Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

yok artık 390 mı napıyon abi nasıl yaaa maşallah valla..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    20 + 10 ytl şeklinde benzin alıyorum. Her gün o kadar km yapınca benzini doğru bir şekilde ne kadar yaktığını hesaplayabiliyorum. zaten 4 günde 30 liralık benzin harcıyorum.
    Hava filtrem yemiz, buji yeni değişti sayılır, 2binde bir yağ değişiyor, ayrıca köprü trafiği işte hızım 40-60 ortalamada yol açılınca 140'a kadar da kısa süreli çıktığım oluyor ama çoğunlukla sakin kullanımda işte aldığım netice.

Not: Kayış ve lastik değişimide benzin'e olumlu yönde etki etti.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Vay be abi süper yaw.
    senin dylan en az yakanlarıdan,baya baya ps'le filan kapışır,belkide daha bile az yakıyodur. süper

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    nereye varacak sonu bende merak ediyorum

Şunada dikkat ediyorum: Kalkışlarda ani gaz açmıyorum. Kırmızı ışık yandığında uzakta isem yavaşça yaklaşıyorum vb. Sonuçte benzinden ne kadar kar etsem kar çünki maaşımdan gidiyor o paralar

tabi tabi abi devir ekonomi devri iyi yapıyosun.Bende elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum kırmızı ışıklara filan.

http://cgi.ebay.es/Honda-Dylan-125-K...3286.m20.l1116

ayaklılara şöyle bişey yaptırmak istiyorum bu malzemeyi nerde bulabilrim.Bid sizce nasıl olur kötümü gözüküy,aynı malzemenin siyahı varmıdır acaba.

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Alıntı CBA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabi tabi abi devir ekonomi devri iyi yapıyosun.Bende elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum kırmızı ışıklara filan.

http://cgi.ebay.es/Honda-Dylan-125-K...3286.m20.l1116

ayaklılara şöyle bişey yaptırmak istiyorum bu malzemeyi nerde bulabilrim.Bid sizce nasıl olur kötümü gözüküy,aynı malzemenin siyahı varmıdır acaba.
    bazı ticari taksilerin zemininde oluyor.aksesuarcılar ölçüye göre kesiyor ancaak siyahı varmı bilmiyorum.bu işi yapanlar bilir.bence herşeyin orjinali daha güzeldir.cem dostum.

Bu arada Dylan'ın maşallah'ı var km ilerledikçe yakıt düşüyor son rekor 30 lira ile 390km

asla inanmam ortalama 60 km geçmezsen ancak olur bu yakıt ybr bile bu kadar az yakmıyor ortalama ybr 100km 3,5 km gider

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada Dylan'ın maşallah'ı var km ilerledikçe yakıt düşüyor son rekor 30 lira ile 390km

asla inanmam ortalama 60 km geçmezsen ancak olur bu yakıt ybr bile bu kadar az yakmıyor ortalama ybr 100km 3,5 km gider

Dostum yalan borcum mu var ?

Hergün 100km motor kullanıyorum. Motoru ilk aldığım günden beri sürekli benzini test ederim ilk zamanlarda 3.5, 3.7 litre gibi yakıyordu zaman geçtikçe düşmeye başladı. Mesela geçen ay 20bin bakımında 30 liraya 340km kadar gidiyordu.
    Bir ara 2 kişi Ful yükle ve Tam gaz ile otobandan gaz açtığımda 4.5 litre benzin yakmıştım Basarsan zorlarsan yakıyor usta.

Buji, hava filtresi, yağ, lastik ve dayko marka kayış değişimleri ile birlikte tamı tamına 30 lira ile 390 km gittim. ( ayrıca motora tek biniyorum )

Benzin ltsi 2.87 den hesaplarsak
    10.45 lt = 30 lira
    1km de = 0,0769 tl
    100 km de = 2,67 lt yakmışım.

e-5ten pendik-mecidiyeköy gidiyorum yol çoğunlukla dolu oluyor motoru sakin kullanıyorum haliyle sürekli basmadığım için az yakıyor. km'lerce 30km/h ile de gittiğim oluyor. Hız aralıkları 30-80 arası tam anlamıyla ifade eder. Ancak yol açıldığında ibreyi sona kısa sürelide olsa dayıyorum. kalkışlarda ani gaz vermem ve ışıklarda durup kalkarken dikkat ederim. Motordaki benzin 2-3 günde bir bittiği için bekleme/uçma vs gibi kayıplar da olmuyor.

Motordaki iyileştirmeler, yolun durumu, motosikletin kullanım şekli işte size yukarıdaki değerleri veriyor. Üstad daha inanmıyorsan ne diyim al benim motoru aynı şartlarda kullan sonucu kendin gör.

Hoşça-Dostça.

TYP-R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SES150 Dylan(2008)
    Benim motor yeni olduğu için çok yakıyor yaw...
    1depo ile 190km yapıyor.
    [color=blue]Motosiklet Kullanmak Bir Düşünme Yoludur....![/color]
    [color=red]0Rh+[/color]

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Honda istanbul/viaport buluşmasından fotoğraflar

http://picasaweb.google.com.tr/hayat...aportBulusmasi

Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cam yoktu tabi önceden Şimdi daha şık olmuş.Kazasız belasız bin abi
    Sağolasın

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Not: Kayış ve lastik değişimide benzin'e olumlu yönde etki etti.
    Kayış ve lastik ne marka almıştınız?
    (**Kayış dayco sanırım?)

Ben bu lastikleri almayı düşünüyorum.

buzmotor
    110/90-13 56P Pilot Sport Scooter 120 TL
    130/70-13 63P Pilot Sport Scooter 130 TL

Alıntı selçuk sezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kappa cam acaba kaç liraya oluyor birde nerede bulunur
    Kappa cam Özen motorda 110 Euro

http://www.ozenmotor.com.tr/Iletisim.aspx

Givi Cam
    Samura motorda (kızıltoprak) 120 Euro

Bir de bu sitede iki marka da var (givinin iki tip camı,Kappanınki yok şu an)
    http://www.motorturk.com.tr/givi_scooter_cam.html

Alışveriş için sadece havale göründüğünden buradan alamadım.
    Diğer iki mağaza taksit seçeneği sunuyor.

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    gt81 - bahsettiğin lastikelr sanırım michelin.

benim aldıklarıım
    Honda Güngör Motor
    110/90-13 Dunlop Scooter 100 TL
    130/70-13 Dunlop Scooter 90 TL

+ takma, balans ücretsiz.

Lastiklerden son derece memnun kaldım.

+ işçilik bedava

Teşekkürler Deryalı.60 TL cebimizde kalsın :p

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı gt81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler Deryalı.60 TL cebimizde kalsın :p
    60 + 50 = 110 ytl cebine kalıyor.

Çünki lastikleri aldığın zaman ön için 25, arka içinde 25 lira takma parası alıyorlar bunuda hesaba kat derim bir kaç sayfa önceye gidersen lastikelrin fotoğrafını görebilirsin.

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    CBA Cem o sorduğun sanayide saçcılarda oluyor, genelde otobüsler için de yaptırılıyor. sende bir saçcıya gidersen motoruna uygun şekilde kesip ayarlayacaktır.
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Alıntı TYP-R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor yeni olduğu için çok yakıyor yaw...
    1depo ile 190km yapıyor.

aynen yaw:( benimkide o civarda yakıyor.

Alıntı banistercaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBA Cem o sorduğun sanayide saçcılarda oluyor, genelde otobüsler için de yaptırılıyor. sende bir saçcıya gidersen motoruna uygun şekilde kesip ayarlayacaktır.

anladım eren bakayım bi sanayiye,peki nasıl olur çirkinmi durur bide benim motor siyah onları takarsam çok parlıcak orda pek hoş olmucak gibi.

banistercaq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    bana kalırsa hiç elleme derim çünkü hoşlanmadığın bir zaman olursa söktüğünde eskisi gibi olmaz
    genelde bu saçları vidayla tutturuyorlar motoru deldirmek gerekir takarken. Ama bu ebay daki nasıldır bilmiyorum dylan için yapmış gözüküyor çünkü adamlar
    Gilera Runner vxr 200 (pert...)
    Piaggio Xevo 250ie

Anladım eren bende iptal ettim şidilik o işi..

serkan bende bugün elciği söktüm ne zor sökülüyor o yaa,yanlız ben senin nasıl yaptığını tam anlayamadım.ben gidonun içindeki demiri az bişey boşaltayım isityorum ama nasıl olcak bilmiyorum burdaki ustalara gösterdim matkapla olmaz diyor sen nasıl yaptın yaa.Delircem yapamazsam..

bu resimden gösterirsen nereye kadar dolu olduğunu,usta diyoki o borunun tamamı doludur dio delirtcek beni öylemi acaba

bide şurdan bakınca sanki oraya kapak gibi bi demir kaynatmışlar.nasıl acaba yaa delircem.gözünü sevem yardım et.yarında yağmur var uğraşamam ustayla filan öfff

ustada böyle şey görmedim dio helal olsun hondaya dedi

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Cem o demiri delmek çok zor. Benim yaptığım şekili elimden geldiğince çizmeye çalıştım. Topuzu alınca içinden geçen vida ve arkasına takılacak somunda yanında zaten. Senin yapacağın 2 şey var. 1.si 2 tane elciğin tam iç çapı kadar genişlikte içindende vidanın geçebileceği kalın pul bulmak. Topuzla gelen bi parça daha var onu iptal edeceksin. Gidonun içi oyuk olmadığı için onu kullanamıyoruz. 2.si ise vidanın ucu elciğin içinde fazlalık olacağı için arkadan takılacak somunun tutunabileceği kadar kısımı bırakıp fazlasını demir testeresiyle kesmek. Dikkat et çok kesmeyesin. Sonra vidayı somunu takacak yer olmaz. Azda kesme içerde fazlalık yapar elcik yerine oturmaz. iyi ölçüp biçmen lazım. Sonra aynı şekildeki gibi içeriden önce pulu sonra somunu vidayla buluşturuyosun. içeriden somuna ulaşmak içinde motorun takım çantasındaki buji anahtarını kullan. tam bu iş için. içerden somunu buji anahtarı ile sabitle dışarıdanda vidayı sıkıştır. şekilde yazdım zaten elciğin yan tarafı topuz ile pul arasında sıkışıyor. tek parça haline gelen elcik ile topuzuda direk yerine tak. Biraz zor giriyor ama zor girmesi daha iyi. yerinde zamanla dönmez. Birde gaz tarafı plastiktir. O plastiği falçatayla uzunlamasına çiz çizebildiğin kadar. Pürüzlü olsun olabildiği kadar. Elcik ilerde sıcaktan genleşip gezıda çevirmek istediğinde boşa dönmemesi için. Sakın sabun yağ felan kullanma. Takabiliyosan kuru tak. Baktın olmuyo su kullan. Bu elciklerin kitapçığında yazıyodu. kolay gelsin.

Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Serkan abi hiç bişey anlamadım salakmıyım neyim.kusura bakma. anlamadığım şu sen nasıl vidayla somunu birleştiriyosun demirin içi boş değil nasıl anlamadım yani nese serkan böyle olmuycak.kusura bakma yordum seni ama ben en iyisi onun içi deldirmenin bi yolunu bulayım.

durya sen nasıl elcik aldın yanları boşmu yoksa motorun orjinal elcikleri gibi yanları kapalımı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler