Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    -BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Yeni Dylancı arkadaşım hoşgeldiin. şimdiden hayırlı uğurlu olsun.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yusufika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda ps 150i
    Alıntı sersin1978 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben yanıma alırım ampülleri takması basitmiş öğrendim hallederizhava iyi olsunda buluşalım

yusuf kardeşim you tube de görüntüne denk geldim o ne sürat yav motorun markasını bile göremedim kiminle yarışıyodun öle
    ,
    180 iki zamanlı runnerla viraj yaptıkda oyle
    tabi virajların ustasıyım tek tekerın hastasıyız.
    tekere gelecem ama nazardan cok korkuyorum saka bir yana pazar günü caddenın tekercileri virajcıları toplanıp 6 7 scooter sile ağvaya yol alacagız isteyen varsa buyursun gelsın

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Modifiye Tasarılarımıza devam edelim ama değil mi?
    insan değişik birşeyler görmek istiyor

biraz şeritleyip fosforladım
    Hayatonda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    izel geçmiş olsun iyi sende bir şey yok . arkadaşlar bende acayip hasta olmuşum 6 tane iğne o yüzden motorada binemiyorum

izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    Alıntı ErdoganAktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Modifiye Tasarılarımıza devam edelim ama değil mi?
    insan değişik birşeyler görmek istiyor

biraz şeritleyip fosforladım
    Saol sersin, hep okuyoduk düşmenin ne olduğunu hayal edemiyorduk!
    Ahhh dizimmm....

Erdoğan Abey,
    Elini atmışken motorun üstünü kapat birde sunroof yap derim
    34 BC 8561
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Sen istersin de ben yapmazmıyım İzel'im buyur tepe tepe kullan

Birileri bunları görüp gerçek sanabilir mi acaba?

Az evvel Samura Motor'a giderek su benim çanta ve aparatın fiyatını öğrendim.
    Aparat : 120 €
    Çanta : 190 € (Çifti)

Aparatı almak yerine ne pahasına olursa olsun yaptıracağız 120 avro verilir mi bee
    Hayatonda

Motosikleti
    SH 300
    Bugün baya yoruldum. Önce güzelce yıkama cilalamadan sonra coşkun abinin yanına uğradım. Oradan sonra düştüm yola. Hedef minübüs caddesindeki asya motor . sordum dedim böyle böyle bizim bu honda malzemeden kaçmış sağ tarafta düğme yeri bırakmış ama switch koymamış... şaka şaka. dedim böle böle bana şu switchten lazım. burada yok dedi 2 sokak arkada servise git orada vardır dedi. oradaki kaça aldın, üf çok para buda aynısı onun muhabbetine hiç girmeyeyim. Neyse gittim servise dedim bana şu anahtardan lazım. hemen gitti saolsun abi depodan getirdi bir tane switch 8 lira. oradan doğru vişne sokağa. sağdaki ilk dükkandan dediğiniz gibi type-r marka çakar. 45 lira. İzel abi sen 40 lira demişsin ama adama çok bastırdım 37.5 alışı var 5 dakikadırda seninle ilgileniyorum kusura bakma veremem dedi, vermedi. neyse çakarıda aldık. sonuç olarak çok güzel dışarda sırıtmayacak aynı sinyal düğmesinin simetrisi olarak bir switch ve çakarım var. kendim takmasına takarım ama rezil etmekten korkuytorum. işçilik pahalı demişsin izel abi nekadr nerede yapılır. bi çakar parasıda ona vereceksek ben yarın girişiyorum işleme. bu arada ön sinyaller iptal oluyor. bilginize.... switchte şöyle bişey. made in china asya motoru seviyorum....

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Hadi bakalım hayırlı olsun çakarın..

bu arada ön sinyaller iptal oluyor. bilginize....
    Nasıl yaa? İzel senin ki de mi iptal olmuştu? ben iptal edilmedi diye biliyordum, yanlış mı hatırlıyorum?

Yaz geliyor ya ortalık harbiden şenlenmeye başladı..
    Bakalım bizim sonumuz ne olacak ben hala 120 + 190 € nasıl verilir onu sindirmeye çalışıyorum.
    Hayatonda

Motosikleti
    SH 300
    göstergelerin olduğu bölümü açmam lazım. az önce inip denedim bütün vidaları söktükten sonra yine bir tırnak sistemi var herhaldeki açamadım zorlamakta istemedim. nasıl açıldığını bilen varsa acilen yardım lazım yoksa servise götürüp açtıracam. bi formül bulmam lazım yardımmmm.
    bu arada erdoğan abi eğer tek far içinde çaksın dersen sinyaller iptal değilde kutudan 2 flaş çıkıyor eğer polis araçları gibi sağ sol sırayla yansın istersen ozamn ya sinyaller iptal olacak ya da parlak plastiğe flaşların içine girebileceği kadar delik açman lazım bence

wes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ilk dylancılardan ama şimdi Piaggio beverly 500

photoshsop

Erdoğan , abi resim nasıl koyuyorduk bende bir modifiye yaptım photoshopta paylaşayım dedim))

Motosikleti
    Honda Dylan
    Erdoğan abey,
    Üstü kapalı güzel bişi oldu valla

BSI,
    Yoğun günde gitmiş olabilirsin ondan fiyatı indirmemiş olabilirler.
    Gelelim diğer sorununa;
    Aldığın çakar güzel, switch güzel fakat diğer işlemler zor.
    Zor olan ön sinyallerin açılması için komple ön konsolun sökülmesi gerekiyor.
    Eğer çakarın motorunu sele altına koyucaksan ki ben tavsiye ediyorum oraya koy, mutlaka ayak basılan yerlerin altındaki grenajları sökmek gerekicek.
    Bence ön sinyalleri iptal etme yazıktır. Benim çakarları ön sinyal ampulünün kablolarının geçtiği yerdeki ufacık aralardan zor bela geçirerek, çift taraflı yapışkan bantla hemen sinyalin altına yapıştırmışlardı Mutluhan'da.
    uzun cümle oldu kusura bakma
    Resim çekip koymaya çalışırım senin için.

çok belli olmasada yerleri böyle.
    Sakın ön konsoldaki ufak bölmeye motorunu koyma, sonra benim gibi yıkatmaya götürürsün elinde kalır o motor
    Servis 40-50 ytl alır min. söküp takmaya, bende baya uğraşmışlardı aklında bulunsun.
    34 BC 8561

Motosikleti
    SH 300
    Ya aslında ben söküp takmaya başlarımda vidaları sökünce iş bitmiyor. bütün parçalar öyle bir montajlanmışki hepsinin bir yöntemi var çıkartmak için. hepsinin tırnakları var. onu bilmediğim için cesaret edemiyorum. kırılacak diye korkuyorum. ya bismillah diyip başlayacam sökmeye ya da işçilik için para biriktirmeye devam ya şöyle yokmu şurası şöyle sökülür böyle takılır diyebilecek biri??? birde sele altına koyarsam kask koyamayacağım ben o adaptör gibi parçayı şu mutfakta kullanılan strech filmle kaplasamda yine öndeki o küçük yere koysam bugün tazyikli suyla yıkadım motoru özelliklede baktım içeri su girmemişti. ne dersin izel abi bu alet öyle çok ısınan bişi diilse bence yalıtılıp ön tarafa konabilir.

Motosikleti
    Honda Dylan
    Valla aynı fikirdeyim.
    öle saatlerce kullanmazsın. ya bi poşete koy yada bi kaç kat strech filme sar.
    Bende öle yapıcam da bi 45 daha yarcamak aynı şeye zor gelio
    34 BC 8561

Motosikleti
    SH 300
    Bence şöyle yapalım sende al beraber gidelim taktırmaya sen taktırırsın ben seyrederim nasıl yapıldığını. seninle işçilik ücretini bölüşürüz. sonra benimkini ben kendim hallederim. ama seninde asya switch alman lazımki seninde göstergelerin olduğu yeri söksünler. benim orayıda görmem lazım

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Öyle bakmayla olmuyor bu iş. Ben de her tarafı sökülürken aletin basında durum nasıl yapıldığını gördüm ama sonra sökmem gerektiğinde sökemedim.

Bence de İzel'in dediği gibi o parçayı selenin altına akünün yanına bir yere koy. Merak etme kaskın yine sığar oraya.. kaskını da koyduğun o kutuyu sökeceksin. Üstte ve içeride vidaları var. Alarmı taktırırken gördüm içeride epey yer var.. Erhan bu alette fan yokmuydu? çalışırken dönen? strec filmle kaplanmaz heralde eğer fan varsa.

Ön tarafı sökmek daha da zor. Tüm vidaları çıkardıktan sonra ön tekerin iç tarafında bulunan fanın önündeki ızgarayı da çıkarman gerekli.
    Hayatonda

Motosikleti
    SH 300
    Erdoğan abi eğer dediğin gibiyse yapacak bişi yok verecez sonunda işçilik neyse olmadı kamerayla gideriz . birde ön taraf derken yanlış anladın herhalde boyalı tarafla içimiz olmayacak (belkide olacak bilemiyorum acayip bi montajı var) benim asıl sökmem gereken yer şurası swichi takabilmem için :

gerisi standart zaten bişi takayım dedinmi aküye ulaşmak ve kabloları yürütmek için mecburen sökülecek yerler.
    ne yapacam nasıl yapacam şimdilik bi fikrim yok yarın olsun hele bi düşerim servisin yolarına. yarında servisler açıkmıdırki??

Motosikleti
    BMW F650 GS
    iyi de sinyallere ampulleri takman kabloları geçirmen vs için aletin her yerini sökeceksin Allah kolaylık versin zor iş valla.. Bence bi otoelektrikçiye git abi kaça yaparsın diye sor ve ne derse al abicim yap de.. adam işi aldığına bin pişman olsun sende gevrek gevrek sırıtarak nasıl yedim kekoyu dersin.. Servis bakım için bile 2 hafta sonrasına gün veriyor bugünlerde.. onu hayatta yapmazlar, benden söylemesi.
    Hayatonda

wes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ilk dylancılardan ama şimdi Piaggio beverly 500
    Erdoğan selam, abicim resim nasıl koycaz bende modifiye yaptım,koyayımda bakın hehe

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Buraya konacak resmi önce internette bir siteye koymak gerekiyor.
    Herkesin kullandığı http://imageshack.us/ sitesi var fotoğrafı buraya yükleyip sonra büyük fotoğrafın adresini buraya koyuyorsun.
    Hayatonda

Motosikleti
    Dylan
    selam arkadaşlar,site motogp için organizasyon yapmış bizden ses yok.pazar kalalığa karışcaz bu gidişle sağlıcakla kalın

soru:2teker in verdiği davetiye hangi tribünler için bilen varmı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler