Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    arkadaşlar ilk arıza benden çıkıcak galiba,
    motorum bugün akşamüstü gaz vermeden çalışmadı, çalıştıktan sonra gaz vermedim ve teklemeye başladı stop etti 10 kere.
    Isındıktan sonra hiç bi sorun kalmadı.
    servise gittim , usta bi tur attı debrijayda bişiler olabilir yada bujide sorun vardır dedi. Muhabbet benzine geldi nerden alıyorum vs..
    11 depo benzin aldım şuana kadar ve ilk 10 benzinci aynı BP.
    Geçen PO dan almak zorunda kaldım. Usta bio benzin olayından olabilir dedi.
    yarın götürücem bakıcaklar.
    Böyle sorun yaşıyan oldu mu?
    34 BC 8561
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bazen bende de olabiliyor bu tür şeyler ama dediğin gibi sadece benzinden kaynaklanıyor..bende herzaman total kullanıyorum bazen farklı yerden alınca farkediyo..aslında arkadaşlar boşuna demiyoruz hep aynı yerden aalın benzini diye ama bazen farlı yerden almak zorunda kalabiliyoruz ne yazikki..

wes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ilk dylancılardan ama şimdi Piaggio beverly 500
    Arkadaşlar bugün e 5 te yaklaşık,110 km ile seyir ederken bir metalik ses çıkıverdi,arkama baktığımda yerde metal bir parça sekiyordu hemen kenara çektim ve birde ne göreyim,egzosun üzerindeki çelik koruma yerinde yok. Ya buna ne diyorsunuz?

HOnda Mutluhanı aradım tabi nasıl olur böle birşey dediler,o parçanın çıkması mümkün değil cevabını verdiler,yarın götüreceğim,bakalım ne yapacaklar

wes
    dylan 1500km

2 tane vida tutuyo zaten abi..tam olarak sıkılmadıysa normal aslında düşmesi ama tabi honda o vidaları sıkmadan nasıl teslim ediyor orası garip..

Motosikleti
    Honda Dylan
    bu sabah çalıştırdım gaz vermeden tek marş çalıştı.
    şimdilik sorun yok, tamire götürücektim ama bi kaç gün daha deniicem yani depo bitip tekrar eski benzinciden alana kadar.
    bakalım ne olucak.

geçmiş olsun wes..
    34 BC 8561

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    dylan efsanesi dagılıyormu ne
    yok yok bısı olmaz mını maxi-scooter sınıfının tek temsılcısıne..
    bu alete yan canta takılmıyormu
    pıaggıo gıbı?(beverly)
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Tıngırdamaya baslıor dylan yan canta hic yakışmaz beverly maxi bu küçük.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    beverly tam maxi oluyormuki?
    benım sıralamam söyle :
    dylan:mını maxı scooter
    nexus:racing scooter
    beverly:midi scooter
    burgman,silverwing:maxi maxi scooter
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

saviola83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Alıntı ErdoganAktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çanta için aparat takma demiri sadece Givi ler için gerekiyor. Sanırım Kappanın alt aparatı direk bizim motorların aparat takma demirine uyumlu. Ben kaliteli olsun diye Givi almıştım. Kendi orjinal demirini söküp Givinin demiri takılmıştı.
    Maalesef sırt dayama aparatı ayrı satılan birşey ve epey de bi para. Olmasa da olur ama iki kişi kullanırken bir kasise girince çanta arkadakinin sırtına iyi vuruyor.
    Erdoğan abi , ben netten bi tane kappa 26 lt lik çanta sipariş edecektim. siparişi vermeden önce monte için ayrı bi aparat var mı diye sordum. adam bana honda lar için ayrı aparat olduğunu ve fiyatının 50 yavro olduğunu söyledi. zaten çantanın kendisi 50 yavro .nası iş anlamadım. sence nedir durum ? bi kazık kokusu sezdim ben de... muratd abi sende de galiba kappa çanta vardı. bi yardımcı olursanız sevinirim.

çanta bu

http://www.ekonomikticaret.com/ekono..._id=spmsozen55

Alıntı saviola83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdoğan abi , ben netten bi tane kappa 26 lt lik çanta sipariş edecektim. siparişi vermeden önce monte için ayrı bi aparat var mı diye sordum. adam bana honda lar için ayrı aparat olduğunu ve fiyatının 50 yavro olduğunu söyledi. zaten çantanın kendisi 50 yavro .nası iş anlamadım. sence nedir durum ? bi kazık kokusu sezdim ben de... muratd abi sende de galiba kappa çanta vardı. bi yardımcı olursanız sevinirim.

çanta bu

http://www.ekonomikticaret.com/ekono..._id=spmsozen55
    bende 36lt lik kappa çanta mevcut.mutlaka dylan için satılan bir aparatı vardır ama ben almadım.çantayla beraber verilen tablayı motora monte ettik.nasıl ettik diye sorma servise bıraktım çünkü..motordaki tutma yerlerine fazladan 1 2 delik açıp monte etmişler.çok da sağlam oldu aslında fazldan bi aparat almaya gerek yok bana kalırsa.birde bence 36 lt'liğini al derim sana.abes durmuyor yakışıyo motora gerideki sayfalarda fotolarını koymuştum bakabilirsin.ama çantaya sırtını yaslamak tehlikeli olabilir artçı için sırt yaslama için pek güvenmeyin diyorum ben.sabit hızla giderken uzun yolda olur ama şehir iççinde ivmeli kullanıldığı için esneme yapabilir ve bana göre tehlikeli..şimdilik bu kadar sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım yine..

bu arada dylan efsanesi devam ediyo arkadaşlar bişey olmaz dylancıklara merak etmeyin

saviola83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Alıntı muratd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende 36lt lik kappa çanta mevcut.mutlaka dylan için satılan bir aparatı vardır ama ben almadım.çantayla beraber verilen tablayı motora monte ettik.nasıl ettik diye sorma servise bıraktım çünkü..motordaki tutma yerlerine fazladan 1 2 delik açıp monte etmişler.çok da sağlam oldu aslında fazldan bi aparat almaya gerek yok bana kalırsa.birde bence 36 lt'liğini al derim sana.abes durmuyor yakışıyo motora gerideki sayfalarda fotolarını koymuştum bakabilirsin.ama çantaya sırtını yaslamak tehlikeli olabilir artçı için sırt yaslama için pek güvenmeyin diyorum ben.sabit hızla giderken uzun yolda olur ama şehir iççinde ivmeli kullanıldığı için esneme yapabilir ve bana göre tehlikeli..şimdilik bu kadar sorularınız olursa yanıtlamaya çalışırım yine..

bu arada dylan efsanesi devam ediyo arkadaşlar bişey olmaz dylancıklara merak etmeyin
    saol murat abi cevabın için . ben sadece kask koymak için alcam o yüzden 26 lık istiyorum. 35 lik zaten çok pahalı. e bi de altlık almak zorunda kalırsam iyice artıcak fiyat. bu arada 50 euro luk aparat bana çok abartı geldi.

neyse bişey daha sorcam sana murat abi. bellik almayı düşünüyorum da . sence çok gerekli midir ? bi de bende revit airflow ceket var. onun bel bölümünde bi boşluk var.içine sünger koymuşlar. bellik alırsam oraya mı takıcam ? herhangi bi marka bellik alsam cekete uygun olur mu yoksa
    revit için ayrı bellik mi satılıyo ? bu konularda cahilim biraz. aydınlatırsan sevinirim.

bellik kesinlikle gerekli bana sorarsan.ben motoru ilk aldığım zamanlar uzun yola gittiğim zaman bellik almadığım için kullanmıyordum.sonradan 1 tane bellik satın aldım ve abanta gittiğim zaman bir gün içerisinde 500km yaptım ne kız arkadaşımın beli ağrıdı ne de benim belim sana yemin ederim 500km nin sonunda daha 300km rahatça yapabilirdim.ayrıca kış aylarına giriyoruz böbreklerini üşütmemek için bence gerekli.ama ister şehir içi ister şehir dışı tak kesinlikle belin ağrımıyor.''benim şimdide belim ağrımıyor'' diye bilirsin ama ağrıdığını belliği takınca farkediyorsun.ayrıca benim montumda revit ama çyle bellik takacak yeri yok.öyle içine filan takılmıyor bildiğim kadarıyla.montunu giymeden önce belkine takıyorsun zaten cırt cırtlı taktıktan sonra montunu giy fermuarını çek yola devam.ama bana kalırsa mutlaka al bulunsun..ayrıca o çanta aparatını almana gerek yok.dediğim gibi orjinal çantayı aldığın zaman içinde çanta takma aparatı geliyor zaten.herhangi bi bu çantaları takan bi bayiiye gittiğin zaman onlar takarlar.ama dediğim gibi şehir içinde ivmeli kullanırken ben ne olur ne olmaz diye kimseye yaslanabilirsin demiyorum..

ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Arkadaşlar bu çanta için satılan aparat her ne kadar çantaya yaslanmamak gerekse de yaslanıldığında sağlam olması içindir. Dylan'ın arkasındaki tutma yeri metal gibi görünsede aslında sert plastiktir. Bir baskı söz konusu olursa kırılabilir. Çantaya yaslanmak altındaki sey metal olsada çok güvenli değil ancak daha evvel de dediğim gibi çantaya dayanmasanda kasislerde çanta artçının sırtına fena vuruyor. Bende sırtlık yok ama olsa fena olmaz .
    Metal aparatın 50 euro olması bence de çok ama çantayı kendi aparatına da kolayca monte edebilirsiniz. Sadece çantaya fazla yük koymayın ve yaslanmayın.

Hatırlarsanız bir kaç ay evvel motorun ön siperliğinin (ayağımı koyduğum yer) vida yerinden kırıldığını yazmıştım. Servise gittiğimde bu garantiye girmez kullanıcı hatası demişlerdi. bende mühendislik hatası diyerek Hondaya yazmıştım. Sonuçta honda bana hemen geri döndü konuyu japonlarla konuşmuşlar gecen hafta ön taraf komple değiştirildi, yenilendi. Heralde kaliteli mal almak ve müşteri memnuniyeti bu olsa gerek.

Tabi benim amacım aslında çözümü çok basit olan bu şeyi kendimde bi şekilde çözebilecekken bu duruma getirmemin sebebiyse bu parçada hatalı bir mühendislik söz konusuydu ve bu konuda Honda nın ARGE yapması gerektiğine inandığım için bu kadar uğraşıp değiştirttim.
    Hayatonda

mondial110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HaSaRLı..!!
    Alıntı wes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün e 5 te yaklaşık,110 km ile seyir ederken bir metalik ses çıkıverdi,arkama baktığımda yerde metal bir parça sekiyordu hemen kenara çektim ve birde ne göreyim,egzosun üzerindeki çelik koruma yerinde yok. Ya buna ne diyorsunuz?

HOnda Mutluhanı aradım tabi nasıl olur böle birşey dediler,o parçanın çıkması mümkün değil cevabını verdiler,yarın götüreceğim,bakalım ne yapacaklar

wes
    dylan 1500km

abi ne oldu yoksa sende mi dylan la 2 kişi 160 km yapmaya çalıştın ama sende haklısın diger dylan lar yapio seninki neden yapmasın dimi
    :bounce: 0546465246900

Motosikleti
    Arkadaşlar,şu mondial isimli şahıs hiç tanımadığı insanlarla aklı sıra dalga geçerek birşey ifade etmeye çalışıyor ,tabi bunu yaparken saygıyı mesafeyi elden kaçırmamak lazım,ben evvelce diğer arkadaşlarla girdiği lüzumsuz dialoglarıda takip ettim,saygıdan yoksun bir zat 150 kendisi gördüğüm üzere,muhattap almıyoruz sanırım

wes
    dylan
    1750

Motosikleti
    Honda Dylan
    abisi hondası yok ondan kıskanıyordur
    34 BC 8561

evet bundan sonra sallamıyoruz bu şahsı..

Motosikleti
    Honda Dylan
    benim stop etme sorunum tekrar etmedi ve şuanda sorun yok. Bundan sonra PO dan benzin almıyorum. Bilginize..
    34 BC 8561

Motosikleti
    Abi ayakta grip geçirdi senin motor,bundan sonra po dan almayalım benzini hakkaten,fardan memnunsun umarım,ben kaska honda logosu yapıyorum maskeleyip spreyle,fena olmadı.Şu elcik işi aklıma takıldı bide

wes

elciklere ne yapmayı düşünüyorsun?ve farlara ne yaptınıs yaw anlamadım ben

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler