Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda Ses Dylan 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ErdoganAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kamo kendini bu kadar net ifade ettiğin için öncelikle teşekkür ederim seni daha iyi tanıma fırsatı da bulduk böylece. Aslında eğitim konusunda çok haklısın. Ama biz Türk insanı bu eğitimi kulaktan dolma ezbere deyalı aldığımız, okuma ve öğrenme yetilerimiz küçük yaşlarda köreltilmeye çalışıldığı için genelde kullanma kılavuzu türevi şeyleri pek okumayız.. Hafta sonu bir arkadaşımla bir aleti kurcalıyoruz üzerindeki bir parçayı sökmek için saatlerce uğraşıp sonra yahu bunun kullanma kılavuzu yokmu ona bi bakalım bu nasıl sökülecek deyip kılavuzu okuduk ve 2 sn de parçayı çıkardık...

Dolayısıyla motosiklet kullanma tecrübesi de genelde bu sekilde yorumlanıyor, pahalı olan sürüş eğitimleri gereksiz görülüyor.. ama bu eğitimler de 2 aşamalı bence Kadir'i yanlış anlamışsınız o ilk kullanmayı öğrenme eğitimini gereksiz görüyordu ileri sürüş eğitimleri -ki eğer ben seni yanlış anlamadıysam güvenli sürüş için bu eğitimden bahsediyorsun- bence herkes için önemli ve imkanı olsa herkesin katılmak isteyeceği bir eğitimdir. Kadir'in de gereksiz gördüğü bir eğitim değil.

Fakat elbette motorla yolda giderken başımıza bir iş gelse motor yolda kalsa ne yapacağını bilmek lazım. Bzim motorlarda tamamen kapalı kutu olduğu için hangi parça nerede o parçaya ulaşmak için ne yapılır pek çoğumuz bilmiyoruz.. serviste bakımlarda görüyoruz plastik parçalar öyle zor sökülüyor ki, kolay sökülüyormuş gibi görünen parçaları sonra tek başınıza sökmeye kalktığınızda anlıyorsunuz ne zahmetli iş olduğunu.. böyle durumlar için kasko öneririm arıyorsunuz sizi yoldan alıyorlar gideceğiniz yere bırakıyorlar motorunuzu da servise götürüyorlar yeterki dağ başında kalmayın oraya gelmeleri uzun sürebilir
    Hayatonda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA DYLAN
    erdoğan günaydın servet ten haber yok sanırım ankara dönüşünü gerçekleştiriyo senin kirazlar gitti ben onun ufaklığını bilirim bahçelere çok pis dalar haberin olsun yakın köylerede bi haber uçur servet o bölgede olması lazım bu arada bu pazar günü bi gezi düzenlesek iyi olur söyle sağlam bi ekiple ne dersin

protesto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Medley 155
    Herkese tekrar merhaba,

Son atilan mesajlardan biraz alakasiz olacak ama bir tavsiyeye ihtiyacim var. Carsamba gunu bir sorun cikmazsa motorumu teslim aliyorum. Fakat alarm taktirip taktirmamak konusunda kararsizim. Honda Otosever Otocode marka alarm icin 150 YTL dedi. Honda'nin tavsiye ettigi bir alarmmis. Asagidaki linkini bulabilirsiniz :

http://www.otocode.com/products_motor.asp?grup=2

Bu alarmi daha once kullanan var mi ? Fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim.

Motosikleti
    BMW F650GS - 2001
    Erdoğan Hoca,

Ben de ileri sürüş eğitimi düşünüyordum, durumumu anlatır ve hangi seviyeden başlamam gerektiği bilgisini istediğim bir maili süleyman memnun'un kursuna gönderdim, bana gelen cevap aşağıdaki şekilde; kısaca başlangıç seviyesinden başlamamın uygun olacağını söylüyorlar:

------------------------------------

Sayın Kamber Aydın,

Temel Güvenli Sürüş eğitimimiz hiç motosiklete binmemiş kişilerden ehliyeti olup trafikte motosiklet kullanmakta olup ancak temel bir eğitim almamış kişilere kadar çok geniş bir kitleye hitap etmektedir. Eğitimimize katılanlar arasında motosiklet bayii olup 15.000km yapmış ancak riskli bir pozisyonda kaldıktan sonra temel bir bilgisi olmamasının eksikliğini gören kişiler de vardır. Bu durumda size 1.500km. sürüş tecrübenizin temel seviyeyi geçmeye yeterli olmadığını belirtmeliyim.

Uygulamakta olduğumuz program tamamen şehir trafiğine sizi hazırlamak üzere tasarlanmıştır. Bu programda trafikte karşılaşabileceğiniz olası tüm riskler göz önüne alınarak senaryolar hazırlanmış ve bu risklerden kaçınmanıza yardımcı olacak egzersizler konmuştur. Uzun sürüş tecrübesine sahip olup göstermekte olduğumuz senaryolarla hiç karşılaşmamış kişiler bu yüzden eğitim programımızdan son derece hoşnut kalmaktadırlar.

Sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Berna Çapçıoğlu Pehlevan
    Süleyman Memnun Motosiklet Sürüş Eğitim Merkezi
    Atatürk Oto Sanayi Sitesi II.Kısım 34.Sokak No:1402
    Maslak Şişli ISTANBUL
    T:+90.212.285.0.888 pbx (dahili 5)
    T:+90.212.276.81.81 direkt
    F:+90.212.276.10.13
    www.suleymanmemnunmx.com
    berna@suleymanmemnunmx.com

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Başkan nerde bu servet yahu? Orman yolu güzeldir diye tavsiye ettik ama o yolda kurda kuşa yem olmamışlardır inşallah
    Telefonu da cevap vermiyor! bi ayının midesinde heralde..
    Hayatonda

Motosikleti
    HONDA DYLAN
    bende merak ettim sabahtan beri ulasamıyorum haber de vermedi o bölgede bulunan bi kaç ayı yı aradım ama görmediklerini söylediler ulasınca haber vereceğim arkadaslar

Motosikleti
    BMW F650 GS
    harbiden şimdi daha çok meraklandım. Felaket senaryoları yazmadan acil haberlerinizi bekliyorum.
    Hayatonda

Motosikleti
    HONDA DYLAN
    SERVET DÜKKANA İNTİKAL ETTİ SONUNDA gözümüz aydın ama sakın suratını görmeyin en az ortalama 45 sn. gülersiniz surat kıpkırmızı olmus yalnız yolda gözlüğü çıkarmayı unutunca ufak bi problem yasamıs suratında her taraf kıpkırmızı göz çevresi bembeyaz ayrı bi hava katmış reklamcılara duyurulur gözlük reklamında düşük ücretle oynayabilecek yetenekli bir arkadaş sabah 8 de yola çıkmış saat 5 de dükkana geldi dönüş yolunu uzatmış biraz

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Anlaşılan bizim eleman iyi gezmiş.. hafta içi işten kaytarmanın keyfini çıkarmış, kutlarım.

Şimdi tekrar konumuza dönelim, hatırlarsanız son dönemdeki ihtisas konum kamrelar ve kayıt cihazları. Kaydediciler konusunda kaliteli ve hesaplı orta karar bir ürün arayışındaydım. Piyasadaki birbirinin kopyası, kullanımı kolay olmayan ürünlerden uzak durmaya çalışıyordum bugün bir ürün gözüme ilişti ve sizlerle paylaşayım dedim..

Praktica DMMC4

Alman malı olan bu ürün Gold Bilgisayarda 189 usd + Kdv, 12 x 28 YTL.

Hemalhemsat.com da 263 YTL, peşin fiyatına 6 taksit.
    http://www.hemalhemsat.com/Shop/Auct...tionId=2977393

Chip dergisinin bu ürün hakkındaki test yorumu:
    http://www.chip.com.tr/urun.asp?id=2043

Ürünün bizi ilgilendiren önemli özellikleri 7.5 saat pil ömrü var ve 6 saat video kaydı yapabiliyor. SD kart ile hafızası 4 gb. kadar yükselebiliyor dahili hafızası 512 mb. 320x240 video kaydı yapıyor. Ürünü elime alıp inceleme fırsatı da buldum. Bence tatmin edici. Daha detaylı bilgi için firmanın web adresine de bakabilirsiniz. http://www.praktica.com.tr/dmmc4.html

Kablosuz kameralar konusunda da araştırma yapıyorum fiyatları 60-80 YTL civarı ancak kameraların görüntü kalitesinden emin olamıyorum görmeden de bu konuda yorum yapamayacağım. Ürünü incelediğimde o konudaki izlenimlerimi aktaracağım. Ancak bu güne kadar en iyi sonucu aldığım geniş açı kablolu kameranın fiyatı 80 USD. Eğer böyle bir kaydedici alınırsa kablonun sorun olacağını sanmıyorum.

Kablosus sistemleri de inceledim Bana aktarılan en önemli bilgi yolda hızlı giderken parazit yapıp veri kaybına yol açabileceğiydi bence bu konuda çok haklılar. Birde alıcı ünitesi çok büyük, kısacası bize gelecek bir ürün değil. Bu iş en güzel kablo ile çözülecek. Zaten kamera minicik birşey kaydedici olarak da yukarıda önerdiğim Praktica alınırsa nefis bir set sahibi olabiliriz.

Kaydedici işini çözdük sayılır, şimdi önemli olan kamera seçimi. Kaliteli bir görüntü almak için mutlada CCD kamera almak gerekiyor. Piyasadaki ucuz CMOS kameralarla tatmin edici görüntü alınmıyor. Benim daha evvel verdiğim örnek videolar CMOS kamera ile çekildi.

Şimdi önereceğim 2 tip Kamera olacak Bunlardan biri:

Bunu kask ya da motosikletin herhangi bir yerine monte edebilmek için biraz yaratıcı olup bir aparat yapmak gerekiyor. Ancak kamera çok büyük değil görüntüsünü test ettim çekim açıları oldukça iyi.

Diğer kamera da bu:
    Hayatonda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    evet so0nunda geldim arkamdan konuşursunuz ha bu neyse artık buradayım yine .
    belkide türkiyede bir ilke imza attık 150 lik bir scooter la hiç durmada benzin alma dışında 8 saat motor üstünde durma rekoru kırmışızdır
    ankaraya giderken hiç bir rahatsızlık hissetmedik sabahım o erken saatinde titremenin dışında neyse biraz resim koyalım

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Eyvah yandık! servet "resim koyalım" dedi.. Servet yalvarırım fotoğrafları küçültüp, mümkünse Gezi Yazıları bölümüne koy
    Sabahın 5'inde yola çıkarsanız olacağınız bu tabii donarsınız da titrersiniz de..
    Sabah soğuk oluyor dedik size..

Gezi fotoğraflarını web'e yükleme
    Bu gezi fotoğraflarını yükleme ve burada yayınlama konusunda pek çoğumuz sıkıntı çekmişizdir. Benim işim gereği bu konuda kendi sunucularımı kulandığım için free serverlera fotoğraf yükleme konusunda araştırma yapmamıştım. Az evvel Picasa Programını inceliyordum ki aslında gezi fotoğraflarını webe yüklemek isteyen arkadaşlara çok faydalı bir araç olduğu kanısına vardım. Program hakkında bu adresten daha detaylı bilgi alıp programı bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.
    http://picasa.google.com/support/
    Hayatonda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    tamam hallettim resim olayını

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Servet fotoğraflarda coşkunu bizimle iyi paylaşamamışsınız ama eminim yolda 2 kişi oldukça eğlenmişsinizdir.. Müzik tesisatın da bi taraftan.. Ancak görünen o ki fotoğraflardan sonra milletin nutku tutuldu, kimse birşey yazmıyor.

Yol kaç km. sürdü? ne kadar benzin harcadınız? Dönüşte nerelerden geçtiniz neler yaptınız biraz anlat hele yaauw!

Google Video
    Hata: Eğer bu videoyu izleyemiyorsanız, Google Video sitesinde hata oluşmuş ya da flash programı bilgisayarınızda yüklü değildir. .

Servet'in Ankara Yol Videosu
    Hayatonda

izel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan
    Servet
    hoşgeldin.
    Bu sayfayı
    geçmemiz lazım.
    sayfayı açmak istiyorum
    fakat kilitleniyo pc.
    34 BC 8561
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=371100
    Honda Dylan Kullanıcıları Sohbet Köşesi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    banada öyle geliyo yolun tamamı 1100 km giderken benzinde biraz problem yaşadım aslında cok bastım songaz 120-130km sonra küt benzin bitti sonra temkinli gittik tabigidişimiz de 50 ytl lik benzin yaktık bence yinede çok iyi çünkü iki kişi ve rüzgar motoru çok zorluyor tek gitseydim daha çabuk giderdim ve daha az benzin yakardımbuna eminim. dönüş yoluna gelince tam olarak istediklerimi yapamadım desem yeridir

Motosikleti
    BMW F650 GS
    servet bence resimleri burdan kopyalarak gezi yazılarına taşıyabilirsin, sonra burdan oraya link verirsin böylece sayfayı acanların PC leri kilitlenmez

Hem de orada daha çok reyting yapar
    Hayatonda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA DYLAN
    gezi yazılarına yükledim nasıl yapacagımı bilmiyordum
    http://www.motosiklet.net/forum/gezi...tml#post714941
    sizide kurtardım bu sıkıntıdan

beyler hafta sonuna bir gezi düzenlesek nasıl olur fikirlerinizi bekliyorum
    yakın bir yerler ne dersiniz BEN DERİM BİR MAŞUKİYE DAHA YAPALIM YOLU NASIL OLSA BİLİYORUZ başka önerisi olan varsa bekliyorum pazar gününü boş geçirmeyelim arkadaşlar

yav bendeki enerjiyi kontrol edemiyorum kefken de olabilir ama bildiğimiz yerlere gidersek daha iyi

Motosikleti
    BMW F650 GS
    İçindeki enerjiyi durduramadığına göre... Ankara yolu seni kesmemiş anlaşılan . Ben bu hafta yapacağınız hiç bir organizasyona katılamayacağım. Haftasonu asker yeğenimin yemin töreni için Samsun'a gideceğim. Ancak sonraki hafta yapılacak bir aktiviteye katılabilirim.
    Maşukiye ve Kefken sana göre yakın yerlerse allah bizi uzak yerlere götürmenden korusun
    Hayatonda

MavimantalitE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-CİTY
    Selam Herkese..
    Sonunda alabildiğim Kymco Xciting 250 motosikletimin fotoğrafını yollamaya çalışıyorum ama tam olarak nasıl yapıldığını bilen varmı.. Hep küçük resim çıkıyorr.. Sizin koyduğunuz resimler gibi büyük olması için naapmam lazım bi yardım..

Saygılar-Zonguldak-Ereğli-Şükrü

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    Hayırlı olsun mavimantalite. Kazasız belasız binmen dileğiyle.

Bu arada maşukiye ye gitmeyelim bence bidaha madem benzin yakacaz yeni yerler görelim
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler