Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    Alıntı dylan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba ps150i yakıt tüketimi nasıl km ne yakıyor.
    ps150i(2950km) bu denemem de şehiriçi son derece agresif kullanmama rağmen 100 kmde 3.0-3.1 litre felan yaktı 100 km yapıp benzinciye gittiğimde depo 11.20 liraya fullendi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:11 ----------

Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar öncelikle yeni dylan alanların motorları hayırlı olsun diyorum..ben baya tecrübeli sayılırım sizin yanınızda..benim dylan 49700de..yanlız dikkatimi çeken verdiğiniz yakıt değerleri oldukça fazla gibi geldi bana..ayrıca para olarak değil litre olarak verirseniz değerleri daha iyi olur..benim bu kmye kadar ortalama tüketimim 2.8 ila 3.5 arasında..şuan motorda birkaç eksik var..gaz teli koptu..siparişi verdik 50tl..eksoz içi dağılmış durumda ama çokta rahatsız etmiyor kulağı uzatıp dinlersen bi şıkırtı var..kaynak yapılacak ustasını buldum 70tl..dijital gösterge silindi yarı yarıya..yenisini sordum servis 250tl dedi..çok fazla..öyle kaldı okuyabiliyorum zaten artık alıştık diyelim..ayrıca ön amortisörün yağı azalmış lok lok lok şeklinde boşluk sesi var..keçe değişimi ile birlikte yağı tamamlanıcak..fiyatını bilmiyorum açıkçası..bunun haricinde periyodik olarak 4binde bir hava filtresi 8binde bir buji 2binde birde yağ değiştirdim..kayış 2 defa varyatör bagaları 1 defa..lastiklerde 1 defa,ön arka fren balataları 2defa,ayrıca 1 stop lambası ve sinyal lambası değiştirdim..aşağı yukarı durum bu şekilde..50bin kmdeki bir motor için oldukça normal ki agresif sayılabilecek bir şekilde kullanıyorum diyebilirim..eksi 10 dereceden artı 40lara kadar kullandım..dylan için uzun dönem testi gibi bişey oldu bu..umarım bu ilgiler dylan almış yada alacak olanlara yardımcı olur..herkese kazasız belasız sürüşler..
    dylan artık bir efsane oldu bence aynı honda titan gibi gerçekten dediğiniz gibi bir uzun dönem testi olmuş açıklamanız.PS 150i o kmlere geldiği zaman bence yakıtı çok daha düşer

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda dylan
    Valla arkadaşlar geçen hafta sonu kocaeli gölcükten hanımla ist. gitmiştik gidişte normal gittik fakat dönüşte tabi dylanımız arkada 42 lt çanta yanlarda çantalar dolu bir halde bir depo benzinle 260 km yol giden motor max 100 km hızla ki tam gaz 200 km yol yaptı yani km 15 kuruş yaktı ama normaldir tam gaz...Normal değerlerde ise 20.000 olan motorum km 11 kuruş gibi yakıyor...

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    arkadaşlar uzun yolda tam gaz yapmayın bence..hem motorunuza hemde cebinize zarar verir..en ideal yakıt tüketimi yarım gaz 70-80 civarı sabit gidildiğinde oluyo..yok oda bana yetmez derseniz 4 te 3 gaz açarak 110kmh gibi bir hız yaparsınızki bundan sonrası hem yakıt tüketimini arttırır hemde güvenliğinizi riske atar..araç karbüratörlü olduğundan tam gaz kullanımda kayıp gaz oranı çok fazla artıyo yani şu demek yakmadan atıyo..enjeksiyonlu araçlarda bu çok daha kabul edilebilir seviyede..benim rekorum yarım gaz belkide biraz daha az bi gazla ortalama 70-80kmh civarı bir süratle yaptığım 315km..tam benzinliğin önünde stop etti makina..2.85 litre yapıyo 100kmde..60kilo sürücü,rüzgarsız hava,aksesuarsız ve bakımlı bir motor ile..ayrıca benzin alırken şuna dikkat edin..depoyu doldururken dolmuş gibi gözüküp pompa atsa bile devam ettirin doldurmaya ve motoru hafif hafif sallayın..bu şekilde yaklaşık yarım litre daha fazla alıyo..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    ayrıca benzin alırken şuna dikkat edin..depoyu doldururken dolmuş gibi gözüküp pompa atsa bile devam ettirin doldurmaya ve motoru hafif hafif sallayın..bu şekilde yaklaşık yarım litre daha fazla alıyo..
    buna kesinlikle katılıyorum,bende bikere full depo ile kaç km gidiceğimi hesaplamak için depoyu motor stop edene kadar boşaltmıştım ve benzinciye öle gittim, pompa attıktan sonra benzinciye benzini görene kadar doldurmasını istedim ve tamı tamına 10 litre aldı depo, taşma falan olmadı.

Motosikleti
    honda sh 150

slm arkadaşlar

arkadaşlar yeni üye oldum 2002den bu yana sh 150 ile yollardayım bızım ufaklık artık yaslandı yedek parça sıkıntısı yaşıyorum bana temiz motor parçalarımı bulabileceğim bir bilgi verebilen olursa minnettar olurum hepinize saygılar 2 tekerde kazasız belasız günler dilerim

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    babayadigari hoşgeldin..bildiğim kadarı ile sh150 ve dylanın bir çok parçası aynı..ihityacın olan parçaları dylan için olanlardanda kullanabilirsin sanıyorum..serviste vardır herhalde sh150 için parçalar..yanlıs sorun şu parçalar çok pahalı,ucuzunu nerde bulursun bilmem..bence senin yapacağın en iyi iş motorunu satıp dylan yada ps alman..yeni model bir makinaya geçeceğin için parça ihtiyacın hava filtresi buji kayış gibi parçalar olacaktır..

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    arkadaşlar öncelikle yeni dylan alanların motorları hayırlı olsun diyorum..ben baya tecrübeli sayılırım sizin yanınızda..benim dylan 49700de..yanlız dikkatimi çeken verdiğiniz yakıt değerleri oldukça fazla gibi geldi bana..ayrıca para olarak değil litre olarak verirseniz değerleri daha iyi olur..benim bu kmye kadar ortalama tüketimim 2.8 ila 3.5 arasında..şuan motorda birkaç eksik var..gaz teli koptu..siparişi verdik 50tl..eksoz içi dağılmış durumda ama çokta rahatsız etmiyor kulağı uzatıp dinlersen bi şıkırtı var..kaynak yapılacak ustasını buldum 70tl..dijital gösterge silindi yarı yarıya..yenisini sordum servis 250tl dedi..çok fazla..öyle kaldı okuyabiliyorum zaten artık alıştık diyelim..ayrıca ön amortisörün yağı azalmış lok lok lok şeklinde boşluk sesi var..keçe değişimi ile birlikte yağı tamamlanıcak..fiyatını bilmiyorum açıkçası..bunun haricinde periyodik olarak 4binde bir hava filtresi 8binde bir buji 2binde birde yağ değiştirdim..kayış 2 defa varyatör bagaları 1 defa..lastiklerde 1 defa,ön arka fren balataları 2defa,ayrıca 1 stop lambası ve sinyal lambası değiştirdim..aşağı yukarı durum bu şekilde..50bin kmdeki bir motor için oldukça normal ki agresif sayılabilecek bir şekilde kullanıyorum diyebilirim..eksi 10 dereceden artı 40lara kadar kullandım..dylan için uzun dönem testi gibi bişey oldu bu..umarım bu ilgiler dylan almış yada alacak olanlara yardımcı olur..herkese kazasız belasız sürüşler..
    yaklasık dylan kullanalı 25000km oldu.km yukseldıkce yakıt düşüyor.yanı 20000 bın den sonra barız yakıt farkedıyor.bu arada ön omartısorden gelen lok lok sesı soğukken bendede yapıyor ısınınca kesıyor.sızdede boylemı.
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    evet dostum aynen o şekilde..hatta ön freni sıkıp ön amortisörü 3-4 defa bastırıp çekdiğimdede ses kesiliyo..yağ eksilmesinde dolayı yapıyomuş..benim garibime gitmişti başta çünkü hiçbiyerde kaçak yağ kalıntısı yoktu..ama onla alakası yokmuş yinede eksilme yapabiliyomuş..yağ ekleyemiyoruz..keçe değişimi gerekiyo...o sırada yeni yağda eklenicek yani..başka bi çözümü yok..keçe fiyatlarını bilmiyorum..eğer sen öğrenirsen benide haberdar et..

Motosikleti
    honda dylan
    Arkadaşlar dylanın ön balatasını değistıren varmı nasıl değistiriliyor zormudur kendım değistirebılırmıyım benım balataların zamanı geldı gıbı .

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    el becerin varmıdır bilmiyorum ama çok zor bişey olmasa gerek..ben serviste 2 defa değiştirtmiştim..ilkinde sadece balata ikinciside hem balata hemde hidrolik değişmşti..hidrolik değişimi biraz uğraştırmıştı ustayı onu söyleyebilirim..

Motosikleti
    honda dylan
    El becerim vardır ama hiç denk gelmedim bir kere görsem değiştiririm genelde kendim ne olursa olsun uğraşmayı seviyorum , hidrolik yağı derken bildiğimiz disk yağımı.

Motosikleti
    Honda PS 150i
    el becerin varmıdır bilmiyorum ama çok zor bişey olmasa gerek..ben serviste 2 defa değiştirtmiştim..ilkinde sadece balata ikinciside hem balata hemde hidrolik değişmşti..hidrolik değişimi biraz uğraştırmıştı ustayı onu söyleyebilirim..
    ilk değişiminizi kaç kilometrede yaptınız?

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Alıntı dylan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    El becerim vardır ama hiç denk gelmedim bir kere görsem değiştiririm genelde kendim ne olursa olsun uğraşmayı seviyorum , hidrolik yağı derken bildiğimiz disk yağımı.
    evet hidrolik yağı..eğer hiç böyle bişey denemediysen hiç bulaşma derim..dağıtırsın toplayamassın filan sorun olur..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:51 ----------

Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk değişiminizi kaç kilometrede yaptınız?
    ilk değişimi 20binde..ikinci değişimi 45binde yaptım..aradaki 5bin kmlik fark kullanımdan kaynaklanıyo diye düşünüyorum..

Motosikleti
    honda dylan
    Benim bildiğim gidondaki hidrolik yağından bahsediyorsunuz sanırım onu komplemi değistırdıler , normalde üstüne ilave edilmiyormu.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    ben biraz titiz ve dikkatli olduğum için yani bi kutu castrol dot 4 fren hidroliği komple değiştirdim..

Motosikleti
    Honda PS 150i '10
    yaa bırakın artık dylanı beyler satıp PS 150i alın

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı Adrion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa bırakın artık dylanı beyler satıp PS 150i alın
    dünkü yaşadığım olaydan sonra ps 150i alcağımı hiç sanmıyorum, kartal sahildeydim arkamda da artçım vardı. kırmızı ışıkta beklerken yanıma bi ps 150 i yanaştı tek kişi artçısı yok. neyse yeşil yandı aynı anda kalkış yaptık ikimizde dip gaz ilerliyoruz, beni geçicek diye düşünüyodum ama başaramadı

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    c3nk zaten ps150nin tercih edilmemesinin en büyük sebebi performans düşüklüğü oldu..dylanın düz yolda yaptığı hızı ps yokuş aşağı anca yapıyo..tamam son hızıda geç yokuşlarda olsun 2kişi olsun tork eksikliği benide düşündürüyo..fiyatıda çok yüksek bence..dylanı 4600liraya almıştım ilk çıktığında..şuan plaka ruhsat masrfaıyla birlikte ps 7000 lira..!!

Motosikleti
    Honda PS 150i
    c3nk zaten ps150nin tercih edilmemesinin en büyük sebebi performans düşüklüğü oldu..dylanın düz yolda yaptığı hızı ps yokuş aşağı anca yapıyo..tamam son hızıda geç yokuşlarda olsun 2kişi olsun tork eksikliği benide düşündürüyo..fiyatıda çok yüksek bence..dylanı 4600liraya almıştım ilk çıktığında..şuan plaka ruhsat masrfaıyla birlikte ps 7000 lira..!!
    ayrıca tip olarakta Dylan'ımız daha yakışıklı

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    dylan tasarım olarak sade ama modern..ps bira daha vespa tarzı oluyo gibi..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler