su dolaşan yerlerin al taraflarıda dolsun hava kalmasın içinde
    Vede hortumlara bak biyerden ufak bir delik olabilir
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Radyatörü doldururken motor rolantide çalışıyor olsun ki su dolaşan yerlerin al taraflarıda dolsun hava kalmasın içinde
    Vede hortumlara bak biyerden ufak bir delik olabilir
    Hmm, hava olması yüksek bir ihtimal, haklısın. Doldurduktan sonra bir kez çalıştırıp hazneyi yine kontrol etmem gerekirdi. Yarın bir daha bakayım. Hortumları kontrol ettim, hiç delik, patlak yok.

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Kadir ben motosikleti feyizogluna verdim satis asamasi icin vitrinde sergiliyorlar simdi Bujinin simdilik aciliyeti yok , Bu arada 04 model bir fazer ile takas isteniyor bakalim gorusmelerimiz devam ediyor bu hafta sonu sanirim fazer i gorebilecegim. Gelismelerden haber'dar ederim sizi.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Kadircim Ben motoru sanada soyledıgım gıbı cumartesı sabah servıse goturucem.Bujıyı bugun ulastırabılırsen ugura bende cumartesı sabah erken cıkıp ugura ugruycam bujıyı alırım ordan servıse gecerım dıye dusunuyorum.Senı arıyorum ama telefonun kapalı bana ulasabılırsen ıyı olur ya.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı erdo2002 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence deymez.99 model motora 2 milyar verirsen eğer temiz değilseki ki değildir 10 yıllık motor.Alma başına iş açma.Oparaya 500 daha koyup cbf150 veya yrb 125 al derim.Apachide düşünebilirsin.
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    erdo2002 ;

2T aşkı herşeye değer..

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Alıntı Orhanko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaşlar sormayın başıma gelenleri..
    Salı günü sabah işe giderken yolun 40. km'sinde falan iken hararet ikaz lambası yandı. Hemen sağa çektim, motoru susturdum. 10 dakika sonra ışık söndü. İşe gittiğimde radyatör suyunu kontrol ettim, su kalmamış haznede. Maksimuma gelecek şekilde safsu koydum. Salı akşamı ve dün hiçbir sorun olmadı. Bu arada motoru sessiz bir yere parkettiğimde ve radyatörü dinlediğimde su kaynıyormuş gibi sesler duyuyordum ama önemsemedim. Bu akşam iş çıkışı yine yandı lamba ısrarla. Soluğu bir benzincide aldım, tankı söktüm bir de ne göreyim; hazne yine boş! Antifrizin suya göre daha zor kaynayacağını düşünerek bu sefer hazne dolana kadar antifriz koydum. Biraz önce eve geldim. Eve gelene kadar yüksek devirli bol aragazlı kullandım, ışık hiç yanmadı. Motoru parkettikten sonra da radyatörü dinledim, bu sefer fokurdama sesi yoktu. Sıcak havalarda antifrizi biraz daha fazla koymak lazım sanırım. Belki de benim termostat tırtladı.. Ne dersiniz? Astral bilirsin sen böyle şeyleri..
    Bizim motorlarda soğutma suyunu kontrol etmek gerekiyor,önceki motorumda 180 lik 2 zamanlı gileraydı ama onda böyle birşey yaşamadım,bende de çok eksiliyor,2-3 ayda bir tamamlıyorum...Antifiriz sadece soğukta donmayı önler,sıcakta bir etkisi yok,birde antifiriz oranı çok olmasıda iyi değil, su pompasını yorar,çünkü yoğunluğu sudan yüksek... Üst üste 2 defa su tüketmesi iyi değil bir daha yanarsa mutlaka servise git, extremanın dediği gibi suyun ilk doldurduğunda hava yapmıştır,sen doldu zannetmiş olabilirsin...
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı cihantavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kadircim Ben motoru sanada soyledıgım gıbı cumartesı sabah servıse goturucem.Bujıyı bugun ulastırabılırsen ugura bende cumartesı sabah erken cıkıp ugura ugruycam bujıyı alırım ordan servıse gecerım dıye dusunuyorum.Senı arıyorum ama telefonun kapalı bana ulasabılırsen ıyı olur ya.
    Cihan abi ben bujiyi uğur abiye bıraktım sen yarın ondan alırsın. Bıraktıktan sonra seni aradım ama duymadın sanırım...

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    Bnmde antifiriz suyum azalmıstı motor 3 bindeyken , silindire giden hortumun kelepcesi gevşemiş garajda farkettim yere akmıs iz yapmıs antfiirz serviste degişttim tum kelepceleri 1-2 ayda bir bakıyorum azalma cok az oluo oda normal safsu ekliyorum yazın antifirz koymaya gerek yok kışın donmayı engellemek için koyulur.

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Alıntı Gprbilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bnmde antifiriz suyum azalmıstı motor 3 bindeyken , silindire giden hortumun kelepcesi gevşemiş garajda farkettim yere akmıs iz yapmıs antfiirz serviste degişttim tum kelepceleri 1-2 ayda bir bakıyorum azalma cok az oluo oda normal safsu ekliyorum yazın antifirz koymaya gerek yok kışın donmayı engellemek için koyulur.
    Çok baktım ben de motorun sağına soluna ama kesinlikle gevşek bir hortum kelepçe vs. yok. Haznedeki saf su oranı arttığı zaman motoru kullanıp yeni kapattığımda radyatörden fokur fokr kayanama sesi geliyor; bol antifriz olduğunda ise kaynama olmuyor. Anfrizin kaynama sıcaklığı çok daha yüksek. Yine de bir gariplik olduğu belli. 2-3 gün içinde tekrar su azalırsa servise götüreceğim.

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    Bugun servise gittim 6000 bakımımda bujiyi değiştirmemiştim bugun onuda değiştirdeim.Sagolsun kadir Maslaktan bujiyi aldı benim için.Uzun suredir almayı dusundugum NGK BR8EIX iridyum bujiyi aldım.Bugun taktık ve gercekten motorun gidişi değişti.Ara hızlanmalarda motor daha kararlı gidiyo.Son surate cabuk cıkmaya basladı.Bence iridyum buji olması hissedilir derecede fark ettiriyor.Almayı dusunen arkadaslara tavsıye edıyorum.

Fercodan almadım bujiyi.FCS dış ticaretde var maslakda.Telefonunu NGK turkiye sitesinden distributorler başlıgı altından bulabılırsınız.Ayrıca söktugumuz eski buji hiç iyi durumda degildi.Kitapcıkta 10000 km de değişilmesini tavsiye ediyor ama bence 10000 km gıtmez buji kesın yolda bırakır.Ben bayramda armutluya gıtmeyı dusunuyorum Bujiyi degiştirmesen yolda bırakırdı seni dedi mustafa ustam.Gercektende buji sırf yağ olmuş ve buji kafasında baya ciddi aşınma ve kurum var.yınede koydum kenara yedek dursun dıye.

Motosikleti
    DERBİ GPR125
    br8eix irididum buji bnm motordada 1000 kmden beri takılı cok farkedio hele 100 oktan benzin ile iyice cıldırıo iridium buji herkez almalı biraz yakıtı farkettirio sanırm

koromako - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6-F
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 hafta kadar önce cadde de turncu bir GPR yavaş giderken birden gaz açtı ve çok yüksek bir sesle uzadı egzozu sıtandart değildi çünkü tipik tiz vızıltıdan oldukça kalındı.

Desibeli o kadar yüksektiki 4 silindirli bi bir racing kadar inletti etrafı. Gianelli egzozla desibeli bu kadar arttırıyomu standarda göre. Arkadaş inşallah sanayide egzozu açtırıp yada bir boru takıp motoru heba etmemiştir ama o kadar ses nası çıktı hala şaşkınım
    Orhan'ın dediği gibi muhtemelen benimdir o çünkü turuncu gpr bir tek bende var ve caddeye çok takılırım. egzos tamamen orjinal. düşük vites yüksek devirde ortalığı inletiyor. kaldı ki gianelli bizim standart egzoslara göre biraz daha fazla ses veriyor.

Alıntı Gprbilo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    br8eix irididum buji bnm motordada 1000 kmden beri takılı cok farkedio hele 100 oktan benzin ile iyice cıldırıo iridium buji herkez almalı biraz yakıtı farkettirio sanırm
    benim bildiğim iridium buji yüksek ısılara dayanıklı olduğu için çok daha uzun ömürlü olması için üretilmiş bir buji. bunu takınca hakikaten de fark ettiriyor mu okadar?? psikolojik olmadığına emin misin bilo?? öyleyse biz de takalım kaç para bu??
    bu arada bir kaç hafta evvel caddede gördüm seni, yanladın güzelcene ardına gaz açtın uçtun gittin sıkışık trafikte yakalayamadım seni ha
    Ya Tozu Dumana Katarsın, Ya da Tozu Dumanı Yutarsın

Motosikleti
    Derbi GPR125r
    Bir sonraki bakımda NGK buji olayına ben de gireceğim. Bir sonraki yağı da Motul koyacağım yeniden; yine ayıklicam hepinizi yolda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler