Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Dylanı aratmayacak bir makine istiyorsanız B500'ü önerebilirim. Dylan aşığı olaraktan doğrudan beverly 500 tercihimin son derece yerinde olduğunu motoru kullandıkça anlıyorum. Tabikide imkanlarım yerinde olsa Dylanımda olsun isterdim kısa mesafelerde ve keyif için kullanırdım.

Dylan'ı satıp 250liğe geçmek bile yazık olur. 400-500cc aldığınızda ancak o zaman dylanı sattığınıza değer. Ayrıca yıllandıkça değeri artıyor imkanı olan dylanı satmasın.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dylanı aratmayacak bir makine istiyorsanız B500'ü önerebilirim. Dylan aşığı olaraktan doğrudan beverly 500 tercihimin son derece yerinde olduğunu motoru kullandıkça anlıyorum. Tabikide imkanlarım yerinde olsa Dylanımda olsun isterdim kısa mesafelerde ve keyif için kullanırdım.

Dylan'ı satıp 250liğe geçmek bile yazık olur. 400-500cc aldığınızda ancak o zaman dylanı sattığınıza değer. Ayrıca yıllandıkça değeri artıyor imkanı olan dylanı satmasın.
    benim hoşuma gidiyo beverly500..ama ben kendim sıfırcı bi insanım hani sıfır alabilecek durumum olsa hiç kaçırmam çekerim altıma bi beverly500..zaten fazla yolda yapmıyorum senede 10bin civarı..demek oluyoki bi 10yıl motor derdim olmaz..paşa paşa gezerim..ama maalesef sıfır fiyatları çok yüksek.. bu arada senin verdiğin yakıt değerleri inanılmaz az kendimce araştırdım http://www.scooter-infos.com/essai-1...0-cruiser.html burda 5.5lt vermiş ortalama..sen maksimumda bile daha az yaktığını söylüyosun..ortalama 3.6 demiştin sanırım..yanlış anlama yalan filan demek istemiyorumda senin motora özgü bi durum olabilir mi?? trdeki diğer bv500lerde durum ne?? çünkü gerçekten 500cc bir scooter için inanılmaz bi rakam duyduktan sonra dylandan soğuttu beni..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı selçuk sezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motrun harika görünüyor hayırlı satışlar ama ben şu öndeki koruma demirine takıldım çok tehlikeli duruyor. Allah korusun bir yayaya çarpsan hızın oldukça düşük bile olsa çok ciddi kırıklar oluşur yayada Kaportana çarpan yaya yüzey geniş olduğu için çappıp seker ama o sivri ve ince metal koruma çok kötü sonuçlar doğurabilir..

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim hoşuma gidiyo beverly500..ama ben kendim sıfırcı bi insanım hani sıfır alabilecek durumum olsa hiç kaçırmam çekerim altıma bi beverly500..zaten fazla yolda yapmıyorum senede 10bin civarı..demek oluyoki bi 10yıl motor derdim olmaz..paşa paşa gezerim..ama maalesef sıfır fiyatları çok yüksek.. bu arada senin verdiğin yakıt değerleri inanılmaz az kendimce araştırdım http://www.scooter-infos.com/essai-1...0-cruiser.html burda 5.5lt vermiş ortalama..sen maksimumda bile daha az yaktığını söylüyosun..ortalama 3.6 demiştin sanırım..yanlış anlama yalan filan demek istemiyorumda senin motora özgü bi durum olabilir mi?? trdeki diğer bv500lerde durum ne?? çünkü gerçekten 500cc bir scooter için inanılmaz bi rakam duyduktan sonra dylandan soğuttu beni..

Dostum merhabalar
    Ben ülkemizde sıfır motosiklet alma taraftarı değilim. Özelliklede büyük cc olanlardan. Neden dersen. Eğer 17.000TL bütçem olsaydı kusura bakma ama çıkarıpta 1 scooter için o kadar parayı vermezdim. 3.5 senede 23.000km kullanılmış 500cc bir motor benim için sıfır sayılabilecek bir kullanım durumundadur. Heleki bu motoru kullanan kesim çoğunlukla akıllı ve biliçli kullanıyor. 7000'tl fiyat ulaşılabilirliği açısından oldukça iyi...

Şimdi gelelim yakıt değerine.
    Motor asla ortalama 3 .6 Lt yakıt yakmıyor. Bu 1 defa şu şartlarda başıma geldi.

İstanbul-Akçay yolunda saatte 80-110km hız aralığında tek kişi yeni bakımdan çıkmış ve hiç mola vermeden sürüş halinde gördüğüm en iyi yakıt değeri idi.

Motosikletim şu şartlarda ve en çok kullandığım kullanım tipi olarak
    şu değerde yakıt harcıyor.

Günde 80km
    kURTKÖY - Mecidiyeköy arası git gel 80Km
    çok yoğun olmayan e-5 trafiğinde
    dur kakllar köprü girişi hariç neredeyse yokken
    Tek kişi kullanım
    Sürekli lastik basıncı kontrolümde
    4.1LT / 100km

Biraz abartı kullamımda
    Tekirdağ-İstanbul
    otobanda 140 -160km/hız 180 da sürekli kullanım
    Tek kişi
    4.8LT / 100 km

Şehir içi çok dur kalk
    Cadde Trafiği
    sürekli gaz fren
    5.1 lt /100km

dostum çok yol yaptığım için sürekli hassas ölçümler yapabiliyorum. Çoğunlukla işe gidip gelmek için kullandığım için yakıtım 4.0lt ile 4.4lt arasında kullanımıma göre değişiyor. Dylan ile de 3.0 ile 3.5lt arasında işe gidip gelmek için yakıt harcıyordum. Ancak Dylanla uzun yolda sürekli gaz açık gidersem 4 lt lere bile çıkabiliyordum.

5.5lt yakıt harcayabilmem için belki 2 kişi sürekli dur kalk yaparak yada yine iki kişi ve full yüklü otobanda çok hızlı seyrederek bu kadar yakmak mümkün olabilir.

Varsa başka bir sorun memnuniyetle yanıtlarım.

Alıntı choconut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış anlama yalan filan demek istemiyorumda senin motora özgü bi durum olabilir mi?? trdeki diğer bv500lerde durum ne?? çünkü gerçekten 500cc bir scooter için inanılmaz bi rakam duyduktan sonra dylandan soğuttu beni..

Dostum cebimden çıkan parayı biliyorum her 3 günde 1 35TL'lik benzin alıyorum ve 240Km gidiyorum.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    deryali çok güzel açıklamışsın dostum..benimde 2.elden soğumam geçmişte yaşadığım acı tecrübelerden dolayı oldu bi daha tövbe etmiştim 2.el almamaya ki o tövbeden sonrada 3tane sıfır scooter çıkardım pişman olmadım..bundan sonrada böle devam ederim gibime geliyo..mobilet olsun sıfır olsun bendeki mantık..belki yanlış ama öle tövbeliyim 2.ele yakıt olarakta ben senin en düşük değeri ortalama sanmışım kusura bakma..senin değerlerde testteki değerlere yakın gerçekten..ortalama dylandan fazla 1lt fazla aslında büyük yük değil..ki ben basmamda ne burlarda öyle yol var nede ben sevmiyorum zaten sürati..bende yapacağı maksimum hız 120 :D keyfi keyfi gezerim işte senede maksimum 10bin km yaparım..ama dediğim gibi sıfır fiyatı çıkarabilcek günü beklemem lazım.. :(

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Bursa'da bence o motor sana yeterde artar. Üstelik istediğin yere istediğin kadar uzak mesafelere o motor seni götürür. Eşimle 1600km istanbul-Bodrum yaptığımızı biliyorum dylanla.

Birde şöyle düşün. Eğer sen dylanı satıp, üzerine 3000Tl daha koysan temiz az kullanılmış bir b500 bulabilirsin. Emin ol bu italyanlar bu motorları çok sağlam yapmış ve seni üzen 2.el deneyimi sana unutturabilir. Sıfırını almayı elbette herkes ister durumlarda el verirse eyvallah. Ancak bunu ulaşılabilir bir seviyeye getirmekte senin elinde biraz tercih biraz cesaret işi hepsi bu...

1 kere 500 lüğün tadını yollarda aldığında buna değdiğini kesinlikle anlayacaksın. üstelik fazlada yol yapmıyorsun. Senede 2 bakım zamanı bile gelmiyor. Basıp gitmek istediğinde 120den sonra gazı açıp, altındaki aletin bir kaç saniyede 180i gördüğünde etrafına bakıp "hayat işte bu" dediğinde o zaman yaptığın her türlü fedakarlığa ve seçime deydiğini fazlaca göreceksin ;)

Keyifli sürüşler dilerim.

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    teşekkür ediyorum değerli yorumların için durumu iyi özetlemişsin gerçekten..bu yorumlarda dylanı olup daha büyük bi cc scooter düşünen arkadaşlar için rehber niteliğinde oldu..dediğin gibi dylan bana her türlü yetiyo bursamızda yollarımız dar ve üstündeki hız limitide az o yüzden dylan iyi bu yollar için..sen istanbuldan sonra bursaya gelsen inan sana bisiklet yolu gibi gelir sanada kazasız belasız keyifli sürüşler..

selçuk sezer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym hd2
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motrun harika görünüyor hayırlı satışlar ama ben şu öndeki koruma demirine takıldım çok tehlikeli duruyor. Allah korusun bir yayaya çarpsan hızın oldukça düşük bile olsa çok ciddi kırıklar oluşur yayada Kaportana çarpan yaya yüzey geniş olduğu için çappıp seker ama o sivri ve ince metal koruma çok kötü sonuçlar doğurabilir..
    hiç düşünmemiştim o tehlikeyi şimdiye kadar
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

sero35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda TRANSALP 07
    Ali öyle bir acıklamışşınkı biaralar dylan aşıgı yapmıştın .şimdide beverly 500 aşılıyorsun.ama bi gercek var iyi ve doğru bilgiler veriyorsun.teşekkurler.yakında ali şu motoruda test yap derlerse şaşırmam
    MOTOR bence bır hastalıktır.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı sero35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ali öyle bir acıklamışşınkı biaralar dylan aşıgı yapmıştın .şimdide beverly 500 aşılıyorsun.ama bi gercek var iyi ve doğru bilgiler veriyorsun.teşekkurler.yakında ali şu motoruda test yap derlerse şaşırmam

Beğendiğim şeyi sakınmadan söylerim, Valla ülkemizde firmaların motorumuzu test edip tanıtırmısın diye iletişime geçeceğini ancak rüyamda görsem inanırım.

Sadece ilk b500 deneyimlerimi anlatan yazıumdan sonra Ferco Servis Müdürü beni arayıp yazım için teşekkür etmişti.

Ancak motosikletle ilgili bir meslekte çalışmak isterdim doğrusu

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Bu sene Fuara gelipte sizlerle tanışamadan geri dönmek beni çok üzdü umarım başka bi bahaneyle bir yerlerde tanışıp şöyle karşılıklı uzun uzun motosiklet muhabbeti edebiliriz.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı ozeronder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sene Fuara gelipte sizlerle tanışamadan geri dönmek beni çok üzdü umarım başka bi bahaneyle bir yerlerde tanışıp şöyle karşılıklı uzun uzun motosiklet muhabbeti edebiliriz.

Dostum ben Fuara gelemedim. Benim minik kız hastalandı. Ateşi düşmedi onun nöbetini tuttuk hafta sonu. Senide arayıp haberdar edemedim. Bir dahaki sefere inşallah.

ozeronder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 BEYAZ+ Kymco Super 8
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ben Fuara gelemedim. Benim minik kız hastalandı. Ateşi düşmedi onun nöbetini tuttuk hafta sonu. Senide arayıp haberdar edemedim. Bir dahaki sefere inşallah.
    Geçmiş Olsun, Küçük Çocuğun Sıkıntısını İyi Bilenlerdenim, Umarım Şimdi Daha İyidir. Sağlığımız Olsun da Bizde Bu Motosiklet Sevdası Varken Bir Gün Biryerlerde Muhakkak Buluşuruz...

Motosikleti
    Sym hd2
    arkadaşlar motorumu sattım ybr 125 alarak vitesliye geçmiş bulunuyorum
    Sıdkın hakikatı seni yalandan başka bir şeyin kurtaramayacağı bir yerde gerçeği söylemendir"Cüneyd i Bağdadi"

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    hayırlı olsun yeni motorun..bol bol km yapki ayaklarınıda kullanmaya alış..scooterde ayaklar hep boştaydı viteslide artık onlarda çalışacak..inşallah maddi imkanlar uygun olurda 125ccde fazla sıkılmadan daha yüksek cclere geçersin..

Hayırlı olsun abi kaça sattın, antalyadanmı aldılar. Bende senin gibi vitesliye geçmeyi düşünüyorum ama kararsızım napsam bilemiyorum.

Motosikleti
    Sym hd2
    antalyadan aldılar 3700 e verdim otobüse koydular motor gitti bende kararsızdım alana kadar biraz viteslere alışana kadar zorlandım sürüşü çok rahat süspansiyonu dylana göre daha güzel virajlarda rahat sessiz ne bileyim hiç pişman değilim yakıt süper sürat biraz düşük ama seri biraz ayakların üşüyor o kadar

antalyadan aldılar 3700 e verdim otobüse koydular motor gitti bende kararsızdım alana kadar biraz viteslere alışana kadar zorlandım sürüşü çok rahat süspansiyonu dylana göre daha güzel virajlarda rahat sessiz ne bileyim hiç pişman değilim yakıt süper sürat biraz düşük ama seri biraz ayakların üşüyor o kadar

Uygun vemişin abi, yanlış hatırlamıyorsam senin motorda koruma demiri filanda vardı demi.

Motosikleti
    Sym hd2
    evet sen ne yaptın satışa devammı

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    selçuk ii fiata vermişsin. km side azmış. hayırlı olsun. bende küçük hacimde hep scooter istiyorum,vitesli pek sarmıyor.cbf almadan önce dylan çok aradım ama, fiatları hep uçuktu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler